برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
بوجود آمدن ضایعات کاشی و سرامیک

ضایعات کاشی و سرامیک چیست؟

تاریخ انتشار: 1398/03/29 17:21 | بازدید: 1045

ضایعات کاشی و سرامیک چیست؟

 

یکی از واژه هایی که امروزه در صنعت های مختلف با آن روبرو می شویم واژه ضایعات است از ضایعات نخاعی تا ضایعات آهن و ضایعات کاشی و سرامیک و به عبارتی ضایعات ساختمانی که عموما همه ی آن ها نوعی ضرر و زیان هستند چون همه کارخانه ها بیشترین تلاش را دارند که تولیدی بدون ضایعات داشته باشند علاوه بر این باید دقت داشت در تولید هر محصولی تولید کننده دو نوع ضایعات دارد که یک سری از این ضایعات ناشی ازبی تجربگی و نیمی از آن ضایعات طبیعی و عادی هستند که در این مقاله برآن شدیم که ضایعات کاشی و سرامیک را مورد بررسی قرار دهیم :

در طی فرآیند تولید کاشی و سرامیک به طور کلی مواردی مانند لعاب رفتگی وجوش و شکم داشتن بیسکوییت کاشی و سرامیک و... و همچنین شکستگی مختصر هنگام جابه جایی و کارتن کردن امکان بوجود آمدن دارند که باعث می شود نتوان کاشی و سرامیک تولید شده را در کارتن های درجه دارقرار داد به این موارد که در پروسه تولید حاصل می شوند ضایعات سرامیک گفته می شود.

 

علت به وجود آمدن ضایعات چیست ؟

 

به طور کلی دوعلت برای به وجود آمدن کاشی ضایعات وجود دارد یکی ضایعاتی که وجود آنها عضو جدایی ناپذیر فرآیند تولید هستند و به عبارتی میتوان گفت که  عموما بیشتر کارخانه ها این ضایعات ها را به صورت ضرر محسوب نمی کنند بلکه آنها را به صورت سرشکن بر روی تمام تولید قرار می دهند.

دسته ی دیگر ضایعات، ضایعاتی هستند که امکان پیشگیری از آن وجود دارد و و علت به وجود آمدن آن می تواند موارد زیر باشد:

فقدان مهارت کافی در واحد تولید

عدم توجه به فرمولاسیون و اصول تولید

در نظر نگرفتن اصولاصلی در تولید

که عموما کارخانه برای احتساب این نوع از ضایعات مقدار و مبلغی در حساب های خود تعیین می کند.

ضایعات کاشی و سرامیک عموما در هر کارخانه با توجه به ابعاد تولیدی متفاوت است که عمدتا کارخانه هایی با تجربه های تولیدی و کارگران ماهرتر ضایعات کمتری دارند که به جهت این که هیچ گونه محاسبات اقتصادی برای ضایعات غیر عادی در آنها وجود ندارد با قیمت کمتری به مشتریان ارایه می شود.

لازم به ذکر است عموما در بین ضایعات کاشی و سرامیک های چهارچوب سالمی وجود دارد که قابلیت استفاده دارند و کاشی هایی که دارای لب پریدگی وشکستگی هستند قابل برش خوردن می باشند.

از کاشی و سرامیک های شکسته استفاده های بیشتری می شود از جمله تولید محصولات تزیینی و دکوری ساخت تابلوهای چهل تکه سرامیکی و....

امیداست در این مقاله توانسته باشیم در جهت آگاهی بیشتر شما قدم برداریم .

 

تهیه و تولید در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره کاشی وسرامیک

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت