سنگ نما مناسب راه پله


سنگ مناسب راه پله

تاریخ انتشار: 1398/01/21 19:53 | بازدید: 262

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

سنگ نما مناسب راه پله

 

در رابطه با سنگ نمای مناسب برای هر راه پله باید به بسیاری از نکات توجه داشت . که در این مقاله سعی شده است تا تمام موارد مورد نیاز برای انتخاب سنگ پله مناسب برای انواع سنگ نما را به اطلاع شما برسانیم. در مقاله های قبلی به سوالات متداول در رابطه با پله پاسخ داده شد و مطالب اصلی توضیح داده شد. در این مقاله مجددا به خلاصه ای از این موضوع نیز میپردازیم.

چه سنگ پله ای مناسب چه نوع نمایی است ؟ سوال اصلی در مورد سنگ نما است . چه رنگ و چه سبکی مد نظر است . اگر از سبک های رومی و کلاسیک استفاده میکنید بهتر است از پله های گرد و ابزار خورده استفاده کنید که همراه با نرده به زیبایی ساختمان شما می افزاید 0سنگ پله گرد در ابعاد متفاوتی در بازار موجود است اما این نکته که به دلیل انهنا سنگ گاها از ضخامت آن کاسته میشود و با توجه به دستگاه های موجود در ایران نمیتوان تضمین کرد تمام سنگ های پله گرد از ضخامت 3 برخوردار باشند. در اکثر موراد سنگ های پله گرد از ضخامت 2 سانتی متر برخوردار هستند.

اگر از نمای ساده و مینیمال استفاده میکنید بهتر است از پله های ساده و مستصیل شکل استفاده کنید . و همینطور از نرده های ساده می بایست استفاده کنید . البته شما میتوانید از تلفیق سبک ها استفاده کنید. در سنگ ساختمان باید به نکاتی توجه داشت که به برخی از آنها به طور خلاصه اشاره میشود

 

رنگ سنگ ساختمان : اگر قصد تهیه پله به رنگ سنگ ساختمان خود را دارید باید به چند نکته توجه کنید . سنگ های پله اکثرا به جنس مرمریت هستند اما اکثر نماها از جنس سنگ تراورتن است و سنگ تراوتن انواع رنگ ها و طرح ها را موجود دارند. و مرمریت ها از تنوع رنگی زیادی برخوردار نیستند. پس شما باید سنگ پله خود را با هارمونی مناسب پیدا کنید. اگر سنگ ساختمان سفید برای نما انتخاب کرده اید از سنگ های پله دهبید و هرسین و خوی استفاده کنید و اگر قیمت برای شما مهم است از چینی الیگودرز استفاده کنید . سنگ پله دهبید و هرسین از جمله سنگ های گران قیمت است اما چینی الیگودرز از قیمت مناسبی برخوردار است .

اگر سنگ ساختمان شما به رنگ کرم و شکلاتی است از سنگ های مرمریت صلصالی و پرطاووسی و فراز استفاده کنید. سنگ های کرم دهبید و مرمریت کرم خوی هم گزینه های مناسبی هستند اما قیمت بالایی دارند اما سنگ فراز و پرطاووسی از قیمت مناسب تری برخوردار هستند.

 

اگر در مناطق کوهستانی زندگی میکنید و بارش برف و باران فراوان دارید بهتر است از سنگ پله لاشتر استفاده کنید . لاشتر سنگ تیشه ای است که باعث میشود شما بر روی سطح لغزنده لیز نخورید .

 

اگر از نماهای گرانیتی استفاده میکنید بهتر است برای پله از سنگ های گرانیت یا مرمریت مشکی استفاده کنید. که از هارمونی مناسبی برخوردار است.

 

شما می توانید با تماس با همکاران ما از مشاوره رایگان برخوردار شوید. تمام تلاش همکاران ما جلب رضایت و خشنودی شماست.

 

تهیه شده در گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت ...جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->