تاریخچه فنگ شویی


تاریخچه ی فنگ شویی

تاریخ انتشار: 1397/06/19 07:26 | بازدید: 1034

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

فنگ شویی و تاریخچه آن

 

با توجه به اینکه چیدمان منازل و محل کار به یکی از دغدغه های فکری انسان های امروزی تبدیل گشته، کالاساخت بر آن شده است تا با ارائه این مقاله شما را در این امر راهنمایی و یاری کند. مشاوران معماری ما استفاده از علم و هنر فنگ شویی را با توجه به اینکه هنر و علم چیدمان وسایل بر اساس انرژی هاست، پیشنهاد داده اند. شما می­توانید از فنگ شویی در تمام سبک های معماری استفاده کنید و دکوراسیونی دلنشین و انرژی بخش را طراحی نمایید. فنگ شویی بحثی بسیار گستره است و علمی 5 هزار ساله می­باشد که باستانیان چینی از آن برای طراحی شهر ممنوعه استفاده کرده اند.

امروز از فنگ شویی و انرژی چی علاوه بر ساختمان سازی  در بحث های پزشکی و درمان بیماری ها نیز استفاده می­شود. ما باتوجه به گستردگی بحث فنگ شویی تلاش خود را کرده ایم تا در دو مقاله گوشه ای از این علم و هنر را برای شما علاقه مندان به این موضوع توضیح دهیم. در این مقاله به تعریف فنگشویی و تاریخچه آن پرداخته ایم و در مقاله بعدی چگونگی شناسایی جهت های فنگ شویی و چیدمان براساس آن را برای شما بیان نموده ایم.

 

فنگ شویی چیست و به چه معناست ؟

 

اولین سوالی که ممکن است ذهن شما عزیزان را درگیر کند، این بوده که فنگشویی چیست؟ فنگشویی به لحاظ لغوی به معنای باد و آب است و یک فلسفه و فن باستانی در چین بوده که هدفش هماهنگ کردن افراد و محیط با یکدیگر می باشد. فنگشویی در پیدا کردن دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا برای ساختمان های مسکونی، تجاری، باغ و غیره استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به طور کلی انرژی مثبت چی داشته باشد. پرهیز از بی نظمی و انباشتگی، استفاده از رنگهای مناسب، خطوط منحنی و در نظر گرفتن جهت‌های مناسب ار جمله نکاتی هستند که در فنگشویی باید رعایت گردند. در این علم عناصر پنج گانه چینی شامل آب، خاک، آتش، فلز و چوب نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. هر یک از این پنج عنصر  بر هم اثر متقابل داشته و فعل و انفعال‌های سازنده و مخرب را می توانند به وجود بیاورند.

 

تعریف انرژی چی

 

"چی" در فلسفه فنگ شویی در واقع نوعی انرژی بوده که باعث می شود اتفاقات به واسطه وجود آن رخ دهند. درفرهنگ های کهن و تمدن های باستانی از انرژی چی برای درمان بیماری ها و همینطور در مبارزات و باروری زمین استفاده می­کرده اند. امروزه نیز به ماهیت وجودی انرژی چی واقف هستیم، اما استفاده از آن محدود تر شده است، چرا که نیازمند مهارت بوده و گاها اگر چی به شاچی (نیروی چی منفی) تبدیل شود اثرات بسیار زیان باری را به وجود می آورد.

 

تاریخچه فنگ شویی:

 

ثابت شده است که فنگ شویی قدمتی بیش از 5 هزار سال دارد و خواستگاه آن کشور چین می­باشد، اما مدرک مستند و مشخصی از چگونگی شکل گیری دقیق آن واصولش در درسترس نیست در این بین برخی افراد به این داستان باور دارند که فردی به نام فوهسی در دهکده ای به نام لو در چین زندگی میکرد، که رودخانه ای در این دهکده جاری بود و هر ساله با طغیان خود خسارات زیادی را به مردم و محصولات کشاورزی وارد میکرده است. روزی فوهسی که حل این موضوع و مشکل به دغدغه ذهنی برای او تبدیل شده بود، از بالای کوه مسیر رودخانه را میبیند و با تغییر مسیر آن بر اساس اصول خاصی از طغیانش جلوگیری می­کند. فوهسی با استفاده از همین اصول توانست بسیاری دیگر از مشکلات معیشتی خود و روستاییان را حل کند و پس از گذشت چند سال که به پادشاهی رسید، با الهام از همان اصول، قوانین جدید تری را طراحی کرده و در ساختمان کاخ های شخصی اش به کار می­برد. بر اساس همین داستان برخی افراد، فوهسی را پایگذار فنگ شویی می­دانند اما هنوز سند قطعی بر صحت و سقم این جریان وجود ندارد.

 

کاربری فنگشویی در دکوراسیون

 

با توجه به اینکه فنگ شویی هنر جذب موفقیت ها، شادی ها، سلامتی و ثروت می­باشد، به وسیله استفاده از آن چگونگی قرار گرفتن اشیا در فضاهای مختلف را به گونه ای یاد می­گیریم که بر هر یک از موارد نام برده تاثیر گذارد. کاربری فنگ شویی در دکوراسیون داخلی شامل چیدمان کلی لوازم منزل، رنگ های استفاده شده، استفاده از بعضی لوازم خاص مانند گلدان و آینه و یا محل قرارگیری آن ها می­باشد. اجرای همه یا بیشتر قوانین فنگ شویی برای اکثر ما امکان پذیر نیست، اما برخی موارد اساسی که در زیر بیان نمودیم، به ما کمک می­کند تا انرژی مثبت و آرامش روحی را به خانه بیاوریم :

  • بهره گیری از آینه ها
  • استفاده از گل، گیاهان و حیوانات خانگی
  • اجرای تزئینات سقفی و آویزی
  • پرهیز از انباشتگی
  • بهره گیری از صدا، موزیک و زنگ ها
  • اجرای انواع رنگ ها
  • استفاده از نور در هر نوع و رنگ
  • بهره گیری از مجسمه ها
  • استفاده از وسایل ساخته شده با چوب یا بامبو

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت در مجموعه کارشناسان معماری خود، از کارشناسان علم فنگ شویی نیز بهره مند می­باشد که شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان با آن ها از طریق واتس اپ، تلگرام و تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید.

  

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->