فواید استفاده از رزین برای اجر نما


فواید استفاده از رزین برای آجرنما

تاریخ انتشار: 1398/10/16 08:56 | بازدید: 264

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

فواید استفاده از رزین برای آجر نما

 

یکی از روش هایی که از آن می­توان برای افزایش مقاومت اجر نما استفاده نمود، بهره گیری از ماده ای پوششی و مکمل تحت عنوان رزین آجر نما می­باشد. در واقع رزین اجر نما محصولی شفاف و بدون رنگ است که می­توان از آن بر روی انواع مختلف از آجرنما بهره گیری نمود. از این محصول پس از اجرا کامل اجر نما، می توان بر روی آن استفاده نمود و لایه ای شفاف و نامرئی بر روی این متریال به منظور افزایش مقاومت کشید. این مایع در قوطی های فلزی بسته بندی می­شود و تنها هنگام استفاده از آن می­توان دربش را باز نمود و باید پس از استفاده درب آن را بست، چرا که رزین در مجاورت با هوا خشک می­شود و خاصیت خود را از دست می­دهد.

رزین اجرنما علاوه بر افزایش مقاومت نمای اجری ویژگی های بسیار زیاد دیگری نیز به آن می­بخشد که این فواید سبب افزایش طول عمر آجر نما گشته و ساکنان یک ساختمان می­توانند با خیال راحت از کیفیت آجرنما خود سالیان سال در آن ساختمان سپری کنند. از جمله فواید که استفاده از رزین به اجرنما می­بخشد شامل موارد زیر می­باشد که تیم کالاساخت به بررسی کوتاهی از هر یک از آن ها پر داخته است تا شما با آگاهی کامل از این محصول نسبت به خرید آن از سایت کالاساخت اقدام فرمایید. 

  • افزایش براقیت و جلا آجر:

یکی از ویژگی های بارزی که رزین برای اجرنما به ارمغان می­آورد و برای همگان قابل مشاهده است، افزایش براقیت و شفافیت آن می­باشد. این محصول به دلیل اینکه خود بسیار شفاف و کاملا بدون رنگ است مانند لایه ای بر روی آجرنما است که سبب افزایش جلا و براقیت آن می­گردد. علاوه بر این رزین را می­توان تا حد بسیار زیادی ساب و صیقل داد و برای افرادی که از عدم جلا و براقیت آجرنما خود شکایت دارند این محصول بهترین گزینه می­باشد.

  • تثبیت رنگ:

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در سطح شهر نمایی آجری را مشاهده کنید که رنگ آن کدر شده است و یا رنگ قسمتی از آن با قسمت دیگر متفاوت باشد. این موضوع به دلیل کیفیت پایین برخی از آجر ها و مواد استفاده شده در آن ها می­باشد. دلیل دیگرش نیز قرار گیری آجر نما در مناطق آلوده و کثیف است. لایه کثیفی که بر روی آجرنما می­نشیند سبب تغییر رنگ و سیاه شدن آن می­گردد و ظاهر نمای ساختمان را از بین می­برد. در این بین یکی دیگر از فوایدی که رزین برای آجر نما دارد کمک به تثبیت رنگ آن می­باشد.

رزین با لایه ای که بر روی آجرنما ایجاد می­کند کیفیت آن را تا حد بسیار زیادی بالا می­برد و به مانند سپری برای جلوگیری از نشستن گرد و غبار و آلودگی بر روی سطح آجرنما عمل می­کند. این محصول مقاومت بسیار بالایی در برابر آلودگی و علاوه بر آن باران های اسیدی دارد و اجازه نمیدهد سطح آجر دچار تغییر رنگ و یا خرابی شود. شما می­توانید ببیند که آجرنما های رزین خورده تا سالیان سال بدون تغییر رنگ باقی می­مانند.

  • جلوگیری از بروز شوره و سفیدک:

یکی دیگر از عواملی که موجب زشت شدن و یا تخریب آجر نما می­گردد، بروز شوره و سفیدک بر روی سطح  آن ها می­باشد. این عامل به صورت لکه های سفید و یا خاکستری رنگ بر اثر رسوب کریستالی نمک‌های محلول در آب، بر روی سطح آجر و یا درون آن ایجاد می­گردد و سبب تغییر شکل نما و نازیبا شدنش می­شود. یکی از روش هایی که می­توان با استفاده از آن این مشکل را در آجر نما بر طرف نمود بهره گیری از رزین می­باشد. رزین ها به صورت ماده ای پوششی به داخل بافت و منافذ آجر نفوذ کرده و از جذب آب آن که دلیل اصلی ایجاد شوره و کپک بوده، جلوگیری می­کند. علاوه بر شوره زدگی، رزین با جلوگیری از نفوذ آب و پر کردن منافذ آجر می­تواند سبب افزایش مقاومت آن در برابر ترک خوردگی و پوسیدگی نیز گردد و در ادامه آن از ریزش آجر نما جلوگیری نماید.

  • امکان ایجاد نمای آجری در اقلیم های مختلف :

با استفاده از رزین آجر نما و افزایش مقاومت آن در برابر هوا زدگی و عوامل تخریب کننده می­توان از اجرنما در آب و هواهای متفاوت با هر اقلیمی استفاده نمود. رزین در آجر نما سبب افزایش مقاومت آن در برابر سرما، گرما ، رطوبت ، یخبندان و اشعه خورشید می­گردد و در نتیجه آن میتوان از نمای آجری در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده نمود.

  • کمک به شست و شو آسان آجرنما :

از دیگر فوایدی که استفاده از رزین آجرنما برای این متریال به همراه دارد، کمک به شست وشو آسان آن می­باشد. در واقع لایه سخت و محکمی که رزین بر روی آجرها ایجاد می­کند، صاف و صیقلی بوده و به آسانی با یک دستمال مرطوب قابل تمیز کردن است. این ویژگی برای آجرهایی که در دیوار و فضای بین کابینت آشپزخانه و نمای خارجی ساختمان استفاده می­شوند، بسیار کارآمد و مفید می­باشد.

شما نیز اگر نیازمند استفاده از رزین آجرنما در سازه خود هستید، می­توانید برای مشاهده و خرید این محصول در دو نوع رزین آجرنما نانو و رزین آجرنما معمولی به بخش محصولات جانبی سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت مراجعه نمایید.

 

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات
-->