ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
تفاوت قیمت کاشی بدنه

دلیل تفاوت قیمت کاشی ها در چیست ؟

تاریخ انتشار: 1399/02/08 09:27 | بازدید: 685

 امروزه در امر ساخت و ساز و در احداث یک بنا مصالح و متریال های بسیار مختلف و متفـــاوتی همچون آجر، سنگ، کاشی، کناف و ... یافت می شود که هر کدام بر حسب ویژگی ها و کاربردهایشان در بخش های مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از این مصالح قدمت بسیار بالایی دارند و برخی دیگر نیز متعلق به عصر حاضر و چند دهه اخیر هستند. در میان مصالح ساختمانی یکی از انواع بسیار پر مصرف که سالیان سال است از نمونه های مختلف آن در بسیاری از بخش های ساختمان استفاده می شود، کاشی ها می باشند. کاشی ها در واقع محصولاتی سفالین هستند که در مرحله نازک کاری مورد استفاده قرار می گیرند و عموما به شکل مربع یا مستطیل نازک و یا اشکال پیچیده ‌تر با ضخامت چند میلیمتر و متـشکل از مواد سخت مانند سنگ، خاک، شیشه و ... می‌باشند. پوشش سقف‌ها، کف، دیوار و یا سطوح دیگر از جمله کاربری های این محصول هستند. آنچه که استفاده از کاشی ها را بسیار رایج گردانده است، تنوع بالای آن ها می باشد. برخی از کاشی ها ممکن است لعابدار و برخی دیگر بدون لعاب باشند. برخی به صورت تک گل استفاده می شوند و برخی دیگر به صورت یک دست. این تنوع در کاشی ها می تواند موجب تفاوت در قیمت آن ها نیز گردد. حال آنکه ممکن است برای شما این سوال پیش آید که عوامل مهم در تفاوت قیمت کاشی ها چیست؟ ما در این بخش از کالاساخت برخی از عواملی که موجب تفاوت قیمت در کاشی ها می شود را برای شما همراهان عزیز ارائه نموده ایم تا با آگاهی بیشتری نسبت به این محصول به سراغ خرید بروید.

 

  • کارخانه تولید

یکی از عواملی که می تواند بر قیمت هر کاشی تاثیر بسیار زیادی گذارد، کارخانه ای می باشد که این محصول در آن تولید می شود. در کشور ایران کارخانجات بسیار متنوع و مختلفی موجود می باشند که هر کدام کاشی مخصوص به خود را تولید می کنند. حال نکته مهم این است که ممکن می باشد کاشی درجه 1، کارخانه ای دارای قیمت برابر و یا حتی به مراتب کم تر از کاشی درجه 3 کارخانه ی دیگر باشد که دلیل این امر نیز مواد مورد استفاده و مراحل تولید هر یک از این کارخانه ها در هر کاشی است. هر چه این مواد مرغوب تر و بهتر و مراحل تولید با دقت بالاتری انجام پذیرد، کاشی تولیدی گرانتر می شود.

 

  • نوع خاک

از دیگر عواملی که می تواند در قیمت کاشی تاثیرگذار باشد، نوع خاکی است که در هنگام تولید آن مصرف می شود. همانطور که اشاره نمودیم کاشی ها محصولاتی سفالین هستند که از ترکیب خاک، آب و برخی مواد معدنی غیر فلزی تولید می شوند و ممکن است نوع خاک یک کاشی با کاشی دیگر متفاوت باشد. حال این نوع خاک می تواند بر قیمت کاشی تولید شده تاثیرگذار باشد. برای مثال کاشی هایی که با خاک پرسلان تولید می شوند به دلیل ویژگی های برتر نسبت به کاشی هایی که با خاک معمولی تولید می گردند، دارای قیمت به مراتب بالاتری هستند.

 

  • ابعاد کاشی

ابعاد کاشی می تواند یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت این متریال باشد. منظور از ابعاد کاشی همان کالیبره بودن یا نبودن آن است. در واقع کاشی که به صورت کالیبره باشد نیاز به بندکشی ندارد و ظاهر زیباتری به قسمت کار شده می دهد. در تولید کاشی های کالیبره به دلیل دقــتی که نیاز است از لیزر به منظور برش استفاده می شود و همین عمر سبب بالا رفتن قیمت آن ها می گردد.

 

  • نوع لعاب

یکی دیگر از عوامل دخیل بر قیمت کاشی، نوع لعاب آن می باشد. در کارخانجات سه نوع لعاب برای کاشی در نظر گرفته می شود: یکی لعاب معمولی، دیگری لعاب پولیش و در نهایت لعاب سوپر پولیش. در کاشی هایی که دارای لعاب پولیش و سوپر پولیش می باشند از دستگاه های پولیش استفاده می شود با این تفاوت که در سوپرپولیش از قدرت بیشتری استفاده می گردد. کاشی های سوپر پولیش دارای سطح براق تر و صیقلی تری هستند و به مراتب از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

 

  • نوع چاپ

نوع چاپ نیز می تواند بر قیمت کاشی تاثیرگذار باشد. بر روی برخی از کاشی ها یک طرح سه بار چاپ و سه بار پخته می شوند که این موضوع سبب تثبیت طرح می گردد و در پی آن رنگ و میزان کار بیشتری نیاز است که موجب می شود تا قیمت کاشی بالاتر برود. در کاشی هایی که یک بار طرح چاپ می شود، قیمت پایین تر می باشد.

 

  • درجه بندی کاشی

یکی از موارد بسیار تاثیر گذار و مهم بر روی قیمت کاشی ها، درجه بندی آن ها می باشد. این درجه بندی که بر روی بسته هر کاشی به اشتراک گذاشته می شود، نشان دهنده کیفیت آن از هر لحاظی می باشد. کاشی هایی که دارای درجه 1 هستند، از قیمت بالاتری برخوردار می باشند و این به دلیل نوع پخت، مواد مرغوب و نوع کوره و در نتیجه آن میزان نیروی بیشتری که به کار گرفته می شود، است. اکثر کارخانجات به دلیل میزان سود خالصی که از کاشی های درجه 1 به دست می آوردند، بیشتر به دنبال تولید اینگونه کاشی ها هستند اما ممکن است که در هنگام تولید و یا پخت این محصول به صورت اتفاقی کاشی دچار ترکیب مواد بد، میزان پخت کم و یا قرار گیری بد موقع در کوره شود و بدین صورت در درجه 3 قرار گیرد. همین موضوع کارخانه را مجبور می کند تا کاشی را به قیمت کم تری بفروشد. در برخی شرایط نیز ممکن است در هنگام بسته بندی لبه کاشی بپرد و یا سطح آن ترک بردارد که در این صورت در دسته ضایعات قرار می گیرند و دارای قیمت پایین تری هستند. در راستای این عامل باید به این موضوع نیز اشاره نماییم که در کاشی ها گرید و درجه با یکدیگر متفاوت می باشند. به این صورت که کاشی با گرید A از کاشی با درجه 1 به میزان 5/0 درجه ضعیف تر می باشد.

 

  • برند

برند را شاید بتواند تاثیر گذارترین عامل بر روی قیمت اکثر کالاها دانست. این موضوع در مورد قیمت کاشی ها نیز صدق می کند. برای مثال شما اگر بخواهید یک کفش از برند آدیداس را خریداری نمایید باید هزینه بیشتری به نسبت یک کفش با برند معمولی پرداخته نمایید، در صورتی که ممکن است هر دو از یک کیفیت برخوردار باشند. این موضوع در کاشی ها نیز به همین شکل است و کاشی برند مرجان یا برند تکسرام به مراتب از قیمت بالاتری برخوردار می باشند.

 

  • سابقه کارخانه

در آخر باید بگوییم که ممکن است سابقه کارخانه نیز بر قیمت کاشی تاثیرگذار باشد. شاید این موضوع چندان برای شما قابل توجه نباشد اما باید بگوییم که در کارخانجاتی که دارای قدمت بالا هستند درصد آزمون و خطای بیشتری رخ داده است و تجربه در این گونه کارخانه ها بسیار بیشتر است. با توجه به این موضوع ممکن است کارخانه های با سابقه کاشی هایی با کیفیت تر تولید نمایند و همین موضوع سبب افزایش قیمت آن ها گردد. شما می توانید برای مشاهده انواع مختلف کاشی ها و قیمت آن ها به بخش مربوطه در کالاساخت مراجعه نمایید و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در کالاساخت تماس حاصل نمایید.

 

آنچه باید در مورد خرید کاشی بدانیم

 

خرید کاشی می‌تواند یک تصمیم مهم در طراحی و دکوراسیون منزل باشد. در نظر داشتن برخی نکات مهم می‌تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتری داشته باشید. در ادامه چند نکته کلیدی را برای خرید کاشی مطرح می‌کنم:


نوع کاشی

• کاشی‌ها در انواع مختلفی از جمله سرامیک، پارکت، گرانیت، سنگ و ... موجود هستند. بر اساس نیازها و سلیقه شما، نوع کاشی را انتخاب کنید.

 

اندازه و شکل

• ابعاد کاشی مهم است. اگر فضایی کوچک دارید، کاشی‌های بزرگتر به نظر می‌آیند. همچنین، شکل کاشی نیز تأثیر زیادی در زیبایی نهایی دارد.

 

رنگ و طرح

• رنگ کاشی باید با سبک دیگر عناصر داخلی مانند دیوارها، مبلمان و پنجره‌ها همخوانی داشته باشد. همچنین، طرح کاشی نیز می‌تواند تأثیر زیبایی زیادی داشته باشد.

 

مقاومت و کیفیت

• بسته به محل استفاده (حمام، آشپزخانه، سالن و ...) مقاومت کاشی بسیار حائز اهمیت است. همچنین، اطمینان حاصل کنید که کاشی انتخابی شما از نظر کیفیت به استانداردهای مورد نیاز مطابقت دارد.

 

نگهداری و تمیزی

• بررسی کنید که آیا کاشی به راحتی تمیز می‌شود یا خیر. ویژگی‌های ضدآب و مقاوم به لکه می‌توانند نگهداری راحت‌تری داشته باشند.

 

قیمت

• بودجه خود را مد نظر داشته باشید. با توجه به نوع و کیفیت کاشی، قیمت‌ها متغیر هستند.

 

نصب و نگهداری

• اگر قصد نصب خودکار دارید، اطمینان حاصل کنید که نوع کاشی با نصب آسان سازگار است. همچنین، راهنمای نگهداری به صورت صحیح را دنبال کنید.

 

نمونه‌ ی شاهد

‌ قبل از خرید، نمونه‌های کاشی را در محل مورد استفاده موقعیت داده و به آن‌ها در شرایط نوری مختلف نگاه کنید تا از ظاهر نهایی اطمینان حاصل شود.

 

جمع بندی

 

کالاساخت، به عنوان یکی از پیشروهای صنعت ساختمانی و دکوراسیون داخلی، با افتخار ارائه‌دهنده بهترین و جذاب‌ترین انواع کاشی‌ها با کیفیت عالی می‌باشد. با تلاش و توانایی خود، ما در کالاساخت به شما تضمین می‌دهیم که انتخاب محصولات ما، بهترین گزینه برای تبدیل فضای خود به یک آثار هنری است. همه محصولات کاشی ارائه شده توسط کالاساخت، از بهترین مواد اولیه تولید شده و به طور دقیق و با دقت بالا تولید می‌شوند. با ما همراه باشید.

 

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت