برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
انواع سنگ کوبیک

سنگ کوبیک چیست؟

تاریخ انتشار: 1398/04/03 09:07 | بازدید: 683

توضیح محصول جدید سنگ کوبیک در کالاساخت

 

سنگ کوبیک یکی از مصالح ساختمانی است که در قدیم از آن در جهت سنگ فرش خیابان ها، باغ ها، پارک ها و ویلا ها  به جای سیمان و آسفالت استفاده می شد. این سنگ پس از استخراج و تولید  حالت مکعبی دارد و دارای تنوع در طرح و رنگ می باشد. هر یک از انواع سنگ کوبیک خصوصیات مختص به خود را دارد و در بسیاری از معادن ایران استخراج  و تولید می شود. سنگ کوبیک ساوه، سنگ کوبیک مشهد و سنگ کوبیک نطنز از جمله معادن سنگ کوبیک در کشور ایران می باشد.

 

انواع سنگ کوبیک

سنگ کوبیک به دو دسته کلی سنگ کوبیک منظم و سنگ کوبیک نامنظم تقسیم می شود. در زیر به توضیح مختصری از این دو دسته می پردازیم:

  • سنگ کوبیک منظم:

برش سنگ کوبیک منظم به وسیله دستگاه گیوتین صورت می گیرد و نحوه برش آن به این صورت است که از چهار وجه آن، دو وجهش صاف است و دارای ابعاد ده در ده می باشد و دو وجه دیگر آن ناصاف می باشد. ارتفاع آن 5 تا 10 سانت می باشد که این ارتفاع بستگی به سفارش خریداران دارد.

  • سنگ کوبیک نامنظم:

برش سنگ کوبیک نا منظم در دو مرحله انجام می شود و به این صورت که ابتدا در مرحله اول تخته سنگ های بزرگی را که از معدن استخراج شده است توسط بیل مکانیکی به تکه های کوچک تقسیم می کنند و توسط ماشین های مخصوص حمل به سمت کارخانه انتقال می دهند و در مرحله بعدی این قطعه سنگ ها را به وسیله کاتر به قطعات مکعبی کوچک تر تقسیم می کنند. سایز این قطعات مکعبی مضربی از ده می باشد.

 

مزایای سنگ کوبیک

سنگ کوبیک دارای مزایای بسیار زیادی هست و علاوه بر اینکه ویژگی های بسیاری دارد قیمت آن نیز نسبت به سایر سنگ هایی که به عنوان کف پوش مورد استفاده قرار می گیرند بسیارمناسب تر است. برخی از مزایای سنگ کوبیک شامل موارد زیر می باشد:

  • یکی از ویژگی هایی که سنگ کوبیک دارا می باشد این است که در اجرا آن نیاز به تجهیزات پر هزینه نمی باشد و در کمترین زمان ممکن به راحتی می توان آن را نصب کرد. این سنگ حتی می تواند بدون نیاز به سیمان نصب شود.
  • در هنگام استفاده از سنگ کوبیک به عنوان سنگفرش به دلیل ارتفاع و حجم بالایی که این سنگ دارد نیازی به زیرسازی سطح نمی باشد و این سنگ قابلیت اجرا بر روی سطوح مختلف را دارد.
  • مقاومت بالا در برابر تغییرات آب و هوایی و مقاومت در برابر خمش و برش از دیگر مزایای سنگ کوبیک می باشد. این سنگ همچنین در برابر باران های اسیدی و مواد شیمیایی نیز از مقاومت بالایی برخوردار است و دچار خوردگی نمی شود. به همین دلیل از این سنگ در کف پیاده رو شهرهای پرجمعیت و آلوده مانند تهران و اصفهان می توان استفاده نمود.
  • یکی دیگر از ویژگی های این سنگ این است که قابل ترمیم و تعمیر می باشد و می توان آن را بدون نیاز به مصالح جدید برداشت و تعویض کرد. علاوه بر این از سنگ کوبیک استفاده شده می توان در مکان دیگری مجددا استفاده نمود.
  • سطح سنگ کوبیک صیقلی و لیز نمی باشد و به همین دلیل هنگامی که باران می بارد خطر لیز خوردگی و سقوط بر روی آن وجود ندارد و همچنین نور و انرژی خورشید را منعکس نمی کند.

کاربرد سنگ کوبیک

سنگ کوبیک سنگی است که مناسب برای استفاده در کف و سنگفرش می باشد. این سنگ در مقایسه با سایر سنگ های ساختمانی گزینه بسیار مناسبی برای محوطه سازی می باشد. سنگ کوبیک به دلیل طول عمر بالا و مقاومتی که دارد مناسب استفاده در محیط های خارجی می باشد. از این سنگ علاوه بر محوطه سازی در سنگفرش پیاده رو ها نیز می توان استفاده نمود. محوطه سازی باغ ها، پارک ها، ویلا ها و ساخت جوی های آب، سرعتگیر خیابان ها و آبنما ها از موارد استفاده این سنگ می باشد. اجرا سنگ کوبیک به وسیله روش خشکه چینی انجام می پذیرد و به این صورت است که ابتدا برای جلوگیری از نشست سنگ باید زیر سازی انجام شود و پس از آن به ارتفاع حداقل ده سانتی متر بر روی سطح کار ماسه ریخته می شود و برای صاف کردن سطح به اندازه مورد نظر آن را ریسمان بندی می کنند. در مرحله بعدی سنگ کوبیک را روی ماسه ها با فاصله ی مشخص و دقیق می چینند و پس از آن با استفاده از ریسمان یا شمشه و کوبیدن با چکش سنگ ها را هم سطح می کنند. درمرحله آخر بندکشی صورت می گیرد تا سطح کارشده منظم و مرتب باشد.

 

انواع سنگ کوبیک را در گروه سنگ ساختمانی کالاساخت می توانید مشاهده و خریداری نمایید.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت