برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
کاشی مناسب برای فضای کوچک

بهترین کاشی مناسب برای فضاهای کوچک

تاریخ انتشار: 1398/01/17 17:35 | بازدید: 432

کاشی مناسب فضای کوچک

در انتخاب کاشی و سرامیک برای بسیاری از کاربران این سوال پیش می آید که بهتر است برای کف چه کاشی استفاده کنم؟ چه کاشی مناسب سرویس بهداشتی است کدام نمونه مناسب تر برای حمام است. از جمله گزینه های مهم در انتخاب کاشی های منزل تناسب کاربری آن با مورد مصرفی است که بسیار قابل اهمیت است که کاربری آن و محیطی که کاشی در آن کار میشود چگونه محیطی است و اینکه کاشی ذکر شده قرار است در بدنه کار شود یا کف؟ و گزینه های دیگری که در حین انتخاب مورد بررسی قرار می گیرد. در این متن بر آن شدیم تا بررسی کنیم که برای فضا های کوچک چه نوع کاشی و سرامیکی به نسبت این گونه فضا ها مناسب تر خواهد بود.

 

سرامیک مناسب برای کف مکان های کوچک


لازم به ذکر است زمانی که ساختمانی در حال ساخت است بهتر آن است تا برای آن که محیط زیبایی بیشتری داشته باشد با توجه به مقیاس محیط کاشی برای آن انتخاب شود. زیرا محیط های کوچک تر احتیاج به شیب بندی دقیق تری دارند و لازم است با مصرف کاشی کمتری شیب بندی انجام شود؛ در صورتی که کاشی با ابعاد بزرگ برای این گونه فضا ها استفاده شود پرتی کار بیشتر شده و کاشی ها نیاز به برش بیشتری پیدا خواهند کرد و از این جهت زیبایی فضا کمتر می گردد. از طرفی در این موارد شیب سطحی محیط به سمت کف شور بسیار ضعیف انجام میی گردد.
به طور مثال برای حمامی با متر مربع کمتر از 3 متر بهتر است برای کف از ابعاد 25*25 یا 30*30 استفاده شود که البته کاشی استخری نیز گزینه ی مناسبی برای این گونه فضاها معرفی می شود. چون هم به دلیل اینکه جذب آن ها بسیار کم و حتی در حد صفر درصد است باعث می شود در فضا های مرطوب مقاوم باشد و همچنین در هنگام شیب بندی زیبایی کار را بیشتر می کند و کار را برای معمار ساده تر خواهد کرد.

 

سرامیک کف مکان های کوچک


جمع بندی گروه معماری کالا ساخت به این صورت خواهد بود:


- در فضاهای کوچک و نسبتا از کوچک ترجیحا از کاشی ها و سرامیک های رنگ روشن، سفید و لعاب براق استفاده نمایید. در این هنگام بازتاب نور بیشتری خواهیم داشت و به مراتب فضای حاکم از آن چه که هست زرگ تر جلوه خواهد کرد. البته این موضوع می تواند بسته به سلیقه شخص مصرف کننده و طراح کاملا متفاوت نیز باشد.


- استفاده هر چقدر کوچک تر از سرامیک کف در فضاهای کوچک به دلیل انجام عمل شیب بندی نمی توان سرامیک های بزرگ را به راحتی شیب بندی کرد. بنابراین پیشنهاد میکنیم به منزله اجرای هر چه بهتر شیب بندی و تخلیه کامل آب در کف محیط از سرامیک های ابعاد کوچک استفاده نمایید. این موضوع نیز می تواند به نظر طراح بستگی داشته باشد و چه بسا در مواردی هستند مجریان کاری که بتوانند در ابعاد بزرگ نیز عمل شیب بندی را به صورت صحیح و استاندارد پیش ببرند.


- برای بدنه های فضاهای کوچک می توانید از کاشی های بدنه با ابعاد بزرگ نیز بهره بگیرید. این کاشی های بدنه می توانند با کمترین بند کشی اجرا شوند و بنابراین زیبایی منحصر به فردی به فضا می بخشند. از طرفی برای دیوار شیب بندی و دیگر مسائلی که برای سرامیک های کف بوده است مطرح نبوده و بسته به سلیقه مشتری می توان دست طراح و مجری کار را برای اجرای هر اندازه ای برای بدنه در نظر گرفت.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت