برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
ترکیب آجر انگلیسی و سنگ ساختمانی

ترکیب آجر انگلیسی با چه سنگی جلوه ساختمان را زیباتر می کند؟

تاریخ انتشار: 1399/04/14 09:48 | بازدید: 464

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع آجرها در شهرهای بزرگ به منظور نما سازی ،

ترکیب آجر انگلیسی با چه سنگی جلوه ساختمان را زیباتر می کند؟

 

یکی از زیباترین و پرطرفدارترین انواع آجرها در شهرهای بزرگ به منظور نماسازی، آجر انگلیسی می باشد. آجرنما انگلیسی از جمله آجرهای پرکاربرد در زیبا سازی و اجرا نمای داخلی و خارجی ساختمان است و با نگاهی به معماری انگلستان مخصوصاً معماری قدیم آن متوجه نقش این نوع آجر در نمای ساختمان‌ها می‌شوید. این نوع آجر از دسته آجرهای نسوز است که دارای طیف رنگ مناسب و بسیار زیبایی می باشد. آجرهای نسوز خود از جمله آجرهای بسیار پرطرفدار و فوق العاده در صنعت ساخت و ساز هستند که به دلیل ویژگی های مثبت فراوان در بسیاری از بخش های یک سازه کاربری دارند. این نوع آجرها به دلیل مقاومت بالایی که در برابر حرارت و آتش دارند با این عنوان شهرت پیدا کرده اند و این خود به سبب شرایط تولیدشان یعنی دمای بالای 1500 درجه سانتی گراد و پخت طولانی مدت آن ها می باشد. در تولید آجرهای نسوز از خاک های نسوز و چینی به همراه پوکه ها و کانی های معدنی خیلی خاص بهره گیری می شود و این نوع آجرها دارای رنگ های بسیار متنوع و زیبایی هستند. این تنوع رنگی در آجرهای نسوز کاملا طبیعی و ذاتی می باشد و هیچ گونه افزودنی رنگی در ساخت آن به کار نرفته است که این موضوع سبب می شود تا این آجرها دچار تغییر رنگ و یا رنگ پریدگی در طول گذر زمان و در برابر افتاب نشوند.

 

از جمله ویژگی های مثبت و مناسب آجرنسوز و در پی آن آجر های انگلیسی می توان به

 • مقاومت بالا در برابر شرایط جوی
 • زیبایی چشمگیر
 • استحکام بالا در برابر ضربه و سایش
 • رنگ ثابت
 • سازگاری با محیط زیست
 • مقاوم در برابر آتش سوزی و حرارت
 • جذب آب پایین و عدم شوره زدگی
 • وزن پایین

 

اشاره نمود. این ویژگی هایی که در بالا برای شما ارائه نمودیم نشان دهنده کاربری بسیار مناسب آجر انگلیسی در نمای خارجی ساختمان می باشد. علاوه بر همه این ویژگی ترکیب رنگ های موجود در این نوع آجر خود یک طیف رنگی بسیار زیبا و چشم نوازی را به همراه دارند و به طوری در کنار یکدیگر قرار گرفته اند تا هارمونی بی نظیری را در چشم ببینده ایجاد نمایند. این ترکیب رنگ شامل رنگ های قرمز، جیگری، قهوه ای، نارنجی، مشکی و رنگ هایی نزدیک به این طیف رنگی می باشد که معمولا به صورت رندوم در کنار یکدیگر قرار می گیرند و ترکیبی بسیار زیبا را ایجاد می نمایند. از آجرآنگلیسی به دلیل طیف رنگی که دارد هم می توان به صورت یکدست و هم در ترکیب با دیگر مصالح مختلف به منظور پوشش نمای خارجی ساختمان بهره گیری نمود. برای افرادی که به طرح های یکدست و یکنواخت علاقه ای ندارند و به دنبال ایجاد طرح های ترکیبی در نمای خارجی ساختمان خود هستند، گروه کالاساخت پیشنهاد استفاده از ترکیب سنگ به همراه آجر انگلیسی را می دهد. سنگ و آجر هر دو از جمله مصالحی هستند که از دیرباز در کنار یکدیگر مورد استفاده قرار می گرفته اند و تا به امروز همچنان جایگاه خود را درصنعت ساخت و ساز حفظ نموده اند. حال سوالی که ممکن است برای شما همراهان عزیز مطرح شود این می باشد که ترکیب چه سنگی با آجر انگلیسی می تواند نما و جلوه ساختمان را زیباتر کند؟

در پی این سوال گروه کالاساخت پیشنهاد استفاده از سنگ هایی با زمینه روشن را در کنار آجر انگلیسی به شما همراهان عزیز می دهد. در واقع سنگ هایی که دارای زمینه سفید و کرم هستند به دلیل تناقضی که با ترکیب رنگ آجرهای انگلیسی دارند می توانند جلوه بسیار زیبا و دیدنی را به ساختمان بدهند و توجه هر بیننده ای را به سمت و سوی خود جذب نمایند. در ادامه این مطلب برای آشنایی بیشتر شما عزیزان ما چند نمونه از سنگ های ساختمانی که دارای زمینه روشن هستند و مناسب برای استفاده در نمای بیرونی ساختمان می باشند را ارائه و معرفی نموده ایم:

 

 • سنگ تراورتن حاجی آباد:

سنگ تراورتن حاجی آباد یکی از بهترین و با کیفیت ترین انواع سنگ های تراورتن می باشد. سنگ های تراورتن در کل از جمله مصالحی هستند که در چند سال اخیر به وفور از انواع آن ها در نماسازی بهره گیری می شود و می توان آن ها را پرکاربرد ترین گزینه ها در نماسازی داخلی و خارجی ساختمان دانست. این سنگ ها به دلیل ویژگی های مثبت فراوان از جمله چسبندگی عالی، مقاومت بالا، تنوع بالا و ... از جمله مصالحی هستند که تا سالیان سال بر روی نما باقی می مانند. سنگ تراورتن حاجی آباد با سورت های بسیار متنوعی که دارد می تواند به شما کمک کند تا نمونه مورد نظر خود را انتخاب نموده و در ترکیب با آجر انگلیسی از آن بهره گیری نمایید. این سنگ دارای تم رنگی کرم روشن تا شکلاتی می باشد و هر یک از سورت های آن در زمینه خود دارای رگه ها و هاله های بسیار زیبای کم تا زیادی می باشند.

 

 • سنگ تراورتن عباس آباد:

یکی دیگر از انواع سنگ های تراورتنی که دارای کیفیت بالا و سورت های متنوعی می باشد و از جمله سنگ های برند در زمینه ساخت و ساز محسوب می شود، سنگ تراورتن عباس آباد است. برخی از انواع سورت های این سنگ شامل

 • تراورتن عباس آباد موج دار
 • تراورتن عباس آباد بی موج
 • تراورتن عباس آباد ابر و بادی
 • تراورتن سفید عباس آباد
 • تراورتن کرم عباس آباد

و ... می باشند که هر یک از این نمونه ها دارای زمینه سفید تا کرم تیره هستند و از رگه ها و موج های مختلفی برخوردارند. در رابطه با ترکیب با آجر انگلیسی تراورتن عباس آباد سوپر و تراورتن کرم عباس آباد بهترین گزینه می باشند.

 

از دیگر انواع سنگ های تراورتن که می توان از آن در ترکیب با آجر نسوز انگلیسی بهره گیری نمود، سنگ تراورتن طرق می باشد. سنگ تراورتن طرق به دلیل قیمت مناسب تری که به نسبت سنگ عباس آباد و حاجی آباد دارد، در کشور ایران استفاده از آن به منظور نماسازی بسیار رواج دارد. این سنگ نیز همانند بسیاری از تراورتن ها دارای سورت های بسیار متنوعی می باشد و در رنگ های بژ، شکلاتی و کرم به دو صورت موج دار و بی موج مورد بهره گیری قرار می گیرد. سنگ تراورتن طرق در درجات مختلف سوپر، ممتاز، درجه 1 و درجه 2 مورد بهره گیری قرار می گیرد که بهترین آن ها در ترکیب با آجر انگلیسی، درجه سوپر و ممتاز به دلیل زمینه روشن تر و رگه ها و ناخالصی های کمتر می باشند.

 

 • سنگ چینی سیرجان:

سنگ های چینی یکی دیگر از انواع سنگ های ساختمانی می باشند که در نماسازی داخلی و خارجی یک سازه بسیار پرکاربر هستند. یکی از انواع سنگ های چینی که در ترکیب با آجرانگلیسی می توان از آن بهره گیری نمود، سنگ چینی سیرجان می باشد. سنگ چینی سیرجان دارای دانه های کریستالی درشت و سفید در بافت خود است و جزء سنگ های کریستال ممتاز ایران می باشد. این سنگ دارای زمینه کریستالی سفید و رگه های طوسی و خطوط طلایی بسیار زیبایی است و ترکیب آن با آجر انگلیسی می تواند یک طرح بسیار دیدنی را در نمای ساختمان به اشتراک گذارد. در پایان باید بگوییم این ترکیب های رنگی و اینکه از چه سنگی در ترکیب با آجر انگلیسی در نمای ساختمان خود بهره گیری نماید، بستگی به سلیقه شما و طرحی که برای نمایتان در نظر گرفته اید، دارد. شما می توانید از هر یک از سنگ های ساختمانی که در نماسازی کاربرد دارند در ترکیب با آجر انگلیسی استفاده کنید و طرح های متنوعی با بهره گیری از ان ها اجرا نمایید و یا از سنگ های پیشنهاد کالاساخت استفاده نموده و یک تناقض زیبا در نمای خود ایجاد کنید. 

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت