برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
رنگ شناسی در کاشی و سرامیک

رنگ شناسی در کاشی و سرامیک

تاریخ انتشار: 1400/10/04 16:42 | بازدید: 621

رنگ شناسی در کاشی و سرامیک

میتوان رنگ را جان و بن مایه ی زیبایی ساختمان نامید ،به طوری که تمام اشیا در اطراف ما از رنگ ، فرم و حجم تشکیل شده اند و آن تعیین کننده ی جلوه و نمای ساختمان ما هستند.
به جهت اهمیت رنگ در ساختمان تصمیم گرفتیم تا هارمونی رنگی را در کاشی بین کابینتی با کابینت های مختلف مورد بررسی قرار دهیم. برای مشاهده ی نمونه های بین کابینتی می توانید با همکاران ما در واحد کاشی و سرامیک ارتباط برقرار نموده و درخواست دریافت نمونه و مشاور رایگان نمایید. در درجه ی اول لازم است سبک های کابینت ها و ساختمان خود را بشناسید.

به طور کلی میتوان گفت سبک های ساختمان به سه دسته ی زیر تقسیم می شوند:
- سبک کلاسیک
- سبک مدرن
- سبک نئوکلاسیک
در متن زیر در سایت کالاساخت بر آن شدیم تا تفاوت این سه سبک را بررسی کنیم و بعد از آن به جزئیات یک انتخاب خوب بپردازیم .

 

- سبک کلاسیک

در بررسی سبک کلاسیک باید گفت که کابینت های کلاسیک اینگونه تعرف میشوند که : دارای ریزه کاری و نقش و نگارهای زیادتری به نسبت بقیه ی کابینت ها دارند، در نظر داشته باشید که در خانه ایی با رنگ های پر زرق و برق بهتر است هم تعادل رعایت شود و هم هارمونی رنگ ، پس بهتراست تعادل در سبک ساختمان خود را حتما رعایت کنید. در سبک کلاسیک از تاج و سرستون و... بیشتر استفاده می شود.

 

- سبک مدرن

در سبک های مدرن طرح ، نقش و خطوط بسیار کمتر است ،عموما ساده هستند و از رنگ های یکدست و خنثی درطراحی آن استفاده می شود و عموما در این سبک معماری کمتر از المان های پرزرق و برق و شلوغ استفاده میشود چون نماد اصلی در این سبک سادگی است .

 

- سبک نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک سبکی است که حالت میانه ای از سبک مدرن و کلاسیک است نه آنقدر شلوغ که بتوان آن را در دسته سبک های کلاسیک قرار داد و نه انقدر ساده که در دسته ی سبک مدرن قرار گیرد. امروزه سبک نئوکلاسیک طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.
توجه داشته باشید که قانون طلایی در داشتن ساختمانی زیبا و همه پسند پیروی از یک سبک در فضای شماست.
توجه داشته باشید که تمام انتخاب ها بین کابینتی برای شما بستگی به این دارد که بقیه ترکیبات رنگی شما در ساختمان چیست؟ میزان نور در ساختمان شما چقدر است؟ تمایل شما بر این است که فضا بزرگتر نشان داده شود یا خیر؟

 

- کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید و قهوه ای


برای کابینت هایی با طیف رنگی قهوه ای گزینه های زیادی میتواند به شما سرنخ بدهد به طور مثال ممکن است شما تصمیم داشته باشید سبک مدرن را برای ساختمانتان انتخاب نمایید. بنابراین طبق متن قبلی که گفته شد رنگ های پرزرق و برق برایتان مناسب نیست برای مثال سرامیک شبیه به طرح کلکته با رگه های قهوه ای بسیار ساده و در عین حال شیک است البته اگر سبک ساختمان شما کلاسیک است سرامیک های آینه ایی براق گزینه ی بسیار مناسب برای فضای شماست. البته تمام نکات فوق در درجه ی اول به سلیقه ی شما برمی گردد.

 

- کاشی بین کابینتی برای کابینت های گلاس سفید


کابینت های گلاس کابینت هایی هستند که براقیت بالایی دارند و علاوه بر زیبایی عموما از رنگ های خنثی و طرح چوب در آنها استفاده می شوند . که بهترین سرامیک بین کابینتی برای این فضاها سرامیک هایی به نسبت سبک ساختمان شماست .
در نظر داشته باشید که برای کاشی بین کابینتی های گالس سفید، بهتر است از رنگ های طلایی و نقره ای در سبک های کلاسیک و رنگ های سفید و طلایی با نقش و نگار کم برای سبک های نئوکلاسیک مناسب است . برای سبک های مدرن بهتراست از رنگ های خالص استفاده شود.


- کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید و طوسی


همانطور که در رنگ شناسی میدانید طوسی یک رنگ خنثی است که با هر رنگ دیگری قابل ترکیب است ، توجه داشته باشید ساختمان شما طبق معمول از چه سبکی پیروی می کند؟ و برای اون سبک چه رنگ کاشی بین کابینتی خوبه؟ البته باید توجه داشت که عموما از رنگهای سفید و طوسی برای فضاهای مدرن استفاده می شود پس بهتراست از طرح های جذاب ولی در عین حال تک رنگ استفاده شود. به طور مثال رنگ طلایی با خطوط صاف وانتزاعی می تواند کامل کننده ی زیبایی فضای شما باشد.


- کاشی بین کابینتی برای کابینت نسکافه ای


بهترین انتخاب برای بین کابینتی با کابینت نسکافه ایی سرامیک هایی به طیف رنگی و هارمونی همسان است به طوریکه رنگ های کرم و قهوه ایی برای این فضا مناسب تر است. برای مشاهده ی نمونه های کاشی بین کابینتی می توانید به سایت کالاساخت در بخش کاشی بین کابینتی مراجعه نموده و نمونه های جدید را مشاهده نمایید.


- خرید کاشی بین کابینتی برای کابینت سفید


برای کابینتی با رنگ سفید دست شما برای انتخاب بسیار بازتر است و شما به نسبت بقیه رنگ ها و المان های موجود در ساختمانتان می توانید رنگ مورد نظرتان را استفاده نمایید به طور مثال رنگ طلایی با فرم هایی همسان در قسمت های دیگر در ساختمانتان می تواند کامل کننده ی بین کابینت منزل شما باشد.


- کاشی بین کابینتی برای کابینت های گالسه


کابینت های گلاس را می توان در دسته کابینت های با رنگ بندی محدود قرار داد. به طوری که علاوه بر زیبایی، کیفیت بالایی نیز دارد. انتخاب بین کابینتی برای کابینت، های گالس سرامیک هایی که با جلوه و براق بهتراست ، برای این سبک فضا کاشی بین کابینتی طلایی و نقره ایی استفاده شود البته رنگ کابینت شما نیز از اهمیت زیادی برخوردار است.


- کاشی بین کابینتی برای کابینت قهوه ای


برای بین کابینتی، سلیقه ی شما از اهمیت بالایی برخوردار است ولی برای فضای بین کابینتی به نسبت سبک ساختمانتان می توانید از رنگ های کرم شکلاتی نسکافه ای و طلایی استفاده نمایید که تعیین کننده ی آن فضا و بقیه ی المان های ساختمان شماست.


- کاشی بین کابینتی برای کابینت شیری


بهتراست برای کابینت های با رنگ شیری از رنگ های گرم استفاده شود. رنگ هایی با هارمونی شیری رنگ: ( توجه داشته باشید کاشی بین کابینتی طلایی و یا طیف قهوه ای برای فضا با کابینت شیری مناسب است.


کاشی بین کابینتی چه رنگی خوبه؟


بهتراست در درجه ی اول سلیقه ی خود را در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که سادگی همیشه عمر زیبایی را بالا می برد پس تا می توانید از طرح های ساده استفاده نمایید. کالاساخت در صفحه سنگ آنتیک خود نیز محصولاتی مناسب برای بین کابینت نیز دارد که پیشنهاد می شود به آن نیز سری بزنید.  برای کسب اطلاعات یشتر و مشاوره می توانید با همکاران ما در واحد کاشی و سرامیک شرکت کالاساخت ارتباط برقرار نموده و درخواست مشاوره رایگان نمایید.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت