برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
دو مورد مهم در انتخاب سرامیک

دو مورد مهم در انتخاب سرامیک

تاریخ انتشار: 1398/04/17 12:23 | بازدید: 366

 

در هنگام آغاز ساخت و ساز یک ساختمان یکی از مصالح پر مصرف برای ایجاد یک فضای زیبا و در عین حال کاربردی سرامیک است سرامیک به لحاظ استقامت و محکم بهتر از کاشی است و عموما برای کف و نماهای بیرون استفاده می شود. تجه داشته باشید که سرامیک ها با ابعاد و طرح ها و رنگ ها و بافت هاب متفاوت در بازار موجود است. شاید اندکی تامل و کسب اطلاعات بیشتر درمورد سرامیک ها بتواند تا پایان عمر ساختمان شما را از هرگونه تعمییر مجدد این محصول ندارد.

به عنوان یک اصل در انتخاب کاشی و سرامیک و هر گنه مصالح ساختمانی می توان گفت که بهتر است یکبار هزینه کرده تا مجبور نشوند هزینه های زیادتری برای تعویض کالا متحمل شوید. پس در این زمان بهتر است تمام جوانب انتخابی را مورد توجه و بررسی قرار دهید.

در ابتدا بر آن شدیم که مزایای استفاده ازسرامیک کف را مورد بررسی قرار دهیم:

چرا بهتر است که از سرامیک برای کف استفاده کنیم؟

اولین و مهمترین ویژگی استفاده از سرامیک کف بهداشتی بودن و زود تمیز شوندگی آن است شاید دقت کرده باشید در فضاهایی که از متریال های همانند چوب استفاده شده است تمیز کردن بسیار سختتر است این امکان برای یکسری از متریال ها وجود دارد که ایجاد حساسیت نمایند که این مساله در مورد کاشی و سرامیک وجود ندارد.از مهمترین ویژگی های سرامیک می توان به سخت و مقاوم بودن آن اشاره نمود که این مساله موجب می شود نگهداری آن بسیار آسان تر و در عین حال نیاز به تعمیرات کمتری داشته باشد. در دسته بندی ای انواع کاشی وسرامیک مواردی وجود دارند که به هیچ عنوان جذب آب نداشته و مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی دارد.

دردسته بندی ویژگی ها مهمترین و اصلی ترین مساله تنوع طرح را می توان بیان نمود از جمله مهمترین طرح های موجود در دسته بندی طرح های کاشی و سرامیک می توان به طرح های قلوه سنگی، طرح انواع سنگ های تراورتن ، طرح پارکت، آجر نما و نسوز، طرح با رنگ های یدست و... اشاره نمود.

برای اینکه بتوانید برای فضای مورد نظر خود سرامیک مناسبی را انتخاب نمایید باید حتما موارد مهمی را در نظر داشته باشید که در کالاساخت بر آن شدیم که به سه مورد از آنها اشاره کنیم .

انواع سرامیک کف را بشناسید.

در دسته بندی کاشی و سرامیک با درجه سختی های متفاوت می توان آن را به دسته بندی های متفاوتی تقسیم کنیم.

سرامیک گرانیت

سرامیک هایی با درجه سختی بالا که در دسته ی سرامیک های گرانیت قرار می گیرند این نوع از سرامیک ها برای مکان هایی با تردد بالا انتخاب می شوند در مکان هایی از جمله مکان های صنعتی که امکان قرار گرفتن وسایل سنگین صنعتی بر روی آن وجود دارد این گزینه بهترین گزینه است. توجه داشته باشید که سرامیک هایی از جنس گرانیت از درجه سختی بالاتری به نسبت تمام سرامیک ها برخوردار هستند. قیمت سرامیک گرانیت به نسبت بقیه نمونه ها بالاتر است.

سرامیک پرسلان

سرامیک هایی با جنس پرسلان از مقاومت نسبتا کمتری به نسبت گرانیت برخوردارهستند ولی به جهت نوع پخت و نوع خاک از مقاومت بیشتری به نسبت سرامیک های معمولی با خاک قرمز برخوردار هستند.باید توجه داشته باشید که سرامیک های پرسلان برای مکان های مرطوب و دارای یخ زدگی بسیار مناسب است.

سرامیک خاک سفید

در پخت کاشی و سرامیک پرسلان حتما باید کوره ها از دمای خاصی برخوردار باشند ولی در برخی موارد کارخانه ها نوع خاک را تا حدود مشخصی شبیه به پرسلان در نظر می گیرند ولی در کوره های پرسلانی پخت نمی شوند و به این جهت مقاومت آن تا اندازه ی پرسلان نیست و جذب آب آن  نیز تا این حد کم نیست.

سرامیک معمولی (خاک قرمز)

در تولید این نمونه سرامیک از خاک قرمز استفاده می شود که به جهت مقاومتی دارای استقامت کمتری به نسبت نمونه های فوق می باشد از این نمونه سرامیک ها برای بدنه و کف استفاده می شود و برای محیط هایی با دمای معمولی مناسب است . توجه داشته باشید که کاشی های موجود در بازار عموما خاک معمولی هستند.

ایرادات کاشی و سرامیک را بشناسید

بهتر است در ابتدای انتخاب سرامیک کف به این مورد توجه داشته باشید که هر کاشی و سرامیکی  دارای چه عیب و ایراداتی است برای کسب اطلاعات در این جهت کالاساخت سری به استاندارد های کاشی سرامیک زده است که در متن زیر به آن پرداخته ایم :

در این دسته بندی کاشی و سرامیک هایی با درجه های یک و دو وسه مورد بررسی قرار میگیرند که این دسته ها باید در فاصله مشخص و طبق معیارهای مشخص مورد بررسی قرار گیرد.

سرامیک درجه یک

در این دسته بندی ابتدا بهتر است سرامیک های درجه یک را مورد بررسی قرار دهیم به سرامیک هایی سرامیک های درجه یک گفته می شود که از فاصله ی یک متری هیچ گونه عیب و ایرادی در آن مشخص نباشد.به سرامیکی درجه یک گفته می شود که هیچ گونه عیب و ایرادی در آن مشاهده نشود.

سرامیک درجه دو

به کاشی وسرامیکی که یکی از موارد مشکلات زیر را داشته باشد سرامیک درجه دو گفته می شود در دسته مشکلاتی که امکان دارد وجود داشته باشد میتوان به موارد زیر اشاره نمود

ترک های مویرگی لعاب درحد بسیار کم ، وجود خال ریز و مشکلات لعابی بسیار کم و..

لازم به ذکر است بسته بندی سرامیک  درجه دو می تواند شامل 5 درصد سرامیک درجه سه باشد.به طور مثال در یک کارتن 62برگی می توان چهار برگ سرامیک  درجه سه قرار داد.

سرامیک  درجه سه

کاشی درجه سه به کاشی و سرامیکی گفته می شود که سه مورد ازم موارد و مشکلات لعابی را داشته باشند و که از فاصله ی دو متری قابل ملاحظه است.

و همچنین دربسته بندی سرامیک  درجه  سه می تواند 5 درصد سرامیک درجه چهار قرار داد.به طور مثال در یک کارتن 62برگی می توان چهار برگ سرامیک درجه چهار قرار داد. با توجه به این مساله که این کاشی ها نباید دارای ترک خوردگی و ترک های مویی باشند.

سرامیک  درجه چهار

سرامیک  درجه چهار به سرامیکی  گفته می شود که در دسته درجات یک تا 3 قرار نگیرد و شامل مواردی از جمله :لب پریدگی به صورت جزئی، اشکالات چاپی بسیار کم و البته در سطح وسیع، و.... باشد.

قیمت کاشی و درجات پایین تر از چهار عموما در بیشتر کارخانه ها به صورن فله و تنی لحاظ می شود.

بسته های کاشی درجه سه میتوانند حداکثر تا 5 درصد شامل کاشی های خارج از درجه بندی نیز باشند به شرطی که این کاشی ها دارای ترک خوردگی و ترک های مویی لعاب نباشند.

 

کالاساخت بر آن شد که در این متن بتواند راهنمایی به جهت انتخاب نوع سرامیک و درجه آنم برای شما همراهان داشته باشد درصورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید به صورت کاملا رایگان از کارشناسان ما در واحد مربوطه درخواست مشاوره رایگان بنمایید امید است بتواانیم مفید و ثمربخش باشیم.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت