تاریخچه فنگ شویی


تاریخچه فنگ شویی

تاریخ انتشار: 1397/06/19 07:26 | بازدید: 688

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

 

فنگ شویی و تاریخچه آن:

با توجه به اینکه چیدمان منازل و محل کار به یکی از دغدغه های فکری انسان های امروزی تبدیل شده است . کالا ساخت بر آن است تا شما را در این امر راهنمایی و یاری کند . مشاوران معماری ما استفاده از علم و هنر فنگ شویی را با توجه بر این اساس که فنگ شویی هنر و علم چیدمان وسایل بر اساس انرژی ها است پیشنهاد داده اند. شما میتوانید از فنگ شویی در تمام سبک های معماری استفاده کنید . فنگ شویی بحثی بسیار گستره داست و علمی 5 هزار ساله می باشد. که باستانیان چینی از آن برای طراحی شهر ممنوعه استفاده کرده اند . اینکه امروز از فنگ شویی و انرژی چی در بحث های پزشکی و درمان بیماری ها استفاده می شود یکی از همین موارد است. ما باتوجه به گستردگی بحث تلاش خود را کرده ایم تا در چند قسمت گوشه ای از این علم و هنر را برای علاقه مندان به این موضوع توضیح دهیم. بخش اول چگونگی پیداش و اصل فنگ شویی و تاریخچه آن است . و بخش های دیگر از جمله چگونگی شناسایی جهت های فنگ شویی و چیدمان براساس جهت ها . چیدمان براساس عنصر ها. چیدمان براسا افراد خانواده .و چیدمان براساس نیاز هر فرد.ما در مجموعه کارشناسان معماری خوداز کارشناس فنگ شویی نیز بهره می‌بریم. شما می‌توانید با تماس با ما از مشاوره رایگان استفاده کنید.

 

فنگ شویی:

 که به معنای باد و آب است، یک فلسفه و فن با ستانی در چین است و برای پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمانهای مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. مهم‌ترین چیزهایی که باید رعایت کرد، پرهیز از بی نظمی و هرگونه انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی، در نظر گرفتن جهت‌های مناسب است. عناصر نقش بسیار مهمی در فنگ‌شویی ایفا می‌کنند. عناصر ۵ گانه چینی عبارتند از: آب. باد. خاک. آتش.فلز سخت.چوب.

 

انرژی چی:

در فلسفه فنگ شویی چی نوعی انرژی است که اگر در حالت مثبت باشد شنگ چی و در حالت منفی شار چی نامیده میشود. د رفرهنگ های کهن و تمدن ها یباستانی از انرژی چی برای درمان بیماری ها و همینطور در مبارزات و همینطور باروری زمین استفاده میکرده اند . امروزه هم نیز به ماهیت وجودی انرژی چی واقف هستیم . اما استفاده از آن محدود تر شده است. زیرا استفاده از چی نیاز به مهارت دارد و گاها اگر چی به شارچی تبدیل شود اثرات بسیار زیان باری را به وجود می آورد.

 

تاریخچه فنگ شویی:

ثابت شده است که فنگ شویی قدمتی بیش از 5 هزار سال دارد . و اینکه خاستگاه آن کشور چین است. اما اینکه از چگونگی شکلگیری دقیق آن مدرک مستند و مشخصی در درسترس نیست . افراد زیادی بر این باور هستند که پادشاه فوهسی در دهکده ای در چین به نام لو زندگی میکرده رودخانه ای که در دهکده جاری بود هر ساله با طغیان خود خسارات زیادی را به مردم و محصولات کشاورزی وارد میکرده .روزی فوهسی که که حل این موضوع و مشکل به دغدغه ذهنی نخست او تبدیل شده بود از بالای کوه مسیر رودخانه رو میبیند و بعد از تلاش میکند با تغییر مسیر رودخانه از طغیان آن جلوگیری کند . با استفاده از همین اصول توانست بسیاری دیگر از مشکلات معیشتی خود و روستاییان را حل کند. پس از گذشت چند سال فوهسی به پادشاهی میرسد و با الهام از همان اصول قوانین جدید تری را طراحی کرده و در ساختمان کاخ های شخصی اش به کار می برد. به همین دلیل او را پایگذار فنگ شویی مینامند اما هنوز سند قطعی  بر صحت و سقم این جریان وجود ندارد.

 

تهیه و تولید مطلب در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ