ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
صادرات سنگ به استرالیا

صادرات سنگ به کشور استرالیا

تاریخ انتشار: 1403/04/02 08:47 | بازدید: 82

صادرات سنگ ایران به کشور استرالیا


کشور استرالیا در آمار صادرات سنگ ایران نقش چندان پررنگی ندارد اما با توجه به جمعیت و میزان ساخت و سازی که در آن انجام می شود می تواند همین آمار کم نیز قابل توجه باشد. می دانیم که در کشورمان معادن سنگ مختلفی وجود دارد که می توانیم از هر جنس سنگ و هر رنگ آن ده ها سنگ استخراجی را داشته باشیم؛ بنابراین این موضوع موجب آن می شود که بتوانیم در زمینه صادرات سنگ ساختمانی به استرالیا دستی باز داشته باشیم و هر نوع سفارشی را قبول کنیم. بیشترین نوع سنگی که برای قاره استرالیا صادر می شود از نوع اسلب است. اسلب انواع سنگ های مرمر، مرمریت، گرانیت، چینی کریستال، تراورتن، لایمستون و ... از انواع آن ها به شمار می آیند که در انواع ابعاد و ضخامت ها صادر می شوند. پس از سنگ اسلب می توانیم به ترتیب صادرات سنگ به صورت پلاک حکمی، پله، کف فرش و گاها پلاک طول آزاد را نیز شاهد باشیم. بنابراین در هر جنس و معدن سنگ می توانیم چندین نوع فرآوری و اندازه را داشته باشیم که بتوانیم آن را به استرالیا صادر کنیم. در ادامه این متن به بررسی جزئی تر و دقیق تر انواع این مدل های سنگ خواهیم پرداخت.

 

انواع سنگ صادراتی به استرالیا

 

- صادرات سنگ مرمر به استرالیا
بیشترین میزان صادرات سنگ به استرالیا را سنگ مرمر از آن خود دارد. اسلب های مرمر بصورت روزانه یا هفتگی به این کشور صادر می شوند و جز سنگ های همیشگی در زمینه صادرات این کشور به شمار می آیند. پس از سنگ اسلب مرمر می توانیم انواع سنگ های کف به اندازه های 60*60، 60*40، 30*60 و ... را نیز معرفی کنیم. سپس می توانیم سنگ های حکمی شده عرض 40 سانتی متر را داشته باشیم که در طول های مختلف پالت گیری و صادر می شوند. ضخامت معمول برای صادرات سنگ مرمر به استرالیا 2، 3 و گاها 4 سانتی متر می باشد. سنگ مرمر سبز و سفید از مهم ترین سنگ های صادراتی مرمر به این کشور محسوب می شوند.

 

صادرات سنگ ایران به استرالیا

 

- صادرات سنگ گرانیت به استرالیا
صادرات سنگ گرانیت به استرالیا می تواند از چند معدن اصلی کشور صورت پذیرد. سنگ گرانیت زاهدان، نهبندان، نطنز، خرمدره، گرانیت قرمز و مشکی نطنز از مهم ترین سنگ های صادراتی به این کشور محسوب می شوند که در انواع مدل های اسلب، جدول، پله، کف فرش، اپن و تایل برش داده می شوند. البته سنگ کوبیک گرانیت هم می تواند با جامبوبگ صادر شود. کوبیک گرانیت صادراتی می تواند در سه سایز 10*10*3، 10*10*5 و 10*10*10 بصورت چهار وجه برش و شش وجه برش تولید شود. جدول سنگی گرانیت نیز می تواند ضخامت بین 4 تا 20 سانتی متری داشته باشد و معمولا سه معدن گرانیت قرمز، گرانیت مشکی و گرانیت گل پنبه ای هر سه می توانند در جدول سنگی مورد استفاده قرار گیرند. سنگ های کف فرش گرانیت نیز می توانند در انواع ابعاد پرفروش مانند 60*60 و 30*60 صادر شوند. معادن نهبندان و نطنز بصورت اختصاصی توسط کالاساخت و صنایع سنگ ایران برش داده می شود.

 

- صادرات سنگ مرمریت به استرالیا
سومین سنگ صادراتی به استرالیا سنگ مرمریت محسوب می شود. سنگ های مرمریت دارای سه رنگ اصلی سفید، کرم و مشکی هستند و هر کدام می توانند در چهار نوع فرآوری اسلب، پله، پلاک و فرشی برش داده شده و صادر گردند. بنابراین برای هر سه طیف رنگی دست مشتری وارد کننده باز است و می تواند از هر معدن مرمریت کشور، سنگ درخواستی خود را سفارش دهد. از مهم ترین سنگ های مرمریت سفید می توانیم به سنگ هرسین، جوشقان و صلصالی اشاره کنیم. این سنگ ها دارای زمینه رنگی سفید بوده و هر یک ویژگی های مخصوص به خود را دارند. مهم ترین معادن سنگ مرمریت مشکی نیز سنگ های لاشتر، مشکی نجف آباد، گلدن بلک، دهبید اسپایدر، مهکام و ... هستند که می توانیم به صورت اسلب، پله و تایل صادرات آن ها را داشته باشیم. در بین مرمریت های کرم نیز می توانیم به معادن سنگ آباده، پرطاووسی، دهبید، اداوی و ... اشاره کنیم که همانند دیگر مرمریت ها در انواع گوناگون صادر می شوند. بصورت کلی بیشترین نوع سنگ صادراتی مرمریت به استرالیا سنگ اسلب بوده و پس از آن می توانیم انواع سنگ های کف فرش، پله و تایل را نیز داشته باشیم. در کالاساخت تمامی سنگ های معرفی شده قابلیت برش سفارشی را دارند.

 

- صادرات سنگ چینی به استرالیا
سنگ چینی صادراتی یا در اصطلاح درست تر، سنگ کریستال صادراتی به استرالیا معمولا به صورت اسلب، لوح، پله، کف فرش و سپس تایل صادر می شود. از مهم ترین معادن سنگ چینی کشورمان می توانیم به معادن الیگودرز، ازنا و لایبید اشاره کنیم. البته سنگ های دیگری نیز همچون نیریز، قروه، سنگ قدمگاه و ... در زمینه صادرات به صورت قوی کار می کنند اما کالاساخت آن ها را برش نمی زند. بنابراین بیشترین سنگ چینی صادراتی به استرالیا سنگ اسلب بوده و سپس به سنگ های لوح 3 سانتی متری و پله و کف فرش می رسیم. سنگ اسلب الیگودرز و سنگ لوح و پله لایبید از بیشترین متراژ های صادراتی برخوردار هستند که در استان اصفهان بصورت انبوه برش داده می شوند. در کالاساخت هر سه معدن نام برده شده برش داده می شود و قابلیت سفارش ضخامت و ابعاد مختلف نیز وجود دارد.

 

صادرات سنگ نرده به استرالیا

 

- صادرات سنگ تراورتن به استرالیا
سنگ تراورتن آخرین میزان صادرات به استرالیا را داراست. از مهم ترین معادن سنگ تراورتن سفید می توانیم به سنگ های عباس آباد، دره بخاری، ابیانه و حاجی آباد اشاره کنیم. معروف ترین سنگ های تراورتن کرم را نیز معادن دره بخاری، حاجی آباد، آبگرم، طرق، تکاب، اصفهان و ... می دانیم. دو معدن کاشان و دهشیر نیز معروف ترین سنگ های شکلاتی را دارند که می توانیم از جنس و کیفیت آن مطمئن باشیم. سنگ تراورتن معمولا به دو صورت اسلب و تایل به استرالیا صادر می شود. در واقع سنگ های دیگری نیز همچون تراورتن رامشه، تراورتن یزد، تراورتن طبس و ... نیز هستند که می توانیم صادرات آن ها به شکل اسلب و تایل را شاهد باشیم. سنگ تراورتن صادراتی به استرالیا باید دارای ضخامت 2 سانتی متر باشد و در انواع ابعاد 30*60، 40*80، 40*120 و ... پالت گیری و صادر می گردد.جمع بندی


انواع مختلفی از سنگ های ساختمانی را می توانیم به استرالیا صادر کنیم. سنگ در کارخانه سنگبری برش داده شده، پالت می شود و بار تریلی می گردد. سپس به بنادر جنوب کشور منتقل شده و از آن جا بصورت کانتینری به قاره استرالیا صادر می شود. در برخی موارد نیز می توانیم بار را بصورت فله صادر کنیم اما کانتینر برای مقصد استرالیا بهتر است.
سایت مرجع کالاساخت با پشتیبانی صنایع سنگ ایران می تواند انواع سنگ ساختمانی را بصورت سفارشی برش دهد. شما می توانید انواع سنگ های مرمریت، تراورتن، چینی و گرانیت را در کالاساخت با انواع ضخامت و ابعاد سفارشی درخواست دهید و سنگ را پالت شده تحویل بگیرید. همچنین کالاساخت می تواند بار سنگ را به سه صورت درب کارخانه، بندر جنوب کشور و بندر مقصد تحویل مشتری دهد. لوکیشن و چگونگی تحویل بار تماما به درخواست مشتری بستگی داشته و کالاساخت هیچ محدودیتی از این بابت ندارد.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت