برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
تفاوت رزین نانو با رزین معمولی

تفاوت رزین نانو با رزین معمولی

تاریخ انتشار: 1399/02/07 09:21 | بازدید: 1010

استفاده از مواد پوششی در مصالح ساختمانی خصوصا سنگ و آجر ....

استفاده از مواد پوششی در مصالح ساختمانی خصوصا سنگ و آجر ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی به آن ها می بخشد و کمک می کند تا کیفیت و به طبع طول عمر آن ها تا حد بسیار زیادی افزایش یابد. رزین نمونه ای از این مواد پوششی است که امروزه در صنعت ساختمان سازی به وفور از آن استفاده می شود. این ماده را به وسیله قلمو یا پستون بر روی سطح اجرنما یا سنگ می کشند و کمک می کنند تا جذب آب این مصالح و یا هر متریال دیگر به صفر برسد. رزین هایی که در صنعت ساخت و ساز استفاده می شوند در دو نوع رزین معمولی و رزین نانو هستند. رزین نانو در واقع رزینی است که با فناوری نانو تکنولوژی ترکیب شده است و خصوصیات رزین معمولی در آن تکمیل شده و برخی ویژگی های دیگری نیز به آن اضافه شده است. رزین معمولی و رزین نانو هر دو جذب آب درمتریال های مختلف را بسیار کم می کنند و بدون رنگ می باشند. این دو محصول در بسیاری از موارد با یکدیگر تفاهم دارند، اما دارای تفاوت های کمی نیز با یکدیگر هستند که تیم کالاساخت در ادامه این مبحث به بررسی آن ها پرداخته است.

 

برخی از تفاوت های رزین معمولی و رزین نانو شامل موارد زیر می باشد:

  1. یکی از تفاوت های این دو رزین در طول عمرشان است . رزین معمولی دارای 5 سال گارانتی و ضمانت می باشد ولی رزین نانو دارای 10 سال ضمانت می باشد و این به این معنا می باشد که رزین نانو از طول عمر بالاتری نسبت به رزین معمولی برخوردار است.
  2. رزین معمولی و رزین نانو هر دو مقاومت بسیار بالایی در برابر نور خورشید دارند اما رزین نانو از مقاومت بسیار بیشتری برخوردار است و سالیان سال در برابر نور خورشید دوام می آورد.
  3. از دیگر تفاوت های رزین نانو و رزین معمولی میزان سطحی است که پوشش می دهند. اگر بخواهیم بر روی سنگ از این دو نوع رزین استفاده نماییم، میزان سطح سنگی که رزین نانو پوشش می دهد 5 الی 6 متر مربع می باشد ولی میزان سطح سنگ نمایی که رزین معمولی پوشش می دهد 3 الی 4 متر مربع است.
  4. یکی دیگر از تفاوت های بارز این دو محصول که به شما نیز کمک می کند تا آن ها را از یکدیگر تشخیص دهید میزان بویی است که می دهند. رزین نانو در واقع محصولی است که کاملا بدون بو و رنگ می باشد و هنگامی که از آن استفاده می شود بویی نمی دهد اما رزین معمولی دارای بوی خاصی می باشد و تقریبا بوی چسب می دهد. به دلیل بویی که رزین های معمولی دارا می باشند تیم کالاساخت به شما پیشنهاد می دهد که در صورت حساسیت به بو و سر درد از این محصول در فضای بسته استفاده ننمایید و یا اینکه در صورت استفاده از آن در فضای بسته حتما از ماسک استفاده نمایید.
  5. رزین های معمولی جلا و صیقل بسیار زیادی به سنگ یا آجر می دهند و می توان آن ها را ساب و صیقل داد. برای افرادی که به دنبال آجرنما و سنگ نما براق و شفاف هستند این رزین بهترین گزینه می باشد، اما اگر شما به دنبال یک نمای مات و بدون جلا و درخشش هستند، رزین نانو گزینه مناسبی می باشد. این نوع رزین هیچگونه جلایی به سطح متریال های مختلف نمی دهد و در آن ها تغییری ایجاد نمی نماید.
  6. یکی دیگر از تفاوت هایی که این دو رزین با یکدیگر دارند این است که رزین معمولی مناسب برای سنگ ها یا آجر های رنگی و کرم می باشد و این به دلیل این است که رزین معمولی هنگامی که بر روی سنگ یا آجر خشک می شوند کمی تناژ زرد رنگ به آن ها می دهند و تقریبا مانند روغن جلا بر روی چوب عمل می کنند اما رزین نانو هیچ گونه تغییر رنگی در سنگ و آجر ایجاد نمی نمایند و بهترین گزینه برای سنگ ها و آجر های سفید هستند.
  7. قیمت یکی دیگر از تفاوت هایی است که رزین نانو و رزین معمولی با یکدیگر دارند. رزین معمولی از قیمت مناسب تری نسبت به رزین نانو برخوردار است و این به دلیل ویژگی های بسیار زیادی است که رزین نانو دارا می باشد.

انواع رزین نانو و رزین معمولی برای سنگ ، آجر و چوب را می توانید با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مشاهده نمایید و با بررسی جدول خصوصیات و ویژگی های هر یک از آن ها نمونه مورد نظر را در حجم های مختلف خریداری نمایید.

 

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468بنر محصولات جانبی

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت