ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
رنگ ها در طراحی داخلی

رنگ در طراحی داخلی

تاریخ انتشار: 1397/04/25 12:49 | بازدید: 616

رنگ” کم هزینه ترین عنصر در دکوراسیون خانه است که بیشترین تاثیر را در طراحی فضا ایجاد می کند. رنگ، زندگی بخش است. رنگ ها همان گونه که می توانند در ایجاد حس خوب و زیبا تاثیر بگذارد، اگر در جای مناسب خود نباشند نیز به همان اندازه می توانند در بردارنده انرژی های منفی باشند. پس استفاده درست از رنگ در طراحی داخلی خانه بسیار مهم می باشد. در این مقاله سعی بر آن شده است که با معرفی ویژگی هر رنگ به شما کمک کنیم تا بهترین رنگ را برای فضاهای مختلف خانه مانند آشپزخانه، اتاق خواب و ...انتخاب کنید. پس با ما همراه باشید. امروزه و در عصر جدید تنوع رنگی در تمامی محصولات ساختمانی بسیار بالا است. به طوری که شما می‌توانید در موارد همچون: سنگ نما و کاشی و سرامیک هر رنگ خاصی را که بخواهید، بدون محدودیت پیدا کرده و از آن در ساختمان خود استفاده کنید.

 

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی به چه عواملی بستگی دارد؟

 

انتخاب رنگ برای دکوراسیون داخلی به عوامل متعددی بستگی دارد و نیاز به توجه به چندین عامل دارد. در زیر عوامل مهمی که در انتخاب رنگ در دکوراسیون داخلی تأثیرگذار هستند را بررسی می‌کنیم:


سلیقه شخصی
• سلیقه افراد بسیار مهم است. هر فرد دارای سلیقه‌های مختلفی است و انتخاب رنگ‌هایی که با سلیقه و سلیقه همسازی دارند، باعث ایجاد یک فضای شخصی و دلپذیر می‌شود.

 

نور محیط
• نور محیط یکی از مهمترین عوامل در انتخاب رنگ است. نوع و میزان نور طبیعی و نور مصنوعی در فضا بر روی ادراک رنگ تأثیرگذار است. برخی از رنگ‌ها در نور طبیعی بهتر دیده می‌شوند و برخی در نور مصنوعی.

 

اندازه و شکل فضا
• انتخاب رنگ باید با اندازه و شکل فضا هماهنگ باشد. رنگ‌های روشن ممکن است فضا را بزرگتر به نظر بیاورند، در حالی‌که رنگ‌های تیره ممکن است فضا را کوچک‌تر نشان دهند.

 

استفاده از فضا
• نوع استفاده از فضا نقش مهمی در انتخاب رنگ دارد. برای مثال، اتاق خواب، اتاق نشیمن، یا حتی حمام ممکن است به رنگ‌های مختلف نیاز داشته باشند.

 

پوشش دیوارها و زمین
• رنگ دیوارها و زمین نیز بر انتخاب رنگ موثر است. ترکیب و هماهنگی این دو با یکدیگر، اثر مهمی در جلب توجه و ایجاد هماهنگی در داخلی فضا دارد.

 

مزاج و احساس مورد نظر
• هر رنگ احساسات و مزاج خاصی را به افراد القا می‌کند. برای مثال، رنگ آبی ممکن است احساس آرامش و آرامش را تقویت کند، در حالی ‌که رنگ قرمز احساس انرژی و شور را افزایش می‌دهد.

 

مد و روند رنگی
• مد و روند رنگی می‌تواند تأثیر بسزایی در انتخاب رنگ داشته باشد. برخی از رنگ‌ها ممکن است در یک دوره خاص از مد جذابیت بیشتری داشته باشند.

 

علایق فردی و فرهنگ
• علایق فردی و تأثیرات فرهنگی هم می‌توانند در انتخاب رنگ تأثیرگذار باشند. برخی از افراد ممکن است به رنگ‌های خاصی به دلیل دین، فرهنگ یا تجربیات شخصی علاقه داشته باشند.

 

ترکیب رنگ‌ها
• ترکیب صحیح رنگ‌ها نیز بسیار مهم است. باید توجه داشت که چگونه رنگ‌ها با یکدیگر ترکیب شوند تا یک هماهنگی زیبا ایجاد شود. با توجه به این عوامل، انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون داخلی نیازمند درک دقیق از سلیقه‌ها، نیازها و محیط موجود در هر فضا است.

 

 

رنگ سفید

رنگ سفید معمول ترین و پرکاربردترین رنگ به شمار می رود. انتخاب رنگ سفید برای دیوارها این امکان را برای شما فراهم می آورد تا دستتان برای خرید وسایل خانه با هر رنگی باز باشد. از رنگ سفید در تمام فضاها می توان استفاده کرد، شاید به نظرتان این رنگ کسل کننده به نظر برسد، اما می توان این اطمینان را به شما داد که اگر به درستی از آن استفاده کنید، می تواند تأثیر قابل توجهی در طراحی داخلی شما ایجاد کند.

 

رنگ طوسی

طوسی رنگی است که هم زمان با سبک مدرن در طراحی داخلی، ظهور کرد و در اوایل بسیار پرطرفدار بود. از رنگ طوسی بیشتر در اتاق خواب و از رنگ های ذغالی تیره برای اتاق نشیمن استفاده می شود.

 

رنگ مشکی

شاید شما هم از کسانی باشید که استفاده از این رنگ را برای طراحی داخلی مناسب نمی دانید و فکر نکنید باید تا می توانید کمتر از رنگ مشکی استفاده کنید. بهتر است بدانید رنگ مشکی خالق حس برازندگی، ابهت است  و به وسیله آن می توانید فضای اغواکننده و زیبا ایجاد کنید. رنگ مشکی در طراحی دکوراسیون داخلی، برجستگی ایجاد می‌کند و ماهیت جزئیات را مشخص می‌کند. با آنکه این رنگ تیره است، ولی می توان مانند رنگ های خنثی دیگر، آن را به میزان فراوان در یک اتاق بکار برد. رنگ سیاه، مانند رنگ سفید، به شما این امكان را می‌دهد تا از تمام رنگ‌های دیگر در یك اتاق استفاده كنید.

 

رنگ قرمز

رنگ قرمز کلاسیک را به داخل خانه بیاورید و با تزئینات مختلف از طیف قرمز و با استفاده از چندین راه به منزلتان روح بدهید. قرمز مایل به نارنجی برای نشیمن مناسب است و روحیه را تقویت می کند و به مکالمه های جذاب میدان می دهد.

به علاوه رنگ قرمز اشتها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد و به همین دلیل است که در سالن‌های غذاخوری از این رنگ استفاده می‌کنند.

قرمز روشن تداعی کننده ی خطر و مشکل برای برخی از افراد است مانند علائم هشدار دهنده؛ بنابراین توصیه می‌شود که از رنگ قرمز تیره استفاده نمایید.

به یاد داشته باشید که قرمز تیره نور بیشتری جذب می کند و استفاده از آن مستلزم افزایش نور فضا می باشد.

ترکیب قرمز و صورتی برای اتاق خواب ایده آل است، زیرا قدرت قرمز را با خصوصیت احساسی صورتی ترکیب می کند و از آن برای ایجاد حس آسودگی و ایمنی بهره می گیرد.

 

رنگ نارنجی

این رنگ که اغلب به دست فراموشی سپرده می شود حتی روی یک دیوار کوچک از اتاق هم می تواند اتاق را گرم کند و حس صمیمت ایجاد کند به همین منظور می توانید در اتاق نشیمن و جایی که افراد خانواده دور هم جمع می شوند از آن استفاده کنید.

 

رنگ زرد

زرد یکی از آن رنگ هایی است که روحیه انسان را شاد می کند و وجود آن در خانه برای انتقال حس شادی الزامی است. پس برای اتاق نشیمن استفاده از رنگ زرد پیشنهاد می شود. علاوه بر این، انتخابی بسیار هوشمندانه برای روشن و بزرگ‌تر نشان دادن قسمت‌های تاریک و کم‌نور ساختمان مانند راهروها و فضای ورودی منزل است، هم چنین استفاده از زرد در قسمتهای ورودی و دربهای جلویی حس استقبال را القا می کند. رنگ زرد در اتاق مطالعه یا اتاق کار بسیار مناسب است، حتی وقتی به عنوان تاکید روی یک تک دیوار استفاده می شود. به عقیده متخصصان رنگ درمانی ،رنگ زرد روی دیوارها باعث می شود کار سریعتر و با تمرکز بیشتری انجام شود.

 

رنگ آبی

رنگ آبی را رنگ آرامش بخش می دانند. این رنگ با حس  تسکین دهنده و آرامش همراه است. به همین دلیل پزشکان سعی می کنند در مطب خود از این رنگ بیشتر استفاده کنند. بهتر است در اتاق خواب و سرویس بهداشتی حمام و دستشویی مورد استفاده قرار بگیرد. از آنجایی که جلوی اشتها را می گیرد، برای اتاق غذاخوری مناسب نیست.

 

رنگ سبز

با این رنگ محبوب، طبیعت را به خانه بیاورید. این رنگ زنده، شاداب و جالب توجه، اگر تن رنگی مناسبی داشته باشد، برای هر فضایی در خانه مناسب است. مثلا سبز کمرنگ برای اتاق خواب و نشیمن مناسب است  و رنگ های پر رنگتر آن برای آشپزخانه و غذاخوری .

 

رنگ بنفش

رنگ بنفش همیشه انتخاب اول برای دکوراسیون داخلی نیست، ولی اگر درست و هوشمندانه استفاده شود، به اتاق حالت شیک، مدرن و زیبایی می دهد. می توانید این رنگ زیبا را در اتاق مطالعه و آشپزخانه مورد استفاده قرار دهید.

توجه داشته باشید نخستین نکته ای که باید در مورد انتخاب رنگ در نظر داشته باشید، شخصیت خود شماست. امید است آشنایی با ویژگی هر رنگ شما را در انتخاب بهترین رنگ در فضای خانه یاری کند. شما می توانید برای هر فضا با توجه به خصوصیات هر رنگ، رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و لازم نیست خود را محدود به استفاده از یک رنگ در هر فضا کنید. ترکیب رنگ ها نیز می تواند برای شما فضایی زیبا خلق کند.

 

 

تهیه در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت