ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سفید ترین سنگ نما چیست؟

سفید ترین سنگ نما چیست؟

تاریخ انتشار: 1402/10/05 10:19 | بازدید: 391

سنگ سفید برای نما در دسته بندی سنگ های ساختمانی به چندین بخش تقسیم می شود. تراورتن، چینی، لایمستون و مرمریت ها می توانند در این وبلاگ معرفی شوند اما مسلما پیشنهاد همیشگی تیم کالاساخت سنگ های تراورتن خواهد بود. بنابراین سفیدترین سنگ نما را بر اساس جنس سنگ معرفی کرده و بین آن ها خوب و بد را مشخص می کنیم.

 

سفید ترین سنگ های نمای ساختمان

 

 

سنگ تراورتن سفید

 

دلیل تنوع بالا در سنگ های تراورتن را می توان اختلاف ترکیباتی دانست که در زمان رسوب گذاری آن ها وجود دارد و هرچه عناصر محلول در آب این ترکیبات کمتر باشد، رنگ سنگ روشن‌تر خواهد بود. بر اساس همین تنوع سنگ های تراورتن از لحاظ رنگ در گروه کالاساخت به دو دسته تراورتن های سفید و تراورتن های رنگی تقسیم می شوند. تراورتن های سفید به دلیل کاربری های بسیار زیاد و گرایش امروزه افراد به استفاده از رنگ سفید در ساختمان خود، از طرفداران بیشتری به نسبت سنگ های رنگی برخوردار هستند. پس سنگ های تراورتن سفید برند را معرفی می کنیم و از نظر جنس، کیفیت، ماندگاری و قیمت هر یک را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

- عباس آباد


بدون شک بهترین و زیباترین سنگ تراورتن سفید، عباس آباد است. سورت بندی در سنگ عباس آباد بسیار گسترده است و بنابراین بازه قیمتی زیادی نیز در این سنگ شاهد هستیم. عباس اباد می تواند در رنگ های سفید موجدار، سفید بی موج و سفید هاله دار دیده شود که می تواند به عنوان بهترین سنگ سفید برای نما معرفی شود. قیمت سنگ عباس آباد در مقایسه با تمامی تراورتن های دیگر بالاتر است.

 

سفید ترین سنگ نما چیست؟

 

- دره بخاری


از برخی سینه کار های معدن دره بخاری مانند آذرنوش می توانیم سنگ سفید را استخراج کنیم. سفیدی رنگ دره بخاری با عباس آباد متفاوت است اما به درستی می توانیم آن را نیز به عنوان یکی از بهترین سنگ های سفید برای نما در نظر بگیریم. قیمت سنگ دره بخاری سفید نسبت به عباس آباد ارزان تر است و از نظر جنس و کیفیت هم یک درجه پایین تر می باشد. بنابراین سنگ معدن دره بخاری در رتبه دوم سنگ های سفید نما قرار دارد.

 

- ابیانه


سنگ ابیانه می تواند در رتبه سوم این وبلاگ قرار گیرد. تراورتن ابیانه در دسته سنگ های نمایی قرار دارد که سورت های سوپر آن زمینه کاملا سفید و زیبایی را خواهند داشت که می توانیم در انواع نماها از آن استفاده ببریم. قیمت سنگ ابیانه نسبت به عباس اباد و دره بخاری به مراتب کمتر است؛ اما می توان گفت از نظر جنس و کیفیت دست کمی از آن ها نداشته و برای متراژ های بالا بسیار منطقی و مقرون به صرفه تلقی می شود.

 

- حاجی آباد


سنگ حاجی آباد نیز مانند دره بخاری بوده و معمولا در سورت های کرم دیده می شود. اما اگر سورت سوپر ممتاز حاجی آباد را ببینیم، شاهد سنگی سفید و فوق العاده روشنی خواهیم بود که می توانیم بر اساس جنس و کیفیت خوبی که دارد به صورت تضمینی در هر شرایط آب و هوایی آن را به اجرا درآوریم. قیمت سنگ حاجی آباد سفید با ابیانه تقریبا برابر است و در دسته سنگ های سفید یکدست قرار می گیرد.

 

- طبس


سنگ طبس نیز یکی از معروف ترین تراورتن های سفید نما محسوب می شود. قیمت و کیفیت تراورتن طبس تقریبا با دره بخاری برابری می کند و همین دلیل می توانیم آن را یکی از بهترین ها معرفی کنیم.

 

- آتشکوه


سنگ آتشکوه تا چند سال گذشته معروف ترین و محبوب ترین سنگ نمای سفید محسوب می شده است اما امروزه معدن آن سنگ سوپر را تامین نمی کند و به همین دلیل است که مدتیست در بازار خودنمایی نمی کند. بنابراین باید نام آتشکوه را حتما به یاد داشته باشیم، شاید در آینده ای نه چندان دور دوباره به عرصه سنگ های سفید بازگردد و به صورت مجدد حرف اول سنگ سفید نما را از آن خود سازد. پس سنگ تراورتن آتشکوه سفید ترین و بهترین سنگ نمای سفید رنگ است که در حال حاضر نمی توانیم متراژ های خوب و قابل تامین آن را داشته باشیم.

 

سفید ترین سنگ های نمای ساخمان

 

کاربری سنگ های سفید


از جمله کاربری تراورتن های سفید در یک ساختمان می توان به موارد زیر اشاره نمود:


• اجرا نمای رومی:


نمای رومی از جمله سبک های اجرا نمای داخلی و خارجی ساختمان می باشد که از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد. این نوع سبک نما از مجلل ترین و گران قیمت ترین نماها است که الهام گرفته از سبک معماری روم و یونان باستان می باشد. در نمای رومی آنچه که قابل توجه است، بهره گیری از المان های تزئینی و مصنوعات مختلف همچون مجسمه های از پیش ساخته، قوس های منحنی، سرستون ها، کتیبه ها و بسیاری موارد دیگر می باشد. حال با توجه به این موضوع بهترین مصالح در اجرای نمای رومی، سنگ هایی با زمینه روشن و سفید می باشند که بتوانند این تزئینات را به خوبی و به طور کامل نمایش دهند. همچنین به دلیل وجود این تزئینات وزن کلی نما بالا می رود و استفاده از سنگ های تراورتن که دارای وزن پایین تر به نسبت دیگر سنگ های ساختمانی هستند، بهترین گزینه می باشد.


• بهره گیری در فضاهای تاریک و کوچک:


یکی از کاربرد های بسیار رایج از سنگ های سفید، بهره گیری از آن ها در فضاهای کم نور و کوچک مانند طبقه های زیرزمینی و یا اتاق خواب ها می باشد. این سنگ ها به دلیل اینکه دارای زمینه روشن می باشند سبب افزایش نور در محیط می شوند و استفاده از ابعاد کوچک آن ها فضاهای کوچک را بزرگ تر نشان می دهد.


• استفاده در ایجاد تضاد های رنگی:


از دیگر کاربری های سنگ های سفید می توان به اجرا ترکیب های رنگی متضاد اشاره نمود. این سنگ ها به دلیل اینکه در تضاد با سنگ های تیره و رنگی متنوعی قرار دارند می توانند یک کنتراست بسیار زیبا را در فضای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد نمود. تضاد رنگی از جمله ترفند های بسیار پرکاربرد و موثر در دکوراسیون می باشد که طراحان استفاده از ان را بسیار توصیه می کنند. ترکیب رنگ سیاه و سفید از جمله پر طرفدار ترین ترکیب های رنگی می باشد.

 

 


سنگ چینی سفید


چون سنگ اصلی برای نمای بیرون تراورتن محسوب می شود بنابراین دیگر جنس های سنگ را به صورت مختصر تر معرفی می کنیم. پس تنها به نام بردن چند معدن سنگ معروف اکتفا می کنیم. از سنگ های سفید چینی می توانیم به:


ازنا
سنگ الیگودرز
قروه
سیرجان
نیریز
کشکک


و ... اشاره داشت که معروف ترین آن ها در حال حاضر الیگودرز و ازنا به شمار می آیند. قیمت سنگ چینی نسبت به سنگ تراورتن کمتر است و بنابراین برای کسانی که به دنبال سنگ سفید قیمت متوسط برای نما هستند پیشنهاد می شود.

 


سنگ لایمستون سفید


یکی دیگر از سنگ های سفیدی که می توانیم به صورت محدود و با علم کافی برای نما استفاده کنیم، ترامیت ها هستند. از معروف ترین سنگ های ترامیت کشور می توانیم به:


سنگ مرودشت
میاندوآب
اسلام آباد
مهاباد
بوکان


و ... اشاره کنیم که در حال حاضر معروف ترین آن ها مرودشت می باشد. سنگ ترامیت یا همان لایمستون نسبت به دیگر سنگ ها بسیار ارزان قیمت هستند و بنابراین به کسانی که سنگ سفید ارزان قیمت در نظر دارند پیشنهاد می شود. البته در بخش های مختلف کالاساخت به محدودیت های اجرای ترامیت ها در نما اشاره داشته ایم و پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب آن ها حتما در مورد جنس و کیفیت و محدودیت هایی که دارند علم کافی را کسب کنید.

 

سفید ترین سنگ های نمای ساختمان


سنگ مرمریت سفید


می دانیم که سنگ مرمریت برای نما مناسب نیست اما از آن جایی که در وبلاگ به معرفی سنگ ها می پردازیم پس باید نام آن ها را نیز بیان کرده تا بتوانیم شناخت بهتری روی هر یک داشته باشیم. سفید ترین و معروف ترین مرمریت های ایران می تواند:


سنگ جوشقان
سنگ هرسین
دهبید


و ... معرفی شوند که در این بین مرمریت جوشقان معروف ترین و شناخته شده ترین محسوب می شود. اجرای مرمریت ها نیز همانند لایمستون ها بوده و بنابراین باید بدانیم که با محدودیت اجرا در نما مواجه هستیم.

 


جمع بندی


بهترین سنگ برای نما تراورتن است. تراورتن هایی همچون عباس آباد، دره بخاری و ابیانه معروف ترین سنگ های سفیدی هستند که می توانیم در هر شرایط آب و هوایی از آن ها بهره مند شویم. اما اگر به دنبال سنگ سفید ارزان تری هستیم باید به سراغ چینی هایی همچون الیگودرز یا ازنا برویم. اجرای آن ها در نما محدودیت داشته و باید حتما اسکوپ شوند. اما از آن جایی که سنگ چینی جذب آب کمی دارد می تواند بهترین جایگزین برای نما محسوب شود. اما اگر سنگ ارزان تر از چینی بخواهیم و طالب رنگ سفید باشیم بالاجبار باید به سراغ مرمریت و لایمستون برویم. ما در کالاساخت همواره پیشنهاد می کنیم که از این دو جنس سنگ در نما استفاده نشود اما به عنوان یک معرف وظیفه خود می دانیم که آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهیم. پس بهترین سنگ سفید برای نما تراورتن ها و سپس چینی ها خواهند بود.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت