برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
دو ایده برای ترکیب سنگ نما و سنگ آنتیک

دو ایده برای ترکیب سنگ نما و سنگ آنتیک

تاریخ انتشار: 1399/01/19 09:31 | بازدید: 711

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های بهره برداری و فراوری سنگ .....

دو ایده برای ترکیب سنگ نما و سنگ آنتیک

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های بهره برداری و فراوری سنگ ، یکی از در دسترس ترین مصالح ساختمانی برای نمای ساختمان سنگ نما می باشد. سنگ ها از جمله قدیمی ترین محصولات ساختمانی هستند و به عنوان شیک ترین و چشم نوازترین متریال ها برای نمای ساختمان شناخته می شوند. طراحی نمای ساختمان یکی از مسائل مهم در مبحث ساخت و ساز می باشد. نمای خارجی یکی از قسمت های ساختمان است که همواره در معرض تابش نور خورشید، برف و باران، گرد و غبار، آلودگی، سرما، گرما، رطوبت و … قرار می گیرد و با توجه به این موضوع نیازمند سنگ های مقاوم و با دوام است. بیشتر افرادی که نسبت به انتخاب و خرید سنگ برای نما اقدام می کنند با توجه به توصیه کوچکی از دیگران خرید می کنند اما تیم کالاساخت به این افراد پیشنهاد می دهد که ابتدا با انواع سنگ های مناسب نما اشنا شده و معایب و مزایای آن ها را مورد بررسی قرار دهند تا پس از سالیان طولانی احساس نارضایتی نکنند و سنگ سال ها بر نمای ساختمان استوار بماند. سنگ تراورتن، سنگ گرانیت ، سنگ چینی و سنگ سند استون از جمله سنگ هایی هستند که مناسب برای نما ساختمان می باشند. هر یک از این سنگ ها دارای ویژگی های بسیار زیاد و تنوع بالایی هستند که آن ها را مناسب برای نمای ساختمان گردانده است. یکی دیگر از سنگ های ساختمانی که بسیار مناسب برای نمای ساختمان می باشد و دارای تنوع بی نظیری در رنگ و طرح می باشد، سنگ آنتیک است. این سنگ از تکه ها و خرده های سنگ هایی همچون تراورتن، چینی ، مرمریت و ... ساخته می شود که به وسیله ملات هایی با پایه رزین به یکدیگر چسبانده شده اند.  در طراحی نمای ساختمان سبک های مختلفی وجود دارد که نمای ترکیبی نمونه ای از این سبک ها می باشد. نمای ترکیبی امروزه یکی از متداول ترین نماها می باشد و در واقع به عنوان نمایی مدرن شناخته می شود. در طراحی این نوع نما از ترکیب دو یا چند متریال با یکدیگر بهره می گیرند که باید در طرح و رنگ متناسب باشند و این بستگی به سلیقه و بودجه افراد دارد. ترکیب سنگ نما و سنگ آنتیک یکی از نماهای ترکیبی متداول است که می تواند جلوه زیبایی به ساختمان ببخشد. کالاساخت در ادامه به معرفی دو ایده خاص برای ترکیب سنگ نما و سنگ آنتیک پرداخته است:

 

  1. ترکیب سنگ گرانیت مشکی نطنز و سنگ گیوتین سفید چینی:

سنگ گرانیت مشکی نطنز به دلیل دوام و استحکام بسیار زیاد یکی از سنگ های مناسب در ساخت نمای می باشد. این سنگ دارای زمینه کاملا مشکی می باشد که به دلیل صاب پذیری بالای سنگ گرانیت کاملا صیقلی و درخشان است وبسیار زیبا برای نمای خارجی می باشد. سنگ های گرانیت چسبندگی بسیار پایینی به ملات سیمان دارند و باید حتما در نما اسکوپ شوند، پیشنهاد کالاساخت به شما عزیزان این است که بهتر می باشد از این سنگ ها در ارتفاع کم استفاده نمایید. معادن این سنگ در در کاشان کیلومتر 5 جاده نطنز واقع در استان اصفهان قرار گرفته است. سنگ گیوتین سفید نیز یکی از انواع سنگ های آنتیک می باشد که به وسیله دستگاهی با همین نام برش خورده است. این سنگ از جنس سنگ های چینی می باشد و معادن آن در شهر الیگودرز واقع شده است. سطح این سنگ سفید می باشد و دارای بلورهای براق در زمینه خود می باشد. این سنگ بر عکس سنگ گرانیت به راحتی نصب می شود و می توان از آن در ارتفاع نیز استفاده نمود. ترکیب رنگ سفید سنگ گیوتین چینی و رنگ مشکی سنگ گرانیت نطنز نمای بسیار خاص و بی نظیری را در ساختمان ایجاد می کند. همانطور که می دانید ترکیب رنگ سیاه و سفید ترکیبی است که مورد پسند بیش از نیمی از افراد است و این ترکیب در نمای ساختمان به همراه بلورهایی که در سنگ گیوتین سفید وجود دارد بسیار جذاب و چشمگیر می باشد.

 

  1. ترکیب سنگ تراورتن سفید عباس آباد و سنگ گیوتین قرمز اصفهان :

یکی از نمونه های پر طرفدار و پر مصرف سنگ های تراورتن، سنگ تراورتن سفید عباس آباد می باشد. این سنگ یکی از بهترین سنگ ها برای ساخت نما می باشد و دلیل آن چسبندگی بسیار بالا و مقاومت بالای آن در انواع شرایط آب و هوایی می باشد. معدن سنگ تراورتن سفید عباس آباد در شهر نیم ور محلات روستای باقرآباد در استان مرکزی قرار دارد و دارای چندین سینه کار می باشد. این سنگ به دو صورت موج دار و بدون موج فراوری می شود و دارای زمینه سفید می باشد که ممکن است در درجه های پایین تر دارای رگه های قرمز، سیاه یا کرم باشد. این سنگ در درجه های کیفیت سوپر ممتاز، کیفیت ممتاز و درجه یک در سایت گروه کالاساخت قابل مشاهده و خرید می باشد. سنگ گیوتین قرمز اصفهان نمونه ای از سنگ های آنتیک می باشد که از جنس تراورتن هاست. این سنگ نیز به دلیل اینکه از جنس تراورتن می باشد چسبندگی بسیار بالایی به ملات دارد و می توان از آن در ارتفاعات بدون نگرانی از افتادن استفاده نمود. معادن سنگ تراورتن قرمز در استان اصفهان شهرستان ورتون قرار دارد. این محصول دارای زمینه قرمز است که ممکن است گاهی طول موج های سفید در آن مشاهده شود. این سنگ علاوه بر مقاومت بالایی که دارد عایق صوتی و حرارتی خوبی نیز می باشد و می توان با استفاده از آن مقدار بسیار زیادی از انرژی را صرفه جویی نمود. ترکیب رنگ سفید سنگ تراورتن عباس آباد و رنگ قرمز سنگ گیوتین اصفهان می تواند نمای زیبایی را ایجاد کند. پیشنهاد کالاساخت به شما استفاده از سنگ گیوتین برای قاب دور پنجره ها و درب ها و یا استفاده به عنوان قرنیز نمای ساختمان و استفاده از سنگ تراورتن برای کل نمای ساختمان می باشد. پیشنهاد دیگر این تیم استفاده از قاب هایی که با سنگ گیوتین قرمز با زمینه آجر کار شده است که باعث می شود تا نما به چشم هر بیننده اید بیاید و قابل توجه باشد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت