برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ مصنوعی چیست ؟

سنگ مصنوعی چیست؟

تاریخ انتشار: 1398/11/03 09:04 | بازدید: 312

به همراه رشد و پیشرفت صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز،،،،،

 به همراه رشد و پیشرفت صنعت ساختمان سازی و ساخت و ساز، نیاز بشر نیز به سنگ های ساختمانی افزایش یافته است. سلیقه های بسیار گسترده افراد و نیاز به سنگ هایی با طرح ها و رنگ های جدید سبب شده است تا دست اندر کاران صنعت ساخت و ساز به فکر ساخت سنگ مصنوعی گردند. سنگ مصنوعی در واقع سنگی است که از ترکیب سنگ های طبیعی با مواد افزودنی مانند pvc ، سیمان و افزودنی های پلیمری به دست می آید. این مواد به کار رفته در ساخت سنگ مصنوعی به گونه ای استفاده شده اند تا کیفیتی مبتنی بر ملاحظات محیطی و انسانی داشته باشند. سنگ سمنت پلاست،سنگ سالید سورفیس کورین، سنگ شبیه کورین و ... از جمله انواع سنگ مصنوعی هستند که جایگاه ویژه ای در صنعت ساخت و ساز پیدا نموده اند. از سنگ مصنوعی می توان در قسمت های مختلف ساختمان از جمله:

 • نمای داخلی ساختمان
 • نمای بیرونی ساختمان
 • دیوار پوش ها
 • کف پوش ها
 • سنگ فرش ها
 • پله و تزیینات ویلا
 • و ...

 

استفاده نمود. سنگ مصنوعی این قابلیت را دارا می باشد که همه سلیقه ها را پوشش دهد و این به دلیل تنوع بالا در رنگ های آن می باشد. رنگ های مختلف و متفاوت از این سنگ در اثر بهره گیری از رنگ دانه های اکسید اهن به دست می آید.

 

مزایای سنگ مصنوعی

 

این سنگ دارای ویژگی های بسیار زیاد و منحصر به فردی هستند که توانسته است نظر بسیاری از پیمانکاران و طراحان را به خود جلب نماید. از جمله مزایای سنگ مصنوعی شامل موارد زیر می باشد:

 

 • وزن پایین:

از جمله مزایای این سنگ می توان به وزن بسیار پایین آن اشاره نمود. سنگ مصنوعی از وزن پایین تری نست به سنگ طبیعی برخوردار است و این ویژگی سبب می شود تا هنگام استفاده از آن ها در نمای ساختمان بار وارده بر سازه کم تر شود و در نتیجه آن اثر زلزله بر ساختمان نیز کم تر می شود.

 

 •  تنوع بالا:

یکی دیگر از مزایای سنگ طبیعی وجود رنگ های متنوع از ان می باشد. استفاده از رنگ دانه های مختلف در این سنگ و ترکیب مختلف رنگ ها در طراحی سنگ مصنوعی سبب ایجاد تنوع بالا در آن ها می شود. به کار بردن اجزای فسیلی، قطعات فلزات و هر دانه و عناصر غیر معمول در ترکیب سنگ مصنوعی سبب ایجاد طرح های جذاب و مختلفی در آن ها می شود. علاوه بر این ها سنگ مصنوعی را می توان در موارد خاص و در صورت درخواست مشتری مطابق با طرح و رنگ پیشنهادی آن تولید نمود.

 

 •  عدم جذب آب:

مقاومت در برابر جذب آب از دیگر مزایای سنگ مصنوعی می باشد که می توان آن را بهترین ویژگی این سنگ بیان نمود. عدم جذب آب در این سنگ سبب می شود تا بتوان از آن در محیط های مرطوب و ابریز مانند سرویس های بهداشتی و حمام استفاده نمود. علاوه بر این ها بروز شوره و سفیدک در این نوع سنگ امکان پذیر نمی باشد.

 

 •  مقاومت بالا:

از دیگر ویژگی های سنگ مصنوعی مقاومت بالای آن در برابر ضربه و سایش می باشد و به همین دلیل می توان از ان در ساخت مکان های پر رفت و آمد و در معرض سایش فراوان استفاده نمود. علاوه بر این سنگ مصنوعی در برابر گرما و حرارت مقاومت خوب و مناسبی دارد. البته این بدین معنا نیست که شما می توانید اشیاء داغ را به طور مستقیم بر روی آن ها قرار دهید. همچنین سنگ مصنوعی دارای استحکام و مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل جوی می باشد و می توان از آن ها در نمای بیرونی و در فضای خارجی ساختمان که در برابر عوامل جوی مختلف قرار دارد استفاده نمود.

 

 •  نصب آسان و چسبندگی بالا:

نصب آسان و بدون دغدغه از دیگر ویژگی های سنگ مصنوعی می باشد. این سنگ به دلیل وزن پایینی که دارد راحت تر نصب می شود و نصب آن بسیار سریع تر از سنگ طبیعی است. سنگ مصنوعی اسکوپ سر خود می باشد و بر خلاف دیگر سنگ ها در اثر عوامل مختلف ببا گذشت زمان چسندگی خود را از دست  نمی دهد و از بدنه جدا نمی گردد. عدم افتادن این سنگ از بروز خسارات جانی و مالی بسیار زیادی جلوگیری به عمل می آورد.

 

 •  ابعاد مختلف:

یکی دیگر از ویژگی های سنگ مصنوعی که سبب رواج استفاده از آن گردیده است، عدم محدودیت در تولید ابعاد مختلف آن می باشد. این سنگ را می توان با توجه به نوع کاربردی که برای آن در نظر گرفته شده است در سایز های مختلفی تولید نمود.

 

 •  قیمت مناسب:

قیمت مناسب یکی دیگر از مزایای سنگ مصنوعی می باشد. این سنگ نسبت به نمونه های مختلفی از سنگ های طبیعی قیمت بسیار مناسب تری را دارا می باشد.

 

معایب سنگ مصنوعی

سنگ مصنوعی با وجود ویژگی های بسیار زیادی که دارد دارای معایب بسیار کمی نیز می باشد. یکی از معایب سنگ مصنوعی عدم انتقال حس زنده و آرامشی است که سنگ طبیعی دارا می باشد. سنگ طبیعی به دلیل اینکه از دل طبیعت استخراج می شود حس زنده بودن و آرامش بسیار زیادی را به ساکنان ساختمان می بخشد و زیبایی آن از زیبایی طبیعت سر چشمه گرفته است ولی سنگ مصنوعی به دلیل ترکیبات مواد افزودنی که در خود دارد از حس سر زندگی برخوردار نمی باشد. سنگ مصنوعی مقاومت بالایی در برابر آب و هواهای بسیار سرد و یخبندان ندارد و سرمای زیاد می تواند سبب ترک خوردگی و پوسیدگی آن گردد. به همین دلیل کالا ساخت به افرادی که در اقلیم های بسیار سرد زندگی می کنند استفاده از این سنگ در نمای خارجی و فضای بیرونی ساختمان را توصیه نمی کند. از دیگر معایب سنگ مصنوعی درجه سختی بسیار بالا آن می باشد. این سنگ به دلیل تراکم بسیار بالایی که در ذرات خود دارد درجه سختی بسیار بالایی نیز دارد و به سادگی نمی توان آن را برش داد و تنها می توان با قالب گیری این سنگ را در اندازه های مختلف و ابعاد گوناگون تولید نمود.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت