سرامیک پولیش و نانو پولیش


سرامیک پولیش و نانو پولیش

تاریخ انتشار: 1398/02/30 15:31 | بازدید: 949

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سرامیک پولیش و نانو پولیش

 

در زمان انتخاب کاشی و سرامیک در یک ساختمان پارامتر های متعددی وجود دارد که به نسبت نوع ساختمان و کاربری های آن ساختمان قابل تغییر است عموما برای کف هر ساختمان تلاش می شود که از رنگ های روشن و براق استفاده شود که هم فضا را بزرگتر نشان دهد و هم زیبایی فضا چندین برابر شود البته باید در نظر داشت که براقیت سرامیک کف در کنار زیبایی و جلوه ی زیاد آن باعث لغزندگی زیادتری است و امکان سر خوردن بر روی این نوع سرامیک بسیار بیشتر از بقیه سرامیک ها است در کنار تمام ویژگی های این محصول از جمله زیبایی و جلوه بسیار زیاد،این نوع سرامیک به جهت براق بودن هر گونه کثیفی ولکه را به آسانی نمایان می سازد و نیاز به تمیز کاری زیادتری به نسبت بقیه سرامیک ها دارد که البته برای اینکه اطلاعات بیشتری در زمینه ی نحوه ی تمیزکردن انواع سرامیک داشته باشید می توانید بر روی عکس زیر کلیک نمایید.

 

 

البته در استفاده از انواعی از سرامیک های کف برای ساختمان لازم است که حتما از سرامیک هایی با لعاب مات استفاده شود که این مساله بسته به سبک معماری می تواند متفاوت باشد.سرامیک های پرسلان با لعاب براق می تواند یکی از گزینه های مورد توجه باشد که براقیت سطحی آن موجب می شود فضا بزرگتر و زیباتر نشان داده شود.

برای انتخاب سرامیک هایی با لعاب براق بیشتر مواقع این سوال پیش می آید که چه تفاوتی بین سرامیکی با لعاب براق یا لعاب پولیش و نانوپولیش می باشد؟کدام نوع سرامیک برای ساختمان های مسکونی مناسب تر است و هزاران سوال دیگر

سرامیک هایی با لعاب های پولیش و نانو پولیش حدود دو سال است که در بازار مطرح شده اند و توجه معماران و همکاران زیادی را به خود جلب نموده است.

در ابتدای سخن ازواژه پولیش بهتر است این کلمه را واژه شناسی کنیم کلمه پولیش به معنی صیقلی، پرداخت، جلا،واکس زنی و ..است.با استفاده از روش پولیش کردن کاشی و سرامیک بر روی انواتع پرسلان های خام یالعاب دار سطح سرامیک  پرداخت می شود که این پرداخت بسیار کم است که همین پرداخت کم به کار شفافیت می بخشد و در مراحل پرداخت بعدی صیقلی تر از قبل می شود.

 اصطلاح پولیش و نانو پولیش برای کاشی و سرامیک  در بر دارنده ی ویژگی های سطحی آن از جمله سطح صاف و صیقلی که موجب درخشندگی و براقیت سطحی آن می شود پولش کردن را در صنعت کاشی و سرامیک می توان چیزی همانند ساب زدن در سنگ های ساختمانی دانست که پس از آن رزین می خورنند و مجددا ساب می خورند تا سطح سنگ یک دست و صاف شود.پولیش زدن بر روی سرامیک موجب می شود که روزنه های ریزی برروی سرامیک ایجاد شوند که برای برطرف کردن این روزنه ها باید سطح سرامیک را نانو نمود.

تفاوت های سرامیک های پولیش و نانو پولیش 

و از این مرحله به تفاوت های اصلی بین پولیش و نانو پولیش می پردازیم و در این مرحله است که امکان دارد در سطوح ریزی که بر اثر پولیش خوردن طرح ایجاد شده است ذرات ریز گرد و غبار نفوذکند و زیبایی و درخشندگی کار را از بین ببرد که به جهت حل این مشکل از پوشش های نانو می توان استفاده نمود.

سطوح ایجادشده بر روی سرامیک به وسیله نانو پر می شود که این نانوهای پوششی نوعی مکمل لعاب و پرداخت سطح هستند که زمانی که پوشش سطح آن انجام شود سطح کار براقیت در عین نفوذ ناپذیری مواد اضافی را به همراه دارد.

سطوح نانو پولیش شده خاصیت آب گریز داشته و زیبایی نمای سرامیک را متفاوت تر از بقیه نمونه ها می سازد که البته فرآیند نانو و پولیش نمودن سرامیک ها پروسه زمان بری است و سختی های بسیار زیادی را برای تولید کننده به همراه دارد به طور مثال می توان گفت این پروسه نانو زدن بر روی سطح سرامیک ده مرتبه تکرار می شود که در بین هر بارآغشته شدن سرامیک یک بار به کوره فرستاده می شود.

البته لازم به ذکر است این پوشش همانند لعاب های دیگرمادام العمر نیستند وامکان از بین رفتن آنها وجود دارد که البته برای دیگر لعاب ها این مساله وجود ندارد.

گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت بر آن شد که باری را به جهت آسایش و رضایت شما برداشته و در این جهت قدمی دیگر در مسیر همیاری مشتریان خود برداشته باشد

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت 

 جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات