سبک مدرن در معماری چیست ؟


سبک مدرن در معماری چیست ؟

تاریخ انتشار: 1398/05/20 13:00 | بازدید: 117

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سبک مدرن در معماری چیست ؟

 

سبک مدرن در معماری امروزی که اغلب اوقات با سبک معاصر در معماری اشتباه گرفته می شود ، در واقع مبتنی بر یک نوع از جنبش طراحی می باشد که در قرن بیستم متولد شده است. مبلمان و دکوراسیون در طراحی سبک مدرن از مواد کاملا  طبیعی و همچنین دارای رنگ های خنثی یا خاکی و خاکستری انتخاب می شوند و یکی از مهمترین ویژگی های اصلی این سبک از بین بردن جزئیات غیر ضروری می باشد.

مشخص کردن دامنه سبک های امروزشاید سخت تر از جانور شناسی باشد. از لحاظ فنی "مدرن" به معنای "اکنون" و واژه ی  "معاصر" به معنای "جریان" است ، معمولاً رعایت نمودن  ویژگی های معماری در یک خانه مدرن بسیار ساده می باشد. نمای  یک ساختمان مدرن از بیرون ،بسیار ساده است، در حالی که ساختمان های  سنتی تمایل بیشتری به ساختارهای پیچیده تر دارند و در بیشتر مواقع ، همین مورد در مورد دکوراسیون مدرن نیز صادق است البته تعداد زیادی از مواد شاید در ساخت سبک مدرن به کار رود ، اما ماده اصلی سادگی است. سبک های مدرن و معاصر تمایل به سردرگمی زیاد دارند. فضاهای نشیمن باز ، تمیز ، خطوط هندسی و عملکرد بیش از حد عناصر اصلی این سبک هستند.

این فلسفه در پشت سبک مدرن ، آن را برای کسانی که دوست دارند فضاهای ساده و بدون شکاف با خطوط تمیز و کمبود آراستگی های تزئینی دوست داشته باشند ، یک انتخاب تزئینی مناسب است. در برنامه های طبقه باز که همراه با توسعه این سبک است ، به خوبی پیش می رود.

 

تفاوت های سبک مدرن و معاصر

 

سبک معاصر خارج از دوره خاصی به دنیا نمی آید. با پیشرفت زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در بر بگیرد. به عنوان مثال ، در چند دهه دیگر ، یک سبک جدید امروزی خوانده خواهد شد زیرا این همان چیزی است که در سبک است. مبلمان های معاصر دارای اشکال متمایز تری هستند و اغلب می توانند شامل مبلمان خمیده باشند.

از ابتدای دهه 1990 ، دکوراسیون معاصر از روند مینیمالیستی پیروی می کرد و می تواند شامل رنگ های متناقض کاملاً متضاد با سیاه و سفید باشد ، در حالی که مدرن به جای خنک بودن و سرد بودن ، مبتنی بر نوتروال ها است. قطعات معاصر ممکن است به سادگی تزئینی باشند ، در حالی که قطعات مدرن باید یک کارکرد داشته باشند.

نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً همچنان ادامه خواهد یافت ، همانطور که بسیار مورد بحث قرار می گیرد. اما در ریشه آن ، سبک مدرن نشانگر دوره خاصی است. به گفته این ، بسیاری از افراد به دلیل ماهیت کارکردی ساده ، قطعاتی از سبک مدرن را در خانه و محل کار خود گنجانده اند. همانطور که بسیاری از افراد در تلاش برای سادگی در زندگی هستند - و تأکید بر عدم پذیرش وجود دارد - شاید آنها به سبک مدرن کشیده شوند زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند. این همراه با روند طراحی فضاهای مفهوم باز است.

در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شدیم که در مورد این مساله را که چگونه می توان یک فضای مدرن را دیزاین و طراحی نمود مورد بررسی قرار می دهیم.

- مبلمان کم و افقی با خطوط تمیز و با رنگ های خنثی و غیر شلوغ

- عناصر سازه ای همانند بتن یا تیرها که اغلب در معرض دید می باشند.

- تأکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر

- کمبود سر و صدا و شلوغی در فضا و حتی در المان ها و فضا

- پنجره های بدون تزئین و پر نور بودن فضا

- مواد طبیعی مانند چوب بدون رنگ ، فلزات ، چرم و الیاف به صورت کاملا طبیعی

- سطوح بازتابنده مانند فولاد ، کروم یا شیشه که موجب می شود فضا را بزرگتر نشان دهد

- چوب طبیعی و روکش چوب و طبیعی تر کردن فضا

 

رنگ های سبک معاصر و مدرن

 

طراحی معاصر غالباً با کمک از رنگ های سفید ، سیاه و خاکستری انجام می شود و در صورت افزوده  شدن رنگ ، غالباً رنگی تمیز و اشباع مانند قرمزخالص، نیلی یا نارنجی است. رنگ هایی که در طراحی مدرن استفاده می شوند غالبا خاکی و سایه هایی مانند زنگ زدگی ، فیروزه ای ، قهوه ای و سبز زیتونی می باشد.

پالت تک رنگ یا یک رنگ ساده ترین روش برای ایجاد محیطی تمیز و آرام است. رایج ترین رنگ برای یک طرح مدرن سفید است ، اما رنگ هایی از جمله خاکستری ، برنزه ، آبی یا قرمز نیز قابل استفاده است.

 امیدواریم در این متن توانسته باشیم اطلاعاتی هر چند مختصر درخدمت شما عزیزان و همراهان کالاساخت قرار داده باشیم.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

 

مشاوره کالا ساختجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات