ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سرامیک طرح پارکت بهتر است یا پارکت؟

سرامیک طرح پارکت بهتر است یا پارکت؟

تاریخ انتشار: 1401/07/02 16:19 | بازدید: 727

سرامیک یا پارکت، کدام بهتر است؟

اضافه کردن طبیعت به زندگی جزئی خاص و جدا نشدنی از خانه های ایرانی شده است و این مساله موجب شده که در سبک هایی از جمله سبک مدرن گرایش زیادی به مصالح طبیعی یا به عبارتی شبه طبیعی روی آورده شود. اگر به ظاهر چوب و تخته های بریده شده طبیعی دقت کنید روی سطح آنها شکل های نامنظم و نامرتبی وجود دارد که همین بافت های بهم پیچیده و نامنظم چوب طبیعی را زیبا می سازد که آنرا ارزشمند و منحصر بفرد و خاص می کند.

امروزه به دلیل مشغله های بی شمار روزمره، افراد از فضاهای ماشینی به سوی طراحی و اجرای فضاهایی با اِلمان های طبیعی سوق پیدا کرده اند. به طوری که کفپوش ساختمانها که اکثراً طرح های یکدست و ساده بودند، جای خود را به کفپوش با طرح های طبیعی از جمله سنگ و چوب دادند. یکی از پرطرفدارترین این طرح ها که طبیعت را در ذهن افراد تداعی می کند، طرحهای پارکتی (چوب) هستند که زیبایی فضا را دوچندان می‌کنند.

اما در هنگام خرید سرامیک طرح چوب شاید برای شما این سوال پیش بیاید که کفپوش های سرامیکی بهتر است یا کفپوش های پارکتی؟ یا به عبارتی دیگر سرامیک طرح پارکت بهتر است یا پارکت؟ در این مقاله در سایت کالا ساخت قصد داریم تا تفاوت های بین سرامیک طرح پارکت یا همان طرح چوب و پارکت را بررسی نموده و انتخاب کنیم که بین این دو کدام یک بهتر است؟
عوامل تاثیرگذار در انتخاب بین پارکت و سرامیک طرح پارکت می‌تواند تنوع، قیمت مناسب، نصب آسان و دیگرعوامل باشد که در ادامه هم مزایا و هم معایب این دو کف پوش را باهم مقایسه می کنیم.

 

کف خانه را سرامیک کنم یا پارکت

 

کفپوش پارکتدر ابتدا به بررسی ویژگی های کفپوش های پارکتی می‌پردازیم. این کفپوش ها عموماً از جنس چوب طبیعی ساخته می شوند. ابتدا درختان را به صورت الوار برش زده تا برای کف ساختمان از آن استفاده کنند. طریقه نصب این کفپوش ها عموماً با چسب می باشد. بعد از نصب در انتهای کار روی آن یک لایه ساب و لاک زده تا زیبایی سطح را دو برابر کنند. نکته اینجاست که بعد مدتی استفاده از کفپوش پارکت، شما می بایست حتما سطح پارکت شده را مجدداً روغن جلا زده تا به براق و شفافیت اولیه برگردد.


از جمله ویژگی های کفپوش پارکت می توان به طبیعی بودن طرح وهمچنین زیبایی آن در درجه اول اشاره نمود. از دیگر ویژگی های این محصول می توان به نگهداری پارکت ها اشاره کرد که عموماً اندکی سخت تر از دیگر متریال ها بوده چون حین تمیز کردن آن باید در نظر داشته باشید استفاده از شوینده یا مواد تمیز کننده ی خاص می تواند سطح پارکت را متورم سازد. از جمله مسایل و مشکلات موجود در نصب کفپوش های چوبی باد کردن چوب و تغییر شکل درفضاهای مرطوب می باشد، به عنوان مثال زمانی که متریالی با جنس چوب در فضاهای همانند سرویس بهداشتی و حمام کار شود پس از مدتی تغییر شکل داده و زیبایی خود را از دست می دهند. از دیگر موارد و مسایل مهم در متریال هایی با جنس چوب، نامناسب بودن آن برای فضاهای پر تردد و ترافیک می باشد زیرا به سرعت تغییر شکل داده و زیبایی خود را از دست می دهد.


اما پارکت ها مزیت بارزی که دارند اینست، شما به سادگی می توانید سطح پارکت ها را سمباده بزنید و آنها را صاف کنید. کفپوش های پارکتی در اثر برخورد شی تیز با آنها براحتی آسیب دیده و تنها با سنباده زدن می توانید آنرا به حالت و شکل اولیه برگردانید. بدلیل خاص بودن این محصول و همچنین ساختار و موادی که برای تولید آن استفاده می کنند، به نسبت دیگر متریالها قیمت بالاتری دارند و نصب آنها افراد متخصص اینکار را می طلبد. در مورد زمان نصب هم بخواهیم کفپوش های پارکتی را با کفپوش سرامیکی مقایسه کنیم، قطعا نصاب برای نصب کفپوش پارکتی زمان بیشتری را صرف می کند و نکته ی مهم تر از آن اینست که بعد نصب تا مدتن زمان 24 ساعت روی سطح پارکت راه نروید.


 

کف خانه ام را سرامیک طرح پارکت کنم؟

 

 

کفپوش سرامیک

 


امروزه سرامیک و کاشی ها طرح چوب توانسته اند با تکنولـــوژی پیشرفته همین حالت منحصر بفرد چوب را بر روی کاشی و سرامیک آن هم با هزینه کمتر و کیفیت بیشتر پیاده نمایند. یکی از طرح های همیشه بروز و خاص، طرحهای چوب می باشد. بعد از بررسی مزایا و معایب کفپوش پارکتی، حال تصمیم داریم کفپوش سرامیکی را مورد بررسی قرار دهیم. کفپوش های سرامیکی عموماً جذب آب بسیار پایینی دارند و در برابر رطوبت از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در نظر داشته باشید که سرامیک ها به دلیل این که در حرارت بالا پخت می شوند از مقاومت بالایی برخوردار بوده و تولید آنها در قالب های آماده است از ابعاد بسیار دقیق و یکدست و یک اندازه می باشند. باید در نظر داشت طرح هایی که بر روی سطح سرامیک چاپ زده می شود بسیار شبیه به هم هستند و بعد از نصب، پایان کاری زیبا با طراحی یکسان و بلحاظ هارمونی رنگ فوق العاد خاص می باشد. قیمت سرامیک های طرح چوب به مراتب کمتر از کفپوش های چوبی می باشد.


البته این نکته را در نظر داشته باشید که کفپوش های سرامیکی هم دارای معایب و هم دارای مزیت های خاص خود هستند. از جمله مزایای آن می‌توان به ماندگاری، مقاومت و دوام بالا به نسبت پارکت ها اشاره نمود. در نظر داشته باشید که سرامیک های طرح پارکت در برابر آتش مقاوم بوده و در صورت بروز حادثه ی کوچک در فضای شما تا حدودی جلوی افزایش حجم آتش سوزی را نیز می گیرند. نصب سرامیک های طرح پارکت نیازمند به متخصصین حرفه ای است. باید حتماً توجه داشته باشید که ممکن است قبل و بعد از نصب، بدلیل ترد بودن و لعاب داشتن، سرامیک ها دچار لب پریدگی و شکستگی شوند به همین جهت نیاز به مراقبت بیشتری هستند. سختی سرامیک کف بسیار بالاست و موجب می شود تمیز کردن آن بسیار ساده تر به نسبت تمیز کردن بقیه کفپوش ها باشد. لعاب روی سرامیک یک لایه ی محافظت کننده برای سطح سرامیک محسوب می شود و بسیار ساده می توان آلودگی ها و کثیفی های آن را تمیز نمود.

البته باید در نظر داشت که کفپوش های سرامیکی از نظر درجه کیفیت، ضریب اصطکاک، مقاومت در برابر ضربه و میزان جذب آب با یکدیگر متفاوت هستند. شما می توانید با همکاران ما در واحد کاشی و سرامیک گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت ارتباط برقرار نموده و درخواست مشاوره رایگان نمایید. برای نصب سرامیک طرح پارکتی نیروی متخصص و ماهر نیازمند است. در مورد مسئله هزینه باید در نظر داشته باشید عموماً هزینه پارکت به نسبت دیگر طرحها گران تر خواهد بود. ابعاد این متریال زیبا متغییر و دارای تنوع طرح و رنگ بالایی می باشند.


برخی از کارخانه های تولیدی این محصول، قالبهایی در ابعاد 20*120 برای این متریال در نظر گرفته اند که به اشکال مختلف و لعاب های مات و سطح و خطوطی برجسته فوق العاده زیبا بر کف هر سالن و مکانی می تواند خودنمایی کند. مقاومت در برابر رطوبت در سرامیک ها به نسبت بقیه متریال ها بالاتر بوده، به طوری که در نظرسنجی از افرادی که از پارکت استفاده نموده بودند یکی از مشکلات اصلی خود را ایجاد موریانه و مورچه و حشره زیر پارکت ها ذکر کرده اند.
به طور خلاصه باید گفت که انتخاب بین سرامیک با طرح پارکت و کفپوش پارکت به عوامل زیادی از جمله هزینه ی نصب، زیبایی ظاهری، دما، لغزنده بودن و مقاومت در برابر رطوبت، بستگی دارد و بیشترین چیزی که می تواند برای شما تعیین کننده باشد شناخت متریال و در نظر گرفتن سلیقه و بودجه است.
پیشنهاد می شود قبل از انتخاب کفپوش برای فضای خود حتماً تمامی مزایا و معایب را در نظر بگیرید.
 

 

مکان های مناسب برای کاشی و سرامیک طرح چوب
در دکوراسیون داخلی مکانهایی را برای نصب سرامیک طرح چوب مناسب تر هستند، در نظر می گیرند که، این مکانها شامل آشپزخانه، حمام و سالن پذیرایی، نشیمن می باشند. خاص بودن این طرحها فضایی کلاسیک و مدرن را ایجاد می کند. در کنار محیط های مرطوب، محیط های خارجی خانه مانند پاسیو، تراس، ایوان و حیاط نیز مکان بسیار مناسبی برای استفاده از کاشی های طرح چوب هستند. همانطور که می دانید کفپوش های چوبی در محیط های خارجی منزل چهره ای بسیار لوکس و باکلاس در دکوراسیون می دهد که البته امکان خراب شدن در این فضاها می باشد. ولی کفپوش های سرامیکی این مشکل را کامل از سر راه بر می دارد و همزمان چهره ای لوکس به دکوراسیون پاسیو و حیاط خلوت شما می دهند. امید است در این متن توانسته باشیم دانش و ایده هایی جدید به شما عزیزان و همراهان گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت افزوده باشیم.

 

جمع بندی

 

اگر به دنبال یک گزینه با دوام و نگهداری آسان هستید، سرامیک با طرح پارکت گزینه مناسبی است. اما اگر به دنبال احساس طبیعی و گرمای پارکت هستید و می‌توانید مراقبت بیشتری را بپذیرید، پارکت ممکن است انتخاب بهتری باشد. در نهایت، توصیه ما این است که با توجه به نیازها و ترجیحات شما، گزینه مناسب را انتخاب کنید. تیم مشاوران ما با دانش و تجربه بالایی در زمینه سرامیک آماده است تا به شما راهنمایی و مشاوره لازم را برای انتخاب بهترین سرامیک بر اساس نیازها و سلیقه‌های شما ارائه دهند.

 

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت