برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
روشهای ضد آب کردن سنگ آنتیک

روش های ضد آب کردن سنگ های آنتیک

تاریخ انتشار: 1399/02/01 16:31 | بازدید: 2080

سنگ آنتیک یکی از سنگ های ساختمانی است ...

روش های ضد آب کردن سنگ های آنتیک

سنگ آنتیک یکی از سنگ های ساختمانی است که به عنوان سنگ دکوراتیو نیز شناخته می شود. این سنگ از قطعات و ضایعات سنگ هایی همچون تراورتن، چینی و ... ساخته می شود و دارای تنوع بسیار زیادی در رنگ و طرح می باشد. سنگ آنتیک از ویژگی های بسیار زیادی بهره مند است و از آن می توان برای بخش های مختلف ساختمان استفاده نمود. این سنگ ها امروزه به دلیل ورود مواد پوششی برای ضد آب کردن از طرفداران بسیار زیادی بهره مند هستند. از سنگ های آنتیک در گذشته تنها برای فضای داخلی ساختمان استفاده می شد چرا که برخی از آن ها از جنس سنگ های متخلخل با جذب آب بالا بودند اما امروزه از ان ها با استفاده از فناوری ضد آب کردن می توان در نمای خارجی و در شرایط آب و هوایی مختلف بهره گرفت. تیم کالاساخت در این مبحث به بررسی روش های ضد آب کردن سنگ آنتیک می پردازد و شما را با روند این فناوری آشنا می سازد.

 

  1. رزین یک مایع پوششی :

یکی از روش های ضد آب کردن سنگ های آنتیک که در واقع متدوال ترین روش می باشد، استفاده از رزین است. رزین یک مایع پوششی است که دارای شفافیت و چسبندگی بالایی می باشد. این ماده از طریق ترکیب کردن مواد شیمیایی در آزمایشگاه ساخته می شود و قابل حل در آب نمی باشد. این محصول مناسب برای سنگ های طبیعی تزئینی یا ساب نخورده همچون سنگ آنتیک که دارای سطحی غیر یک نواخت است، می باشد. رزین به صورت یک لایه شفاف بر روی سنگ های آنتیک کشیده می شود و داخل خلل و فرج این سنگ نفوذ کرده و آن ها را پر می کند. ایم ماده با اینکار جلوی نفوذ آب و رطوبت به داخل تخلخل های سنگ آنتیک را گرفته و مقاومت آن را در برابر جذب آب بسیار بالا می برد. رزین ها انواع مختلفی دارند که در بین آن ها رزین سنگ برای کار بر روی سنگ آنتیک مورد استفاده قرار می گیرد. این مایع علاوه بر اینکه سبب بالا رفتن مقاومت سنگ آنتیک در برابر جذب آب می شود، کمک می کند تا براقیت و جلوه آن بیش تر گردد. این پوشش بسیار چسبناک است و پس از گذشت 72 ساعت بر روی سنگ کاملا خشک می شود و پاک کردن آن تا حد بسیار زیادی دشوار است. ضد آب کردن سنگ آنتیک به وسیله رزین سنگ سبب می شود تا علاوه بر بالا رفتن مقاومت سنگ و طول عمرش، آن را از عوامل تخریب کننده همچون شوره و جلبک مصون دارد.

 

  1. تکنولوژی نانو :

یکی دیگر از روش های ضد آب کردن سنگ های آنتیک، استفاده از تکنولوژی نانو می باشد. این تکنولوژی با ایجاد تغییرات در خواص مواد و شکل دهی ماده جدید صورت می گیرد. در واقع فناوری نانو، توانایی بدست گرفتن کنترل ماده در ابعاد نانومتری و مولکولی است و در آن از خواص مواد، ابزار ها و فناوری های جدید استفاده می شود. این تکنولوژی بسیار گسترده می باشد و از آن در بسیاری از علوم همچون هوانوردی، زیست شناسی، الکترونیک و ...می توان استفاده نمود. امروزه نانو در صنعت ساختمان سازی روز به روز در حال پیشرفت است و خاصیت آب گریزی یکی از دستاورد های مهم آن در این صنعت می باشد. پوشش نانو ضد آب یکی از محصولاتی می باشد که با استفاده از فناوری نانو ایجاد شده است و از آن می توان به عنوان پوششی برای ضد آب کردن سنگ های آنتیک استفاده نمود. هدف از این پوشش محافظت از سنگ و افزایش مقاومت سطح آن در مقابل عوامل جوی و جلوگیری از نفوذ مایعات، رطوبت و آب می باشد. پوشش نانو کاملا بدون رنگ و بو می باشد و صد در صد عایق رطوبت و ضد آب می باشد. این پوشش علاوه بر ضد آب کردن سنگ آنتیک سبب بالا رفتن مقاومت آن در برابر سرما و یخ زدگی، مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک به داخل سنگ، سهولت در نظافت و شست و شو و  جلوگیری از ایجاد کپک و شوره در سنگ نیز می گردد. پوشش نانو بر خلاف رزین ها سبب براق شدن سطح سنگ نمی گردند و کاملا ظاهر طبیعی سنگ را حفظ می نمایند. اجرا هر دو محصولات نیازمند تخصص خاصی نمی باشد و هر یک از آن ها بر اساس نوع مصالح یعنی سنگ، آجر یا چوب انواع مختلفی دارند. رزین های سنگ، چوب و آجر را می توانید با مراجعه به سایت کالاساخت، قسمت محصولات جانبی مشاهده نموده و بر اساس متراژ مصرفی که در نظر دارید انواع مختلف آن را بر حسب لیتر انتخاب نمایید.

 

 تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت