ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

سنگ مناسب برای سرویس بهداشتی

تاریخ انتشار: 1398/11/23 09:51 | بازدید: 585

 

سنگ ها از جمله مصالح ساختمانی هستند که به فور در طبیعت یافت می شوند و از تنوع بسیار بالایی برخوردار می باشند. این محصولات کاربرد های فراوانی درصنعت ساخت و ساز دارند و می توان آن ها را در ابعاد و اشکال گوناگون مورد استفاده قرار داد. یکی از کاربرد های سنگ ساختمانی در حوزه نازک کاری سرویس بهداشتی و حمام می باشد. انتخاب سنگ مناسب برای ساخت سرویس بهداشتی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد. دلیل اهمیت در انتخاب میان انواع سنگ های ساختمانی برای این قسمت این است که، سرویس بهداشتی یکی از محیط های بسیار مرطوب و آبریز در یک ساختمان محسوب می شود و به همین دلیل نیازمند سنگی است که بتواند در برابر این شرایط مقاومت نماید.استفاده از سنگ هایی که از مقاومت کافی در برابر آب و رطوبت برخوردار نمی باشند در مواجه با این محیط دچار ترک خوردگی و شکستگی می شوند و پس از مدتی ظاهر و رنگ خود را از دست می دهند. علاوه بر این ها سرویس های بهداشتی و حمام ها همواره در معرض مواد شوینده و شیمیایی قرار دارند چرا که هر چند بار یکبار نیازمند شست و شو و تمیز کاری هستند و به همین دلیل در طراحی ان ها پیمانکاران و طراحان از سنگی استفاده می کنند که مقاومت بالایی در برابر خوردگی و مواد اسیدی و بازی دارند. از سنگ های ساختمانی در ساخت پوشش دیوار ها، کفپوش و روشویی این قسمت از ساختمان می توان استفاده نمود. برخی از افرادی که بودجه کافی دارند و محدودیتی در پرداخت هزینه ها ندارند از این مصالح ساختمانی برای ساخت تزئینات و دکوراسیون سرویس بهداشتی نیز استفاده می نمایند. شکوه و جلالی که سنگ های ساختمانی به این سازه می بخشند بسیار چشم گیر می باشد و هیچ متریالی نمی تواند این زیبایی را به سرویس بهداشتی ببخشد. در ساختمان های لوکس و مجلل می توانید نمونه های بسیار زیادی از سرویس های بهداشتی ساخته شده از سنگ را مشاهده نمایید. سنگ ساختمانی تنوع بسیار بالایی دارند که از هریک از آن ها بر اساس ویژگی هایی که دارند در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شود. از جمله سنگ های ساختمانی که در ساخت سرویس های بهداشتی به کار می روند می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

  1. سنگ مرمر:

سنگ مرمر یکی از سنگ های بسیار جذاب و با شکوه در طراحی سرویس بهداشتی می باشد. از این سنگ بیشتر در ساخت سرویس های بهداشتی لوکس و لاکچر استفاده می شود چرا ک از قیمت بالایی نسبت به دیگر سنگهای ساختمانی برخوردار است. سنگ مرمر جلا و درخشندگی بالایی دارد و سبب افزایش نور این قسمت از ساختمان می شود. این سنگ دارای رگه های بسیار زیبایی در زمینه خود می باشد و بیش تر در رنگ های روشن یافت می شود. سنگ مرمر دارای مقاومت بالایی در برابر ضربه و فشار می باشد و سطحی همواره خنک دارد. نکته ای که در مورد سنگ های مرمر باید به آن اشاره نمود این است که بهتر می باشد از مواد شوینده ای که پایه اسیدی دارند در نظافت و شست و شوی این سنگ ها استفاده ننمایید.

 

  1. سنگ مرمریت:

یکی دیگر از سنگ هایی که برای ساخت سرویس بهداشتی مناسب می باشد سنگ مرمریت است. از این سنگ تنها می توان در دیواره های سرویس استفاده نمود و به دلیل مقاومت کمی که در برابر خوردگی و جذب آب دارد بهتر است در کف استفاده نشود. سنگ مرمریت دارای تنوع بالایی در طرح و رنگ می باشد و بسیاری از سورت های آن دارای زمینه روشن می باشند. این سنگ نیز مانند سنگ مرمر از سطح صیقلی و درخشانی برخوردار می باشد که سبب انعکاس نور می گردد. این سنگ از قیمت مناسب تری به نسبت سنگ مرمر برخوردار است.

 

  1. سنگ گرانیت:

از دیگر سنگ های صیقلی و زیبا در ساخت سرویس بهداشتی می توان به سنگ گرانیت اشاره نمود. سنگ گرانیت از مقاومت و استحکام بسیار بالایی برخوردار است و در واقع مظهر سختی و استقامت در بین سنگ های ساختمانی می باشد. این سنگ از مقاومت بسیار بالایی در برابر جذب آب برخوردار است و در برابر مواد شوینده و اسیدی بسیار استقامت دارد. شاید بتوان سنگ گرانیت را بهترین سنگ در طراحی سرویس بهداشتی دانست چرا که از ان می توان حتی در ساخت روشویی ها که در معرض آب دائمی قرار دارند نیز استفاده نمود. سنگ های گرانیت مانند سنگ مرمریت از تنوع بالایی در رنگ و طرح برخوردار هستند، اما همانند سنگ های مرمر دارد قیمت بسیار بالایی می باشند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت