ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سبک مدرن در معماری

سبک مدرن در معماری چیست ؟

تاریخ انتشار: 1398/05/20 13:00 | بازدید: 398

معماری به سبک ایرانی


از دیرباز تا به امروز، ایران یکی از سر آمدترین های معماری جهان است، که مکانهای مثل: تخت جمشید و طاق کسری، مسجد شیخ لطف الله و ... را جز ین معماری ایرانی می توان نام برد.
معماری ایرانی دارای تنوع بسیار زیادی است، از جمله تنوع های ساختاری و زیبایی شناختی که با توجه به سنت ها و فرهنگ های مختلف داخل ایران شکل گرفته است. این سبک عموما از نظم زیادی پیروی می کند و فاقد هر گونه نو آوری های ناگهانی می باشد. از جمله زیبایی این سبک می توان به ابتکاری که دارای ساختار و نظم است و ایجاد حس برجستگی برای شکل و مقیاس اشاره نمود. سبک معماری ایرانی، شخصیتی منحصر به فرد از معماری دیگر کشور های اسلامی دارد که استفاده از رنگ هنر یک معمار ایرانی را می رساند و فضا را بسیار زیباتر از قبل می کند. نبوغ در معماری ایرانی سبکی خاص تر از نبوغ در معماری های دیگر به همراه دارد. معمار ایرانی عموماً سمبولیک عمل می کند و نمادهای مورد استفاده در فضای طراحی شده ی آن رگ و بوی کیهانی و آسمانی دارد و انسان را وارد فضایی سرشار از آرامش و شادی می کند. به طوری که انسان را با قدرت های بهشت وارد ارتباط و مشارکت می کند. این سبک معماری دارای وحدت و استمرار است و می توان گفت به عبارتی دارای شخصیت عاطفی می باشد. همانطور که عموماً همراهان ما در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بهتر می دانند دکوراسیون داخلی با سبک ایرانی دارای ویژگی های بسیار خاص و منحصر به فردی است به صورتی که می توان این معماری را دارای روح و شخصیت دانست که از ارزشی خاص و فوق العاده برخوردار می باشد.

 

مشخصات و ویژگی های این سبک را می توان به صورت زیر لیست نمود:


• طراحی مناسب و استاندارد برای هر فضایی
• فرم درست پوشش دادن طرح ها
• رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان سازی
• ایوان های رفیع و بزرگ
• ستون های بلند در فضای اتاق ها و ساختمان

 

تزئینات گوناگون که هر یک در کمال سادگی و کوچکی جلوه گر شکوه سبک ایرانی می باشد. چاشنی هنر و معماری ایرانی عموماً لوازم تزئینی هنر فارسی، معماری، نقاشی، بافتنی، سفال، خوشنویسی، فلز کاری و مجسمه سازی و... است، که زیبایی فضا را چندین برابر می کند و جلوه و هنر، رنگ زیبایی را به خانه و خانواده هدیه می دهد، معماری ایرانی یکی از ثروتمندترین وراثت های هنری در تاریخ هنر جهان می باشد و در بسیاری از رسانه ها قوی و مورد استقبال قرار گرفته است.

 

معماری به سبک ایرانی

 

 

معماری مدرن چیست؟ اصول و تعریف معماری مدرن چیست؟


معماری مدرن یک جریان هنری و معماری است که در قرن بیستم شکل گرفت. این جریان هنری، تلاش کرد تا از سنت ها و الگوهای کلاسیک معماری خارج شده و با استفاده از مواد تکنولوژی نوین، طراحی های نوآورانه و ساختمان های سازگاز با زمان خود را ترویج دهد. شکل ها و خطوط ساده، استفاده از شیشه و فلز، تاکید بر فضای باز از ویژگی های اصلی معماری مدرن هستند.
معماری مدرن یک شروع جدید از معماری ست که در سده ی 20 میلادی شکل گرفت و تاکید دارد که طراحی و ساختمان سازی باید با تکنولوژی و نیازهای زمان خود همگام باشد. این موج خروشان تا جدی ست که از الگوها و سنت های معماری کلاسیک دوره های گذشته فاصله گرفته و به جستجوی نوآوری و سادگی معنایی در طراحی معماری پرداخته است.

 

 

5 ویژگی معماری مدرن


1. سادگی و خطوط شیب دار:
معماری مدرن تمایل به خطوط ساده، کم پیچیده و شیب دار دارد

2. استفاده از متریال بروز مثل:
شیشه – فلز – بتن – و مواد دیگر

3. فضای باز و ارتباط با محیط:
معماری مدرن تاکید بر ایجاد ارتباط با محیط طبیعی را دارد و فضاهای باز را برای ارتباط با طبیعت بکار می برد.

4. نور پردازی موثر:
استفاده هوشمندانه از نور طبیعی و مصنوعی برای ایجاد تاثیرات بصری

5. ترکیب فرم های هندسی:
استفاده از اشکال هندسی متنوع از جمله مستطیل – مربع – مثلث – دایره

 

 

سبک مدرن در معماری چیست؟

 


سبک مدرن در معماری امروزی که اغلب اوقات با سبک معاصر در معماری اشتباه گرفته می شود، در واقع مبتنی بر یک نوعی از جنبش طراحی می باشد، که در قرن بیستم متولد شده است. مبلمان و دکوراسیون در طراحی سبک مدرن از مواد کاملاً طبیعی و همچنین دارای رنگ های خنثی یا خاکی و خاکستری انتخاب می شوند و یکی از مهمترین ویژگی های اصلی این سبک از بین بردن جزئیات غیر ضروری می باشد.


مشخص کردن دامنه سبک های امروز شاید سخت تر از جانور شناسی باشد. معمولاً رعایت نمودن ویژگی های معماری در یک خانه مدرن بسیار ساده می باشد. نمای یک ساختمان مدرن از بیرون، بسیار ساده است، در حالی که ساختمان های سنتی تمایل بیشتری به ساختارهای پیچیده تر دارند و در بیشتر مواقع، این مهم در مورد دکوراسیون مدرن نیز صادق میکند، البته تعداد زیادی از مواد شاید در ساخت سبک مدرن به کار رود ، اما عنصر اصلی سادگی است. سبک های مدرن و معاصر تمایل به سردرگمی زیاد دارند. فضاهای نشیمن بار، تمیز ، خطوط هندسی و عملکرد بیش از حد عناصر اصلی این سبک هستند. این فلسفه در پشت سبک مدرن، آن را برای کسانی که دوست دارند فضاهای ساده و بدون شکاف با خطوط تمیز و کمبود آراستگی های تزئینی دوست داشته باشند، مناسب است.

 

سبک مدرن معماری چیست؟

 


تفاوت های سبک مدرن و معاصر

 


سبک معاصر خارج از دوره خاصی به دنیا نمی آید. با پیشرفت زمان تغییر می کند و می تواند عناصر مدرن را در بر بگیرد. مبلمان های معاصر دارای اشکال متمایز تری هستند و اغلب می توانند شامل مبلمان خمیده باشند. از ابتدای دهه ی 1990، دکوراسیون معاصر از روند مینیمالیستی پیروی می کرد و می تواند شامل رنگ های متناقض با سیاه و سفید باشد، در حالی که سبک مدرن به جای خنک بودن و سرد بودن، مبتنی بر نوتروال ها است. همانطور که بسیار مورد بحث قرار گرفته، نبرد برای تعریف سبک مدرن احتمالاً همچنان ادامه خواهد یافت. اما در ریشه آن، سبک مدرن نشانگر دوره ی خاصی است. به گفته این، بسیاری از افراد به دلیل ماهیت کارکردی ساده، قطعاتی از سبک مدرن را در خانه و محل کار خود گنجانده اند. همانطور که بسیاری از افراد در تلاش برای سادگی در زندگی هستند و تأکید بر عدم پذیرش وجود دارد، شاید آنها به سبک مدرن کشیده شوند، زیرا به نظر می رسد همه چیز را ساده می کند.


در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شدیم این مساله را که چگونه می توان یک فضای مدرن را دیزاین و طراحی نمود، مورد بررسی قرار می دهیم:

- مبلمان کم و افقی با خطوط تمیز و با رنگ های خنثی و غیر شلوغ
- عناصر سازه ای همانند بتن یا تیرها که اغلب در معرض دید می باشند
- تأکید بر خطوط افقی و عمودی با منحنی های کمتر
- کمبود سر و صدا و شلوغی در فضا و حتی در المان ها و فضا
- پنجره های بدون تزئین و پر نور بودن فضا
- مواد طبیعی مانند چوب بدون رنگ، فلزات، چرم و الیاف به صورت کاملا طبیعی
- سطوح بازتابنده مانند فولاد ، کروم یا شیشه که موجب می شود فضا را بزرگتر نشان دهد
- چوب طبیعی و روکش چوب و طبیعی تر کردن فضا

 

 

رنگ های سبک معاصر و مدرن در دکوراسیون داخلی

 


طراحی معاصر غالباً با کمک رنگ های خنثی سفید، سیاه و خاکستری انجام می شود که به همراه کنتراست های جذاب و برجسته مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت افزوده شدن رنگ، غالباً رنگی تمیز و اشباع مانند قرمزخالص، نیلی یا نارنجی است. رنگ هایی که در طراحی مدرن استفاده می شوند غالبا خاکی و سایه هایی مانند زنگ زدگی، فیروزه ای، قهوه ای و سبز زیتونی می باشد.
پالت تک رنگ یا یک رنگ ساده ترین روش برای ایجاد محیطی تمیز و آرام است. رایج ترین رنگ برای یک طرح مدرن سفید است، اما رنگ هایی از جمله خاکستری، برنزه، آبی یا قرمز نیز قابل استفاده است. در کل دکوراسیون داخلی تلاش دارد تا با تعامل هوشمندانه در فضا، نور، و دیگر عناصر، یک تجربه ی زیبای معاصر را خلق کند.

 

 

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468
مشاوره کالا ساخت

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت