روش براق کردن سنگ های آنتیک


روش براق کرون سنگ های آنتیک

تاریخ انتشار: 1398/11/28 10:00 | بازدید: 206

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

روش براق کردن سنگ های آنتیک

 

در گذشته سنگ های آنتیک از براقیت و درخشانی خاصی برخوردار نبوده اند و دارای سطحی طبیعی و ساب نخورده بودند. این ویژگی برای برخی از افراد قابل پسند و برای برخی که به دنبال سنگ های براق و صیقل خورده بودند غیر قابل پسند بود. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری محصولاتی پوششی به بازار عرضه شده اند که می توان با استفاده از آن ها سطح سنگ های مختلف از جمله سنگ های آنتیک را براق نمود. در حال حاضر ورود این مواد به عرصه ساختمان سازی سبب شده است تا سنگ های انتیک به مصالحی تبدیل شوند که تمام سلیقه ها را پوشش می دهد. این مواد پوششی با نام رزین در بازار شناخته می شوند که به صورت مایعی شفاف و چسبناک هستند. رزین ها قابلیت اجرا بر روی انواع سنگ های آنتیک را دارند و استفاده از آن ها بسیار آسان می باشد.

این مواد پوششی به صورت لایه نازک بر روی سطح سنگ های آنتیک قرار می گیرند و می توان آن ها را پس از خشک شدن ساب و صیقل داد. رزین چسبندگی بالایی به سنگ های آنتیک و انواع مصالح دیگر به جز فلز و پلاستیک دارد و پاک کردن آن از روی سطح کار شده بسیار مشکل می باشد.

 ویژگی هایی که رزین براق کننده به سنگ آنتیک می بخشد شامل موارد زیر می باشد:

  • رزین سنگ با ایجاد براقیت در سطح سنگ آنتیک سبب آشکار نمودن زیبایی رنگ و طرح سنگ می شود و جلوه آن را دو چندان می کند، همچنین موج ها و رگه های سطح سنگ را نیز نمایان میکند.
  • رزین براق کننده موجب شفافیت سطح سنگ و درخشان شدن آن می گردد و این ویژگی باعث انعکاس نور در سنگ های آنتیک می شود. با استفاده از لامپ های هالوژنی و نور مخفی بر روی این سنگ ها می توان نور محیط را دوچندان نمود.
  • رزین براق کننده علاوه بر ایجاد زیبایی های بیشتر در سطح سنگ سبب افزایش مقاومت و کیفیت سنگ آنتیک نیز می گردد و از ایجاد آلودگی و لک بر سطح سنگ جلوگیری می کند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات