ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
صادرات سنگ به کشور امارات

صادرات سنگ به کشور امارات

تاریخ انتشار: 1403/01/14 09:55 | بازدید: 98

صادرات سنگ به امارات(United Arab Emirates)

 


سنگ ساختمانی که از معادن سنگ طبیعی استخراج می شود قابلیت این را دارد که در بازارهای بین المللی نیز معرفی گردد. سنگ ساختمانی ایران از نظر تنوع و رنگ بندی در رتبه های نخستین جهان قرار دارد و از همین رو سنگ معادن مختلف ایران در کشور های دنیا طرفداران بسیاری دارد. در این بین امارات جز کشورهای عربیست که تقاضای سنگ ایران را به صورت مداوم دارد. سنگ هایی از جنس مرمر، تراورتن، مرمریت، چینی و گاها گرانیت و لایمستون جز دسته سنگ هایی هستند که به امارات صادر می شوند. این نمونه سنگ ها با توجه به ابعاد و متراژی که دارند در بسته بندی های متخلف به این کشور صادر می شوند. نقش کالاساخت در صادرات سنگ به امارات چیست؟ با توجه به این موضوع که در کالاساخت امکان تولید سفارشی هر نمونه سنگ وجود دارد، بنابراین می توانیم هر مدل سنگ را اعم از جنس های مختلف تولید و صادر نماییم. سنگ های متفاوتی مانند فرآوری های اسلب، پله، پلاک و ... می توانند از انواع آن ها باشند.

 

 

سنگ های صادراتی به امارات

 

کشورمان ایران از نظر تنوع معادن سنگ تراورتن در جهان رتبه نخست را دارد. به همین دلیل است که تنوع صادرات سنگ تراورتن به امارات بسیار بالاست. سنگ های تراورتن سفید، شکلاتی، کرم، عسلی، کرم بژ، کرم روشن و ... در اندازه های گوناگون و همچنین فرآوری های مختلف می توانند به امارات صادر شوند. در دنیای تراورتن ها معمولا شاهد فرآوری صیقلی هستیم اما در دنیای صادرات سنگ به کشور امارات این فرآوری می تواند به صفرساب یا چرمی تغییر پیدا کند. بنابراین سنگ های تراورتن در انواع اندازه های حکمی شده مانند 30*60 یا 40*80، 40*100 و 40*120 و سپس اندازه های اسلب و پلاک عرض 40 سانتی متر تولید و صادر می شوند. در این بین فرآوری های غیرصیقلی طرفداران بسیاری پیدا کرده است. تراورتن چرمی یا تراورتن صفرساب از جمله سنگ هاییست که در کشور امارات خواهان بسیاری داشته و از همین رو در دسته سنگ های صادراتی مداوم به این کشور قرار دارد. معروف ترین سنگ های تراورتن صادراتی به امارات سنگ معادن عباس آباد، حاجی آباد، دره بخاری، کاشان، طرق، تکاب و ... هستند. همچنین لازم به ذکر است که هر دو نمونه موجدار و بی موج این جنس سنگ در بارهای صادراتی کشور امارات به چشم می آیند. یعنی امروزه در امارات بازار برای تراورتن های موجدار و بدون موج ایران خوب است.

 

صادرات سنگ به امارات

 

سنگ مرمریت صادراتی به امارات

سنگ های مرمریت ایران در امر صادرات جایگاه ویژه ای دارند. مرمریت های مشکی، کرم و سفید از بهترین معادن سنگ کشور استخراج می شوند و هر کدام می توانند در زمینه خود بهترین سنگ مد نظر معرفی شوند. سنگ مرمریت صادراتی در بیشتر موارد به صورت اسلب صادر می شود. پس از ابعاد اسلب می توانیم به اندازه هایی همچون 60*60، 30*60 و همچنین 40*80، 40*100 و 40*120 اشاره کنیم. البته در برخی موارد هم شاهد صادرات سنگ پلاک طول آزاد مرمریت ها خواهیم بود. نکته دیگر اینکه برای صادرات مرمریت به امارات شاهد سنگ پله و زیرپله هم هستیم. بنابراین می توان گفت تقریبا هر نمونه سنگ مرمریت با فرآوری صیقلی، تیشه ای، اسکراچ، کات بروکن و بوش همر به امارات صادر می شود. بسته بندی سنگ مرمریت صادراتی با توجه به ابعاد و ضخامت سنگ مشخص می شود. معروف ترین سنگ های مرمریت صادراتی به امارات سنگ معادن لاشتر، هرسین، مشکی نجف آباد، پرطاووسی، آباده، صلصالی، دهبید و ... هستند. در بین اسلب های صادراتی مرمریت می توانیم لاشتر و در بین لوح های صادراتی می توانیم مشکی نجف آباد را پیشتاز بدانیم. دیگر سنگ های مرمریت نیز در اندازه هایی که در بالا بیان شد برش داده شده و صادر می گردند.

 

سنگ چینی صادراتی به امارات

سنگ چینی الیگودرز، ازنا، نیریز، قروه و سیرجان از معروف ترین سنگ های چینی صادراتی به کشور امارات هستند. این جنس سنگ دارای زمینه رنگی سفید بوده و خط و خطوط خاکستری و مشکی در آن دیده می شوند. بیشترین صادرات سنگ چینی ایران به امارات به صورت اسلب می باشد. سنگ های اسلب در ابعاد گوناگون و همچنین اندازه 120*120 صادر می شود. پس از آن شاهد اندازه های 60*60 و 30*60 هستیم و بعد آن هم می توانیم اندازه های 40*60، 40*80، 40*100 و 40*120 را مد نظر قرار دهیم. بنابراین بیشترین میزان صادرات سنگ چینی را در اندازه های مشخص و در اصطلاح سنگ حکمی شده خواهیم داشت. در برخی موارد نیز می توانیم شاهد صادرات سنگ پله چینی و اندازه های کف فرش مانند 40*40 باشیم. لازم به ذکر است که در بارهای صادراتی ضخامت برش باید بالای 1.8 سانتی متر باشد و از همین رو قیمت سنگ های برش خورده برای صادرات نسبت به سنگ های داخلی بیشتر می شود. چرا که امروزه سنگ چینی به دلیل قیمت نسبتا بالایی که دارد با ضخامت 1.6 سانتی متر برش داده می شود و به همین دلیل برای امر صادرات کل برش خط متفاوت خواهد شد. معروف ترین معادن سنگ چینی ایران را در بالا معرفی کردیم و انواع ضخامت های برش و همچنین اندازه های آن را نیز نام بردیم؛ بنابراین در کالاساخت می توانیم انواع سنگ های چینی را در انواع ضخامت ها و ابعاد ها سفارش داده و صادر کرد.

 

سنگ لایمستون صادراتی به امارات

می دانیم که سنگ لایمستون کیفیت و ماندگاری سنگ های دیگری همچون گرانیت یا تراورتن را ندارد اما امروزه با توجه به رنگ سفید و قیمت مناسبی که دارد، بازار خوبی را از آن خود کرده است. سنگ ترامیت یا همان لایمستون ها به گونه ای از سنگ های آهکی می گویند که دارای زمینه رنگی سفید و جنس خوش تراشی هستند که در ابعاد 30*60 یا ابعاد حکمی صادر می شود. سنگ پله و کف فرش این جنس سنگ در کمترین متراژ ممکن تولید می شود و بنابراین در بیشتر موارد شاهد تولید و صادرات این سنگ به صورت تایل و حکمی خواهیم بود. البته گاها می توانیم صادرات سنگ اسلب لایمستون را نیز در بین نمونه ها داشته باشیم. معروف ترین سنگ های لایمستون صادراتی به امارات از معادن مرودشت، اسلام آباد، بوکان، میاندوآب و ... استخراج می شوند. در کالاساخت انواع متنوعی از سنگ ترامیت وجود دارد که می توانیم انواع آن ها را در اندازه های مختلف و ضخامت سفارشی تولید و صادر نماییم.

 

سنگ گرانیت صادراتی به امارات

لازم به توضیح است که بیشتر سنگ های گرانیت کشور های عربی مانند امارات از کشور هند و برزیل تامین می شود. اما مسلما نمی توان از معادن گرانیت ایران هم گذشت و سنگ معادنی همچون نهبندان، زاهدان و نطنز به این کشور صادر می شوند. سنگ گرانیت ایران معمولا به صورت تایل و پلاک حکمی صادر می شود. بعد از آن شاهد صادرات سنگ گرانیت اسلب و سپس جدول اسلب هستیم. در واقع بیشترین سنگ گرانیت صادراتی را در ابعاد 30*60 و 60*60 خواهیم داشت و پس از آن می توانیم جداول سنگی گرانیت و اسلب ها را داشته باشیم. سنگ گرانیت در اندازه سفارشی و ضخامت درخواستی مشتری برش داده شده، بسته بندی شده و صادر می گردد.

 

جمع بندی

 

کالاساخت می تواند در قطب سنگ ایران، یعنی اصفهان به عنوان تامین کننده ای قوی مدعی باشد. حسن گروه تولیدی و فروشگاهی به این است که تنوع متریال تولیدی در آن بالاست. به بیان دیگر در هیچ کارخانه سنگبری نمی توانیم سه نمونه سنگ تراورتن، مرمریت و گرانیت را شاهد باشیم. چرا که این سه جنس سنگ کاملا با هم متفاوت هستند و از زمان استخراج از معدن تا برش و فرآوری خط های تولیدی نیز با هم تفاوت دارند؛ به همین دلیل است که هر کارخانه سنگبری معمولا یک تا دو مدل سنگ را برش میدهد و همین موضوع موجب آن می شود که تنوع محصولات و تامین آن ها کم شود. اما در کالاساخت به دلیل موقعیت مکانی و تجربه ای که در صنعت سنگ ساختمانی دارد می توانیم بیش از 50 مدل سنگ را به قیمت کارخانه و البته کیفیت صادراتی شاهد باشیم. کشور امارات در دسته کشور های عربی محسوب می شود که سنگ بی کیفیت را قبول نمی کند و بازار آن به دلیل وضعیت خوب معیشتی و اقتصادی که دارد می تواند پتانسیل سنگ های خوب و گران را داشته باشد. به همین دلیل بازار امارات با بازار عراق بسیار متفاوت است. سنگ هایی که برای کشور امارات صادر می شود جدای از نوع برش و اندازه باید بهترین کیفیت ممکن خود را داشته باشد. سنگ اسلب، سنگ حکمی، سنگ کف فرش و سنگ پله به ترتیب بیشترین سنگ های صادر شده به امارات شمرده می شوند. از نظر جنس و معدن نیز می توانیم به سنگ های مرمر، مرمریت، تراورتن، گرانیت و لایمستون به ترتیب درخواست نیز اشاره کنیم. کالاساخت با پشتیبانی صنایع سنگ ایران در اصفهان می تواند انواع متنوعی از سنگ ها را به این کشور صادر کند. تحویل درب کارخانه، در بنادر جنوب و همچنین کشور مقصد هر سه در این مجموعه امکان پذیر است و با خیالی آسوده می توانید متریال مد نظر خود را به شهر مقصد برسانید.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت