برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
درجه بندی کاشی و سرامیک

درجه بندی کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1397/09/19 10:33 | بازدید: 960

درجه بندی کاشی و سرامیک

در انتخاب کاشی و سرامیک علاوه بر طرح و رنگ و زیبایی، معیارهای دیگری در طراحی دکوراسیون داخلی هم مد نظر خریدار هست از جمله یکی از مهمترین این ویژگی ها درجه بندی محصول می باشد که به اطمینان می توان گفت مهمترین گزینه در انتخاب است، زیرا درجه کالا در تعیین قیمت و کیفیت آن تاثیر بسیار زیادی دارد. کاشی و سرامیک از زمانی که در کارخانه در کوره و در معرض پخت قرار می گیرد تا زمانی که به دست مشتری برسد مراحل متعددی را پشت سر می گذارد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از مراحل انتهایی پخت کاشی و سرامیک مرحله ی لعاب زنی است که زمانی که در معرض حرارت کوره ( بین 1100 تا 1200 درجه سانتی گراد ) قرار می گیرد به مدت 60 دقیقه پخته می شود و ماده ای که به عنوان لعاب بر روی کاشی یا سرامیک زده می شود به شکل شیشه ای مانند در می آید و جلوه و زیبایی کار را چندین برابر می کند. مرحله انتهایی کار مرحله ی درجه بندی کاشی است که کاشی ها را بر طبق میزان عیوب و نقص ها درجه بندی می کنند و نهایتا کاشی و سرامیک هایی که در هیچ یک از این دسته بندی ها قرار نگیرند به دسته ی کاشی و سرامیک های ضایعات انتقال داده می شوند که در ادامه به توضیح درباره ی آن خواهیم پرداخت:

کاشی و سرامیک از نظر مرغوبیت و نداشتن عیب و نقص به درجه بندی های مختلفی تقسیم می‌شود. این درجه بندی با توجه به نوع لعاب، قوس نداشتن و صاف بودن، بازی کردن و شکم داشتن در سطح صاف، تفاوت ابعاد حتی در حد میلیمتری، خال و جوش دار بودن، به هم ریختگی رنگ، چاپ نخوردن قسمتی از طرح، سالم بودن چهارچوب و لب پر نبودن طرح به درجه بندی های یک، دو، سه، چهار و در برخی کارخانه ها حتی درجه پنج و شش تقسیم می شوند. در صورتیکه در درجه بندی فقط یک و دو باشد اصطلاحاً به آن کامرشیال و یا صادراتی گفته می شود و زمانی که شامل فقط درجه سه و چهار باشد یو_ان (un) نامیده می‌شود.

 

این درجه از کاشی می بایست شامل هیچ گونه نقص در لعاب و ابعاد (تفاوت ابعاد) و شکستی در چهار چوب و لب پر شدن نباشد، به طور کل کاشی و سرامیکی که فاقد هر گونه نقص و عیب باشد در درجه یک قرار می گیرد و یا اینکه کاشی درجه یک هیچگونه عیبی در آن از فاصله یک متری مشاهده نمی شود.

 

به کاشی و سرامیک هایی که مشکلات بسیار کوچک و ریز دارند از جمله نقص های بسیار کوچک و غیر قابل ملاحظه از فاصله یک متری در لعاب و... درجه دو گویند. بطور معمول در کاشی سرامیک درجه دو نباید بیشتر از سه عیب مشخص باشد و هیچ گونه عیبی تا فاصله ی دو متری دیده نشود.

 

درجه بندی سرامیک

 

 درجه سه، کاشی و یا سرامیکی است که در آن بیشتر از سه عیب تا فاصله دو متری مشخص نباشد. این درجه به سرامیک هایی گفته می شود که معمولاً در تعداد بسیار کمی روی لعاب آن به صورت خال های ریزی دیده می شود، معمولاً کاشی و سرامیک درجه سه در ابعاد آن اختلاف سایز بسیار کمی دیده می شود.

 

  • کاشی و سرامیک درجه چهار

کاشی که فقط از نظر کیفیت، در سه دسته ی اول قرار نگیرد کاشی درجه چهار می ‌باشد. با توجه به این درجه بندی ها باید توجه داشت که برای انتخاب کاشی و سرامیک، درجه بندی تاثیر بسیار زیادی بر قیمت کالا دارد و با اندکی دقت فنی می‌توان به سادگی عیب و ایراد کاشی های درجه پایین را پوشاند و صرفه جویی اقتصادی بسیار زیادی در هزینه ها نمود. البته همیشه صرفه جویی، نشانه از سرمایه گذاری اقتصادی نیست و خرید کاشی با قیمت بالا و کیفیت مرغوب در بیشتر مواقع نشانه ای از سرمایه گذاری بلند مدت دارد. یکی از بارزترین عیوب درجه 4 کاشی، وجود لب پریدگی و ریختگی در لبه های سرامیک می باشد.

بعد از بررسی انواع درجه بندی و معایب آن و همچنین توضیحاتی که در مورد آن گفته شد، وقت آن شده که برای انتخاب سرامیک و خرید آن اقدام نمایید. همچنین می توانید برای خرید به کارشناسان فروش ما در کالاساخت اعتماد کنید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت