ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
نمونه اجرای سنگ نما به صورت سنتی

سه نمونه اجرای سنگ نما به صورت سنتی

تاریخ انتشار: 1399/12/03 09:22 | بازدید: 552

3 ترکیب ماندگار سنگ و کاشی و آجر در نمای ساختمان

نمای خارجی هر ساختمان می تواند بیانگر قدمت و تاریخ بنا باشد. نمای سنتی همانطور که از نامش پیداست با طراحی نما امروزی یا مدرن بسیار متفاوت است. و در واقع از نظر متخصصان این نما جزء بی نقص ترین نما ها می باشد چرا که بدون هیچ ابزار پیشرفته ای ساخته می شود و در آن دقت فراوانی صرف شده است. البته که طراحی نمای مدرن بسیار مورد پسند تر از نمای سنتی در بین افراد می باشد. چرا که در طراحی و ساخت نمای مدرن سلیقه و تنوع بیشتری به کار رفته است و این به دلیل توجه بالایی است که امروزه به نمای ساختمان می شود. در گذشته نمای داخلی از اهمیت بیشتری نسبت به نمای خارجی برخوردار بوده است اما امروزه نمای خارجی اهمیت بسیار بالایی در بین پیمانکاران و طراحان ساختمان پیدا کرده است. البته باید گفت که نمای اثار باستانی و خانه های قدیمی و سنتی در ایران از محبوبیت ویژه ای بین توریست ها و بازدیدکنندگان خارجی برخوردار هستند. برای مثال نمای مسجد شیخ لطف ا... در اصفهان یا عمارت باغ ارم در شیراز همواره مورد توجه توریست های خارجی قرار می گیرد. سنگ نما یکی از قدیمی ترین متریال هایی است که معماران از گذشته تا به امروز در ساخت نما از آن بهره می گرفته اند. نمونه های بسیاری از سنگ نما ها را می توان در اثار باستانی و تاریخی مشاهده نمود. سنگ چینی الیگودرز، سنگ مرمریت لاشتر و انواع سنگ های گرانیت از جمله سنگ نماهایی هستند که از گذشته تا به امروز از آن ها برای ساخت نما استفاده می شده است.

 

سنگ نما و چوب


با تمام این اوصاف امروزه برخی از سازندگان هنوز به دنبال اجرای نما به صورت سنتی می باشند. در ادامه ما در تیم تحقیق و توسعه کالاساخت به معرفی سه نمونه اجرای سنگ نما به صورت سنتی پرداخته ایم:

 

1. استفاده از سنگ نما به صورت قاب

در گذشته از سنگ نما بیشتر به صورت قابی به دور پنجره ها درب ها و نورگیرها استفاده می شده است. در اجرای این گونه نما ها معماران از ترکیب آجر و سنگ نما استفاده می کرده اند. آجرنما نیز یکی دیگر از قدیمی ترین متریال ها در ساخت نمای خارجی می باشد. امروزه بسیار کم پیش می آید که از آجر نما ها در ساخت و طراحی نما استفاده شود درحالی که با استفاده درست از این محصول می توان یک نمای مدرن را به وجود اورد. توجه داشته باشید در اجرای نما به صورت سنتی می توان از آجر برای ساختار کلی نما و از سنگ نما به عنوان قاب استفاده نمود. این کاملا بسته به سلیقه شما می باشد و می توانید با ترکیب این متریال های زیبا جلوه ای خیره کننده به ساختمان تان ببخشید.

 

2. استفاده از سنگ نما به صورت قرنیز

یکی دیگر از نمونه های اجرا سنگ نما به صورت سنتی، ساخت قرنیز با استفاده از آن ها می باشد. در این نوع نمای سنتی نیز از ترکیب سنگ نما و آجرنما برای ساخت نمای خارجی استفاده می شده است. البته ترکیب دو نوع سنگ نما نیز می تواند نمونه ای دیگر از این نوع نما باشد. در گذشته برای اجرای سنگ نما و آجر نما در جهت بالا رفتن مقاومت آجرنما ها و مقاومت در برابر رطوبت و فرسایش، از سنگ نما ها به صورت قرنیز و در پایین نما استفاده میشده است. علاوه بر این ها در گذشته از ترکیب سنگ نما و کاشی نیز در ساخت نمای سنتی استفاده می نموده اند. مسجد شیخ لطف ا... نمونه ای از بناهای سنتی است که با توجه به آن می توان مشاهده نمود که در پایین و قرنیز آن از سنگ مرمریت لاشتر استفاده شده است و در نمای کلی آن از کاشی های بسیار زیبا و با شکوه بهره برده اند.

 

سنگ نما کنار آجر

 

3. استفاده از سنگ آنتیک

سنگ آنتیک یکی از انواع سنگ های ساختمانی است که می توان از آن برای اجرای نما به صورت سنتی استفاده نمود. واژه آنتیک در واقع در لغت به معنای عتیقه و یک جسم قدیمی با ارزش می باشد. این سنگ ها از تکه ها و ضایعات دیگر سنگ های ساختمانی ساخته می شوند وقدمت ان ها به چندین دهه گذشته بر می گردد. سنگ های آنتیک از محبوبیت بالایی در بین مردم برخوردار هستند و به دلیل تنوعی که در رنگ و طرح دارند می توان از آن ها در پیاده سازی نمای سنتی استفاده نمود. امروزه برخی از طراحان و معماران شروع به قدیمی و کهنه جلوه دادن این سنگ برای نمایش اصالت بیشتر نموده اند که در واقع به اینگونه اقدامات آنتیک کردن سنگ می گویند. این اقدام بر روی سنگ های آنتیک موجب می شود تا قطعات آن دارای ظاهری فرسوده و کهنه شوند و در نتیجه پس از نصب در کنار یکدیگر سطحی سنگی و قدیمی را ایجاد کنند که این نوع نما خاطره قصرهای باستانی با استفاده از سنگ های تراشیده با دست را برای ما تداعی می کند.

همراهان گرامی در صورتی که در مورد مقاله فوق سوالی دارید می توانید با تماس با کارشناسان ما در بخش فروش سنگ های ساختمانی ارتباط برقرار کرده و یا با استفاده از باکس پیام درخواست موجود در صفحه اصلی سایت و پر کردن آن منتظر تماس کارشناسان ما در اسرع وقت باشید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت