دلیل تنوع قیمت در سنگ نما


تنوع قیمت در سنگ نما

تاریخ انتشار: 1398/01/21 14:32 | بازدید: 210

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

دلیل تنوع قیمت سنگ 

 

از زمان های گذشته تا کنون انتخاب سنگ به عنوان مصالح ساختمانی در تمام نقاط دنیا مرسوم بوده است . فاکتور هایی که در انتخاب سنگ نقش به سزایی داشته اند را میتوان رنگ و کیفیت و قیمت سنگ نام برد . در این مقاله کالا ساخت قصد دارد تا شما را با فاکتور هایی که در قیمت گزاری سنگ موثر هستند اشنا سازد تا به بهترین نحو خرید سنگ خود را به انجام رسانید. در قیمت گزاری سنگ ساختمانی میتوان به موارد زیر اشاره کرد

رنگ سنـــگ ساختمانی 

هر چه رنگ سنگ ساختمانی رو به سفیدی بیشتر برود و سفید تر بشود در ایران قیمت بالاتری دارد. اما در اقسا نقاط دنیا این موضوع صدق نمی کند . به دلیل تفاوت سلیقه هایی که موجود هست .

کیفیت سنگ ساختمانی 

سنگ هایی که از آهک کمتری برخوردا هستند و همینطور گل کمتری در مواد سازنده آن هست به طبع قیمت سنگ بالاتری دارند . کیفیت سنگ ها را باید با توجه به هر نوعی از سنگ مشخص کرد . مثلا نمیتوان دسته تراوتن ها را با مرمیت ها مقایسه کرد . هر کدام ویژگی های ممتایزی دارند که شاخص های کیفیت می باشد . در کل هرچه سنگ از رگه کمتری برخوردا باشد . مقاومت بهتری دارد .

( اینجا از رگه منظور موج دار یا بی موج بودن سنگ نیست ) موج دار یا بی موج بودن سنگ بسته به نحوه قرار گیری روی دستگاه های برش دارد و به کیفیت سنگ مربوط نمی باشد . اما گاها سنگ هایی که از کیفیت بالایی برخوردار باشند را بی موج برش میزنند و قیمت سنگ به دلیل یک دستی بالاتر میرود .

 

اندازه سنگ ساختمانی

اکثر سنگ های مورد استفاده در نمای ساختمان را به اندازه های استاندارد ایران که عرض 40 سانتی متر و طول آزاد می باشد برش میزنند . منظور از طول آزاد سنگ ساختمانی این است که طول متغییر است . و شامل ارتفاع 50 سانتی متر الی 3 متر و 50 سانتی متر میشود. هرچه عرض سنگ کمتر شود ارتفاع آن به طبع کاهش پیدا میکند و در نتیجه از قیمت کمتری برخوردار میشود .

 

نکته : زمانی که (دپو)ذخیره سنگ کاهش پیدا می کند. اکثرا تولید کنندگان به قیمت حراج سنگ را به فروش می رسانند .

هرچه متراژ سنگ کمتر باشد امکان استفاده سنگ در مناقطی که به متراژ بالا نیاز است کاهش می یابد .قیمت سنگ ساختمانی فقط یکی از فاکتور های خرید سنگ می باشد اما میتوان گفت یکی از اصلیترین فاکتور ها است . به دیگر فاکتور های مورد تایید به اضافه فاکتور های بالا میتوان تخلل سنگ و کوره و رزین سنگ و ساب سنگ را نیز اضافه کرد . اکثر سنگ های ساختمانی که برای صدرات مورد تایید قرار میگیرند از ساب فوق العاده بالا و به اصطلاح سوپر ساب الماسی استفاه می شوند و همینطور رزین های یکدست و نانو بروی سطح سنگ و همینطور گاها پشت سنگ میخورند . در قیمت سنگ ساختمانی برای صادرات باید به مواردی دیگری نیز اشاره کرد . مانند پالت و بسته بندی و همینطور ابعاد البته منهای جنس سنگ باید اشاره کرد . در واقع مهمترین گزینه جنس سنگ است . سنگ مرمر از جمله پر بها ترین و گران ترین سنگ ها محسوب میشود و بعد از آن تراانیکس ها و در گزینه بعدی مرمریت ها و در نههایت تراروتن ها را می توان نام برد . در واقع زمانی که تصمیم انتخاب نوع سنگ و خرید سنگ قطعی شد با توجه به ابعاد آن که اکثرا برای صادرات از ابعاد 40*60 و 60*60 سفارش گرفته میشود میتوان قیمت سنگ را بدون بسته بندی لحاظ کرد . اما در رابطه با نحوه بسته بندی سنگ ساختمانی باید به مواردی از جمله مسافت مقصد . نوع استادندارد های تایید شده از طرف کشور مقصد و سفارش مورد نیاز مشتری توجه کرد . اکثر پالت های بسته بندی سنگ ساختمانی از جنس چوب ساخته می شوند . و قیمت آنها برحسب متر مربع می باشد.

هرچه مسافت طولانی تر باشد از پالت هایی با جنس مناسب تر استفاده میشود. و نوع بسته بندی پالت ها معمولان با استفاده از فوم و پلاستیک فشرده شده است تا مقاومت پالت را افزایش دهد . شما میتوانید با تماس با کارشناسان ما از راهنمایی و مشورت رایگان بهره مند شوید . تمام تلاش همکاران ما جلب رضایت و خشنودی شماست . 

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ...

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->