ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سنگ یو وی

سنگ یووStoneUV

تاریخ انتشار: 1395/11/04 09:14 | بازدید: 2569

سنگ UV

همانطور که می­دانید سنگ های ساختمانی از جمله مصالحی هستند که به فور در امر ساخت و ساز مورد بهره گیری قرار می­گیرند و از تنوع بالایی در کشور ایران برخوردار هستند. در این بین سنگ ها پیش از اینکه مورد استفاده در ساختمان سازی قرار گیرند، ابتدا به صورت کوپ های بزرگ از معادن استخراج شده و سپس در کارخانجات فراوری می­ شوند و فرایند های مختلفی بر روی آن ها صورت می­ گیرد. یکی از فرایند هایی که بر روی برخی از انواع سنگ های ساختمانی به جهت مقاوم سازی آن ها انجام می­پذیرد، فرایند یووی (UV) سنگ است. در واقع یکی از روش های نوین در صنعت سنگ یووی (UV) می ­باشد، که در سال های اخیر بسیار مورد بهره گیری قرار گرفته است. حال ممکن است این سوال برای شما پیش آید که فرایند یووی چیست و چگونه انجام می­ پذیرد؟ در پاسخ به این سوال، گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت، نسبت به ارائه مقاله زیر برای شما همراهان عزیز پرداخته و نحوه انجام یووی سنگ و مزایایی که به دنبال دارد را عنوان نموده است.

 

نحوه فراوری سنگ یووی (UV)

 

در فرایند یووی کردن سنگ از دستگاهی که شبیه به کوره ها می­باشد و با حرارت و اشعه ماورا بنفش کار می­کند، بهره گیری می­شود و به این صورت است که سنگ در مراحل آخر تولید خود، پیش از رفتن به مرحله ساب آخر، در زیر این دستگاه که UV نام دارد، قرار می­گیرد. در این بخش بعد از گرم کردن سنگ مرمریت مقداری ماده به نام رزین (چسب) براق بر روی سنگ ریخته و آن را از قسمت ماورا بفنش عبور می­دهند. با این فرایند لایه بسیار نازکی از رزین بر روی سنگ قرار می گیرد که علاوه بر مقاوم سازی آن، شکاف ها و ترک های مویی و بسیار ریز سنگ را نیز پر می کند.

 

فرایند یووی (UV) بر روی کدام سنگ ها انجام می پذیرد ؟

 

سنگ هایی مانند مرمریت ها، ترامیت ها، لایم استون ها و ... که دارای مقاومت سایشی کمتری به نسبت سنگ های گرانیت و مرمر هستند، مورد فرایند یووی قرار می­گیرند. البته همیشه این سنگ ها یووی نمی­ شوند بلکه برخی از انواع آن ها که در فضای خارجی ساختمان مورد بهره گیری قرار می ­گیرند و یا برای صادرات به کشور های دیگر فراوری می شوند، یووی می­گردند.

 

مزایای سنگ یووی (UV)

 

یووی کردن سنگ چند فایده و مزیت دارد، که در زیر بیان نموده ایم:

  • پرکردن ترک ها و سوراخ های بسیار ریز و درشت سنگ
  • افزایش مقاومت سنگ در برابر اشعه خورشید
  • بالابردن کیفیت سنگ پس از ساب
  • ایجاد براقیت بسیار خوب و زیبا در سنگ
  • افزایش مقاومت سنگ در برابر سایش
  • جلوگیری از تغییر رنگ سنگ

 

قیمت سنگ یووی (UV)

 

قیمت سنگ های یووی به سبب اینکه فرآیند بیشتری بر روی آن ها انجام می­ پذیرد و دارای براقیت بیشتری هستند، به نسبت سنگ های معمولی کمی بالاتر است. با این حال توصیه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت استفاده از این نوع سنگ می­ باشد تا در نمای ساختمان شما هیچ گاه تغییر شکل نداده و از بین نرود و همیشه براقییت اولیه خود را داشته باشد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت