برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
روش خرید سنگ ساختمانی

روش های خرید سنگ ساختمانی

تاریخ انتشار: 1398/05/05 09:20 | بازدید: 281

روش های خرید سنگ ساختمانی

 سنگ ساختمانی یکی از مصالحی است که از گذشته تا به امروز در صنعت ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرد. خرید سنگ یکی از فرایند های بسیار مهم در این صنعت می باشند به این صورت که اگر دست اندرکاران سنگ و پیمانکاران دقت کافی را در هنگام خرید سنگ در نظر نگیرند در اینده ممکن است دچار مشکل شده و واحد های آن ها به فروش نرسد. کشور ایران از لحاظ تنوع سنگ رتبه نخست را در دنیا دارا می باشد و پهنه وسیعی از منابع سنگ در ایران از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب گسترده شده است.  روش های مختلفی برای تهیه و خرید سنگ ساختمانی پیش روی خریداران قرار دارد و می توانند به وسیله هر یک از آن ها نسبت به خرید سنگ اقدام نمایند. در این مقاله کالاساخت به معرفی و توضیح کوتاهی از روش های خرید سنگ ساختمانی پرداخته است تا خریداران با توجه به شرایط و بودجه خود به وسیله یکی از این روش ها سنگ مورد نظر خود را خریداری نمایند.

  • شهرک های فروش سنگ

در کشور ایران شهرک های صنعتی متعددی وجود دارد که به فروش مصالح ساختمانی مختلف از جمله سنگ ساختمانی مشغوا می باشند. این شهرک ها به صورت بازارهای متمرکز فروش سنگ در شهرهای مختلف ایران قرار گرفته اند و بیشتر در حومه شهر می باشند که در این بین استان اصفهان از شهرک های صنعتی متمرکز با تعدد فراوارن برخوردار است و به قطب صنعت سنگ ایران مبدل شده است. نحوه فروش سنگ در این شهرک ها به 2 صورت زیر می باشد:

  1. کارخانه های سنگبری :

خرید از کارخانه های سنگبری یک روش مستقیم و بدون واسطه است. کوپ های سنگ ساختمانی از معدن های سنگ استخراج شده و به سمت این کارخانه ها روانه می شوند، در کارخانه این کوپ ها به وسیله روش های مختلف برش و ساب خورده و سپس سورت بندی می شوند. این سورت های سنگ برای فروش به مراکز فروش سنگ و انبارداری ها فرستاده می شوند. البته خریداران سنگ می توانند به صورت مستقیم به این کارخانه ها مراجعه و کوپ های سنگ را مشاهده نموده و بر اساس نیاز خود کوپ سنگ مورد نظر را انتخاب نموده، سپس با توجه به اندازه های مورد نیاز سنگ را سفارش داده تا درکارخانه سنگ برش داده شود و پس از سئرت بندی به دست خریدار سپرده شود. در این روش نیاز به مراجعه حضوری و مشاهده کوپ های سنگ می باشد و نیاز به واسطه ای در این بین نیست.

  1. انبارداران:

در این روش نیز نیاز به حضور فیزیکی می باشد با این تفاوت که فروش سنگ در این روش به وسیله واسطه صورت می گیرد. انباردارن در واقع سنگ را به صورت برش خورده و سورت بندی شده به فروش می رسانند و خریداران می توانند سنگ های مختلف را در اندازه های 40طولی، فرشی، اسلب، سنگ پلاک و سنگ پله خریدارای نمایند. حال در این بین ممکن است این سوال در ذهن شما مطرح شود که خرید از انبارداران با واسطه چه مزیتی بر خرید از کارخانه بدون واسطه دارد؟ در پاسخ به این سوال باید این چنین گفت که در برخی از موارد ممکن است انباردارن از یک سنگ در حجم بالا خریداری نموده و به دلیل ذخایر زیادی که دارند سنگ را به قیمت بسیار مناسب تر از کارخانه به فروش برسانند در این میان اگر از یک سنگ سورت های محدودی در کارخانه موجود باشد قیمت آن بسیار بالاتر از سنگ موجود در انبارداران خواهد بود.

  • فروشگاه های فروش سنگ

فروشگاه های فروش سنگ در سطح شهر به صورت پراکنده قرار گرفته اند و در دسترس همگان قرار دارند. در این روش که مانند دو روش دیگر نیاز به حضور فیزیکی دارد فروش به وسیله واسطه صورت می گیرد. این فروشگاه ها نمونه های مختلفی از سنگ های ساختمانی موجود در کارخانه های متعددی را برای فروش در دسترس دارند که خریداران می توانند از بین این نمونه ها سنگ را انتخاب نموده و سفارش دهند تا فروشندگان از کارخانه، سنگ انتخاب شده را در حجم مورد نظر خریداران حمل کرده و به فروش برسانند. مزیت این روش این است که در سطح شهر و در دسترس همگان قرار دارد و دیگر نیاز به طی مسیر طولانی برای خرید سنگ نیست، علاوه بر این نمونه های سنگی که در این فروشگاه ها موجود می باشد بسیار زیاد است و انواع مختلفی از سنگ های ساختمانی موجود است که می تواند سلیقه بیشتر افراد را پوشش دهد.

  • خرید آنلاین

در آخر بهترین و به صرفه ترین روش خرید سنگ ساختمانی خرید به صورت انلاین می باشد. در عصر حاضر 80 درصد از مردم دنیا به اینترنت دسترسی دارند و عصر، عصر ارتباطات و فناوری می باشد که تقریبا نیمی از فعالیت های روزمره افراد به وسیله اینترنت انجام می گیرد. تجارت الکترونیک  در ابتدا با رونق کمتری مواجه بود و این به دلیل نا آگاهی و عدم اعتماد افراد به این جور خرید و فروش ها بود اما امروزه با رواج اینترنت و اپلیکیشن های وابسطه به اینترنت فروشگاه ها و سایت های آنلاین بسیار رواج پیدا کرده اند و تجارت الکترونیک به یک تجارت بزرگ و قابل اعتماد تبدیل شده است. در این بین سایت های متعددی در زمینه فروش سنگ و مصالح ساختمانی موجود می باشند که انواع سنگ های ساختمانی را به همراه عکس و قیمت در معرض دید همگان قرار داده و امکان خرید غیر حضوری را برای خریداران فراهم نموده اند. گروه کالاساخت یکی از سایت های فروش سنگ می باشد که علاوه بر تصویر سنگ و قیمت آن مشخصات کامل سنگ و توضیح کوتاهی از ویژگی ها و کاربرد های هر یک از ان ها را نیز برای اطلاع کاربران در پرتابل خود قرا داده است. علاوه بر این ها در کالاساخت امکان مشاوره رایگان و پشتیبانی نیز موجود می باشد. خرید آنلاین مزیت های بسیار زیادی همچون عدم نیاز به حضور فیزیکی و صرف وقت و هزینه جهت رفت و آمد، قیمت بسیار مناسب و تنوع بالا در محصولات دارد. در کالاساخت علاوه بر سنگ های ساختمانی انواع مصالح دیگر مانند کاشی، سرامیک، آجر و... نیز با تنوع و قیمت بسیار مناسب نیز به فروش می رسد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت