راهنمای شناخت سنگ تراورتن عباس آباد

راهنمای شناخت سنگ تراورتن عباس آباد

تاریخ انتشار: 1399/10/09 09:07 | بازدید: 241

سنگ ساختمانی یکی از پرطرفدارترین و پر مصرف ترین مصالح ساختمانی می باشد

راهنمای شناخت سنگ تراورتن عباس آباد

 

 

سنگ ساختمانی یکی از پرطرفدارترین و پر مصرف ترین مصالح ساختمانی می باشد که در کشور ایران از تنوع بسیار بالایی بهره مند می باشد، به طوری که ایران از لحاظ تنوع در نوع و رنگ سنگ رتبه اول را در جهان دارا می باشد. انتخاب و خرید سنگ از بین این تنوع بالا نیازمند دقت و دانش بسیار زیاد می باشد. انتخاب سنگ نامناسب علاوه بر اینکه هزینه های بالایی برای مدیران پروژه در پی دارد، ممکن است سبب شود که پروژه های ساختمانی به فروش نرسد.

سنگ عباس آباد یکی از گونه های مشهور سنگ تراورتن در انواع سنگ های ساختمانی می باشد. این سنگ در کشور ایران از شهرت بسیار زیادی بر خوردار است و به دلیل قابلیت های بسیار زیادی که دارد هم مناسب برای استفاده در فضای داخلی و هم مناسب برای فضای خارجی می باشد. این سنگ به دو صورت موج دار و بدون موج در کارخانه فراوری می شود و یکی از گونه هایی می باشد که دارای سورت های بسیار متنوعی است و انتخاب مناسب در بین این سورت ها نیازمند اطلاعات مفید در زمینه سنگ و ساختمان می باشد. سنگ های ساختمانی در کل بر اساس ویژگی هایی همچون

  • محل مورد نظر برای استفاده از سنگ (برای مثال نمای داخلی و خارجی)
  • بودجه در نظر گرفته شده برای پروژه
  • مکانی که قرار است پروژه در آن احداث گردد
  • نوع پروژه (برای مثال اداری، مسکونی و...)
  • سلیقه فرد

برای پروژه انتخاب می گردند. حال آنکه ممکن است این سوال پیش آید که انتخاب مناسب در بین سورت های مختلف سنگ عباس آباد چگونه است ؟ تیم کالاساخت در زیر به معرفی ویژگی های یک سنگ ساختمانی مرغوب پرداخته است تا بر حسب این ویژگی ها شما بتوانید سنگ عباس آباد مناسب را نسبت به پروژه ساختمانی خود انتخاب نمایید:

  • بافت سنگ:

یکی از ویژگی هایی که سنگ ساختمانی مناسب باید دارا باشد بافت آن می باشد. بافت یک سنگ مرغوب باید بدون شیار، ترک و رگه های سست باشد و سطح آن یکدست و بدون پوسیدگی باشد. برای تشخیص اینکه سنگ عباس آبادی که خریداری می نمایید دارای ترک و پوسیدگی نباشد باید با یک جسم فلزی به سطح آن ضربه بزنید و اگر بر اثر این ضربه سنگ شما صدای شیشه بدهد یعنی سنگ مرغوب و بدون ترک می باشد.

 

  • جذب آب سنگ:

از دیگر ویژگی های یک سنگ مرغوب مقاومت آن در برابر جذب آب می باشد، مخصوصا سنگ هایی که برای نما و یا فضاهای آب ریز مانند سرویس بهداشتی و حمام استفاده می شوند. اگر میزان جذب آب در یک سنگ بالا باشد در نتیجه سنگ در طی سالیان بر اثر آبی که در بافتش نفوذ می کند ترک خورده و متلاشی می شود. سنگ های تراورتن از دسته سنگ های آهکی می باشند که دارای خلل و فرج بسیار در بافت خود هستند. تخلخل یکی از دلایل اصلی جذب آب در سنگ های ساختمانی است. سنگ عباس آباد نسبت به سایر تراورتن ها از تخلخل کم تری برخوردار می باشد اما باید دقت نمایید که در هنگام انتخاب این سنگ برای فضاهای بیرونی و مکان های آب ریز از نمونه ای استفاده نمایید که سطح آن توسط فناوری رزین پوشیده شده باشد و خلل و فرج آن پر شده باشد.

 

  • درجه سنگ:

یکی از ویژگی هایی که شما باید هنگام انتخاب سنگ عباس آباد به آن دقت نمایید درجه آن می باشد. سنگ عباس آباد در درجه های سوپر، ممتـــاز، درجه یک و درجه دو در فروشگاه کالاساخت به فروش می رسد. درجــــات بالای این سنگ دارای زمینه سفید رنگ یکدست با رگه های کم تر و بدون نا خالصی می باشد در حالی که درجات پایین تر آن دارا ی رنگی تیره تر با رگه ها و ناخالصی های بیشتری می باشد. در هنگام انتخاب سنگ عباس آباد شما باید به این موضوع توجه نمایید که هر چه درجه این سنگ بالاتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می باشد و علاوه بر در نظر گرفتن سلیقه خود در انتخاب زمینه آن باید به بودجه ای که در نظر گرفته اید نیز دقت نمایید.

 

  • مقاومت سنگ:

یکی از نکات بسیار مهم در هنگام انتخاب سنگ میزان مقاومت آن می باشد. سنگ هایی که برای فضای خارجی و یا نمای بیرونی استفاده می گردند باید مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی و آلودگی داشته باشند و سنگ هایـــی که برای پلکان و کف استفاده می گردند باید مقاومت فشاری و ضربه ای بالایی داشته باشند. سنگ های عباس آباد از مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط جوی، فشار و ضربه برخوردار هستند اما باید در هنگام انتخاب این سنگ در نظــــر داشته باشید که سطح آن به وسیله رزین پوشیده شده باشد چرا که ممکن است رنگ سفید آن نسبت به آلودگی آسیب پذیر باشد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

 مشاوره واتس اپ

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت