ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

تاریخ انتشار: 1398/09/16 08:59 | بازدید: 330

رتبه ایران در صنعت سرامیک در جهان

 

سرامیک ایران با تاریخچه ی طولانی و فراوان از دستاوردهای هنری و صنعتی، جایگاه ممتازی در صحنه ی جهانی دارد. تخصص فنی و طراحی هنری در تولید سرامیک ایران به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی کشور، جلب توجه بین المللی را به همراه داشته باشد. این صنعت نه تنها در ساخت آثار هنری و تاریخی جایگاه ویژه ای دارد، بلکه در بخش های مختلفی از جمله ساختمان سازی، نقش مهمی را ایفا می کند. تولید سرامیک ایران در جهان به دلیل ترکیبی از فرهنگ غنی تاریخی و همچنین تخصص فنی بالا و بدلیل تلفیق هنر ایرانی در تولید این محصول جایگاه ویژه ای را در بین همه ی تولیدکنندگان برتر دنیا به خود اختصاص داده است.همانطور که در بالا گفته شد: کشور ایران از جمله کشورهای خاورمیانه است که دارای معادن و منابع بسیار زیادی در خود می باشد.

 

کارخانه کاشی


به همین جهت با ورود تکنولوژی و دستگاه های فرآوری و تولید نوین این کشور در زمینه ساخت و ساز و مصالح ساختمانی نیز از جایگاه ویژه ای بهره مند گردید و در واقع یکی از بخش های سود آور و درآمد زا در حوزه ی منابع غیر نفتی، صادرات محصولاتی همچون سنگ، سرامیک، کاشی و بسیاری مصالح دیگر محسوب می گردد. سرامیک ایران یکی از انواع مصالح ساختمانی است که به کشورهای مختلف دنیا صادر می شود. پیشینه ی کشور ایران در تولید محصولات زیبا به همراه طرح ها و رنگ های سنتی و برجسته زمینه ساز فعالیت هرچه بیشتر این صنعت شده است و صادرات سرامیک به بیش از 15 کشور دنیا از جمله ایتالیا، اسپانیا، روسیه، عراق، ترکیه و چین انجام می پذیرد. از جمله نیازهای اولیه برای رشد و پویایی صنعت صادرات سرامیک در ایران وجود منابع کافی، مواد اولیه و بازارهای مناسب در کشورهای همسایه می باشد که دست اندرکاران این صنعت سعی در برآورده نمودن آن ها کرده اند و تصویر مثبتی از روند توسعه و گسترش آن در ایران به وجود آورده اند.

 

کارخانه سرامیک

 


البته باید گفت با توجه به رکود مسکن و افزایش تورم، میزان تولید نسبت به تقاضا در بازارهای داخلی ایران بسیار یافته است و این خود نشانه خوبی از این صنعت در داخل کشور نمی باشد. چین، ایران، ویتنام، هند، برزیل، اندونزی، ترکیه، امارات و روسیه از جمله کشورهایی هستند که در صنعت صادرات سرامیک فعالیت بسیار زیادی دارند. در واقع قاره بزرگ آسیا خود بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده سرامیک در جهان می باشد و اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا و آمریکا شمالی به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند.

 

تنوع بالای سرامیک های تولیدی ایران

 

 

به عنوان جمع بندی این مقاله با موضوع جایگاه و رتبه ی سرامیک ایران در جهان باید بگویم که: ایران با توجه به داشتن منابع غنی از مواد اولیه، توانایی تولید بالا، کیفیت محصولات خود را به رخ جهانیان کشیده است. همچنین مشارکت در نمایشگاه ها و رویدادهای بین الملی، ایران را در آشنایی با آخرین تحولات این صنعت تقویت کرده و امکان گسترش همکاری های بین المللی را فراهم ساخته است. با ادامه ی تلاش در جه بهبود کیفیت، تسهیلات صادراتی و تبیین استراتژ های بازاریابی، ایران می تواند جایگاه برجسته تری را در تولید کاشی و سرامیک بدست آورد. گروه تولیدی کالاساخت خود با طرح های و نمونه های متنوع از انواع مصالح ساختمانی یکی از تولید کنندگان و فروشگاه های صادر کننده سرامیک به خارج از کشور می باشد.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت