برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
رزین آجر چیست؟

رزین آجر چیست؟

تاریخ انتشار: 1402/05/28 14:13 | بازدید: 56

رزین آجر چیست؟

می دانیم که برای محافظت از سطح آجر نما باید از رزین استفاده کنیم. نکته ای که وجود دارد این است که در کشور ما صد ها برند تولید کننده رزین های تک جزئی و چند جزئی وجود دارد که هر یک دارای قیمت، کیفیت و کاربری متفاوتی با دیگری خواهند بود. بنابراین تشخیص صحیح سطح آجر و کارایی که از رزین انتظار داریم می تواند بهترین راهنمای ما برای انتخاب اصولی رزین آجرنما به شمار آید. اگر بخواهیم به طور کلی رزین های آجر را بررسی کنیم می توانیم آن ها را به دو دسته تک جزئی یا دوجزئی تقسیم کنیم. در واقع رزین های تک جزئی با هیچ چیزی ترکیب نمی شوند و به تنهایی روی سطح آجر زده اجرا می شوند و رزین های دوجزئی که با نام علمی تر رزین اپوکسی شناخته می شود پس از ترکیب شدن روی اجر اجرا می شوند. در ادامه این متن به بررسی جزئی تر این دو محصول می پردازیم و در نهایت جمع بندی را بر اساس انتظار ما از رزین برای اجرنمای خود خواهیم داشت.

 

رزین آجر


رزین آجرنما کالاساخت از نظر شکل ظاهری همانند عسل رقیق شده است. در واقع مایعیست کمی غلیظ تر از آب و به رنگ روغنی که حالت جلادهندگی و براقیت را به آجر می دهد. رزین آجر کالاساخت با هیچ مواد و حلالی ترکیب نمی شود و به تنهایی روی آجر اجرا می شود. اجرای رزین می تواند با قلمو و پیستوله انجام شود. در واقع همواره پیشنهاد داریم که از غلتک استفاده نشود چرا که احتمال خط انداختن رد انداختن وجود دارد. بنابراین به سادگی هر چه تمام تر می توانیم رزین آجر را با قلمو یا پیستوله روی سطح بزنیم. نکته ای که حائز اهمیت بوده این است که رزین اجر برای اجر های رنگی فوق العاده است. در واقع پس از زدن اجر، حالت همیشه خیسی و براقیت به اجر داده و این ویژگی می تواند برای تمامی اجر های رنگی مناسب باشد. آجر های قرمز، مشکی، زرد و رنگی تماما می توانند رزین شوند و جلادهندگی فوق العاده ای از خود به نمایش بگذارند. نکته دیگر این که قیمت رزین آجر کالاساخت نسبت به اپوکسی تقریبا یک سوم است و برای هر 5 متر مربع نیز 1 لیتر کفایت می کند. پس شما متراژ دیوار آجری خود را بر 5 تقسیم کرده و به همین ترتیب میزان رزین لازم را بدست خواهید آورد.

 

رزین آجر نما چیست؟

 

رزین اپوکسی آجر


اپوکسی در واقع همان رزین دوجزئی اجر است که از ترکیب رزین و هاردنر بوجود می آید. اپوکسی آجر نسبت به رزین معمولی آجر از کیفیت فوق العاده بالاتری برخوردار است و دوام بیشتری نیز در برابر شرایط جوی متفاوت خواهد داشت. از ویژگی های حائز اهمیت رزین اپوکسی اجر نما می توانیم به پوشش تقریبا 7 متر مربعی سطح اشاره کنیم. یعنی درست است که قیمت چندین برابری نسبت به رزین معمولی دارد اما از ظرفی کیفیت و ماندگاری بسیار بالاتری داشته و همچنین میزان پوشش سطح آجر هم در آن تقریبا 2 برابر است. بنابراین اگر بخواهیم حساب کتاب تقریبی داشته باشیم می توانیم بگوییم که اپرزین دوجزئی اجر نسبت به رزین تک جزئی قیمت دو برابری دارد. اما همان طور که گفته شد با توجه به کیفیت بسیار بالا و مثال زدنی که دارد می تواند برای شهر ها و پروژه های خاص بسیار مناسب اجرا تلقی شود. ما در کالاساخت سعی برآن داریم که رزین های تک جرئی و دو جزئی را با هم عرضه و معرفی نماییم. در واقع مصرف کننده می تواند با توجه به علم و رنج قیمتی که مد نظر دارد بین این دو یکی را انتخاب کند. مسلما به صورت پیش فرض توصیه و پیشنهاد تیم مشاوره کالاساخت برای رزین اجر، مدل دوجزئی و اپوکسی اجر خواهد بود. البته شرط اصلی این موضوع اجرای صحیح و اصولی اپوکسی اجر خواهد بود. اگر مجری کار نتواند اپوکسی را خوب اجرا کند، کیفیت و ماندگاری محصول از رزین کمتر خواهد شد. نکته دیگری که حائز اهمیت است اجرای اپوکسی با پیستوله است. رزین دوجزئی اجر نیز می تواند هم با قلمو هم با پیستوله اجرا شود اما کیفیت کار و تراکم رزین با پیستوله بسیار بهتر و درست تر خواهد بود.

 

رزین آجر نما چیست؟

 

جمع بندی

 

رزین اجر چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟


کارخانه های تولید آجر بسیار زیادی در کشور داریم که هر یک کیفیت متفاوتی با دیگری دارد. بنابراین پیش فرض اجرای اجر در نمای ساختمان همراه با رزین می باشد. اما اگر تصورمان را بر این بگذاریم که اجر ما از بهترین برند ایران بوده و هیچ ایراد و مشکلی نمی توان به آن گرفت؛ در این صورت باید برای ماندگاری بالای آجر و طولانی کردن عمر مفید آن از رزین استفاده کنیم. فرض کنیم آجر خریداری شده از بهترین برند بوده و هیچ مشکلی برای آجر پیش نمی آید. اما از طرفی با آلودگی هوا، گرد و غبار، باران های اسیدی، تابش نور خورشید، دوده ماشین و ... مواجه هستیم. این ها مواردی هستند که در کنترل ما نیست و نمی توانیم آن ها را نادیده بگیریم. بنابراین هر چقدر هم که اجر خریداری شده کیفیت بالایی داشته باشد باز هم در برابر آلودگی هوا و باران اسیدی آسیب پذیر بوده و به مرور زمان کیفیت فیزیکی و ظاهری خود را از دست می دهد. بنابراین تیم مشاوراه کالاساخت در تمامی حالات پیشنهاد رزین برای آجر را مطرح خواهند کرد.
حال انتخاب بین رزین اجر یا اپوکسی اجر به سلیقه شما، بودجه شما و در نهایت انتظاری که از کیفیت کار اجرایی دارید بستگی خواهد داشت. مسلما اگر بتوانید اپوکسی اجر را روی نمای ساختمان خود بزنید، بهترین کار ممکن را برای حفظ سلامت آجر انجام داده اید. نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که هر مدل رزین آجر برای آجر های رنگی مناسب بوده و برای هیچ یک از آجرهای سفید مناسب نخواهد بود. اگر روی آجر سفید رزین یا حتی اپوکسی بزنیم، سطح آجر به مرور زمان زرد شده و کار خراب می شود. بنابراین برای اجرهای قرمز، قهوه ای، خاکستری، مشکی، گل بهی و در مجموع آجرهای رنگی می توانیم به درستی و به راحتی از رزین استفاده کنیم و علاوه بر زیبایی که به کار می بخشیم از آجرمان نیز محافظت کنیم.

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468تلگرام آجر

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت