درجه بندی کاشی و سرامیک

درجه بندی کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1397/09/19 10:33 | بازدید: 729

درجه بندی کاشی و سرامیک

درجه بندی کاشی و سرامیک

 

در انتخاب کاشی و سرامیک علاوه بر طرح و رنگ و زیبایی معیارهای دیگری در طراحی دکوراسیون داخلی هم مد نظر خریدار هست از جمله یکی از مهمترین این ویژگی ها درجه بندی محصول می باشد  که به اطمینان میتوان گفت مهمترین گزینه در انتخاب است زیرا درجه کالا در تعیین قیمت کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی دارد.

زمانی که اسکلت اصلی روی نوار نقاله ی تولید قرار می‌گیرد بسته به طرحی که دارد در ابتدا رنگ زمینه کار زده می‌شود و طرح های بعد مرحله به مرحله جلو میرود و درانتها لعاب اصلی خورده می‌شود و برای پخت آخر به کوره میرود و نهایتا در صورتی که طرح لازم به کوتینگ پولیش و پولیش شدن داشته باشد دراین مرحله انجام می‌شود.

کاشی و سرامیک از نظر مرغوبیت و نداشتن عیب و نقص به درجه بندی  های مختلفی تقسیم می‌شوند .که این درجه بندی با توجه به نوع لعاب، قوس نداشتن و صاف بودن، بازی کردن و شکم داشتن در سطح صاف، تفاوت ابعاد حتی در حد میلیمتری، خال و جوش دار بودن، به هم ریختگی رنگ ، چاپ نخوردن قسمتی ازطرح، سالم بودن چهارچوب و لب پر نبودن طرح به درجه بندی های یک، دو، سه،  چهار و در برخی کارخانه ها حتی درجه پنج وشش هم در رده بندی قرار می‌گیرد.

در صورتی که در درجه بندی فقط یک و دو باشد اصطلاحا به آن کام گفته میشود و زمانی که شامل فقط درجه سه و چهار باشد یو_ان(un) از ان نامبرده می‌شود.

 

  • کاشی و سرامیک درجه یک

 

کاشی است که هیچگونه عیبی در آن از فاصله یک متری مشاهده نشود

 

  • کاشی و سرامیک درجه دو

 

کاشی که نباید در آن بیشترازسه عیب از فاصله یک متری در آن مشخص باشد و هیچ گونه عیبی در آن تا فاصله دو متری مشخص باشد.

 

  • کاشی و سرامیک درجه سه

 

کاشی درجه سه کاشی است که نباید در آن بیشتراز سه عیب تا فاصله دو متری در آن مشخص باشد.

 

  • کاشی و سرامیک درجه چهار

 

کاشی که فقط از نظر کیفیت سطح در سه دسته ی اول قرار نگیرد کاشی درجه چهار می‌باشد.

با توجه به این درجه بندیها باید توجه داشت که برای انتخاب کاشی و سرامیک درجه بندی تاثیر بسیار زیادی برقیمت کالا دارد. و با اندکی دقت فنی می‌توان به سادگی عیب و ایراد کاشیهای درجه پایین را پوشاند و صرفه جویی اقتصادی  بسیار زیادی در هزینه ها نمود . البته همیشه کم خرج کرد نشانه از سرمایه گذاری اقتصادی نیست و خرید کاشی با قیمت کم  در بیشتر مواقع نشانه از سرمایه گذاری مالی دارد.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت