فواید استفاده از رزین در استخر


فواید استفاده از رزین در استخر

تاریخ انتشار: 1398/11/01 09:07 | بازدید: 149

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

فواید استفاده از رزین در استخر

 

استخر یکی از سازه هایی است که این روز ها در اکثر ویلا ها، باغ ها، مراکز پرورش ماهی، مراکز تفریحی و ساختمان ها قابل مشاهده است. این سازه هم در فضای سر پوشیده و هم در فضای باز  قابل اجرا می باشد و می توان گفت به یک عنصر کلیدی در بسیاری از ویلاها و باغ ها تبدیل شده است. استخر ها در واقع آبگیری مصنوعی هستند که می توان از آن ها برای شنا، تفریح و مصارف آموزشی، تجاری و علمی استفاده نمود. این سازه به دلیل اینکه در بسیاری از روزهای سال  دارای آب و کلر می باشد، در صورت عدم عایق بندی مناسب همواره در معرض عوامل تخریب کننده قرار دارد.

 یکی از روش های مناسب و به صرفه در جهت عایق بندی استخر ها، رزین کاری سطح رویی آن می باشد. رزین یک ترکیب طبیعی و مصنوعی است که به عنوان لایه ای پوششی بر روی مصالح مختلف از جمله سیمان، بتن، کاشی و سرامیک که برای ساخت استخر استفاده می شود قابل اجرا است. این محصول انواع مختلفی دارد و علاوه بر ویژگی هایی همچون سهولت در اجرا، قدرت چسبندگی بسیار بالا به مصالح،شفافیت و ... که خود دارا می باشد، ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی نیز برای سازه های مختلف از جمله استخر فراهم می آورد. از جمله ویژگی هایی که رزین برای استخر ها به ارمغان می آورد به تعریف از کالاساخت به شرح زیر می باشد:

 

  1. نفوذ ناپذیری بالا:

یکی از ویژگی هایی که رزین به استخر می بخشد نفوذ ناپذیری بسیار بالا می باشد. جذب آب در استخر ها یکی از عوامل بسیار مهم در تخریب آن ها می باشد. آبی که در استخر ها وجود دارد همواره همراه با کلر می باشد و می تواند سبب ترک و خرد شدن متریال کار شده در این سازه مخصوصا کاشی و سرامیک گردد. همانطور که پیش تر اشاره نمودیم یکی از روش های بسیار موثر در عایق بندی استخر، رزین کاری می باشد. رزین مانند لایه ای محافظتی در بین بافت و درزهای باز استخر نفوذ کرده و از جذب آب جلوگیری می کند و علاوه بر آب از نفوذ کلر موجود در آن و مواد شیمیایی که برای شست و شوی استخر استفاده می شوند نیز جلوگیری می کند. این محصول با نفوذ ناپذیری بالایی که دارد سبب افزایش طول عمر استخر می شود.

 

  1. جلوگیری از رنگ رفتگی یا تغییر رنگ:

از دیگر فواید که استفاده از رزین در استخر برای آن به ارمغان می آورد کمک به تثبیت رنگ این سازه می باشد. بسیاری از استخر ها در صورت پر بودن در مواجه با آب و در صورت خالی بودن در مواجه با نور دائمی خورشید ( اگر در فضای بیرونی قرار داشته باشند) در معرض تغییر رنگ و یا رنگ رفتگی قرار می گیرند. هنگامی که در ساخت این سازه از بتن یا سیمان استفاده می شود نیازمند رنگ کاری می باشد و هر چند سال یک بار این رنگ کاری باید مجددا انجام پذیرد. دوباره رنگ کاری استخر ها علاوه بر زمانی که صرف آن می شود نیازمند هزینه مجددی نیز می باشد. استفاده از رزین به عنوان یک لایه پوششی بر روی این رنگ ها و یا حتی کاشی و سرامیک که در صورت مواجه با نور افتاب در طولانی مدت دچار تغییر رنگ می شوند، سبب می شود تا استخر شما تا سالیان سال دارای ثبات رنگ باشد و نیاز به تمدید مجدد نداشته باشد. درست است که عمل رزین کاری خود هزینه جدایی در بر دارد اما این کار از ایجاد هزینه های اضافی دیگر طی سال های مختلف جلوگیری به ارمغان می آورد.

 

  1. جلوگیری از رشد جلبک و گیاه :

جلوگیری از رشد و نمو جلبک و گیاه یکی دیگر از فواید رزین برای استخر ها می باشد. وجود آب و رطوبت در استخر ها و همچنین شکاف و درز در بین مصالح استفاده شده در آن همواره سبب رشد گیاهان و جلبک در این سازه می شود. جلبک ها یکی از عوامل اصلی آلودگی آب و تخریب استخر هستند و علاوه بر ایجاد نمای زشت و نا مطلوب برای استخر موجب ایجاد بوی نا مطبوع و ترک خوردگی در مصالح کف آن نیز می گردند. این عامل مخصوصا در استخر هایی که برای پرورش ماهی و میگو استفاده می شوند رواج بیشتری دارد. برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات در استخر ها استفاده از رزین پیشنهاد ما می باشد. همانطور که گفتیم رزین ها در درزها و شکاف های موجود در استخر نفوذ کرده و در پی آن از نفوذ آب به آن ها و رشد گیاه و جلبک نیز جلوگیری می کند و سبب می شود تا شما استخری همیشه تمیز و سالم داشته باشید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

 

بنر محصولات جانبیجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات