ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
سه ایده برای ترکیب کردن دو سنگ در نما

سه ایده برای ترکیب دو سنگ در نما

تاریخ انتشار: 1399/01/18 09:42 | بازدید: 848

یکی از جلوه های بصری هر ساختمان نمای خارجی آن می باشد که در واقع باعث زیبایی سازه ....

یکی از جلوه های بصری هر ساختمان نمای خارجی آن می باشد که در واقع باعث زیبایی سازه می شود. نمای ساختمان باید به گونه ای طراحی شود که چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند و علاوه بر حفاظت محیط داخل خانه از بیرون، ارتباط خوبی با فضای داخل خانه برقرار کند. همچنین زیبایی نمای ساختمان می تواند تاثیر چشم گیری بر فضای شهر و فضاهای عمومی داشته باشد. از جمله عواملی که معماران و طراحان در طراحی نمای ساختمان به ان توجه می کنند، نور پردازی نمای ساختمان، طرح نما، رنگ و جنس نما می باشد.

نماها بر حسب اینکه از چه جنسی هستند به دسته های زیر تقسیم بندی می شوند:

  • نمای سنگی
  • نمای آجری
  • نمای شیشه ای
  • نمای کامپوزیت
  • نمای چوبی
  • نمای سیمانی
  • نمای سرامیکی

در بین انواع نما ها، نمای سنگی یکی از نمونه های پر طرفدار انواع نما در بین دست اندر کاران صنعت سنگ می باشد. همانطور که می دانید سنگ ها قدمتی دیرینه دارند به طوری که اولین نماها و پناهگاه های ساخته انسان سنگ بوده است. استفاده از سنگ ها در نمای ساختمان باعث جلوه هرچه بیشتر ساختمان می شود و علاوه بر این ها نمای سنگی از قابلیت های بسیار زیادی همچون مقاومت بالا، تنوع زیاد و طول عمر بالا برخوردار هستند. استفاده درست از سنگ های ساختمانی در نما می تواند توجه هر کسی را به خود جذب کند. سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ سنداستون و سنگ آنتیک از جمله سنگ هایی هستند که می توان از آن ها در ساخت نما استفاده نمود، همچنین از ترکیب سنگ های ساختمانی نیز می توان نمای ترکیبی بسیار زیبایی ایجاد کرد. نمای ترکیبی در واقع به نمایی گفته می شود که از ترکیب دو یا چند سنگ با یکدیگر و یا ترکیب مصالح ساختمانی دیگر با هم ساخته می شود. هدف گروه کالاساخت از تنظیم این مطلب آشنایی شما با چند نمونه ایده از طراحی نماهای ترکیبی به وسیله سنگ ها می باشد.

 

  1. ترکیب انواع سنگ ها با سنگ مرمریت:

سنگ مرمریت نمونه ای از سنگ های دگرگون شده هستند و ماهیت آهکی دارند. این سنگ ها نسبت به سنگ های تراورتن آهکی تر هستند و به همین دلیل مقاومت آن ها در برابر عوامل طبیعی مثل باران، سرما و گرما و هوا زدگی کم تر است. بر حسب همین موضوع از سنگ های مرمریت نمی توان در نمای خارجی و فضاهایی که در مقابله با این عوامل قرار دارند استفاده نمود مگر اینکه  دارای ضخامت بسیار زیادی باشد تا بتوانند در مقابل این عوامل مقاومت کنند. ضخامت های بالا از این سنگ سبب افزایش وزن آن ها می شود و علاوه بر این سطح سنگ مرمریت صیقلی و صاف می باشد که همین موضوع سبب چسبندگی بسیار کم سنگ به ملات می گردد. اما چرا با توجه به این عوامل کالاساخت سنگ مرمریت را برای ترکیب با سنگ های دیگر پیشنهاد داده است؟ از سنگ مرمریت همانطور که گفتیم در ضخامت های بالا می توان در نمای بیرونی استفاده کرد با این شرط که در پایین نما و به عنوان قرنیزی برای نما از آن استفاده کرد. با اسکوپ کردن این سنگ در قرنیز پایینی نما و ترکیب آن با انواع رنگ های سنگ تراورتن و یا سنگ گرانیت نمای بی نظیری را می توان ایجاد نمود. برای مثال با ترکیب سنگ مرمریت مشکی نجف آباد به عنوان قرنیز و سنگ تراورتن نسکافه ای در نمای کلی می توان نمای زیبایی را ایجاد نمود، هر دو این سنگ ها در سایت گروه کالاساخت موجود می باشند.

 

  1. ترکیب رنگ های مختلف سنگ تراورتن:

سنگ های تراورتن از جمله سنگ های آهکی و رسوبی می باشند که از ته نشین شدن رسوبات در غارهای آهکی و چشمه های آب گرم تشکیل شده اند. این سنگ ها به دلیل مقاومت بالا در برابر عوامل جوی و یا عوامل تخریب کننده بهترین گزینه در ساخت نمای ساختمان می باشند. علاوه بر این ها سنگ های تراورتن چسبندگی بسیار بالایی به ملات سیمان دارند و از تنوع بسیار بالایی در طرح و رنگ بهره مند هستند که از ترکیب انواع مختلف این سنگ ها با یکدیگر می توان نمای بی نظیری را در ساختمان ایجاد کرد. از انواع رنگ های سنگ تراورتن می توان به کرم، سفید، قرمز، قهوه ای، شکلاتی، لیمویی و... اشاره نمود که برای مثال استفاده از ترکیب سنگ های تراورتن کر م و شکلاتی با یکدیگر می توان نمای بی نظیری را ایجاد نمود. پیشنهاد دیگر کالاساخت به شما در ترکیب دو رنگ از این سنگ، استفاده از سنگ تراورتن سفید به همراه سنگ تراورتن سیلور می باشد.

 

  1. ترکیب سنگ آنتیک و سنگ های طبیعی:

سنگ های انتیک نمونه ای از سنگ های دکوراتیو می باشند که از آن ها در ساخت نمای بیرونی می توان استفاده نمود. این سنگ ها از قرارگیری و چسباندن قطعات و خرده های سنگ های طبیعی مانند تراورتن، مرمریت و ... در کنار یکدیگر ساخته می شوند و از مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل جوی و فیزیکی برخوردار هستند. این سنگ ها قیمت بسیار مناسبی دارند و به وسیله ترکیب آن ها با دیگر سنگ ها می توان هزینه ها را تا حدودی کاهش داد و علاوه بر آن نمای زیبا و متفاوتی ایجاد نمود. این سنگ ها در انواع مختلف گیوتین، ابعاد ریز و پروفیل تولید می شوند که هر یک از ان ها دارای ابعاد و ضخامت های مختلفی هستند و می توانند طرح ها و رنگ های متنوعی داشته باشند. این سنگ علاوه بر قابلیت تلفیق با سنگ های دیگر قابلیت تلفیق با مصالح دیگر مانند چوب، آجر و ... را نیز دارند. با این مثال با استفاده از ترکیب سنگ گیوتین سفید که از جنس سنگ چینی می باشد و ترکیب آن با سنگ تراورتن شکلاتی می توان نمای منحصربه فرد و زیبایی ایجاد نمود، همچنین ترکیب سنگ گیوتین گردویی که از جنس تراورتن است و سنگ تراورتن سیلور تکاب با یکدیگر از دیگر گزینه های پیشنهادی تیم کالاساخت می باشد که نمونه ی آن را می توانید در قسمت نمونه کارهای سایت کالاساخت که در آخر صفحات آن می باشد، مشاهده نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت