برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
سنگ چینی ، معادن ، ویژگی آن

سنگ چینی چیست؟

تاریخ انتشار: 1397/07/21 04:58 | بازدید: 473

سنگ چینی چیست؟ سنگ چینی تشکیل شده از چیست؟

سنگ چینی چیست؟

سنگ چینی سنگ آهکی دگرگون یا همان مرمریت است که دانه‌ها‌ی تشکیل دهنده آن قابل رویت با چشم هستند. این نام در دو دهه اخیر در ایران رایج شده و به این جهت به آن چینی گفته می‌شود که در ضخامت‌های کم و حدود دو سانتیمتر، در مقابل ضربه صدای چینی می‌دهد. و از طرفی بافت کیریستالی آن همانند چینی ها می باشد.
سنگ چینی از معدن به صورت سیم برش و اکثر اوقات نرم بر و گاهی سخت بر می‌باشد. سنگ چینی تنوع رنگ بالایی ندارد و معمولا به رنگ سفید یکنواخت و یا سفید با رگه هایی از زرد یا خاکستری دیده می‌شود. این سنگ محکم و بادوام است و تقریبا در همه ی نقاط ساختمان حتی جاهایی که آب ریزی زیاد می‌باشد قابل استفاده است به این جهت در مراکز بهداشتی درمانی و بیمارستان ها می‌توان بدون نگرانی از این سنگ استفاده کرد. به همین جهت مشاهده این سنگ در این محیط ها دور از انتظار نمی باشد. اجازه دهید تعدادی از ویژگی های این سنگ ها را با هم بررسی کنیم تا بهتر متوجه شویم که استفاده و یا عدم استفاده از این محصول در محل مورد نظر چه مزایا و یا معایبی دارد.


ویژگی های سنگ چینی


• محکم و دارای مقاومت بالا در برابر ضربه
• دوام بالا در برابر تماس طولانی مدت با آب
• مقاومت خوب در برابر هوازدگی سطحی و عمقی
• بعضی از انواع این سنگ نور را از خود عبور می‌دهند و از این جهت زیبایی قابل قبولی در حد مرمر ها دارند.
• به دلیل رنگ سفید یک دست گرمای ناچیزی جذب می‌کند و همیشه خنک هستند.

 

سنگ چینی چیست؟


معادن سنگ چینی


تصور اکثر افراد بر این است که سنگ چینی به دلیل اسمی که دارد از چین وارد می‌شود و معادن اصلی آن در این کشور است، در صورتی که اسم این سنگ، همان طور که در بالا عنوان شد، به دلیل صدای چینی و بافت منحصر به فرد آن است. معادن سنگ چینی در ایران و در الیگودرز، ازنا و سیرجان واقع شده است. در این زمینه کشور عزیزمان همچون دیگر مواد آلی و معدنی از غنای مثال زدنی ای برخوردار است و می توان گفت که در دنیا حرفی برای گفتن دارد.


کاربرد سنگ چینی در ساختمان


از سنگ چینی بیشتر اوقات در نمای بیرونی ساختمان استفاده می‌شود. این سنگ نما از لحاظ جذب مصالح و چسبندگی سیمان و دوغاب در حد متوسط عمل می کند. این بدین معناست که این سنگ به اندازه ی سنگ گرانیت نچسب نیست ولی به اندازه ی سنگ تراورتن نیز جذب کننده ی سیمان و دوغاب نیست. فلذا در نصب آن در نمای ساختمان به صورت عمدی و در ارتفاع های بالا نیز به انجام اقدامات احتیاطی می باشد. به دلیل سفید بودن سنگ چینی، بهداشتی بودن و مقاومت بالا در برابر آب از آن در سرویس های بهداشتی و مراکز بهداشتی و بیمارستان ها که نیاز به تمیز کردن مداوم دارند استفاده می‌کنند. در مناطق گرمسیر بیشتر از این سنگ استفاده می‌شود چون رنگ روشن موجب جذب کمتر گرما به بدنه ساختمان به نسبت دیگر سنگ ها و به طبع خنک تر ماندن فضای داخلی ساختمان می شود. از این سنگ می‌توان برای تهیه ی مصنوعات سنگی نیز استفاده کرد و یا می‌توان آن را به صورت مکعب و بلوک درآورد و برای جدول‌های خیابان از آنها بهره برد.
چنانچه بخواهید نقشی را روی سنگی حکاکی کنید و یا آن سنگ را در معرض برف و باران قرار دهید و مثل تراورتن نیاز به فرآوری جدی نداشته باشد، می‌توانید با خیال راحت از سنگ چینی استفاده کنید.

در مقاله فوق سعی بر آن بود تا در عین اختصار به معرفی سنگ های چینی و بر شمردن تعدادی از ویژگی ها و کاربرد های این محصول بپردازیم. در صورتی که شما همراه گرامی سوالی دارید که کماکان بی پاسخ مانده و یا در زمینه انتخاب و خرید این سنگ دچار شک و تردید هستید به راحتی می توانید با ارتباط با کارشناسان با تجربه ما در بخش فروش سنگ های مرمریت تماس حاصل نموده و از تجربیات ایشان به صورت رایگان استفاده کنید.

"در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم"

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت