ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
فواید استفاده از رزین برای آجرنما

فواید استفاده از رزین برای اجر نما

تاریخ انتشار: 1398/10/16 08:56 | بازدید: 841

رزین آجرنما چیست؟

در این مقاله به موارد زیر می پردازیم:

 • استفاده نکردن از رزین آجر چقدر می تواند آسیب زننده باشد؟
 • ویژگی های آجر رزین خورده چیست؟
 • رزین برای چه آجری مناسب است؟
 • آیا رزین را می توان بعد از کثیفی آجر استفاده کرد؟

 

یکی از روش هایی که از آن می­توان برای افزایش مقاومت اجر نما استفاده نمود، بهره گیری از ماده ای پوششی و مکمل تحت عنوان رزین آجر می باشد. در واقع رزین اجر محصولی مایع و شیمایی است که می­توان از آن بر روی انواع مختلف از آجر بهره گیری نمود. رزین آجر را پس از اجرای کامل آجر در ساختمان، می توان بر روی آن استفاده نمود و لایه ای محافظ بر روی این متریال به منظور افزایش مقاومت ایجاد کرد.

این مایع در قوطی های فلزی و پلاستیکی در اندازه های 1 تا 20 لیتری بسته بندی می­ شود و در مجاورت با هوا خشک می­ شوند و شما باید به این نکته توجه داشته باشید رزین را دقیقا به همان اندازه نیاز خریداری کرده و در فاصله های بین اجرا درب ظرف را محکم ببندید.

 

 • استفاده نکردن از رزین آجر چقدر می تواند آسیب زننده باشد؟

به طور خلاصه بگوییم که استفاده نکردن از رزین آجر باعث خراب شدن نمایی می شود که چندین میلیون هزینه اجرا و مصالح آن کرده اید. حال این خرابی می تواند به دلایل متفاوتی اتفاق بیوفتد دلایلی مثل:

 • باران های اسیدی در شهرهای صنعتی
 • شوره و سفیدک زدن آجر
 • آب گل و بارانی که از بارندگی های زیاد و یا خروجی ناودان ها بر روی آجر میرزد
 • تابش نور خورشید و رنگ پریدگی

حال به راحتی می توان با استفاده از رزین آجر کالاساخت، جلو تمام موارد بالا را گرفت. ما به رزین خود اینقدر اطمینان داریم که آن را تضمین کتبی می کنیم.

 

کثیف شدن آجرهای سفید

 

 • ویژگی های آجر رزین خورده چیست؟

رزین اجر علاوه بر افزایش مقاومت نمای اجری ویژگی های بسیار زیاد دیگری نیز به آن می ­بخشد که این فواید سبب افزایش طول عمر آجر نما گشته و ساکنان یک ساختمان می­توانند با خیال راحت از کیفیت آجرنما خود سالیان سال در آن ساختمان سپری کنند. از جمله فواید که استفاده از رزین به اجرنما می­ بخشد شامل موارد زیر می ­باشد که تیم کالاساخت به بررسی کوتاهی از هر یک از آن ها پرداخته است تا شما با آگاهی کامل از این محصول نسبت به خرید آن از سایت کالاساخت اقدام فرمایید.

 

 • افزایش براقیت و جلا آجر:

یکی از ویژگی های بارزی که رزین برای اجرنما به ارمغان می­ آورد و برای همگان قابل مشاهده است، افزایش براقیت و شفافیت آن می­ باشد. این محصول لایه ای بر روی آجرنما ایجاد کرده، که سبب افزایش جلا و براقیت آن می­ گردد. این براقیت نیز در رزین آجر کالاساخت قابل کنترل است. هرچه تعداد دفعات استفاده از رزین را بر روی آجر تکرار کنید سطح آن براق تر می شود.

 

 • تثبیت رنگ:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در سطح شهر نمایی آجری را مشاهده کنید که رنگ آن کدر شده است و یا رنگ قسمتی از آن با قسمت دیگر متفاوت باشد. این موضوع به خاطر دلایل زیر اتفاق می افتد:

- کیفیت پایین برخی از آجر ها و مواد استفاده شده در آن که به خاطر شدت آفتاب تابشی به آن رنگ تغییر می کند.

- قرار گیری آجر نما در مناطق آلوده و کثیف که لایه ای از کثیفی بر روی آجرنما می ­نشیند سبب تغییر رنگ و سیاه شدن آن می­ گردد.

که این موارد ظاهر نمای ساختمان را از بین می ­برد. اینجا یکی دیگر از ویژگی های آجر رزین خورده این است که رزین با لایه ای که بر روی آجرنما ایجاد می­ کند کیفیت آن را تا حد بسیار زیادی بالا می ­برد و به مانند سپری برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار و آلودگی بر روی سطح آجرنما عمل می­ کند. این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر دوده و علاوه بر آن باران های اسیدی دارد و اجازه نمی دهد سطح آجر دچار تغییر رنگ و یا خرابی شود. این سپر ایجاد شده شدت اشعه های نور خورشید را کم کرده و از رنگ آجر محافظت می کند. شما می­توانید ببینید که آجرنما های رزین خورده تا سالیان سال بدون تغییر رنگ باقی می­ مانند.

 

 • جلوگیری از بروز شوره و سفیدک:

یکی دیگر از عواملی که موجب زشت شدن و یا تخریب آجر نما می­ گردد، بروز شوره و سفیدک بر روی سطح  آن ها می­ باشد. این عامل به صورت لکه های سفید و یا خاکستری رنگ بر اثر رسوب کریستالی نمک‌های موجود در خاک آجر( در صورت کیفیت پایین) و یا در شن استفاده شده در اجرا، بر روی سطح آجر و یا درون آن ایجاد می­ گردد و سبب تغییر شکل نما و زشت شدنش می­ شود. یکی از روش هایی که می­توان با استفاده از آن این مشکل را در آجر نما بر طرف نمود بهره گیری از رزین می­ باشد. رزین ها به صورت ماده ای پوششی به داخل بافت و منافذ آجر نفوذ کرده و از جذب آب آن که دلیل اصلی ایجاد شوره و کپک بوده، جلوگیری می­ کند.

 

 • امکان ایجاد نمای آجری در اقلیم های مختلف:

با استفاده از رزین آجر نما و افزایش مقاومت آن در برابر هوا زدگی و عوامل تخریب کننده می­توان از اجرنما در آب و هواهای متفاوت با هر اقلیمی استفاده نمود. رزین در آجر نما سبب افزایش مقاومت آن در برابر سرما، گرما، رطوبت، یخبندان و اشعه خورشید می­ گردد و در نتیجه آن می توان از نمای آجری در هر شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود. اتفاق بدی که معمولا در شمال کشور و یا جنوب برای آجر رخ میدهد ایجاد جلبک و قارچ بر روی آجر ها به خاطر رطوبت هواست، ولی رزین آجر مانع چسبندگی گیاه می شود.

 

جلبک در آجرنما

 • کمک به شست و شو آسان آجرنما:

از دیگر فوایدی که استفاده از رزین آجرنما برای این متریال به همراه دارد، کمک به شست وشو آسان آن می­ باشد. در واقع لایه سخت و محکمی که رزین بر روی آجرها ایجاد می­کند، صاف و صیقلی بوده و به آسانی با یک دستمال مرطوب قابل تمیز کردن است. این ویژگی برای آجرهایی که در دیوار و فضای بین کابینت آشپزخانه و نمای خارجی ساختمان استفاده می­ شوند، بسیار کارآمد و مفید می­ باشد.

 

 • رزین برای چه آجری مناسب است؟

رزین برای تمام آجر های موجود در نمای داخلی و خارجی مناسب است. حتی آجر های لفتون و زبره نیز که در نماهای صنعتی استفاده می شوند با استفاده از رزین از کثیف شدن آن در محیط کار جلوگیری می شود.

 

 • آیا رزین را می توان بعد از کثیفی آجر استفاده کرد؟

نخیر، برای رزین زدن آجر های قدیمی و کثیف شده حتما باید اول آجر از هر کثیفی پاک شده و تمیز شود وگرنه رزین کثیفی را تا خورد آجر برده و دیگر تمیز نمی شود. برای تمیز کردن آجر می توانید با پشتیبانی سایت کالاساخت تماس گرفته تا شما را در این امر به طور کامل راهنمایی کنند.

شما نیز اگر نیازمند استفاده از رزین آجرنما در سازه خود هستید، می­ توانید برای مشاهده و خرید رزین مناسب خود در دو نوع:

 • رزین آجرنما (نانو)
 • رزین آجرنما (معمولی)

 به بخش محصولات جانبی سایت مراجعه کرده و یا با شماره تماس 03191004468 داخلی 103 تماس گرفته تا به طور کامل از راهنمایی و مشاوره کارشناسان ما استفاده کنید. برای راهنمای کامل و دقیق می توانید تصاویر نما و آجر خود را برای ما در واتس اپ های موجود ارسال کنید.

لیست قیمت انواع رزین آجر

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468بنر محصولات جانبی

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت