ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
راه های رهایی از سوسک در بین کابینت

راه رهایی از سوسک های بین کابینت

تاریخ انتشار: 1400/10/25 13:47 | بازدید: 857

همیشه یکی از دغدغه های خانم های خانه دار تمیزی و پاکیزگی فضای آشپزخانه است. به علت اینکه فضای آشپزخانه محل نگهداری غذا و مواد غذایی است نمی توان از تمیزی آن گذشت. یکی از دلایل عمده ای که ارامش خانم های خانه دار را از بین میبرد وجود حشرات و موجودات موذی در ساختمان و آشپزخانه است. همیشه دقت کنید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، وجود خانه هایی با سوراخ هایی در دیوار و بدنه ی آشپزخانه موجب می شود این فضا محلی شود برای لانه ی حشرات موذی ، که یکی از آزار دهنده ترین این موجودات سوسک ها هستند که انواع مختلفی دارند.

 

عواملی که باعث پیدایش سوسک در پشت بین کابینتی می شود، چیست؟


حضور سوسک‌ها در پشت بین کابینت ممکن است به دلایل مختلفی باشد. در برخی موارد، این سوسک‌ها ممکن است علائم حضور مشکلات مرتبط با بهداشت و نظافت در محیط آشپزخانه باشند. در زیر به برخی از دلایل احتمالی اشاره می‌شود:


باقی مانده مواد غذایی


• اگر بقایای مواد غذایی در پشت بین کابینت یا در فضای آشپزخانه باقی‌مانده باشد، این می‌تواند یک جذابیت برای سوسک‌ها باشد. سوسک‌ها به دنبال منابع غذایی می‌گردند و با این مواد غذایی می تواند یک محیط مناسب برای آن‌ها فراهم کند.

 

رطوبت


• رطوبت افزایش یافته در محیط آشپزخانه می‌تواند منجر به جلب حشرات مختلف، از جمله سوسک‌ها، شود. حشرات معمولاً در محیط‌های مرطوب و گرم فعالیت بیشتری دارند.

 

نظافت ناکافی


• نظافت مناسب اطراف کابینت‌ها و پشت آن از موارد مهم در جلوگیری از حشرات است. اگر این مناطق به درستی تمیز نشوند، زندگی برخی حشرات می‌تواند آسان شود.

 

راه رهایی از سوسک بین کابینت

 

اصولی نبودن در ساختن ساختمان


• قسمت هایی از ساختمان که دارای تخلخل یا کناره‌های ناصافی دارند، برای سوسک‌ها به عنوان مکانی دنج برای رشد و تکثیر و در کل زندگانی باشد.

 

وجود مواد بی‌استفاده


• اگر در نزدیکی کابینت مواد بی‌استفاده یا بازیافت‌نشده وجود داشته باشد، این می‌تواند یک محیط مساعد برای حشرات فراهم کند.


در صورت مشاهده سوسک‌ها در این محیط، توصیه می‌شود:


• کابینت‌ها و مناطق اطراف آن‌ها را به دقت تمیز کنید.
• مواد غذایی را در ظروف بسته‌بندی شده نگهداری کنید.
• از تهویه مناسب در آشپزخانه استفاده کنید تا رطوبت کاهش یابد.
• نظافت دوره‌ای انجام دهید و از مواد بی‌استفاده خود دوری کنید.
• اگر مشکل ادامه دارد، ممکن است نیاز به خدمات یک کنترل حشرات حرفه‌ای باشد.

 

در متن زیر در کالاساخت بر آن شدیم تا بررسی کنیم چگونه می توان سوسک های بین کابینت را از بین برد. کلن حذف بجاش این قرمز بزنید. در مجموع و نکات مهم این وبلاگ این گونه بیان می کنیم که:

 

سوسک بین کابینت


نکته ی اول


اول اینکه پیشگیری همیشه بهتر از درمان عمل می کند. قبل از ساختن فضای آشپزخانه ی خود حتما از ملات های خوب استفاده نمایید به طور مثال محصولاتی با چسبندگی بالا گزینه های بسیار مناسبی برای فضای شما هستند، زیرا موجب می شوند که پس از مدتی ملات پوک نشود و فضای خالی در بین کار شما جایی برای زندگی سوسک و غیره نشود.
پس در درجه اول حتما فضای خود را کاملاً درزگیری کنید، برای این کار پیشنهاد می کنیم از چسب های کاشی بین کابینتی سرامیک و سنگ استفاده نمایید که کاملاً محکم و مستحکم هستند. چسب کاشی سرامیک در کالاساخت یکی از کاربردی ترین محصولات برای نصب مطمئن کاشی سرامیک هستند.
اگه در منزلی هستید که ساخت و ساز در آن از قبل انجام شده است شناخت محلی که سوسک ها از آن وارد ساختمان و فضای بین کابینت شما می شوند می تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند و زمانی که آن محل را پیدا کنید نصف مسیر را رفته اید. پس از آن دوباره به مرحله ی درز گیری می رسید که چسب های کاشی و سرامیک می تواند به شما کمک زیادی بکند پس از تهیه ی چسب محل های دارای درز و سوراخ را کاملا بپوشانید و با این کار راه ورود مجدد حشرات موذی را به فضای آشپزخانه ی خود بسته اید. عموما بعضی سوسک ها با روش های ساده و معمولی از جمله اسپری های سوسک کش و کشتن مقاومت می کنند چون آنها در کل ساختمان شما سوسک ریزی کرده اند و با این روش ها تخم های سوسک از بین نمی روند و مشکل شما حل نمی شود.نکته ی دوم


دوم اینکه حتما از سم های موجود در بازار استفاده کنید. سموم عموما می توانند کار شما را راحت کنند و فضا را عاری از هر گونه حشرات موذی کنند. البته باید دقت کنید هر نوع سمی برای فضای شما مناسب نیست چون ممکن است این سم در نهایت کار شما را سخت تر و حشرات و سوسک ها را نسبت به سم قوی تر می کند. پس بهتر است اگر تصمیم دارید یکبار برای همیشه خیال خود را راحت کنید از متخصصین کمک بخواهید که این کار را حرفه ای انجام بدهد. توجه داشته باشید اگر با وجود مسائل ذکر شده باز هم تصمیم دارید که از روش های خانگی برای دور کردن سوسک های بین کابینتی استفاده نمایید بهتراست به موارد زیر حتما توجه کنید. فضای مرطوب بهترین مکان برای زندگی سوسک هاست.
به یاد داشته باشید که رطوبت همیشه موجب می شود فضای شما بیشتر درگیر سوسک ها بشود پس حتما سعی کنید هم فضا و هم مواد غذایی را در دور از رطوبت قرار دهید و از طرفی فضاهایی که ممکن است درگیر سوسک ها شوند را همیشه خشک نگهدارید. سرامیک کف آشپزخانه خود را همیشه تمیز نگهدارید، چون سوسک ها همشه عاشق کثیفی و زباله های مانده هستند، توجه داشته باشید که شما تنها با این موارد می توانید رشد و فراگیر شدن هر چه بیشتر این موجودات را کنترل کنید، ولی این روش های مناسبی برای ریشه کن کردن برخی مدل از سوسک ها از جمله سوسک های آمریکایی نیستند. چون تخم ریزی این سوسک ها موجب می شوند که فضا بیشتر درگیر شود و مشکل بیشتر فراگیر شود.
امیدواریم که هیچ گاه این مشکل برای شما پیش نیایید، ولی باز هم به جهت تاکید بر مساله ی پیشگیری بهتر از درمان پیشنهاد می شود حتما در حین ساختن بین کابینت خود حتما از متریال های با لعاب براق که حرکت حشرات و سوسک ها را روی سطوح سخت تر می کند، انتخاب نمایید و همچنین برای نصب آنها از چسب کاشی و سرامیک استفاده کنید همیشه به یاد داشته باشید که سوسک ها برای پیدا کردن تغذیه به محیط های شما هجوم می آورند پس حتما مواد غذایی خود را در پلاستیک های در با درب های زیپ کیپ نگهداری نمایید تا این حشرات وارد کیسه های برنج و حبوبات و... نشوند.

 

جمع بندی

 

بطور کلی برای رهایی از سوسک‌های بین کابینت ابتدا باید منابع غذایی را از بین برد و محیط را به دقت تمیز کرد. استفاده از مواد طبیعی مانند اسید استیک و زنجبیل می‌تواند از جمله روش‌هایی باشد که سوسک‌ها را دور نگه می‌دارد. همچنین، استفاده از دستگاه‌های افزایش تهویه مانند فن‌های الکتریکی و پاشش اسانس‌های طبیعی مثل روغن نعناع به عنوان سوئیت‌های طبیعی نیز مفید است. استفاده از محافظت‌های فیزیکی مانند درب‌های چسبنده و پارچه‌های مرطوب نیز می‌تواند کمک کند.

 

 

مشاوره کالا ساخت

 

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت