ست کردن دو رنگ سنگ


ست کردن دو رنگ سنگ

تاریخ انتشار: 1398/02/29 11:49 | بازدید: 1325

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

ست کردن دو رنگ سنگ

 

این مقاله یک مقاله ویژه است ...

 

در این مقاله در کالا ساخت تلاش شده است ابتدا تا شما را با ست کردن کل رنگ ها اشنا سازد و در ادامه به ست کردن سنگ آنتیک در منزل شما با دکوراسیون داخلی شما مانند پرده و مبلمان و کف فرش خانه توضیحاتی داد می شود و در نهایت ست کردن دو نوع سنگ را با توجه به انواع سلیقه و فضا و رنگ دکوراسیون داخلی توضیح میدهیم.

 آشنایی با رنگ ها 

مرحله اول باید چرخه رنگ ها را بشناسید . کدام رنگ سرد و کدام رنگ گرم است ؟  کدام رنگ ها در کنار یکدیگر جلوه زیبا به دکوراسیون داخلی شما خواهند داد ؟

ترکیب خاصی از رنگ ها در کنار یکدیگر زمانی که حس خوبی را به شما منتقل میکند و به نظر شما زیبا می آید را هارمونی یا هماهنگی می نمامیم. . رنگ‌های اصلی قرمز، زرد و آبی هستند. ترکیب رنگ‌های اصلی با هم رنگ‌های ثانویه را می‌سازد. رنگ‌های ترکیبی (مرتبه سوم) نیز از ترکیب رنگ‌ اصلی با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آید. رنگ‌های اولیه‌، پایه و اساس تشکیل بقیه رنگ‌ها هستند. زرد، قرمز و آبی رنگ‌های پایه‌اند.با ترکیب رنگ‌های زرد و آبی، رنگ سبز تشکیل می‌شود. از ترکیب قرمز و آبی، رنگ بنفش به دست می‌آید. با تلفیق زرد و قرمز، رنگ ‌نارنجی به وجود می‌آید. رنگ‌های سبز، بنفش و نارنجی رنگ‌های ثانویه نام دارند.

اصولا رنگ‌ها به سه دسته Shadeشید، Hueهیو و Tint تینت  تقسیم می‌شوند.

رنگ Shade؛ از ترکیب مقدار کمی رنگ سیاه به رنگ‌ها، رنگ شید تشکیل می‌شود.

رنگ Hue به حالت اصلی رنگ بدون اضافه کردن رنگی گفته می‌شود. رنگ‌های ثانویه‌ای که از ترکیب دو رنگ تشکیل می‌شوند بدون اینکه رنگ ‌سفید یا مشکی به آن‌ها اضافه شود هیو محسوب می‌شود.

رنگ Tint با ترکیب مقدار کمی رنگ سفید به رنگ‌ها تشکیل شده است.

رنگ‌های گرم به رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد متمایل‌اند. رنگ‌های سرد نیز به رنگ‌های آبی، سبز و بنفش گرایش دارند. ترکیب کردن رنگ‌های گرم با یکدیگر و رنگ‌های سرد با هم، روش خوبی برای سبک های مینیمال و ساده است و برای افرادی که مبتدی هستند. مشکی، سفید و خاکستری رنگ‌های خنثی هستند و می‌توانند در اکثر سبک ها و دکوراسیون ها به راحتی استفاده شوند. با افزودن رنگ سفید رنگ‌ها ملایم‌تر و روشن‌تر می‌شوند که اصطلاحا به این حالت «ته‌رنگ» می‌گویند. در مقابل با افزودن رنگ سیاه رنگ‌ها تیره‌تر یا سیرتر می‌شوند که به این حالت «سایه‌» رنگ می‌گویند. در نهایت هم «تُن» رنگ که با افزودن رنگ خاکستری ایجاد می‌شود. برای ست کردن دکوراسیون خود بهتر است از ترکیب این حالت ها از یک رنگ مشخص در هر سبکی استفاده کنید.

بعضی رنگ‌ها را با هم ترکیب نکنید. رنگ مشکی معمولا با اکثر رنگ‌ها ترکیب خوبی می‌سازد، به طور مثال اگر کف خانه شما مشکی باشد. حتی اگر مبلمان قهوه ای و طرح چوب نیز داشته باشید حس خوبی را به شما منتقل میکند. این مورد در نحوه لباس پوشیدن متفاوت است. پس سعی نکنید همانطور که لباس های خود را ست میکنید دکوراسیون خود را نیز ست کنید .اگر قصد دارید شیء خاصی، به طور ویژه مورد توجه قرار بگیرد از رنگ‌های مکمل استفاده کنید. به عبارت بهتر رنگ‌های مکمل با هم در تضادند و این تضاد، سبب می‌شود تا برخی از اشیاء بیشتر به چشم بیاید.

تناژ رنگ

ترکیب رنگی که در بالا میبینید تناژ مختلف از یک رنگ است. زمانی که قصد دارید این رنگ ها را با یکدیگر ترکیب کنید بهتر است از تناژ مختلف یک رنگ استفاده کنید. این کار فضای شما را بزرگتر و شما را فردی ساده تر و شکیل تر نشان میدهد.

 مهم

 پس نیازی به قضاوت دیگران ندارید .این موضوع را مطرح کردیم که نخست انتخاب را به شما بسپاریم و در مرحله بعدی به توضیح این بپردازیم که مثلا اگر از سبک روستایی استفاده کردید و از تمام رنگ های شاد و گرم در کنارهم بهره بردید و به زندگیتان رنگ اضافه کردین این حس را نداشته باشید که شما فرد ساده و شکیلی به نظر نمی رسید. جواب ما در کالا ساخت به شما یک نه محکم و بلند است. پس این حس را نداشته باشید که نمی توانید هر طرحی را انتخاب کنید و هر رنگی را ست کنید. در اینجا ما فقط به شما پیشنهاد میدهیم که کدام طرح ها و رنگ ها در کنار یکدیگر زیبا تر جلوه میکند .

از رنگ های گرم استفاده کنید و سعی نکنید امروزی و ساده باشید.

اصول ابتدایی ست کردن رنگ ها در فضاهای مختلف

فضای اصلی را انتخاب کنید اول تصمیم بگیرید که قصد دارید کدام فضا از خانه را طراحی کنید و از چه ویژگی های منحصر به فردی برخوردار است. اکثر ما زمانی که ساختمانی را برای سکونت انتخاب میکنیم به طور پیش فرض اگر به طور مثال قبل از ما اتاقی در ان خانه به عنوان انباری استفاده می شده است ما مجددا از همان اتاق به عنوان انباری استفاده میکنیم. یا در بسیاری از موارد اگر بعد از سال ها سکونت تصمیم بگیریم تغییری در خانه دهیم فقط وسایل را عوض خواهیم کرد نه چیدمان آنها را و فضاهای ساختمان را عوض نمیکنیم. در هر حالت سعی کنید ابتدا رنگ هایی که از نظر روانشناسی مناسب هستند برای فضاهای مورد نظرتان انتخاب کنید . به عنوان مثال رنگ‌های سبز و آبی به دلیل اینکه سبب ایجاد آرامش درونی در فرد می‌شوند، از نظر روانشناسی به عنوان رنگ مناسب اتاق خواب مناسب‌تر هستند. دومین نکته در زمینه انتخاب رنگ باید به آن توجه کنید این است که در صورتی که می‌خواهید فضای اتاقتان بزرگ به نظر برسد، سعی کنید از رنگ‌های روشن استفاده کنید. اما برخی از افراد برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی، ترجیح می‌دهند از رنگ‌‌های تیره استفاده کنند. یکی از محاسن استفاده از رنگ‌های تیره برای دیوار‌ها این است که ارتفاع سقف اتاق را بیشتر نشان داده و حس بدی را منتقل نمی‌کند. بهتر است برای ایجاد ارتباط بیشتر بین وسایل، از یک رنگ حداقل در دو جای اتاق استفاده کنید. برخی از وسایلی که درکنار یکدیگر قرار می‌گیرند مانند پرده و مبل، یکی از سه حالت خنثی کننده، مکمل یا مشابه را داشته باشند. در ابتدای متن به توضیح خنثی و مکمل و مشابه پرداختیم . اولین موضوع این است که اگر قصد دارید شی یا موردی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد همانطور که در قبل توضیح داده شد از رنگ های مکمل در مقابل هم استفاده کنید. مثلا از رنگ ابی در مقابل سبز یا قرمز تیره در مقابل سبز مغز پسته ای استفاده کنید . تنها نکته این است که خودتان را محدود نکنید اگر قصد دارید از رنگ های خاص استفاده کنید با اعتماد به نفس استفاده کنید.

دومین راه حل تقسیم رنگ‌های مکمل است. در این روش از سه رنگ استفاده می‌شود. به این صورت که با توجه به چرخه رنگ، دو رنگ کنار هم را در نظر گرفته می‌شود و رنگی که در مقابل آن قرار می‌گیرد، رنگ سوم این ترکیب است. در این روش نیز رنگ‌ها با هم تضاد دارند. به طور مثال بنفش و پوسته پیازی در مقابل زرد لیمویی و آبی و ارغوانی

سومین و رایج‌ترین راهی که برای ست کردن رنگ‌ها باهم وجود دارد استفاده از رنگ‌های مشابه است. در این شیوه نیز از سه رنگ استفاده می‌شود رنگ‌های این ترکیب باید در چرخه رنگ کنار هم باشند از به کارگیری رنگ‌های سرد و گرم در کنار یکدیگر خودداری کنید. بهتر است در این ترکیب از رنگ‌های که در بالا در قسمت تناژ به ان اشاره شد استفاده کنید در واقع از یک رنگ که مقدار سفیدی موجود در آن متفاوت می شود استفاده کنید.

راه حل چهارم استفاده از یک رنگ برای کلیه وسایل دکوراسیون می‌باشد. تنها تفاوت بین آن‌ها در کم رنگی و پررنگی است.

راه حل پنجم برای اینکه بدانید چه رنگ ‌‌هایی با هم ست می شوند استفاده از رنگ‌هایی است که در چرخه رنگ با فاصله، یکسان از یکدیگر قرار گرفته‌اند. این رنگ‌ها با وجود تضاد زیادی که از هم دارند، هارمونی بیشتری نسبت به رنگ‌های مکمل دارند. به عنوان مثال رنگ‌های زرد، قرمز، آبی از جمله رنگ‌هایی هستند که می‌توانید با هم ست کنید. نکته‌ای که باید در استفاده از این ترکیب مد نظر قرار دهید، این است که به دلیل تضادی که بین این رنگ‌ها وجود دارد باید با فاصله زیاد از هم به کارگرفته شوند.

راه ششم که دشوار‌ترین راه برای این است که بدانید چه رنگ‌‌‌هایی با هم ست می‌شوند، استفاده از چهار رنگ مکمل در یک فضا است.برای استفاده از این ترکیب که از یک رنگ به عنوان زمینه و از دیگر رنگ‌ها به عنوان لهجه (رنگی متفاوت نسبت به رنگ اصلی و پس زمینه که به عنوان زینت استفاده می‌شود) استفاده کنید. به عنوان مثال رنگ‌‌های سبز، نارنجی کم رنگ، قرمز و آبی چهار رنگ مکمل محسوب می‌شوند. برای انتخاب یک ترکیب رنگ خوب دکوراسیون، بهتر است از حدود ۶۰٪ از رنگ‌ زمینه ۳۰٪ از رنگ‌ ثانویه و تنها ۱۰٪ از رنگ‌ لهجه یا رنگ زینتی استفاده کنید.

در کل فضاهای خانه به دو صورت فضاهای خلوت و عمومی استفاده میشود که در معماری اولیه معمار و مهندس ساختمان شما به ان توجه میکند و این دو رو برای شما تفکیک میکند . که دراین صورت فقط دکوراسیون داخلی به عهده شما خواهد بود. در ادامه به توضیح تمام موارد خواهیم پرداخت . روی سخن اینجا به خانه های قدیمی است که در کشور ما که بافتی قدیمی و سنتی دارد بیشتر موجود هستند .

پاسخ به سوال :

که اگر ساختمانی را انتخاب کردید که از بافت قدیمی برخوردار بود چگونه فضاها را از یکدیگر تفکیک کنید ؟

اکثر معماران قدیمی ماهم از ذوق خاصی برخوردار بوده اند و فضاهایی مانند هشتی و راهروها را برای تفکیک خلوت و عمومی در نظر گرفته اند. اما در کل معماری فضای خلوت به فضایی گفته میشود که دسترسی به آن برای همه محدود است مثلا هیچ گاه نشده است که مهمان را از اتاق خواب به پذیرایی راهنمایی کنیم . پس پذیرایی در بسیاری از موارد روبروی ورودی قرار میگرید یا در گوشه ای از ورودی در اینجا کالا ساخت به شما پیشنهاد میدهد که از رنگ های روشن استفاده کنید . زمانی که فردی از فضای بیرونی به داخل خانه قدم میگذارد شدت نور بیرون بیشتر از داخل خانه است شما باید سعی کنید تا این فضا را روشن تر جلوه دهید و فرد احساس گرفتگی نکند . در این مورد سنگ آنتیک های کرم از بهترین موارد است و این نکته که فقط یک دیوار یا دو دیوار موازی را سنگ کنید نه تمام فضا را حتما در نظر بگیرید. فضاهای خانه های قدیمی را میتوانید با استفاده از دیوار های کاذب که با آجرنما آنتیک تزئین میشود به زیبایی هرچه تمام تر تقسیم کنید یا پارتیشن های چوبی که موجود هستند. فضای عمومی را با استفاده از رنگ های گرم و تناز هایی که در قبل توضیح دادیم رنگ آمیزی کنید. یکی از مزیت های کشور ایران تنوع رنگی در سنگ ساختمانی است و ایران حرف اول را در دنیا از لحاظ تنوع رنگی در تراورتن ها میزند.تولیدکنندگان ما از این موضوع استفاده مفیدی ار برده اند و از انواع رنگ ها برای شما سنگ انتیک رو توری با ابعاد متفاوت و همچنین گیوتین تولید کرده که به راحتی تمام میتوانید در دکوراسیون خود استفاده کنید .

برای آشپرخانه هیچگاه از رنگ های جیغ استفاده نکنید . درست است که آنها اشتها شما را زیاد میکنند اما استرس شما را نیز افزایش میدهند و این حس را به شما القا میکنند که سریع تر کارخود را در آشپرخانه به پایان برسانید و محیط را ترک کنید . این استراتژی فست فود ها برای استفاده از رنگ قرمز است تا بتوانند مشتریان بیشتری را در زمان محدودی کسب کنند. از این رو پیشنهاد میشود از سنگ انتیک قرمز اصفهان یا اذرشهر در بین کابیت یا دیوار اشپرخانه خود استفاده نکنید.

نکته بعدی این است که سنگ یکی از عناصر طبیعت است که از دل زمین به دست می آید و این انرژی بی پایان خود را میتواند به شما نیز منتقل کند پس به طبیعت اعتماد کنید و از گذشته درس بگیرید. و از عنصرهای طبیعی استفاده کنید

اگر میخواهید درک درستی از چیدمان درست و صحیح عناصر طبیعی داشته باشید در کالا ساخت به مقاله فنگ شویی رجوع کنید.

همانگی و چیدمان دو رنگ سنگ ساختمانی 

در کوراسیون داخلی استفاده از سنگ آنتیک و همینطور تراورتن های بتونه و بدون رزین که طرح طبیعی سنگ هستند را میتوانید استفاده کنید در این مقاله کالا ساخت سعی کرد تا موارد دکوراسیون داخلی را به شما پیشنهاد بدهد پس در ادامه هم به ست کردن دو سنگ در کوراسیون داخلی میپردازیم. توضیح دادیم که انواع رنگ های سنگ موجود است و بدون محدودیت میتوانید کار کنید و استفاده کنید اما چند نکته را می بایست توجه کنید

ابعاد ریز را برای فضاهای ورودی و تاریک استفاده کنید. و ابعاد بزرگتر و پازلی را برای فضاهای روشن تر و بزرگتر استفاده کنید . نکته بعدی رنگ سنگ آنتیک های موجود در کنار یکدیگر است که ترجیحا از ست های دوتایی یا سه تایی استفاده کنید. یکی از عالی‌ترین مثال‌های برای این سه تایی های معروف، زرد، قرمز و آبی است که جز رنگ‌های اصلی بوده و سازنده رنگ‌های مکمل. همین موضوع در کنار هم قرار گرفتنشان را هیجان انگیز تر می‌کند.

این رنگ‌ها و چیدمان صورت گرفته تصویری با کنتراست بالا را ارائه می‌دهند که شاخصه اصلی آن‌ها جلب توجه بیش از حدشان است. خلوص رنگ‌های استفاده شده صد درصدی بوده و هیچ تناژ یا سایه‌ای در آن‌ها ترکیب نمی‌شود. با این الگو شما اگر بخواهید سه گانه مطرح شده را به کار ببرید مکان‌های خاصی این اجازه را برای شما صادر می‌کنند.مکان‌هایی مانند اتاق کودک که به شدت با رنگ‌ها مأنوس می‌شود و نیاز ذهنی وی نیز این موضوع را طلب می‌کند . بخش دیگری از فضای دکوراسیون در خانه برای به کارگیری این رنگ‌ها سرویس بهداشتی است که همین بخش هم محدودیت‌هایی دارد. دقت کنید شما هرگز نمی‌توانید دو مجموعه از سه تایی‌های رنگ اصلی را یکجا به کار بگیرید. چرایی این موضوع کاملاً روان‌شناسانه است. خارج شدن از توازن رنگی در محیط و همین طور ایجاد یک فضای مشوش و گیج کننده از جمله این موارد است. شلوغی محیط با این ترکیب به حد بالایی می‌رسد، حال تصور کنید دو مجموعه از این سه تایی ها در یک فضا به کار گرفته شوند. واقعاً محیط غیر قابل تحملی پدید خواهد آمد. این مورد اثری است که در دست یابی به ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل اثر سو میگذارد.

از آنجایی که این رنگ‌ها به شدت چشم گیر هستند در اصطلاح به آن‌ها رنگ‌های زنده نیز گفته می‌شود. محیط مورد تست یا به کارگیری این رنگ‌ها همواره متأثر از وجود آن‌ها بوده و شاید نتواند دیدنی‌های خود را به چشم بینندگانش برساند. البته یک مزیت در این مجموعه دیده می‌شود که اگر فضایی توانایی ارائه خاصیت‌های خود را نداشت، می‌توانید با این سه گانه شاداب آنجا را نجات دهید. هر چند این سر زنده بودن و نشاط خوب است اما برای اتاقی که محل آرامش و استراحت است باید رنگ‌های به کار گرفته شوند تا آرامش دهنده باشند نه آزار دهنده.

- نکته : انتخاب طرح رنگی دوتایی را میتوانیم به چند دسته تقسیم کنیم. ترکیب رنگ متضاد یا ترکیب رنگ مشابه

اگر در منزل خود از ترکیب کلی رنگ متضاد استفاده کرده اید میتوانید بازهم از این نمونه استفاده کنید اما اگر از ترکیب مشابه استفاده کرده اید ادامه ای این مطلب به شما ایده خواهد داد . هنگامی که طرح رنگ خود را می‌خواهید برگزینید لازم نیست به طور ثابت از دو رنگ با حالت رنگ اصلی و مکمل استفاده سود، می‌توانید با سه رنگ کار خود را پیش ببرید. ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون منزل اصول و قواعدی دارد که خوشبختانه این اصول بسیار منعطف و قابل تبدیل شدن به یکدیگر هستند، از این رو ممکن است در بسیاری از موارد حتی موردی پیش بیایید که در راستای قواعد تئوری رنگ‌ها است اما هیچ کجا نامی از آن برده نشده و منحصراً به ذهن شما خطور کرده است . همین انعطاف باعث می‌شود طرح رنگ شما یک حالت منحصر به فرد ایجاد کند و شاید بتواند در بین انسانهای دیگر نیز به خوبی استفده شود و مانند تمام سبک های دیگر که در زمان های مختلف بین افراد رایج شد با نام شما رایج شود.

در اینجا چند نمونه از سنگ های انتیک و چند نمونه کار شده توسط مشتری را به شما نشان میدهیم . امید است تا با الهام گرفتن از این مقاله بتوانید چیزی که در ذهن میپرورانید را بدون محدودیت اجرا کنید.

 

 ترکیب سنگترکیب سنگ 2ترکیب سنگ 3

 

کالا ساخت به شما پیشنهاد میکند اگر به دنبال قیمت سنگ مناسب و کیفیت عالی هستید با کارشناسان ما در قسمت سنگ و دکوراسیون داخلی تماس حاصل کنید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

تمام تلاش ما در کالا ساخت جلب رضایت و خشنودی خاطر شماست.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت.

 

 

 

 1 نظر

مجتبی کوهجانی | 1398/10/07 20:13

کمک به رنگ کردن دیوار طرح سنگ

مدیر سایت | 1398/10/08 08:26

سلام
وقت بخیر
دوست عزیز سوال شما رو ما ممتوجه نشدیم پس در اولین فرصت جهت مشاوره با شما تماس میگیریم.

عظیمی | 1397/10/07 12:39

این کالا موجود هست برا خرید

مدیر سایت | 1397/10/08 08:33

سلام
وقت بخیر
نخیر متاسفانه موجود نیست

حاجی اباد | 1397/02/30 20:09

70مترسنگ

مدیر سایت | 1397/02/31 10:58

موجود نیست دوست عزیز

جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات