ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
دلایل تفاوت قیمت آجرنما

تفاوت قیمت در آجرنما

تاریخ انتشار: 1399/03/06 09:17 | بازدید: 346

به خشت پخته شده که از ترکیب آب و خاک رس به همراه برخی مواد معدنی دیگر تولید می شود ......

به خشت پخته شده که از ترکیب آب و خاک رس به همراه برخی مواد معدنی دیگر تولید می شود، آجر گفته می شود. آجر ها از جمله مصالح بسیار قدیمی هستند که از گذشته های دور مورد استفاده بشر قرار می گرفته اند و از کاربری های مختلفی برخوردار می باشند. یکی از کاربری های اصلی آجرها نمای سازی می باشد و به آجرهایی که در نمای داخلی و خارجی ساختمان به کار برده می شوند، آجر نما گفته می شود. هر آجرنما باید از ویژگی های بسیار زیادی همچون مقاومت بالا، چسبندگی کافی، جذب آب پایین، مقاومت فشاری کافی و ... برخوردار باشد. امروزه تنوع در آجرنماها رو به پیشرفت می باشد و همواره نمونه های جدید در بازار عرضه می گردند. آجرنما نسوز، آجرنما رس، آجرنما لفتون و ... از جمله انواع آجرنماهایی می باشند که در طراحی و ساخت نمای داخلی و خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به تنوع بالا در آجرنماها می توان گفت قیمت آن ها نیز در تفاوت با یکدیگر قرار دارند. عوامل بسیار زیادی در ایجاد تفاوت قیمت آجرنما موجود می باشد که ما در کالاساخت به برخی از آن ها پرداخته ایم. این عوامل شامل موارد زیر می باشد:

 

• سایز آجرنما

یکی از عواملی که می تواند بر قیمت آجرنما ها تاثیرگذار باشد، سایز آن ها می باشد. در واقع آجرنماها در ابعاد بسیار متنوعی تولید می شوند و بسته به همین ابعاد دارای قیمت های متفاوتی نیز هستند. اما انچه که حائز اهمیت است، این می باشد که سایز آجرنما باید استاندارد باشد و در صورتیکه سایز و شکل آن ها یکسان و منظم نباشد از قیمت پایین تری برخوردار هستند.


• رنگ آجرنما

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت آجرنما می توان به رنگ آن اشاره نمود. آجرنماهایی که دارای رنگ یکدست و یکنواخت هستند از قیمت بالاتری برخوردار می باشند چراکه خاک استفاده شده در آن ها مرغوب تر و گران تر است. در واقع رنگ هر آجرنما به خاک آن بستگی دارد و هر چه خاک مرغوب تر باشد، رنگ آن نیز یکدست تر و یکنواخت تر می باشد. آجرنماهایی که دارای ناخالصی در خاک خود هستند از رنگ کم رنگ تری برخوردار می باشند و به مراتب قیمت پایین تری دارند.


• میزان پخت آجرنما

میزان پخت از دیگر عوامل تاثیر گذار بر قیمت آجرنما می باشد. همانطور که قابل فهم است آجرهایی که در معرض پخت بیشتر و با درجه حرارت بیشتر قرار می گیرند از مقاومت بالاتر و استحکام بیشتری برخوردار هستند و به دلیل اینکه انرژی زیادتری در پخت آن ها استفاده می شود، دارای قیمت بالاتری نیز می باشند. آجرنماهایی که به خوبی حرارت نمی بینند، دارای جذب آب بیش از 15 درصد هستند.


• مواد تشکیل دهنده آجرنما

مواد تشکیل دهنده آجرنماها را می توان یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت آن ها دانست. همانطور که گفتیم آجرها از ترکیب خاک و برخی مواد معدنی به همراه آب تولید می شوند و ماده اصلی تشکیل دهنده آن ها گل می باشد. حال اگر خاکی که در تولید این گل یا خشت مورد استفاده قرار می گیرد دارای شن، سنگریزه و یا هرگونه مواد ارگانیک دیگری مانند آهک باشد به خوبی خشک نمی گردد و سبب می شود تا آجر بافتی ناهمگن پیدا کند و یا همواره در معرض شوره زدگی قرار گیرد. حتی آبی که در تولید آجرنماها نیز مصرف می شود می تواند در شوره زدگی آن ها تاثیر گذارد، در واقع هر چه آب دارای املاح و نمک بیشتری باشد، خطر شوره زدگی در آن بیشتر است. آجرنماهایی که با استفاده از مواد معدنی مرغوب و آّب و خاک مناسب تولید می شوند، دارای بافتی همگن هستند و از خطر شوره زدگی به دور می باشند و همین موضوع قیمت آن ها را نسبت به آجرهای نامرغوب افزایش می دهد.


• برند آجرنما

یکی دیگر از عواملی که علاوه بر قیمت آجرنما بر قیمت اکثر کالاها تاثیر می گذارد، برند می باشد. برند در واقع نام تجاری است که طی چندین سال می تواند در بین مردم جا بیـفتد و معروف گردد. برای مثال برند زارا از جمله برندهای بسیار معروف و مشهور در پوشاک می باشد و به دلیل همین شهرت کالاهای تولیدی از این برند قیمت بالاتری به نسبت برندهای معمولی و شناخته نشده دارند. در آجرنما نیز همین عمر صدق می کند و آجرهایی که با برند آذرخش و یا نماچین تولید می شوند از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.


• شکل ظاهری آجرنما

شکل ظاهری آجرنما نیز می تواند بر قیمت آجرنما آن تاثیرگذار باشد. آجرهایی که دارای بافت منظم هستند و همگی در یک بسته بندی دارای شکل و ابعاد یکسان می باشند، دارای قیمت بالاتری به نسبت آجرهایی با فرم نامنظم و شکل نا مناسب هستند.


• نوع کوره آجرنما

شاید به نظر برسد که نوع کوره چندان در قیمت آجرنما تاثیر ندارد اما باید بگوییم که در عصر حاضر و با ورود کوره های آجرپزی جدید قیمت آجرهای تولید شده نیز تغییر کرده اند. امروزه در پخت آجر دو نوع کوره مورد استفاده قرار می گیرد یکی کوره های قدیمی و دیگری کوره های جدید. در کوره های قدیمی شعله آتش در وسط قرار می گیرد و آجرها به دور این شعله چیده می شوند. در این کوره ها به دلیل اینکه حرارت به صورت یکنواخت بین آجرها تقسیم نمی گردد، محصولات تولید شده دارای طیف یکسانی نمی باشند و باید از میان آن ها محصولات یک رنگ را تفکیک نمود ( البته برخی افراد می توانند در بعضی از کارخانه ها به صورت رندوم از این نوع آجرها خریداری نمایند). در کوره های آجرپزی جدید اما آجرها بر روی یک غلطک چیده می شوند و در زیر این غلطک آتش قرار دارد. این کوره ها حرارت را به صورت یکنواخت به تمام آجر ها انتقال می دهند که سبب تولید محصولات یک طیف می گردد و نیازمند به تفکیک در آن ها نیست. در آخر باید اضافه نماییم، بسیاری از افراد می باشند که به دلیل بوجه کم و یا متراژهای بالایی که دارند به دنبال آجرنما با قیمت مناسب هستند اما در عین حال نیازمند آجرنمایی می باشند که تا سالیان سال باقی بماند و بر اثر نبود برخی از ویژگی ها به همین راحتی از بین نرود. در اینجا گروه کالاساخت به این افراد استفاده از رزین آجرنما را پیشنهاد می دهد. شما می توانید با خریداری آجرنمایی به قیمت مناسب که دارای یکی از ویژگی های تخریب کننده همچون میزان جذب آب بالا، مقاومت پایین و یا آسیب پذیر در مقابل شوره می باشد، پوشش بنای خود را اجرا نمایید و سپس پس از نصب کامل بر روی آن ها از رزین آجرنما استفاده کنید. رزین آجرنما در واقع مایعی بی رنگ و شفاف است که در درزهای آجرنما نفوذ کرده و همان جا خشک می گردد. این موضوع از جذب آب و در پی آن شوره زدگی آجرنما جلوگیری به عمل می آورد و مقاومت آن را تا حد زیادی افزایش می دهد.

 

موضوع دیگری که به آن می پردازیم، نحوه ی قیمت گذاری آجر است. که قیمت گذاری آجر بر اساس چندین عامل مختلف تعیین می‌شود، این عوامل شامل موارد زیر می‌باشند:


نوع آجر

نوع آجر مهمترین عامل در تعیین قیمت آن است. آجرها می‌توانند از جنس‌ها و انواع مختلفی باشند، مانند آجر سفالی، آجر گل و آجر نسوز:

ابعاد و اندازه

ابعاد و اندازه آجر نیز تأثیرگذار است. آجرهای بزرگتر ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند زیرا استفاده از آنها در ساختمان سریعتر و کم هزینه‌تر باشد.

 

کیفیت

کیفیت تولید آجر و ویژگی‌های آن مانند مقاومت در برابر فشار، جذب آب و مقاومت در برابر سرما و گرما می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد.

 

منطقه جغرافیایی

هزینه‌های تولید و توزیع ممکن است در مناطق مختلف متفاوت باشد، بنابراین قیمت آجر ممکن است در هر منطقه متفاوت باشد.

 

شرایط بازار

عوامل بازاری مانند عرضه و تقاضا، تغییرات قیمت مواد اولیه مورد استفاده در تولید آجر و نرخ تورم می‌توانند تأثیرگذار باشند.

 

هزینه‌های تولید و حمل و نقل

 

هزینه‌های مرتبط با تولید آجر و هزینه‌های حمل و نقل نیز تأثیرگذار است.
با توجه به این عوامل، قیمت گذاری آجر ممکن است بسیار متغیر باشد و برای هر مورد خاص نیاز به بررسی دقیق‌تر داشته باشد.

 

جمع بندی


با بیش از چند سال سابقه در ارائه آجرهای با کیفیت و مقاوم، ما به شما اطمینان می‌دهیم که هر آجری که از ما تهیه می‌کنید، نه تنها زیبا خواهد بود، بلکه مقاومت و کیفیت بالایی نیز خواهد داشت.
چرا کالاساخت؟


تنوع محصولات

از آجرهای سفالی گرم تا آجرهای گل، ما محصولاتی را ارائه می‌دهیم که به هر نوع پروژه‌ی ساختمانی متناسب هستند.


کیفیت برتر

تضمین می‌کنیم که هر قطعه آجر که از ما تهیه می‌کنید، از بهترین مواد اولیه تولید شده است و استانداردهای کیفیت بالایی را رعایت می‌کند.


خدمات مشتریان برتر

تیم ما آماده‌ی پاسخگویی به هر گونه سوال یا درخواست شماست و به شما کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را برای پروژه‌ی خود داشته باشید.


قیمت رقابتی

با توجه به کیفیت بالا و خدمات ممتازی که ارائه می‌دهیم، قیمت‌های ما بسیار رقابتی و منصفانه است.


اگر به دنبال آجری با کیفیت و قیمت مناسب هستید، با ما، کالاساخت، تماس بگیرید و ما راهنمایی‌های لازم را برای شروع بهترین پروژه‌ی ساختمانی خود را ارائه می‌دهیم. گروه کالاساخت یک مجموعه تولیدی و فروشگاهی می باشد که انواع مصالح ساختمانی از جمله نمونه های مختلف آجرنما و رزین آجرنما را برای مشتریان عزیز در سایت خود گردآوری کرده است تا افراد بتوانند به راحتی و از داخل منزل با این مصالح آشنا گردند و آن ها را خریداری نمایند.

 

تلگرام آجر

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت