برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
رنگ سرد و گرم در نمای ساختمان

تعریف رنگ گرم و سرد در نمای ساختمان

تاریخ انتشار: 1397/04/17 11:46 | بازدید: 768

رنگ نما یکی از مهمترین جنبه های طراحی نمای ساختمان است. رنگ نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیاری در خلق و خوی افرادی که وارد خانه ی شما می شوند و هم چنین همسایگان شما داشته باشد.رنگ نمای خانه حتی می تواند استرس شما را کم کند، باعث شود شما لبخند بزنید و یا باعث ایجاد حس شور و هیجان در شما، همسایگان یا مهمانان شود. از طرفی رنگ و کیفیت نما بیان گر شخصیت و اصالت خانه و سلیقه سازنده و صاحب ملک است.

 

تعریف رنگ گرم و سرد در نمای اسختمان


حال چگونه بدانیم کدام رنگ برای هریک از این اثرات بهتر است؟

 

طراحان همیشه از اصطلاحاتی چون رنگ های گرم و سرد صحبت می کنند. اما این اصطلاحات واقعا چه معنی می دهند؟ به دست آوردن درک درستی ازاصطلاحات رنگ گرم و سرد به شما در انتخاب بهترین رنگ برای نمای ساختمانتان کمک خواهد کرد. ما در این مقاله سعی داریم با شناساندن مفهوم رنگ گرم و سرد به شما در انتخاب و کاربرد درست این رنگ ها در نمای ساختمانتان کمک کنیم. امیدواریم در چند دقیقه پیش رو با مطالعه این متن به نتایج خوبی در زمینه انتخاب رنگ نمای ساختمانتان برسید.

 

رنگ گرم و سرد در نمای ساختمان

 

رنگ های گرم

 

رنگ های گرم از رنگ نارنجی، قرمز، زرد و ترکیبی از این رنگ ها و رنگ های مشابه ساخته می شوند. همانطور که از نام این رنگ ها مشخص است، رنگ های گرم باعث می شوند شما به چیزهای گرم مانند خورشید و گرما فکر کنید.رنگ های گرم سرشار از انرژی و با احساسات، هیجان، شور و شوق و هم چنین با احساس شادی و لذت همراه هستند و می توانند تحریک کننده باشند

 

رنگ های سرد

 

رنگ های سرد با رنگ های آبی، سبز، نیلی و بنفش روشن مشخص می شوند. رنگ های سرد باعث القای حس آرامش و تسکین و سکوت و طراوت می شوند. در جایی که رنگ های گرم یادآور آفتاب و گرما برای ما هستند، رنگ های سرد آب و آسمان و حتی یخ و برف را به ما یادآوری می کنند.

 

تریف رنگ گرم و سرد در نما ساختمان ها

 

رنگ نمای ساختمان

 

عدم وجود رنگ مرغوب و مقاوم سبب شده است تا سازندگان و مهندسین ساختمان در ایران در طراحی های نمای ساختمان رنگ نما را حذف کرده و به جای آن از سنگ نمای ساختمان، آجر نما، نمای چوبی و سرامیک های مناسب نما استفاده کنند. در این بین سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیاد در رنگ و طرح‌های زیبای طبیعی خود نیاز شما را در انتخاب رنگ گرم و سرد در نمای خارجی ساختمان برطرف می سازد.

موضوع مهمی که باید هنگام استفاده از رنگ های گرم وسرد در نمای ساختمان خود به آن توجه کنید این است که بهتر است تنها محدود به رنگ گرم یا تنها محدود به رنگ سرد نشوید.برای مثال اگر می خواهید نمای ساختمان گرمی داشته باشید، برای طرح غالب نما از سنگ نماهای با رنگ گرم استفاده کنید و چند عنصر که دارای رنگ سرد هستند به آن اضافه کنید و یا برعکس. به این صورت با ایجاد تعادل و کنتراسنت بین رنگ های گرم و سرد نمای ساختمان شما جذاب تر و چشم نوازتر خواهد شد.

بنابراین هنگام انتخاب رنگ برای سنگ نمای ساختمان خود مهم است که درباره ی خلق و خو و احساسی که می خواهید ایجاد کنید فکر کنید، آیا میخواهید نمای ساختمان شما ایجاد کننده ی حس هیجان و گرمی باشد یا حس خنکی، راحتی و سکوت؟به این موضوع نیز دقت کنید که رنگ نمای ساختمان شما حتی روی ذهنیت افراد در مورد دکوراسیون داخلی خانه شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

دانستن تفاوت بین رنگ گرم و سرد اولین قدم در انتخاب رنگ سنگ نمای ساختمان شما می باشد.اگر می خواهید تنها برای نمای روبرویی ساختمان خود از سنگ نما استفاده کنید، هزینه زیادی هم برای شما دربرنخواهد داشت و می توانید برای انتخاب رنگ سنگ نمای ساختمان و نیز رنگ نماهای جانبی ساختمان خود از مشاوران ما کمک بگیرید.
در نهایت توجه داشته باشید که تصمیم گیرنده نهایی سلیقه شخص شماست. در زمینه نوع و رنگ نمای ساختمان سلیقه خود را رها کنید تا به سیر در دنیای گسترده سنگ های طبیعی بپردازد. مطمن باشید که دست خالی باز نمی گردید. این دنیای بزرگ که از جانب طبیعت به ما هدیه شده برای هر سلیقه ای چیزی در آستین دارد. اگر در مرحله ای از انتخاب و تصمیم گیری نیاز به مشاوره و راهنمایی داشتید به راحتی با برداشتن تلفن و تماس با کارشناسان ما از تجربه آن ها به صورت رایگان استفاده کنید.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت