ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سنگ بادبر چیست؟

سنگ بادبر چیست؟

تاریخ انتشار: 1402/10/15 20:39 | بازدید: 104

در دنیای سنگ های طبیعی ساختمانی انواع بسیار متنوع و متفاوتی از سنگ ها را شاهد هستیم که هر روزه به تعداد انواع فرآوری آن ها اضافه می شود. برخی از این فرآوری ها و مدل های سنگ از دیرباز وجود داشته و برخی دیگر جدیدا به عرصه تولید و بازار راه پیدا کرده اند. سنگ بادبر یکی از قدیمی ترین و حتی می توان گفت اولین مدل از فرآوری سنگ طبیعی تلقی می شود که از سالیان بسیار دور تا به امروز در صنعت ساختمان سازی از آن استفاده شده است. به طور خلاصه می توانیم سنگ های بادبر را ساده ترین و قدیمی ترین نوع سنگ بنامیم که هیچ نوع فرآوری خاصی روی آن انجام نمی شود و تنها سنگ در ابعاد مشخص بریده می شود.

 


سنگ بادبر چیست؟

 


سنگ بادبر اندازه 15*30 سانتی متری داشته و معمولا دارای ضخامت های 1.6 تا 3 سانتی متر می باشد. این تکه سنگ کوچک توسط کارگر تیشه خورده و لبه های سنگ لب پر می شود. به این دلیل به آن ها سنگ های بادبر گفته می شود. البته مدلی از این سنگ وجود دارد که در درابعاد طولی یا عرض بزرگ تر تولید می شوند اما نرم تولید بادبر در ایران 15*30 سانتی متر خواهد بود. سنگ بادبر ساب و صیقل نخورده و سنگ نسابیده توسط کارگر لب پر می شود. مسلم است که هر چقدر ضخامت سنگ بیشتر باشد، قدرت ضربات چکش کارگر به لبه ها بیشتر بوده و بنابراین سنگ بیشتر بادبر می شود.

 

بادبر چیست؟

 

انواع سنگ بادبر بر اساس جنس


معمولا همه انواع سنگ ها را می توان بادبر کرد به غیر از گرانیت؛ چرا که گرانیت جنس بسیار محکمی داشته و کارگر نمی تواند به راحتی آن را لب پر کند. معمولا سنگ های مرمریت، تراورتن و سپس کریستال از بیشترین جنس های سنگ هستند که در بادبر ها به چشم می خورند. سنگ کریستال بادبر محکم ترین و سنگ های تراورتن زیباترین نوع محسوب می شوند.

 


انواع سنگ بادبر بر اساس رنگ


بادبر ها بسته به جنس و نوع سنگی که دارند، دارای رنگ بندی متنوعی نیز هستند. رنگ هایی همچون مشکی، طوسی، سفید، کرم، قرمز و لیمویی از مهم ترین و اصلی ترین آن ها به شمار می رود. جنس مرمریت معمولا سفید و مشکی بوده و بادبر طوسی نیز معمولا از سنگ لاشتر یا کریستال به وجود می آید. برای داشتن بادبر زرد یا بادبر قرمز هم باید به سراغ تراورتن ها برویم.

 

سنگ بادبر چیست؟

 


انواع سنگ بادبر بر اساس ضخامت و نوع کاربری


سنگ بادبر می تواند تقریبا در تمامی کاربری ها اجرا شود. نمای ساختمان؛ دکوراسیون داخلی، کف پارکینگ، کف حیاط، رمپ و حتی پشت ابنماهای تزئینی؛ پس ضخامت سنگ بادبر شده تماما به نوع کاربری آن و محل استفاده آن بستگی خواهد داشت. در کنار فضای اجرا شده می توانیم قیمت سنگ و همچنین ظاهر آن را نیز در نظر بگیریم. سنگ هرچقدر ضخیم تر باشد، مسلما گران تر بوده و از طرفی بیشتر بادبر می شود. بنابراین می توانیم برای انتخاب نوع بادبر خود به ظاهر سنگ و سپس قیمت آن توجه داشته باشیم.


ما در کالاساخت انواع بسیار متفاوتی از سنگ بادبر را معرفی و عرضه کرده ایم تا بتوانیم برای انواع سلیقه ها و انواع کاربری ها سنگ بادبر مناسب را داشته باشیم. بادبر های ضخیم معمولا برای کف حیاط و رمپ استفاده می شوند و بادبر های معمولی بیشتر برای نمای داخلی و خارجی اجرا می شوند. رنگ بندی و جنس سنگ نیز بسیار متنوع بوده و انتخاب بین آن ها تماما به سلیقه مشتری و همچنین طرح اصلی ساختمان بستگی خواهد داشت. در کالاساخت می توانیم انواع بادبر های رنگی اعم از مشکی، سفید، لیمویی و حتی قرمز را داشته باشیم و بر اساس مواردی که در بالا گفته شد یکی یا دو نمونه از آن ها را انتخاب و اجرا کنیم.

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت