جذب آب در کاشی و سرامیک


جذب آب در کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1397/10/29 09:12 | بازدید: 1017

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

جذب آب در کاشی و سرامیک

 

هنگامی که یک خاک برای استفاده در تولید کاشی و سرامیک مورد بررسی قرار میگیرد پارامتر های مهمی را در کاشی و سرامیک تولید شده رقم میزند که یکی از مهمترین تاثیرات نوع خاک میزان جذب آب کاشی و سرامیک است :

میزان جذب آب در هر کاشی متفاوت است. و هنگام انتخاب محصول بسیار مورد اهمیت و بررسی قرار می‌گیرد .

میزان جذب آب کاشی به شما می گوید که برای کدام منطفهی آب و هوایی و کدام قسمت از ساختمان مناسب تر است؟و کدام نوع کاشی و سرامیک  برای کدام قسمت از منزل بهتر از بقیه ی کاشی هاست؟

در دسته بندی انواع تولیدات با توجه به میزان جذب آب، این محصول به چهار دسته تقسیم می شود :

که به وسیله ی آزمایشی بسیار ساده  دسته بندی می‌شود قبل از انجام آزمایش وزن سرامیک اندازه گیری می‌شود و پس از قرار داده شدن سرامیک در داخل آب میزان جذب آب ان در مقیاس وزن کاشی سنجیده می‌شود .

 

 : کاشی غیر شیشه ایی

این نوع کاشی بیشتر از 7 درصد از وزن خود را آب جذب میکند و برای فضا های بیرونی بسیار سرد و مرطوب و فضاهای داخلی مرطوب مانند حمام و... مناسب نیست.

 

 : کاشی نیمه شیشه ایی

این نوع کاشی بین 3تا 7 درصد از وزن خود را آّب جذب میکند و فقط برای فضاهای داخلی خشک ساختمان مناسب است و برای فضاهای بیرونی ساختمان مناسب نیست .

 

 : کاشی شیشه ایی 

این نمونه کاشی غفط تا 0.5و 3درصد وزن خود را آب جذب می‌کند .

 

 : کاشیهای غیر قابل نفوذ 

که کمتر از 0.5درصد وزن خود را آب جذب میکند و معمولا قیمت آن به نسبت کاشی های دیگر اندکی بیشتر است.

کاشی هایی که در دسته های شیشه ای قرار می‌گیرند سرامیک نامیده می‌شوند و کاشی هایی که در دسته ی غیر قابل نفوذ قرار می‌گیرند پرسلان نامیده می‌شوند.

کاشی و سرامیک غیر قابل نفوذ برای مناطق مرطدب و سردسیر بسیار مناسب است زیرا در سرما و بارندگی هیچ گونه آبی را به خود جذب نمی کنند و موجب ترک خوردن کاشی ایجاد نمی شود .

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات