برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

تاریخ انتشار: 1398/09/16 08:59 | بازدید: 283

رتبه و جایگاه سرامیک ایران در جهان

کشور ایران از جمله کشور های خاورمیانه است که دارای معادن و منابع بسیار زیادی در خود می باشد. به همین جهت با ورود تکنولوژی و دستگاه های فرآوری و تولید نوین این کشور در زمینه ساخت و ساز و مصالح ساختمانی نیز از جایگاه ویژه ای بهره مند گردید و در واقع یکی از بخش های سود آور و در آمد زا در منابع غیر نفتی صادرات محصولاتی همچون سنگ، سرامیک، کاشی و بسیاری مصالح دیگر محسوب می گردد. سرامیک ایران یکی از انواع مصالح ساختمانی کشور است که به کشور های مختلف دنیا صادر می شود. پیشینه کشور ایران در تولید محصولات زیبا به همراه طرح ها و رنگ های سنتی و برجسته زمینه ساز فعالیت هرچه بیشتر این صنعت شده است و صادرات سرامیک به بیش از 15 کشور دنیا از جمله ایتالیا، اسپانیا، روسیه، عراق، ترکیه و چین انجام می پذیرد. از جمله نیازهای اولیه برای رشد و پویایی صنعت صادرات سرامیک در ایران وجود منابع کافی، مواد اولیه و بازارهای مناسب در کشور های همسایه می باشد که دست اندرکاران این صنعت سعی در برآورده نمودن آن ها کرده اند و تصویر مثبتی از روند توسعه و گسترش آن در ایران به وجود آورده اند.

 

کارخانه کاشی


در کشور ما خاک فراوان و وجود فضای کافی برای ایجاد کارخانجات سرامیک سازی وجود دارد و این موضوع می تواند در کنار نیروی کار بسیار و همچنین وجود و دسترسی به حامل های انرژی به یکی از مهم ترین عوامل تولید انبوه سرامیک در کشور تلقی گردد. ایران در بین رتبه بندی های جهانی در بین تولید کنندگان بات کیفیت حرفی برای گفتن ندارد اما از طریقه تولید انبوه و تعداد تولید کنندگان می توانیم در بین 10 کشور صنعتی دنیا قرار بگیریم. رتبه بنی چندان اهمیتی نداشته و بیش از همه قصد داریم علت اصلی صادرات و واردات کاشی به سرامیک در کشور را مورد بررسی قرار دهیم. کشور ما می تواند با توجه به واحد و ارزش پول ملی که دارد به یکی از بهترین موارد صادر کننده کاشی و سرامیک تبدیل شود. از سراسر دنیا کشور ها و تاجرانی که کیفیت برایشان مطرح نباشد و تنها قیمت تمام شده سرامیک را اولویت کار خود قرار دهند می توانند کارخانجات سرامیک ایران را یکی از بهترین گزینه های انتخابی خود قرار دهند.

 

کارخانه سرامیک


البته باید گفت با توجه به رکود مسکن و افزایش تورم میزان تولید نسبت به تقاضا در بازارهای داخلی ایران بسیار یافته است و این خود نشانه خوبی از این صنعت در داخل کشور نمی باشد. چین، ایران، ویتنام، هند، برزیل، اندونزی، ترکیه، امارات و روسیه از جمله کشور هایی هستند که در صنعت صادرات سرامیک فعالیت بسیار زیادی دارند. در واقع قاره بزرگ آسیا خود بزرگ ترین تولید کننده و مصرف کننده سرامیک در جهان می باشد و اروپا، آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا و آمریکا شمالی به ترتیب در رده های بعدی قرار دارند. گروه تولیدی کالاساخت خود با طرح های و نمونه های متنوع از انواع مصالح ساختمانی یکی از تولید کنندگان و فروشگاه های صادر کننده سرامیک به خارج از کشور می باشد.

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت