ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
صادرات سنگ به عربستان

صادرات سنگ ایران به عربستان

تاریخ انتشار: 1403/04/17 17:15 | بازدید: 51

صادرات سنگ ساختمانی به عربستان


اولین موضوع بسیار مهم و حائز اهمیت که در این رابطه وجود دارد این است که ما در حال حاضر نمی توانیم سنگ ساختمانی را بدون واسطه به عربستان صادر کنیم. دلیل نیز مشخص است؛ عدم روابط و مراوده های تجاری و تحریم ایران از مهمترین علت هاییست که صادرات ایران به عربستان را محدود کرده است. اما نکته مهم که در این وبلاگ می توانیم به آن بپردازیم این است که ما می توانیم با ثبت شرکت در برخی کشور ها مانند عمان و ارائه لیبل آن کشور، سنگ را از مبدا ایران به عربستان ارسال کنیم. البته این موضوع شامل هزینه و وقت بسیاریست اما امکان پذیر است. بنابراین با توجه به سد ها و موانع پیش رو در بخش های دیگر به صورت تخصصی به چگونگی صادرات سنگ به عربستان توضیحات لازم را خواهیم داد و در این متن به بررسی انواع سنگ ها و بازار درخواست و ساختمان سازی عربستان می پردازیم. کالاساخت در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان قرار دارد و بنابراین می تواند هر نوع سنگ طبیعی مانند تراورتن، مرمریت، گرانیت، چینی کریستال، لایمستون و حتی مرمر را در انواع ضخامت، اندازه و نوع فرآوری تولید کرده، بسته بندی کرده و به کشور مقصد صادر کند. بنابراین می توانید با دریافت اطلاعات بیشتر از تیم مشاوره و فروش نسبت به صادرات سنگ اقدام نمایید.

 

انواع سنگ ساختمانی که به عربستان صادر می شود:

 

صادرات سنگ اسلب

بیشترین نوع صادرات سنگ به عربستان سنگ اسلب است. سنگ اسلب به سنگی گفته می شود که دارای اندازه بزرگتر از 80 سانتی متر بوده و در دو نوع ابعاد حکمی و ابعاد آزاد بسته بندی و بارگیری می شود. بیشترین نوع صادرات سنگ اسلب به این کشور سنگ مرمر، تراورتن و گرانیت بوده و سپس می توانیم به دو سنگ مرمریت معروف لاشتر و مشکی نجف اباد نیز برسیم. بیان این نکته مهم است که می توانیم انواع بارهای صادراتی خود را بصورت کانتینر 20 یا 40 فورت به بنادر عربستان ارسال کنیم. صادرات سنگ بصورت اسلب معمولا در اندازه های 120*120 به بالا صورت می گیرد و جنس سنگ، نوع فرآوری و رنگ و ضخامت آن را مشتری عرب مشخص خواهد کرد.

 

صادرات سنگ ایران به عربستان

 

صادرات سنگ پله

صادرات سنگ پله به عربستان رتبه دوم را در بین سنگ های ساختمانی دارد. بیشترین متراژ صادرات پله سنگی را می توانیم متعلق به سه معدن سنگ چینی، سنگ گرانیت و سنگ مرمریت بدانیم. البته دو جنس تراورتن و مرمر نیز در این بخش دیده می شوند اما در متراژ ها و دفعات پایین تر. بنابراین بیشترین میزان سنگ پله صادراتی به عربستان را در سنگ چینی خواهیم داشت. چهار معدن الیگودرز، ازنا، نیریز و لایبید می توانند از مهم ترین آن ها به شمار آیند که می توانند در انواع ضخامت، عرض و طول پالت شده و صادر گردند. پس از سنگ های سفید چینی می توانیم به سراغ انواع سنگ های گرانیت زاهدان، نهبندان، نطنز و ... برویم که آن ها نیز معمولا با ضخامت 3 سانتی متر و عرض 33 سانتی متر صادر می شوند. سنگ سوم نیز مرمریت ها هستند که بسته به رنگ سفید، کرم یا مشکی می توانیم از انواع معادن کشورمان سنگ آن ها را تامین کنیم.

 

صادرات سنگ تایل

بیشترین نوع سنگ تایل که به عربستان صادر می شود از آن تراورتن هاست. در واقع سه رنگ اصلی تراورتن که سفید، کرم و شکلاتی هستند می توانند در انواع اندازه های حکمی مانند 30*60، 40*60، 40*80، 40*100 و ... به سه صورت پولیش خورده، صفر ساب و چرمی صادر شوند. از مهم ترین معادن سنگ تراورتنی که می توانیم در زمینه صادرات از آن ها نام ببریم می توانیم به معادن مختلفی همچون عباس آباد، حاجی آباد، دره بخاری، طرق، آبگرم، تکاب، دهشیر، یزد، کاشان و ... اشاره کنیم. دومین میزان صادرات سنگ تایل به این کشور را در بین مرمریت ها داریم. در واقع سنگ هایی همچون هرسین، لاشتر، مشکی نجف آباد، دهبید، صلصالی، آباده، جوشقان و ... از انواع سنگ هایی هستند که علاوه بر نوع پله می توانند به صورت حکمی شده صادر شوند. بیشترین میزان صادرات بین مرمریت ها را می توانیم متعلق به سنگ سفید هرسین و سنگ مشکی لاشتر بدانیم. سومین سنگ پرطرفدار برای ابعاد حکمی نیز سنگ های مرمر به شمار می آیند. انواع سنگ مرمر سبز و سفید را می توانیم با ضخامت های مختلف در اندازه های گوناگون بسته بندی و پالت کرده و با حمل و نقل دریایی به عربستان صادر کنیم.

 

سنگ ایران و صادارت به عربستان

 

صادرات سنگ کف

چهار سنگ مرمر، لاشتر، هرسین و دهبید را می توانیم از مهمترین سنگ های صادراتی در این زمینه معرفی کنیم. سنگ های مرمر با ضخامت های 2، 3 و 4 سانتی متر در اندازه های 30*60، 40*60، 50*50، 60*60، 40*50 و ... به عربستان صادر می شوند. مرمر سبز یکی از مهمترین سنگ های این زمینه به شمار می آید. پس از سنگ مرمر می توانیم به سنگ مشکی لاشتر و سنگ سفید هرسین نیز اشاره کنیم. البته معمولا دیگر سنگ ها را تنها در ضخامت های 2 و 3 سانتی متر برش میزنند و می توانیم سنگ 4 سانت ضخامت را مخصوص به مرمر بدانیم.


جمع بندی


در زمان نوشته شدن این وبلاگ شخص حقیقی دارای کارت بازرگانی نمی تواند بصورت مستقیم به عربستان سنگ صادر کند. در واقع سنگ باید توسط شرکت یا بخش دولتی و خصولتی ثبت و صادر شود و از آن طرف آزاد سازی ارز نیز یا دولتی بوده یا بصورت کالای وارداتی خواهد بود. در برخی موارد نیز شاهد آن هستیم که با ثبت شرکت یا کانکت شدن با شرکت های عربی می توانیم با لیبل آن ها سنگ را به عربستان صادر کنیم. در این صورت یا حساب ارزی آن شرکت در دیگر کشور به مشتری داده می شود یا توسط انواع رمز ارز ها حساب تسویه می شود.
حال در این میان کالاساخت می تواند به عنوان تامین کننده معتبر و مطمئن در ایران معرفی شود. مسلم است که امر صادرات سنگ باید توسط تیم حرفه ای و با تجربه صورت پذیرد در غیر این صورت متحمل ضرر خواهیم شد. کالاساخت می تواند انواع سنگ ساختمانی مانند مرمر، مرمریت، تراورتن، گرانیت، چینی کریستال و لایمستون را در انواع ضخامت، نوع فرآوری و ابعاد تولید کند و با بسته بندی و پالت صادراتی در بنادر جنوب کشور به ترخیص کار تحویل دهد.

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت