رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

تاریخ انتشار: 1398/09/16 08:59 | بازدید: 203

رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

رتبه و جایگاه سرامیک  ایران در جهان      

      

کشور ایران از جمله کشور های خاورمیانه است که دارای معادن و منابع بسیار زیادی در جای جای خود می باشد. به همین دلیل و با ورود تکنولوژی و دستگاه های فراوری و تولید نوین این کشور در زمینه ساخت و ساز و مصالح  ساختمانی نیز از جایگاه ویژه ای بهره مند گردید و در واقع یکی از بخش های سود آور و  در آمد زا در منابع غیر نفتی آن صادرات محصولاتی همچون سنگ، سرامیک، کاشی و بسیاری مصالح دیگر محسوب گردید. سرامیک ایران یکی از انواع مصالح ساختمانی این کشور می باشد که به کشور های مختلف دنیا صادر می گردد. رتبه و جایگاه سرامیک ایران در سطح جهانی در مقام چهارم قرار دارد و در حال حاضر در کشور ایران حدود 130 واحد صنفی با ظرفیت تقریبی 700 میلیون متر مربع از این متریال وجود  دارد. از این واحد ها جمعاً در حدود 520 میلیون متر مربع سرامیک به کشور های خارجی صادر می گردد.

پیشینه کشور ایران در تولید محصولات زیبا به همراه طرح ها و رنگ های سنتی و برجسته زمینه ساز فعالیت هرچه بیشتر این صنعت شده است و صادرات سرامیک به 15 کشور دنیا از جمله ایتالیا، اسپانیا، روسیه، عراق، ترکیه و چین انجام می پذیرد. از جمله نیازهای اولیه برای رشد و پویایی صنعت صادرات سرامیک در ایران وجود منابع کافی، مواد اولیه و بازارهای مناسب در کشور های همسایه می باشد که دست اندرکاران این صنعت سعی در براورده نمودن آن ها کرده اند و تصویر مثبتی از روند توسعه و گسترش آن در ایران وجود دارد. البته باید گفت با توجه به رکود مسکن و افزایش تورم میزان تولید نسبت به تقاضا در بازارهای داخلی ایران بسیار یافته است و این خود نشانه خوبی از این صنعت در داخل کشور نمی باشد.

چین، ایران، ویتنام، هند، برزیل، اندونزی، ترکیه، امارات و روسیه از جمله کشور هایی هستند که در صنعت صادرات سرامیک فعالیت بسیار زیادی دارند. در واقع قاره بزرگ آسیا خود بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده سرامیک در جهان می باشد و اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا و آمریکا شمالی به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند. گروه تولیدی کالاساخت خود با طرح های و نمونه های متنوع از انواع مصالح ساختمانی یکی از تولید کنندگان و فروشگاه های صادر کننده سرامیک به خارج از کشور می باشد.

ادامه دارد ......

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت