تعریف رنگ گرم و سرد در نمای ساختمان


رنگ سرد و گرم در نمای ساختمان

تاریخ انتشار: 1397/04/17 11:46 | بازدید: 520

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

 

تعریف رنگ گرم و سرد در نمای ساختمان

رنگ نما یکی از مهمترین جنبه های طراحی نمای ساختمان است. رنگ نمای ساختمان می تواند تاثیر بسیاری در خلق و خوی افرادی که وارد خانه ی شما می شوند و هم چنین همسایگان شما داشته باشد.رنگ نمای خانه حتی می تواند استرس شما را کم کند، باعث شود شما لبخند بزنید و یا باعث ایجاد حس شور و هیجان در شما، همسایگان یا مهمانان شود. حال چگونه بدانیم کدام رنگ برای هریک از این اثرات بهتر است؟ طراحان همیشه از اصطلاحاتی چون رنگ های گرم و سرد صحبت می کنند. اما این اصطلاحات واقعا چه معنی می دهند؟ به دست آوردن درک درستی ازاصطلاحات رنگ گرم و سرد به شما در انتخاب بهترین رنگ برای نمای ساختمانتان کمک خواهد کرد. ما در این مقاله سعی داریم با شناساندن مفهوم رنگ گرم و سرد به شما در انتخاب و کاربرد درست این رنگ ها در نمای ساختمانتان کمک کنیم.

رنگ های گرم

رنگ های گرم از رنگ نارنجی، قرمز، زرد و ترکیبی از این رنگ ها و رنگ های مشابه ساخته می شوند. همانطور که از نام این رنگ ها مشخص است، رنگ های گرم باعث می شوند شما به چیزهای گرم مانند خورشید و گرما فکر کنید.رنگ های گرم سرشار از انرژی و با احساسات هیجان، شور و شوق و هم چنین با احساس شادی و لذت همراه هستند و می توانند تحریک کننده باشند

رنگ های سرد

رنگ های سرد با رنگ های آبی، سبز، نیلی و بنفش روشن مشخص می شوند. رنگ های سرد باعث القای حس آرامش و تسکین و سکوت و طراوت می شوند. در جایی که رنگ های گرم یادآور آفتاب و گرما برای  ما هستند، رنگ های سرد آب و آسمان و حتی یخ و برف را به ما یادآوری می کنند.

رنگ نمای ساختمان

عدم وجود رنگ مرغوب و مقاوم سبب شده است تا سازندگان و مهندسین ساختمان در ایران در طراحی های نمای ساختمان رنگ نما را حذف کرده و به جای آن از سنگ نما، آجری، چوبی و سرامیکی استفاده کنند. در این بین سنگ تراورتن با توجه به تنوع زیاد در رنگ و طرح‌های زیبای طبیعی خود نیاز شما را در انتخاب رنگ گرم و سرد در نمای خارجی ساختمان برطرف می سازد.

موضوع مهمی که باید هنگام استفاده از رنگ های گرم وسرد در نمای ساختمان خود به آن توجه کنید این است که بهتر است تنها محدود به رنگ گرم یا تنها محدود به رنگ سرد نشوید.برای مثال اگر می خواهید نمای ساختمان گرمی داشته باشید، برای طرح غالب نما از سنگ نماهای با رنگ گرم استفاده کنید و چند عنصر که دارای رنگ سرد هستند به آن اضافه کنید و یا برعکس. به این صورت با ایجاد تعادل و کنتراسنت بین رنگ های گرم و سرد نمای ساختمان شما جذاب تر و چشم نوازتر خواهد شد.

بنابراین هنگام انتخاب رنگ برای سنگ نمای ساختمان خود مهم است که درباره ی خلق و خو و احساسی که می خواهید ایجاد کنید فکر کنید، آیا میخواهید نمای ساختمان شما ایجاد کننده ی حس هیجان و گرمی باشد یا حس خنکی، راحتی و سکوت؟به این موضوع نیز دقت کنید که رنگ نمای ساختمان شما حتی روی ذهنیت افراد در مورد دکوراسیون داخلی خانه شما تاثیر زیادی خواهد داشت.

دانستن تفاوت بین رنگ گرم و سرد اولین قدم در انتخاب رنگ سنگ نمای ساختمان شما می باشد.اگر می خواهید تنها برای نمای روبرویی ساختمان خود از سنگ نما استفاده کنید، هزینه زیادی هم برای شما دربرنخواهد داشت و می توانید برای انتخاب رنگ سنگ نمای ساختمان و نیز رنگ نماهای جانبی ساختمان خود از مشاوران ما کمک بگیرید.

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات