برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
تنوع قیمت در سنگ نما

دلیل تنوع قیمت در سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/21 14:32 | بازدید: 334

دلیل تنوع قیمت در سنگ ها به چه عواملی بستگی دارد؟

دلیل تنوع قیمت در سنگ نما

از دیرباز تا کنون انتخاب سنگ به عنوان مصالح ساختمانی در تمام نقاط دنیا مرسوم بوده است. از جمله فاکتور هایی که در انتخاب سنگ نقش به سزایی دارند را می توان مواردی شامل: رنگ سنگ، کیفیت سنگ و قیمت سنگ بر شمرد. در این مقاله ما در تیم تحقیق و توسعه کالاساخت قصد داریم تا شما را با فاکتور هایی که در قیمت گذاری سنگ موثر هستند آشنا کنیم تا به بهترین نحو خرید سنگ خود را به انجام برسانید. در قیمت گذاری سنگ ساختمانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:


رنگ سنگ ساختمانی

هر چه رنگ سنگ ساختمانی رو به سفیدی بیشتر برود و سفید تر بشود در بازار ایران قیمت بالاتری دارد. اما در دیگر نقاط دنیا این موضوع غالباً صدق نمی کند . این امر به دلیل تفاوت سلیقه هایی است که در حال خرید سنگ هستند. البته اقلیم خشک و گرم کشورمان نیز در این امر بی تاثیر نیست. زیرا هر چه رنگ نما روشن تر باشد در روز و در مقابل آفتاب گرمای کمتری جذب می کند.

تفاوت قیمت سنگ نما


کیفیت سنگ ساختمانی


سنگ هایی که از آهک کمتری در بافت خود برخوردار هستند و همینطور گل کمتری در مواد سازنده آن هست به طبع قیمت بالاتری دارند. کیفیت سنگ ها را باید با توجه به هر نوعی از سنگ مشخص کرد. مثلاً نمی توان دسته سنگ تراورتن ها را با مرمریت ها مقایسه کرد . هر کدام ویژگی های ممتایزی دارند که شاخص های کیفیت می باشد. در کل و به عنوان قاعده ای کلی، هر چه سنگ از رگه کمتری برخوردار باشد مقاومت بهتری داشته و طبیعتا از قیمت بالا تری نیز برخوردار است. ( اینجا منظور از رگه، موج دار یا بی موج بودن سنگ نیست) موج دار یا بی موج بودن سنگ بسته به نحوه قرارگیری روی دستگاه های برش دارد و به کیفیت سنگ مربوط نمی باشد . اما گاها سنگ هایی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند را بی موج برش می زنند و قیمت سنگ به دلیل یک دستی بالاتر می رود.

 

اندازه سنگ ساختمانی

اکثر سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان را به اندازه های استاندارد و مورد قبول بازار مصرف و تولید ایران که عرض 40 سانتی متر و طول آزاد می باشد برش می زنند. منظور از طول آزاد سنگ ساختمانی این است که طول متغیر است و شامل ارتفاع 50 سانتی متر الی 3 متر و 50 سانتی متر می شود. هر چه عرض سنگ کمتر شود ارتفاع آن به طبع کاهش پیدا می کند و در نتیجه از قیمت کمتری برخوردار می شود.

اندازه-سنگ-نماهر چه متراژ سنگ کمتر باشد امکان استفاده سنگ در مناطقی که به متراژ بالا نیاز است کاهش می یابد. قیمت سنگ ساختمانی فقط یکی از فاکتور های خرید سنگ می باشد اما می توان گفت یکی از اصلی ترین فاکتور ها است. به دیگر فاکتور های مورد تایید به اضافه فاکتور های بالا می توان تخلل سنگ و کوره و رزین سنگ و ساب سنگ را نیز اضافه کرد. اکثر سنگ های ساختمانی که برای صادرات مورد تایید قرار می گیرند از ساب فوق العاده بالا و به اصطلاح سوپر ساب الماسی برخوردار هستند و همینطور رزین های یکدست و نانو بروی سطح سنگ و همینطور گاها پشت سنگ می خورند. در قیمت سنگ ساختمانی برای صادرات باید به موارد دیگری نیز اشاره کرد. مانند پالت و بسته بندی و همینطور ابعاد. در واقع مهمترین گزینه جنس سنگ است. سنگ مرمر از جمله گران بهاترین سنگ ها محسوب می شود. بعد از آن تراانیکس ها و در گزینه بعدی مرمریت ها و در نهایت تراروتن ها را می توان نام برد. در واقع زمانی که تصمیم به انتخاب نوع سنگ و خرید سنگ قطعی شد با توجه به ابعاد آن که اکثرا برای صادرات از ابعاد 40*60 و 60*60 سفارش گرفته می شود میتوان قیمت سنگ را بدون بسته بندی لحاظ کرد. اما در رابطه با نحوه بسته بندی سنگ ساختمانی باید به مواردی از جمله مسافت مقصد، نوع استاندارد های تایید شده از طرف کشور مقصد و سفارش مورد نیاز مشتری توجه کرد . اکثر پالت های بسته بندی سنگ ساختمانی از جنس چوب ساخته می شوند و قیمت آنها برحسب متر مربع می باشد.
هر چه مسافت طولانی تر باشد از پالت هایی با جنس مناسب تر استفاده می شود. نوع بسته بندی پالت ها معمولا با استفاده از فوم و پلاستیک فشرده شده است تا مقاومت پالت را افزایش دهد.
در مقاله فوق سعی بر آن بود به اختصار در مورد تمامی المان های موثر بر قیمت سنگ نما صحبت شود. البته نباید فراموش کرد که اصلی ترین مورد عرضه و تقاضا در زمان انتخاب و تصمیم گیری است. فلذا خواهشمند است در صورتی که سوالی برای شما پیش آمده و یا قصد انتخاب سنگ نما برای پروژه خورد دارید با استفاده از شماره های بالای صفحه با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و با مطرح کردن میزان بودجه و سلایق خود بهترین مشاوره ها را از کارشناسان با تجربه ما به صورت رایگان دریافت نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت