برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
تفاوت سرامیک های معمولی با پرسلان چیست

تفاوت سرامیک های معمولی با پرسلان چیست؟

تاریخ انتشار: 1401/09/19 15:11 | بازدید: 221

تفاوت سرامیک های معمولی با پرسلان چیست؟

بهتر است در مورد سرامیک های معمولی و سرامیک پرسلان اطلاعات بیشتری کسب کنیم. در این بین یکی از سوالات که همیشه ذهن خریداران را به خود مشغول می‌کند این است که بین سرامیک معمولی و سرامیک پرسلان چه تفاوت هایی وجود دارد. این سوال می تواند یکی از دغدغه های ذهنی همراهان کالا ساختی را برطرف نماید و این مقاله پاسخگوی سوال تفاوت سرامیک پرسلان و سرامیک معمولی است.
از جمله عمده تفاوت های بین سرامیک معمولی و سرامیک پرسلان که همیشه مورد توجه است میزان جذب آب این مدل سرامیک است. همان طور که می دانید جذب آب در سرامیک های پرسلان بین ۰ تا ۴ دهم درصد است. به این جهت باید در نظر داشت که بهتر است در اقلیم های سرد از سنگ های پرسلان استفاده شود. زیرا این خاصیت باعث می شود تا نگرانی ای بابت ترک خوردن محصول در تلرانس های دمایی در فصول سرد به دلیل وجود آب در بافت سرامیک احساس نشود.

 

تفاوت سرامیک با پرسلان


باید توجه داشت که میزان تراکم در سرامیک های پرسلان به نسبت سرامیک های معمولی بیشتر است زیرا این سرامیک ها در مواد اولیه با هم متفاوت هستند. مواد اولیه سرامیک پرسلان از خاک رس مخصوص و کائولن فلدسپات و سیلیس است که برای استحکام بیشتر از ماسه های دانه ریز نیز در آن استفاده می شود. اما در تهیه سرامیک های معمولی از یک سری موارد استفاده نمی شود و ماده تشکیل دهنده اصلی خاک رس معمولی است باید توجه کرد که اصلی ترین و مهمترین عامل مهم در تولید سرامیک های پرسلانی درجه حرارت کوره هاست که به نسبت سرامیک معمولی درجه حرارت تا چند صد درجه افزایش پیدا می کند .
یکی از تفاوتهای اصلی سرامیک های پرسلان و سرامیک معمولی رنگ خاک آنها است همانطور که گفته شد به دلیل ترکیبات متفاوت و درجه کوره پخت در سرامیک پرسلان و معمولی رنگ پشت سرامیک های پرسلان عموماً سفید استخوانی و خاکستری بسیار روشن است. رنگ اصلی خاک سرامیک های معمولی عموما قرمز و صورتی روشن است البته نمی توان از این به عنوان یک قاعده کلی پیروی نمود زیرا برخی کارخانه ها پس از تولید نهایی دوغاب بسیار روشنی را بر پشت سرامیک های معمولی می زنند و پشت آن را سفید می کنند.
تفاوت بعدی که بین سرامیک پرسلان و معمولی وجود دارد طریقه نصب آن است. در نظر داشته باشید نصب سرامیک های معمولی به جهت جذب آب بالاتر با ملات طبیعی امکان پذیر است اما همان طور که گفته شد جذب آب سرامیک های پرسلان بسیار پایین است و این نکته موجب می شود که نصب آن ها حتماً با روش های خاص که در مقالات دیگر به بررسی آن پرداخته ایم انجام شود. به منظور کسب اطلاعات در این زمینه می توانید به وبلاگ گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت مراجعه نمایید.

 

تفاوت سرامیک پرسلان با معمولی


با توجه به موارد فوق، تفاوت های اصلی سرامیک پرسلان و معمولی را می توان در مواد اولیه، نوع پخت، میزان جذب آب و ... دانست که موارد فوق در دوام بیشتر سرامیک پرسلان به نسبت سرامیک معمولی تاثیر گذار است و باید گفت این کفپوش سرامیکی به علت موارد فوق هم دوام بیشتر و هم به نسبت قیمت بیشتری دارد.
به طور خلاصه باید گفت که سرامیک های پرسلانی ویژگی‌های بیشتری به نسبت سرامیک های معمولی دارند که از جمله این ویژگی ها می توان گفت این سرامیک ها جذب آب کمتر ضخامت و تراکم بیشتر شرایط نگهداری آسان تر و مقاومت در برابر گرما و سرما و دوام و تراکم بیشتری دارند این ویژگی ها موجب می‌شود که این سرامیک ها از نظر زیبایی یک سرامیک لوکس به حساب بیایند و همچنین برای مکان های پر تردد مناسب باشند.
باید دانست سرامیک های پرسلان برای آب و هوای سرد و مرطوب مناسب هستند ولی سرامیک های معمولی بهتر است در آب و هوای معتدل استفاده شوند. شما می توانید برای مشاهده انواع سرامیک های معمولی و سرامیک های پرسلان نظری به دسته های سرامیک در سایت کالا ساخت بی اندازید و یا از همکاران ما به صورت مشاوره ای درخواست جدیدترین نمونه های سرامیک پرسلان و سرامیک معمولی را بنمایید.

 "در تمامی مراجل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت