برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
فواید استفاده از رزین در استخر

فواید استفاده از رزین در استخر

تاریخ انتشار: 1398/11/01 09:07 | بازدید: 377

استخر یکی از سازه هایی است ....

فواید استفاده از رزین در استخر

استخر یکی از سازه هایی است که این روز ها در اکثر ویلا ها، باغ ها، مراکز پرورش ماهی، مراکز تفریحی و ساختمان ها قابل مشاهده است. این سازه هم در فضای سر پوشیده و هم در فضای باز  قابل اجرا بوده و می­توان گفت به یک عنصر کلیدی در بسیاری از ویلاها و باغ ها تبدیل شده است. در این بین، این سازه به دلیل اینکه در بسیاری از روزهای سال  دارای آب و کلر می­باشد، در صورت عدم عایق بندی مناسب همواره در معرض عوامل تخریب کننده قرار دارد.  یکی از روش های مناسب و به صرفه در جهت عایق بندی استخر ها، رزین کاری سطح رویی آن ها می­باشد. رزین درواقع یک ترکیب از مواد شیمیایی و مصنوعی مخصوصی است که به عنوان لایه ای پوششی بر روی مصالح مختلف از جمله سیمان، بتن، کاشی و سرامیک که برای ساخت استخر استفاده می­شوند، قابل اجراست. این محصول انواع مختلفی دارد و علاوه بر ویژگی هایی همچون سهولت در اجرا، قدرت چسبندگی بسیار بالا به مصالح،شفافیت و ... که خود دارا می­باشد، ویژگی ها و مزایای بسیار زیادی نیز برای سازه های مختلف از جمله استخر فراهم می­آورد.

 

فواید رزین

در ادامه این مقاله از کالاساخت برخی از فوایدی که استفاده از رزین برای استخر ها به ارمغان می آورد را برای شما همراهان عزیز ارائه نموده ایم:

 

  1. نفوذ ناپذیری بالا:

یکی از ویژگی هایی که رزین به استخر می بخشد، نفوذ ناپذیری بسیار بالا می­باشد. در واقع می­توان اینگونه گفت که جذب آب در استخر ها یکی از عوامل بسیار مهم در تخریبشان است. آبی که در استخر ها وجود دارد، همواره همراه با کلر بوده و می­تواند سبب ترک و خرد شدن متریال کار شده در این سازه مخصوصا کاشی و سرامیک گردد. همانطور که پیش تر اشاره نمودیم یکی از روش های بسیار موثر در عایق بندی استخر، رزین کاری می­باشد. رزین مانند لایه ای محافظتی در بین بافت و درزهای باز استخر نفوذ کرده و از جذب آب جلوگیری می­کند و علاوه بر این از نفوذ کلر موجود در آب و مواد شیمیایی که برای شست و شوی استخر استفاده می­شوند نیز جلوگیری می­کند. این محصول با نفوذ ناپذیری بالایی که دارد سبب افزایش طول عمر استخر می­شود.

 

  1. جلوگیری از رنگ رفتگی یا تغییر رنگ :

از دیگر فوایدی که استفاده از رزین در آب بندی استخر برای آن به ارمغان می­آورد، کمک به تثبیت رنگ این سازه می­باشد. بسیاری از استخر ها در صورت پر بودن در مواجه با آب و در صورت خالی بودن در مواجه با نور دائمی خورشید ( اگر در فضای بیرونی قرار داشته باشند) در معرض تغییر رنگ و یا رنگ رفتگی قرار می­گیرند. هنگامی که در ساخت این سازه از بتن یا سیمان استفاده می شود نیاز به رنگ کاری است و هر چند سال یک بار این رنگ کاری باید مجددا انجام پذیرد. دوباره رنگ کاری استخر ها علاوه بر زمانی که صرف آن می­شود، نیازمند هزینه مجددی نیز میباشد. استفاده از رزین به عنوان یک لایه پوششی بر روی این رنگ ها و یا حتی کاشی و سرامیک که در صورت مواجه با نور افتاب در طولانی مدت دچار تغییر رنگ می­گردند، سبب می­شود، استخر شما تا سالیان سال دارای ثبات رنگ بوده و نیاز به تمدید مجدد نداشته باشد. درست است که عمل رزین کاری خود هزینه جدایی در بر دارد اما این کار از ایجاد هزینه های اضافی دیگر طی سال های مختلف جلوگیری به ارمغان می­آورد.

 

  1. جلوگیری از رشد جلبک و گیاه :

جلوگیری از رشد و نمو جلبک و گیاه یکی دیگر از فواید رزین برای استخر ها می­باشد. وجود آب و رطوبت در این سازه ها و همچنین شکاف و درز در بین مصالح استفاده شده در آن ها، همواره سبب رشد گیاهان و جلبک در این سازه می­شود. جلبک ها یکی از عوامل اصلی آلودگی آب و تخریب استخر هستند و علاوه بر ایجاد نمای زشت و نا مطلوب برای این سازه، موجب ایجاد بوی نا مطبوع و ترک خوردگی در مصالح کف آن نیز می­گردند. این عامل مخصوصا در استخر هایی که برای پرورش ماهی و میگو استفاده می­شوند، رواج بیشتری دارد. برای جلوگیری از بروز اینگونه مشکلات در استخر ها بهره گیری از رزین پیشنهاد ماست. همانطور که گفتیم رزین در درزها و شکاف های موجود در استخر نفوذ کرده و در پی آن از نفوذ آب به آن ها و رشد گیاه و جلبک نیز جلوگیری می­کند و سبب می­شود تا شما استخری همیشه تمیز و سالم داشته باشید.

 

  1. افزایش مقاومت در برابر عوامل جوی :

یکی دیگر از فوایدی که استفاده از رزین برای استخرها به همراه دارد، افزایش مقاومت آن ها و مصالح استفاده شده برای پوششان، در برابر عوامل جوی مختلف از جمله سرما، گرما، اشعه خورشید و ... می­باشد. در واقع رزین های ساختمانی خود ضد اشعه خورشید و ضد اسید هستند که پس از خشک و سخت شدن بر روی مصالح استخر، از آن ها نیز در برابر این موارد محافظت می نمایند. حفاظت از استخر در برابر سرمای شدید و یخبندان از دیگر فوایدی بوده که رزین برای این سازه به همراه دارد.

 

قیمت آب بندی استخر با رزین

 می­توان گفت یکی از اقتصادی ترین و به صرفه ترین روش های آب بندی استخر، استفاده از رزین می­باشد. در واقع رزین خود محصولی با قیمت مناسب بوده و از طول عمر مفیدی برخوردار است که این موضوع سبب می­شود تا هر چند وقت یکبار استخر نیازمند آب بندی مجدد نگردد. روش اجرای رزین نیز بسیار ساده و آسان بوده و هزینه های بالایی در پی ندارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در رابطه با رزین و اطلاع از کاربری آن در بخش های مختلف صنعت ساخت و ساز می­­توانید با کارشناسان ما در کالاساخت تماس حاصل نمایید.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت

 در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468 بنر محصولات جانبی

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت