ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
تشخیص سرامیک پرسلان

تشخیص سرامیک پرسلان چگونه است؟

تاریخ انتشار: 1402/02/24 10:45 | بازدید: 232

تولید کنندگان کاشی و سرامیک متریالی را بر اساس علم روز و تکنولوژی پیشرفته تولید کرده که از سرامیک های معمولی بسیار محکمتر و همچنین با سنگ رقابت می کند. ضخامت و کیفیتی که برای پرسلان تولید شده در نظر گرفته می شود 12 تا 14 میلیمتر می باشد که با سنگ برابری می کند. سوالی که اینجا در این مقاله باید آن را مورد بررسی قرار دهیم و پاسخگو باشیم این است که:

 

- تشخیص سرامیک پرسلان چگونه است؟


سرامیک ها در بازار مصرف را می توان به دو دسته معرفی کرد:


1- سرامیک تولید شده با خاک رس (خاک قرمز)
2- سرامیک تولید شده با خاک سفید

سرامیک پرسلان طرفداران خاص خود را دارد، جدای از طرح، رنگ و لعاب، مهمترین نکته ای که خریدار در نظر اول به آن فکر می کند کیفیت درجه و پخت آن می باشد. برای تشخیص سرامیک معمولی از پرسلان بهترین راه اینست که روند تولید سرامیک پرسلانی ها را بشناسیم.

 

تشخیص سرامیک پرسلان چگونه است؟

 

تولید سرامیک پرسلانی یک فرآیند پیچیده ایست که شامل مراحل زیر می باشد:


1- در این مرحله مواد اولیه ای شامل سیلیس، فلدسپات و کائولین به طور مناسب به نسبت دقیقی باید مخلوط شوند.
2- این مواد پس از مخلوط شدن به صورت کربنیزه به خشک کن منتقل می شوند تا آب آنها تبخیر شده و مواد ذکر شده در بالا خشک شوند.
3- در این مرحله مواد خشک را در پرس ماتریسی قرار داده و با اعمال فشار به صورت دیسک هایی با ضخامت معین (معمولاً 5/0 تا 1 میلی متر) پرس می کنند.
4- دیسک های سرامیکی پس از پرس شدن کاملا خشک شده و آماده بیسکویت شدن می شوند. در این مرحله با استفاده از دما و فشار بالا، دیسک سرامیکی به شکل نهایی خود در می آید.
5- در نهایت قطعات سرامیکی به پایه فلزی چسبانده شده و با خشک شدن چسب، این قطعات آماده ی استفاده هستند.

با توجه به پیچیدگی این فرآیند تولید، فعالیت های کنترل کیفیت در هر مرحله برای اطمینان از کیفیت محصول نهایی ضروری است.

 

این 5 مرحله ای که برایتان بطور مختصر بیان کردیم روند تولید پرسلان ( فقط در تولید بیسکوئیت خام ) می باشد. سرامیک ساده و پرسلانی دو نوع مصالح ساختمانی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. تفاوت اصلی این دو نوع متریال در استحکام و نحوه ی ساخت آنهاست. پرسلان تشکیل شده از خاک رس، سیلیس و فلدسپات است که در دمای بالای 1200 درجه پخته و تحت فشار که باعث شده تراکم و مقاومت و سختی آن افزایش بابد. این نوع سرامیک، بدلیل چگالی کمتری که دارد، از مقاومت بیشتری در برابر آب دارد و برای کاربردهایی مانند کف، دیوارهای نازک و پوشش داخلی مناسب است. از سوی دیگر، پرسلان برای کاربردهایی مانند کفپوش، لوازم بهداشتی و ظوف آشپزخانه با مقاومت و سختی زیادی در برابر خراش، شکستگی و فشار ایده آل است. حال بعد از بررسی فنی و نحوه تولید به مراحل شناخت پرسلان می رسیم ، که این موارد می تواند شما را برای انتخابی شایسته همراهی کند.


ترفندهایی که ما برای شناخت پرسلان به شما پیشنهاد می دهیم.

 

تشخیص سرامیک پرسلان چگونه است؟


- راهی آسان را به شما پیشنهاد می دهیم، سرامیک را از روی لعاب بر روی سطح زمین قرار داده و پشت آن مقداری آب بریزید. بعد از مدتی کم مشاهد می کنید که آب به هیچ عنوان نفوذی نداشته است. این خاصیت و برتری پرسلانی هاست نسبت به دیگر متریالها که جذب آب ندارند.
- مورد دیگر رنگ خاک پشت پرسلانی هاست که بدون شک سفید می باشد.


- شاید برای همه ی شما بطور حتم این اتفاق پیش آمده است که برای خرید سرامیک پرسلانی به نمایشگاه ها سری زده باشید و در آنجا از فروشنده تقاضا داشته باشید که شما را در خرید همراهی و راهنمایی کند. وقتی به پیشنهادهای فروشنده نگاه می کنید شاید از دید و نگاه شما تفاوتی در آن و دیگر سرامیک ها نبینید، شک و دودلی بر شما رخنه کند، اما در واقع اینطور نیست. ما در این مورد کاملا حق را به شما می دهیم، اما اولین و مهمترین مورد، اعتماد به نظر و پیشنهادهای فروشنده است که تجربه در فروشندگی و شناخت از متریالهای ساختمانی را دارد. خیلی محکم و قاطعانه عرض می کنم که فروشنده ها با استناد به فاکتور خرید و در ارتباط بودن با تولید کننده هر صحبتی که در مورد متریال میزنند با آگاهی کامل و صادقانه است.


- مهمترین نکته اعتماد کردن به تمام حرفهای فروشنده است که می توانید به تجربه در فروش و شناخت تخصصی فروشنده در مورد این متریال اکتفا کنید و همچنین می توانید به کالاساخت سایت مرجع فروشگاهی آنلاین مراجعه کرده و همچنین با مشاورین فروش ما در بخش کاشی سرامیک در ارتباط باشید.

 

جمع بندی

 

خرید سرامیک پرسلانی را آگاهانه انجام دهید با تیم فروش خبره و مجرب مشورت و به پیشنهاد و صحبت های آن اعتماد کنید، تا اینکه متحمل ضرر نشوید. تیم فروش کالاساخت و تجربه زیاد در شناخت متریالهای مختلف و همچنین دانش روز در این صنعت بهترین موارد را به شما پیشنهاد می دهند. امیدست در سایت آنلاین و فروشگاهی کالاساخت خریدی مطمئن را تجربه کنید. 

 

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت