ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سنگ ارزان

سنگ ارزان

تاریخ انتشار: 1403/02/25 07:59 | بازدید: 144

سنگ ارزان چیست؟


می دانیم که قیمت سنگ ساختمانی را مواردی همچون جنس، معدن، ابعاد، سورت و ضخامت مشخص می کند. اما در مواردی شاهد آن هستیم که قیمت سنگ را این پارامتر ها مشخص نمی کنند. به عنوان مثال اگر عرض سنگ کمتر از عرض استاندارد یا متراژ آن محدود باشد کارخانه دار به واسطه اینکه سنگ فروش برود و بتواند سنگ های برش خورده جدید را جایگزین کند بنابراین دسته سنگ را تخفیف ویژه می زند و سنگ متراژ پایین را بصورت یکجا به فروش می رساند. پس اگر بخواهیم در این وبلاگ ویژگی سنگ های ارزان قیمت را بررسی کنیم باید ابتدا به برش و جنس سنگ و سپس موارد دیگر اشاره کنیم.

 

قیمت سنگ ارزان


قیمت سنگ ارزان قیمت را می توانیم بر اساس مواردی که در بالا نام برده شد تعیین کنیم. برای بررسی دقیق تر آن ها را به چند بخش مختلف و گوناگون جدا خواهیم کرد.

معدن سنگ: اولین نکته ای که قیمت سک سنگ را مشخص می کند معدن آن است. در واقع سنگ مرمر گران ترین و سنگ های ترامیت ارزان ترین نوع سنگ ها به شمار می آیند. پس معدن و جنس سنگ مهمترین عامل تعیین کننده قیمت آن تلقی می شوند و برخی از آن ها هیچ گاه سنگ ارزان قیمتی نخواهند داشت.

ابعاد سنگ: هر چقدر ابعاد برش سنگ بزرگتر شود، سنگ گران تر می شود. بنابراین اگر به دنبال سنگ ارزان قیمت هستیم باید از بین سنگ های کوچک انتخاب خود را داشته باشیم. در سنگ های پلاک عرض 30 و کمتر و سنگ های کف فرش ابعاد 30*40 و کمتر به عنوان سنگ ارزان قیمت محسوب می شوند.

ضخامت برش سنگ: مسلما هر چقدر ضخامت برش سنگ بیشتر باشد، سنگ گران تر می شود. در برخی از موارد یک میلی متر سنگ می تواند 30 تا 100 هزار تومان سنگ را گران تر و ارزان تر کند و بنابراین سنگ هایی که نازک بریده می شوند ضخامت کمتری نسبت به عرف خواهند داشت. امروزه سنگ های گرانیت و لایمستون را با ضخامت های حداقلی یعنی 1.6 برش می زنند.

سورتینگ سنگ: در هر جنس و معدن سنگ شاهد ده ها سورت مختلف هستیم که هر کدام بر اساس برش کارخانه سورت بندی می شوند. سنگ ها خصوصا تراورتن ها دارای سورت بندی درجه چهار، درجه سه، درجه دو، درجه یک، ممتاز و سوپر ممتاز هستند که هر چقدر درجه سنگ ضعیف تر شود سنگ نیز ارزان تر می شود. بنابراین سنگ ارزان را می توانیم در سورت ها و درجه بندی های پایین تر نسبت به دیگر موارد خریداری کنیم.

متراژ موجودی: در برخی از موارد شاهد آن هستیم که دسته سنگی تخفیف ویژه خورده است؛ این اتفاق زمانی رخ می دهد که سنگ همان متراژ محدود را داشته باشد و سنگبری یا انبار قصد فروش زودهنگام آن را داشته باشد. پس از حاشیه سودی که برای خود مشخص کرده است کم کرده و سنگ را در مدت زمان کوتاهی به فروش می رساند.

 

خرید سنگ ارزان


خرید سنگ ارزان قیمت از کارخانه همیشه در رتبه اول بوده است. مسلما اگر به دنبال سنگ ارزان قیمت هستید اولین محلی که برای انتخاب و خرید مشخص می کنید باید کارخانه سنگبری تولید کننده آن سنگ باشد. انباردار و واسطه گر نمی تواند سنگی را به صورت عمده ای و تخفیف خورده به شما معرفی کند چرا که از هر روز وضعیت کارخانه مطلع نیست و خود کارخانه دار بهتر می داند که چه سنگی را در چه مدت زمانی در کوتاه ترین زمان ممکن بارگیری کند. بنابراین بهترین و مطمئن ترین راه برای خرید سنگ قیمت پایین خرید مستقیم از کارخانه به شمار می آید. از آن جایی که بیش از پنجاه درصد کارخانه های سنگبری ایران در استان اصفهان قرار دارند و بیش از نیمی از سنگ کل کشور و صادرات را سنگبری های اصفهان تامین می کنند بنابراین خرید از اصفهان منطقی به نظر می رسد. حال نکته اینجاست که در بین تمامی همکاران و سنگ فروشان می توانید مزیت های کالاساخت را یادآور باشیم؛ ارسال سریع، بارگیری مطمئن از نظر سورتینگ، معدن و سلامت سنگ و تضمین کیفیت و نازل بودن قیمت از مزایای این فروشگاه اینترنتی به شمار می آید. همچنین مشاوران با تجربه ما در بخش فروش سنگ های ساختمانی می توانند راهنمای خوبی برای انتخاب سنگ نما، سنگ کف و سنگ پله باشند و با شناخت کافی که نسبت به همه سنگ ها دارند می توانند خوب و بد هر یک را تشخیص داده و شما را در انتخابی درست و اصولی راهنمایی کنند.

 

سنگ ارزان کف


ارزان ترین سنگ کف را می توانیم ریزه بار ها بدانیم. در اصطلاح اگر سنگ کف از اندازه 40*40 کوچک تر شود به آن ریزه بار گفته می شود. حال نکته اینجاست که ریزه بار هر مدل سنگ نسبت به سنگ مربعی شکل آن بسیار ارزان تر است. بهترین سنگ های کف ارزان قیمت را می توانیم گرانیت ها، تراورتن ها و مرمریت های ریزه بار معرفی کنیم. البته کریستال ریزه بار نیز می تواند به عنوان محکمترین سنگ بعد از گرانیت معرفی شود که دارای قیمت بسیار پایینی نیز می باشد. بنابراین سنگ های کف بر اساس اندازه و ضخامتی که دارند می توانند از گران تا ارزان قیمت گذاری شوند. نکته دیگر جنس سنگ و معدن آن است. معمولا در بین ریزه بار ها ترامیت و تراورتن از همه ارزان تر اما نامناسب و سپس گرانیت، مرمریت و کریستال به ترتیب قیمت گذاری می شوند. بیان این نکته حائز اهمیت است که در بیشتر مواقع سنگ های ریزه بار ارزان را سورت بندی نمی کنند و از همین رو درجات مختلف سنگ با رنگبندی های گوناگون را در دسته خواهیم داشت. البته در کریستال و گرانیت این موضوع صدق نمی کند و از آن جایی که جنس این دو سنگ با دیگر سنگ ها متفاوت است همه متراژ یکدست و یکرنگ بارگیری می شود.

 

 

سنگ ارزان نما


بهترین سنگ برای نما تراورتن است. معدن سنگ تراورتن یکی از اولین پارمترهاییست که قیمت سنگ را مشخص می کند. برخی از معادن سنگ تراورتن ذاتا قیمت پایینی دارند. از جمله آن ها می توانیم به سنگ های تراورتن معادن توابع یزد مانند خود سنگ یزد، ابرکوه، دهشیر، پرهام و البته رامشه اشاره کنیم. این سنگ ها در بین دیگر تراورتن ها از قیمت مناسب تری برخوردار هستند. بنابراین می توانیم اینگونه بگوییم که ارزان ترین درجه سنگ عباس آباد از ممتاز سنگ یزد گران تر است؛ پس اگر بدنبال سنگ نمای ارزان هستید باید از معادن ارزان قیمت انتخاب کنید. نکته دیگر این است که سنگ های تراورتن با عرض کمتر از 40 سانتی متر قیمت بسیار پایین تری دارند. به طور مثال سنگ های نمای عرض 35، 30، 25 و 20 قیمت های یک دوم و یک سوم نسبت به دیگر تراورتن ها دارند و بنابراین برای محوطه های پشت کاری و باغ و ویلا مناسب اجرا هستند. دلیل ارزان بودن سنگ نمای عرض کمتر این است که پرت کارخانه محسوب می شود. در واقع کوپ سنگ اگر جوابگوی سنگ عرض 40 نباشد دور ریخته نمی شود و در عرض کمتر برش داده می شود. به همین دلیل همیشه متراژ های پایینی از آن ها در دسترس است و قد و پا و سورتنیگ آنچنان دقیقی نیز نخواهند داشت. پس ارزان ترین سنگ های نما را می توانیم تراورتن های معادن ارزان و همچنین سنگ های عرض 30 و 35 معرفی کنیم.

 

 

سنگ ارزان دیوار


بهترین سنگ برای مشاعات و دیوار های داخلی مرمریت ها هستند. برخی از مرمریت های کرم مانند اداوی و آباده قیمت مناسب تری دارند و برای دیوار های داخلی مانند راه پله و پارکنیگ مناسب اجرا هستند. در بین مشکی ها نیز می توانیم سنگ نجف آباد را قیمت مناسب ترین مرمریت در نظر بگیریم. در دنیای مرمریت ها و دیوارهای داخلی نیز همانند تراورتن ها شاهد سنگ های عرض کمتر و ارزان تر هستیم. پس اگر به دنبال سنگ ارزان برای دیوار هستیم بهتر است از بین مرمریت کرم و مشکی یکی را انتخاب کرده و اگر باز هم ارزان تر خواستیم باید از بین سنگ های عرض 30 و 35 انتخاب خود را نهایی کنیم.

 

جمع بندی


سنگ ساختمانی دنیای گسترده ای دارد که معادن و قیمت های مختلف، کاربری ها و اجراهای گوناگون را در آن ها شاهد هستیم. سنگ های مرمر به عنوان گران ترین سنگ ها و سنگ های ترامیت به عنوان ارزان ترین ها شمرده می شوند. البته در زمان نوشته شدن این وبلاگ سنگ های لایمستون قیمت های بالایی پیدا کرده اند و به واسطه بازار خوبی که دارند از بسیاری مرمریت ها گران تر شده اند. پس در نتیجه می توانیم سنگ های تراورتن، مرمریت و گرانیت را نیز به عنوان قیمت های گسترده در نظر بگیریم. سنگ ارزان قیمت را می توانید در کالاساخت پیدا کنید. انواع سنگ مرمریت ارزان، تراورتن ارزان و گرانیت ارزان در کالاساخت موجود است. کیفیت برش، کیفیت ساب، مرغوبیت رزین استفاده شده، متراژ موجودی، ضخامت برش و ... از مواردی هستند که در کالاساخت می توانند قیمت یک سنگ را کمتر از قیمت حقیقی بازار معرفی کنند. بنابراین پیشنهاد همیشگی مشاوران ما این است که حتی اگر قصد خرید از کارخانه یا انبار سنگی را دارید حتی المقدور از تیم فروش کالاساخت استعلام قیمت سنگ را بگیرید، شاید در همان لحظه خرید شما بنا به دلایلی که در بالا نام برده شد سنگی را داشته باشند که با قیمت کمتر از بازار بتوانند ارسال کنند. ما در تلاشیم تا تنوع بسیار زیادی از سنگ ها را موجود داشته باشیم و در انواع کاربری های کف، نما و پله بتوانیم تامین کننده سنگ شما به شمار آییم.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

رضایی حمید

1403/02/29 10:11


ارزان ترین سنگ ساختمانی چیست؟

مدیر سایت | 1403/03/05 01:35

سلام وقت بخیر دوست عزیز
این یک سوال به شدت کلی ایست و در تاریخ های مختلف جواب های متفاوتی دارد. ولی در کل ارزان ترین سنگ ها، آن هایی هستند که کیفیت بالایی ندارد در جنس خود و شوره میزنند. رنگ بندی یکدستی ندارد و بازی رنگ به اصطلاح در خود دارند.

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت