برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سرامیک پولیش و نانو پولیش

سرامیک پولیش و نانو پولیش

تاریخ انتشار: 1398/02/30 15:31 | بازدید: 1490

سرامیک های پولیش و نانو پولیش را بهتر بشناسیم

سرامیک پولیش و نانو پولیش

 

در زمان انتخاب کاشی و سرامیک پارامتر های متعددی وجود دارد که افراد به نسبت نوع ساختمان و کاربری که برای محصول انتخابی خود در نظر دارند، باید به آن ها توجه نمایند. یکی از بخش های ساختمان که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و می­تواند در تعیین سبک و زیبایی دکوراسیون داخلی بسیار تاثیر گذار باشد پوشش کف ساختمان می­باشد. در این بین سرامیک ها از جمله رایج ترین پوشش کف در انواع ساختمان ها هستند که عموما تلاش می­شود تا از رنگ های روشن و براق آن ها در کف فرش استفاده شود. انتخاب سرامیک های براق و روشن در کف، هم فضا را بزرگتر نشان دهد و هم زیبایی آن را چندین برابر می­کند.

البته باید به این موضوع نیز اشاره نمود که در فضای خارجی ساختمان لازم است که حتما از سرامیک هایی با لعاب مات استفاده شود که این مساله نیز بسته به سبک معماری می­تواند متفاوت باشد. در این بین سرامیک هایی که دارای لعاب براق هستند خود به سه دسته معمولی، پولیش و نانو پولیش دسته بندی می­شوند. حال در انتخاب سرامیک هایی با لعاب براق بیشتر مواقع این سوال پیش می آید که چه تفاوتی بین سرامیکی با لعاب براق معمولی یا لعاب پولیش و نانوپولیش می­باشد؟کدام نوع سرامیک برای ساختمان های مسکونی مناسب تر است ؟

در واقع تفاوت این سه نوع سرامیک در میزان براقیت سطحشان و پراختی که بر رویشان صورت می گیرد، است. سرامیک هایی که دارای لعاب های پولیش و نانو پولیش هستند حدود دو سال است که در بازار مطرح شده اند و توجه معماران و همکاران زیادی را به خود جلب نموده است.

در ابتدای سخن باید بگوییم که کلمه پولیش در واقع به معنی صیقلی، پرداخت، جلا،واکس زنی و ..است. با استفاده از روش پولیش کردن بر روی انواع پرسلان های خام یا لعاب دار، سطح آن ها  پرداخت می­شود که این پرداخت در نمونه لعاب براق معمولی بسیار کم بوده و همین پرداخت کم به کار شفافیت می­بخشد. در مراحل پرداخت بعدی که سرامیک هایی با لعاب براق پولیش و نانو پولیش تولید می­شوند، دارای سطحی  صیقلی تر از قبل می­گردند.

در واقع پولش کردن را در صنعت کاشی و سرامیک می­توان چیزی همانند ساب زدن در سنگ های ساختمانی دانست که پس از آن رزین می­خورند و مجددا ساب داده می­شوند تا سطحشان یک دست تر و صاف تر شود. در این بین پولیش زدن بر روی سرامیک موجب می­شود که روزنه های ریزی برروی سرامیک ایجاد شوند که برای برطرف کردن این روزنه ها باید سطح سرامیک را نانو نمود.

 

تفاوت سرامیک های پولیش و نانو پولیش

از جمله تفاوت های این دو نوع سرامیک را می­توان موارد زیر دانست :

 • براقیت :

سرامیک های نانو پولیش نسبت به نمونه پولیش دارای سطح براق تری هستند و به گونه ای آینه ای شکل می­باشند.

 • پرداخت و فراوری :

سرامیک های پرسلان پس از تولید به وسیله دستگاه سایش پرداخت شده و سطحی صیقلی و شیشه ای مانند پیدا می­کنند که به آن ها سرامیک های پولیشی گفته می­شود. در این بین در سطح سرامیک های پولیش شده منافذ بسیار ریزی ایجاد می­گردند که می­توانند سبب جذب گرد و غبار و مایعات شوند. به منظور پر کردن این منافذ از پوشش های نانو بهره گیری می­شود که نوعی مکمل لعاب و پرداخت بر روی سطح محسوب می­گردند و به سرامیک های حاصله از این فرایند نانو پولیش گفته می­شود.

 • جذب آب :

یکی دیگر از تفاوت های سرامیک پولیش و نانو پولیش در میزان جذب آن ها می­باشد. هر دو این سرامیک ها از جذب آب پایینی برخوردار هستند با این تفاوت که سرامیک های نانو پولیش کاملا آب گریز بوده و نفوذ ناپذیر می­باشند.

 

مزایای سرامیک های پولیش و نانو پولیش

از جمله مزایای سرامیک های پولیش و نانو پولیش می­توان به موارد زیر اشاره نمود :

 • این نوع سرامیک ها به سبب براقیت موجب انعکاس نور و بزرگ تر جلوه دادن فضا میگردند.
 • سرامیک های پولیش و نانو پولیش در نمایشگاه ها، فروشگاه ها و مجتمع های تجاری توجه خریداران را به خود جلب می­کنند و بسیار لوکس و زیبا می­باشند.
 • شست و شو و تمیز کردن سطح سرامیک های پولیش شده به مراتب آسان تر از سرامیک های مات و معمولی است. این نوع سرامیک برای استفاده در مکان‌ های بهداشتی ساختمان مناسب بوده و از رشد باکتری و قارچ‌ ها جلوگیری می‌­کند.
 • سرامیک های نانو پولیش کاملا آب گریز بوده و گزینه مناسبی برای پوشش کف سرویس بهداشتی و آشپزخانه می­باشند.
 • سرامیک های نانو پولیش از مقاومت بالایی برخوردار بوده و ضد خش و ضربه هستند.

 

معایب سرامیک های پولیش و نانو پولیش

سرامیک های پولیش شده همچون انواع مصالح علاوه بر مزایایی که دارند از معایبی نیز برخوردارند که شامل موارد زیر می­شود :

 • این نوع سرامیک ها به سبب سطح براقی که دارند، لغزنده بوده و برای محیط هایی مانند استخر و حمام می­توانند موجب لیز خوردن افراد شوند.
 • سطح براق سرامیک های پولیش شده، لکه ها را زودتر از سرامیک های مات نمایان می­کند.
 • قیمت سرامیک های پولیش شده به نسبت دیگر انواع سرامیک ها بالاتر است.
 • پوشش پولیش و نانو پولیش مادام العمر نیستند وامکان از بین رفتن آنها پس از مدتی وجود دارد.

قیمت سرامیک های پولیش و نانو پولیش

فرآیند نانو و پولیش نمودن سرامیک ها پروسه زمان بری بوده و سختی های بسیار زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد. به طور مثال می توان گفت این پروسه نانو زدن بر روی سطح سرامیک ده مرتبه تکرار می­گردد که در بین هر بارآغشته شدن سرامیک یک بار به کوره فرستاده می­شود. با توجه به این موضوع می­توان دریافت که به سبب زمان بر و هزینه بر تر بودن پروسه تولید سرامیک های پولیش شده، این محصولات از قیمت به مراتب بالاتری به نسبت دیگر سرامیک ها برخوردار هستند. گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت عرضه کننده انواع کاشی و سرامیک با لعاب های مختلف و ابعاد متنوع بوده و همواره آماده ارسال محصول انتخابی شما به سراسر ایران می­باشد. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در بخش کاشی و سرامیک تماس حاصل نمایید.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت