برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
روشهای اجرای آجر به شیوه های مختلف

روش اجرای آجر

تاریخ انتشار: 1399/07/07 08:33 | بازدید: 291

آجر از جمله مصالح ساختمانی است که دارای کاربر های فراوان و بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز می باشد ....

آجر از جمله مصالح ساختمانی است که دارای کاربر های فراوان و بسیار زیادی در صنعت ساخت و ساز می باشد و می توان از آن هم در فضای داخلی ساختمان و هم در فضای خارجی آن استفاده نمود. این متریال با ویژگی های بسیار زیادی که دارد از گذشته تا به امروز مورد توجه افراد قرار گرفته است و به دلیل تنوع بالایی که امروزه در جنس و رنگ پیدا کرده است می توان طرح های بسیار مختلف و زیبایی از آن در نما به وجود آورد. آجر ها را می توان به روش های متنوعی اجرا نمود و بر حسب مکان و طراحی کلی ساختمان و هماهنگ با آن نمای بسیار زیبایی ایجاد کرد. تیم کالاساخت در ادامه این مطلب به ارائه برخی از شیوه های آجرچینی پرداخته است تا شما عزیزان بتوانید با بهره گیری از آن ها نسبت به افزایش اطلاعات خود اقدام نمایید.

 

روش اجرا آجر به شیوه مدرن

در حال حاضر و در دنیای امروز بسیاری از افراد علاقه بالایی به طرح های ساده و مینیمال دارند و از اجرا طرح های شلوغ با تزئینات فراوان در نما خود اجتناب می پذیرند. اجرا آجر در ساختمان های امروزی بیشتر به صورت ساده، یکدست و تک رنگ یا در ترکیب با دو رنگ صورت می پذیرد. علاوه بر این برخی از افراد به ترکیب این متریال  به همراه سنگ نیز علاقه فراوانی دارند.

 

روش اجرا  آجر به شیوه سنتی

در گذشته اما طرح های شلوغ و پر نقش و رنگ از طرفداران بسیار زیادی بهره مند بوده اند. با توجه به برخی از اثار باستانی مانند مسجد شیخ لطف الله در استان اصفهان می توانید نمونه ای از اینگونه طراحی و اجرا آجر را مشاهده نمایید. البته باید گفت که هنوز هم برخی از افراد به اجرا شیوه سنتی در نمای خود علاقه بسیاری دارند و در ترکیب آن با شیوه مدرن طرح های متنوعی را ایجاد می نمایند. برخی از شیوه های اجرا آجر در گذشته شامل موارد زیر می شود:

  • گره سازی
  • رگ چینی
  • گل انداز
  • مقرنس کاری
  • آجرکاری خفته

در این میان شیوه گره سازی از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده است و این به دلیل استفاده از طرح های بسیار ظریف و پرکار آجرهای تزئینی می باشد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468تلگرام آجر

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت