برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
شناخت سرامیک و تنوع آن

شناخت بیشتر سرامیکها

تاریخ انتشار: 1397/03/31 08:11 | بازدید: 813

آنچه که باید در مورد سرامیک بدانیم

شناخت بیشتر سرامیکها

برای شناخت بهتر و بیشتر هر محصولی لازم است تا اندکی در مورد نحوه ساخت و تولید آن اطلاع داشته باشیم. از این رو اجازه بدهید تا ابتدا چند خطی راجع به نحوه ساخت انواع سرامیک صحبت کنیم.
همانطور که می دانید ماده اولیه تولید سرامیک خاک مخصوص است. از این رو ابتدا برای تولید سرامیک مقدار خاک مورد نیاز را از معدنهای مختلف با خواص شیمیایی ( متفاوت ) به کارخانه می‌برند . این خاک ها قبل از ورود به خط تولید به آزمایشگاه رفته تا از خالص بودن مواد سازنده‌ ی آن مطمئن شوند ، و چون این خاک ها از تکه سنگ هایی در سایز ، ابعاد و حتی وزن متفاوت درست شده اند، نتیجتا ابتدا آنها را توسط دستگاه های سنگ شکن به دانه‌های ریز تبدیل می‌کنند تا قابل استفاده در خط تولید کاشی و سرامیک باشد.

بعد از مراحل ابتدایی که روی خاک انجام می‌شود، سه نوع ماده مختلف که امکان دارد بنا به برنامه های تولید به خاک اضافه شود و به طبع آن در محصول نهایی خواص مختلفی ایجاد شود به شرح زیر می باشد:


• مواد پلاستیکی


اصلی ترین مواد اولیه سرامیک سازی


• پر کننده ها


تعیین تخلخل و جلوگیری از تغییر شکل در بدنه سرامیک


• گدازه ها


کاهش نقطه‌ی ذوب بدنه و لعاب


همان طور که عنوان شد هر یک از مواد بالا و یا حتی هر سه به صورت همزمان، بنا به برنامه تولید، امکان به کارگیری در خطوط تولید و ترکیب با مواد اولیه کاشی و سرامیک را دارند.

 

شناخت بهتر سرامیک ها

 

بطور معمول سرامیک ها به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند

 

- سرامیک های معمولی
- سرامیک‌های پرسلانی

هر کدام از این نوع کاربرد های متفاوتی دارند که بنا به شرایط می توانند برای سرامیک کف و بدنه مناسب ‌باشند . تولید سرامیک کف و بدنه در سایزهای مختلفی انجام می‌شود که می‌توان این سایزها را اینگونه بیان کرد.

 

• سایزهای سرامیک کف

 

- 60*60
- 80*80
- 50*50
- 33*33
- 40*40

 

سایز های سرامیک بدنه

 

- 30*90
- 30*60
- 30*90
- 40*80
- 40*100

 

به سرامیک های پرسلان، سرامیک بدون نفوذ آب نیز می گویند. این محصولات با خاک سفید درست شده و درصد جذب آب کمتر از نیم درصد دارند. در واقع می توان درصد جذب آب آن ها را تقریبا صفر در نظر گرفت. این محصولات سرامیکی از لحاظ ضخامت ، کیفیت و مقاومت در بهترین درجه کیفی تولیدات کارخانه ها هستند. این محصولات هم مناسب کف و هم بدنه می‌باشند.

 

شناخت سرامیک ها

 

بطور معمول سایزهای تولیدی سرامیک پرسلان را به این نحو شناسایی و طبقه بندی می نمایند:

- 30*60
- 30*90
- 60*60
- 50*50
- 20*100
- 20*120

البته باید توجه داشت ابعاد تولیدی عنوان شده برای محصولات فوق کاملا بسته به توان تولید و برنامه تولید کارخانه های بی شمار تولید این محصول می باشد و به طور کلی می توان گفت این ابعاد شناور می باشند. بدین معنی که ممکن است با گشت و گذار در بازار ابعاد خارج از این دسته بندی نیز مشاهده بنمایید. ضخامت سرامیک‌ها نیز مانند ابعادشان متغیر است. ضخامت سرامیک‌های معمولی را می‌توان عددی بین 5 تا 7 میلی متر و ضخامت سرامیک‌ها ی پرسلانی را 8 تا 10 میلیمتر در نظر گرفت. حتی در برخی موارد ضخامت 10 میلی متری نیز در برخی تولیدات مشاهده می شود.

کاشی و سرامیک در قسمتهای مختلف یک ساختمان چه نمای بیرونی و چه برای دیزاین داخلی کاربرد دارد. از ویژگی‌های خاص سرامیک به مقاومت فیزیکی بالای این محصول باید اشاره کرد. این محصول در عین حال در برابر یخ زدگی مقاوم است. در آزمایشگاه ها و کارخانه‌ های صنعتی و تولیدی از سرامیک‌های ضد اسید استفاده می‌کنند. از دیگرمحاسن سرامیک نیز می‌توان به این نکته اشاره کرده که به مرور و با گذشت زمان در برابراشعه خورشید مقاوم بوده و تغییر رنگ نخواهد کرد. کاربرد دیگر این محصول ساختمانی در نمای ساختمان است که بجای آجر نما از آن استفاده می‌کنند . دلایل مختلفی برای جاگزین کردن سرامیک بجای آجرنما است. از برخی دلایل این کار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 

• شستشوی آسان
• انتخاب سرامیک کالیبره - که نیاز به بندکشی ندارد
• نصب آسان بخاطر ابعاد
• تنوع رنگ و طرح
• قیمت مناسب


با این تفاوت که نصب سرامیک در نمای ساختمان چند طبقه نیازبه اسکوپ کردن دارد. و از طرفی لازم است پیش از نصب سرامیک در نمای خارجی از قوانین نظام مهندسی و شهر سازی منطقه مورد نظر مطلع شوید. چرا که در بری مناطق اجازه استفاده از سرامیک به عنوان پوشش نما بنا به دلایلی وجود ندارد.
همراهان گرامی در متن فوق سعی بر آن بود که اطلاعات لازم در مورد سرامیک ها در عین اختصار به حضورتان تقدیم شود. در صورتی که نیاز به پرسش و پاسخ و مشاوره بیشتر در مورد این محصول دارید می توانید به راحتی با برقراری تماس با کارشناسان فروش گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت از مشاوره های رایگان ما بهره مند شوید.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

031-91004468

مشاوره تلگرام کاشی و سرامیک

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت