ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
محاسبه قیمت سنگ نما در ساختمان

محاسبه قیمت سنگ نما ساختمان

تاریخ انتشار: 1398/09/23 16:49 | بازدید: 6224

محاسبه قیمت سنگ نما ساختمان

یکی از مهم ترین شاخص ها در پروژه های ساخت و ساز، محاسبه قیمت تمام شده برای اجرای هر یک از قسمت های مختلف ساختمان می باشد. هر ساختمان از بخش های مختلفی همچون نمای داخلی و خارجی، کف و پلکان، دیوار و شالوده و پوشش پشت بام تشکیل شده است که در ساخت هر یک از این قسمت ها مصالح بسیار زیادی همچون سنگ، آجر، کاشی، سرامیک، چوب،سیمان و ... وجود دارد. سنگ ساختمانی یکی از مصالح ساختمانی است که از گذشته تا به امروز همواره از طرفداران بسیار زیادی برخوردار بوده است. انواع بسیار مختلفی از این متریال در زمینه ساختمان سازی موجود می باشد که هر یک از آن ها برحسب ویژگی هایی که دارند مناسب برای قسمت های مختلف ساختمان می باشند. یکی از مباحث بسیار پر اهمیت در بحث ساخت و ساز نما سازی است. این بخش از ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که در ساخت آن استفاده از سنگ نما بهترین گزینه می باشد. سنگ نما به دلیل مقاومت و استحکام بسیار زیادی که دارد بسیار مناسب برای نماسازی می باشد. حال آنکه هزینه استفاده از سنگ نما برای نما ساختمان چگونه در یک پروژه محاسبه می گردد یکی از سوالات متداول در زمینه ساخت و ساز می باشد. ما در گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت در پاسخ به این سوال عوامل موثر بر قیمت سنگ نما را گرد آوری نموده و در زیر بیان کرده ایم تا شما بتوانید با استفاده از این اطلاعات بدون نیاز به کمک دیگران هزینه سنگ نمای ساختمان خویش را محاسبه نمایید. شما در مقاله پیش رو می توانید با نحوه محاسبه هزینه نمای ساختمان و علل و مسائل دخیل در این هزینه آشنا شوید.


سنگ کاری نمای ساختمان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها تاثیر به سزایی بر قیمت سنگ نما ساختمان دارند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت تمام شده سنگ نما شامل موارد زیر می باشد:


هزینه زیر سازی و آماده سازی


یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما ساختمان می باشد. البته این مرحله در برخی موارد خاص مانند ساختمان های قدیمی و یا نمای از قبل ساخته شده اجرا می شود. این حرف بدین معنی می باشد که شما نمایی از پیش روی ساختمان دارید و در حال حاضر قصد تغییر آن را دارید. این مرحله تنها در مورد این موارد بر روی قیمت سنگ نما تاثیر گذار است چرا که خود نیازمند هزینه جداگانه می باشد.

 

مشاوره در امر محاسبه قیمت سنگ نما

 

هزینه برش سنگ


از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما برش سنگ می باشد. درباره برش سنگ باید این نکته را یاد آور شد که بهتر است قبل از خرید سنگ از یک استاد کار ماهر درخواست نمایید تا بر حسب طرح و مدلی که مد نظر شما می باشد اندازه دقیق هر متر از سنگ را برحسب فضا برای شما محاسبه نماید. استفاده از سنگ های کوچک تر زمان بیش تری را طلب می کند و همین امر سبب می شود تا هزینه نهایی بیشتر شود. برش سنگ ها خود هزینه جداگانه ای دارد که معمولا با اهداف اصلاحی در حین کار نصب انجام می گردد. سنگ های مقاوم و سخت مانند گرانیت نیازمند هزینه بالاتری می باشند چرا که برش آن ها به سختی انجام می پذیرد و نیازمند نیروی بیشتری می باشد.


نحوه محاسبه متر مربع سنگ نما:


اجازه بدهید گریزی کوچک در بحث بزنیم و نحوه محاسبه متر مربع سنگ را عنوان کنیم
فرمول محاسبه متر مربع سنگ فرمول خاص و پیچیده ای نمی باشد و نیازمند اطلاعات خاصی نیست. با اندک اطلاعاتی در حوزه علم ریاضی به راحتی می توانید متر مربع هر سنگ را تنها با ضرب کردن طول در عرض هر قطعه سنگ به دست آورید. تنها لازم است که به یکسان بودن واحد اعداد مورد نظر توجه داشته باشید.

 

هزینه دوغاب ریزی و بند کشی


این مرحله با هدف یکسان سازی سطوح و زیباسازی ظاهری و از بین بردن فواصل بین سنگها انجام می پذیرد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این مرحله نیز دارای هزینه جداگانه ای می باشد اما باید در نظر گرفت که انجام این کار به شکل کامل و با کیفیت از ایجاد خسارت ها و هزینه های احتمالی آینده جلوگیری می نماید. در این مرحله استفاده از دقت و حوصله و مصالح بهتر بسیار اهمیت دارد.


هزینه پیچ و رول

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما هزینه پیج و رول پلاک می باشد. این مرحله نیز برای بالابردن استحکام سنگ و اتصال مطمئن آن بر روی دیوار انجام می پذیرد. مواردی که بر روی قیمت پیچ و رول تاثیرگذار می باشد شامل گزینه های زیر است:


- ابعاد سنگ
- ضخامت سنگ
- جنس سنگ
- ملات پشت سنگ
- مقاومت ملات
- مساحت کار
- نوع سیستم اتصال و جنس آن
البته باید در نظر داشت که الزام استفاده از پیچ و رول پلاک برای نماکاری تنها در موارد استفاده از سنگ گرانیت و مرمریت می باشد و در صورت استفاده از سنگ تراورتن برای نما این هزینه خود به خود حذف می شود.

 

محاسبه سنگ نما ساختمان

 

هزینه داربست نما


هزینه داربست نیز یکی از موارد تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما می باشد. این قسمت به منظور قابلیت کار در ارتفاع نصب می گردد و امنیت را برای افراد تامین می کند. هرچه ارتفاع بیش تر باشد داربست نیز بلند تر است و در نتیجه هزینه آن بیش تر است. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت داربست نوع ان می باشد. داربست ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام از آن ها هزینه به خصوصی را دارا می باشد. داربست چوبی، داربست فلزی، داربست های معلق و داربست پایه دار از انواع مختلف داربست می باشد. از طرفی میزان داربست استفاده شده برای کار کردن نما نیز بر قیمت این بخش تاثیر گذار است. نحوه محاسبه داربست نما دقیقا ارتباط مستقیم با میزان نمای شما دارد که در زمان براورد هزینه ها باید در نظر داشته باشید.

 

هزینه اسکوپ سنگ نما


این مرحله با هدف محکم کردن گیرایی سنگ و سیمان انجام می پذیرد و در قیمت نهایی سنگ نما تاثیرگذار می باشد. لقمه گذاری، سیم مفتول، اسکوپ دو پایه، اسکوپ سه پایه، اسکوپ پروانه ای و اسکوپ Z از انواع روش های اسکوپ گذاری می باشد. اسکوپ سنگ در نماهای با ارتفاع کم تر از یک متر لازم نمی باشد. البته باید در نظر داشته باشید که لازم الاجرا بودن این مورد هم همانند پیچ و رول تنها برای نما های کار شده با سنگ های مرمریت و گرانیت است.


هزینه استاد کار نما


هزینه استاد کار از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما می باشد. عوامل موثر بر اجرت استاد کار شامل موارد زیر می باشد:
موقعیت پروژه
میزان ساعت کار
نوع سنگ
ارتفاع نما
متراژ و حجم کار
نصب سنگ هایی مانند سنگ گرانیت به دلیل وزن سنگین و سختی که در نصب آن ها وجود دارد از هزینه بالاتری برخوردار می باشد. از طرفی ممکن است نمای شما رومی و یا نیمه رومی شامل صراحی و ستون و سر ستون و حتی مجسمه باشد. در این حالت نحوه محاسبه متراژ سنگ نمای رومی و حتی نحوه محاسبه هزینه نماکاری به سبک رومی کاملا متفاوت است. این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب استاد کار حتما نمونه کارهای آن را ببینید و طرح و تفکرات خود را با ایشان مطرح کنید. زیرا طبق تجربه قیمت و هزینه این بخش بین مصرف کننده و مجری محل مناقشه بسیار زیاد است و توصیه ما به شما این است که حتما پیش از عقد قرار داد راجع به این بخش با مجری کاملا شفاف و روشن صحبت کنید و همه موارد و مسائل را مکتوب نمایید.

 

قیمت سنگ نما


در نهایت یکی از اصلی ترین عواملی که بر قیمت نهایی یک نما سنگی تاثیرگذار می باشد قیمت سنگ به کار رفته می باشد. از جمله انواع سنگ های ساختمانی که می توان از آن ها در نما ساختمان استفاده نمود، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ آنتیک و سنگ سند استون می باشد. از جمله عواملی که بر قیمت سنگ ها تاثیرگذار می باشد شامل موارد زیر است:
- نوع سنگ
- کیفیت سنگ
- رنگ سنگ
- میزان ضخامت و سایز سنگ
- سورت بندی سنگ
- استفاده از تکنولوژی uv و یا رزین و اپوکسی

 

خرید اقساطی سنگ نما

 

همراهان گرامی در متن فوق که به همت واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالا ساخت گرد آوری شده بود سعی بر آن بود تا مطالبی در باب نحوه محاسبه متراژ سنگ نما، فرمول محاسبه متراژ سنگ نما، نحوه محاسبه هزینه ی نمای ساختمان و ... خدمت شما ارائه شود. این مسائل به عنوان دغدغه شما در زمینه شروع به کار نماکاری توسط تیم ما شناسایی شده بود و بر خود واجب دیدیم تا مقاله ای در این رابطه بنویسیم. در صورتی که این مطلب حاوی پاسخ سوال شما نبود و یا احساس می کنید نیاز به مشاوره بیشتر دارید می توانید با تماس به شماره های بالای صفحه با کارشناسان ما تماس حاصل نمودهه و بدون دغدغه از مشاوره های رایگان ما استفاده نمایید. ما به شما این اطمینان را می دهیم که کارشناسان با تجربه ما تا زمان تخلیه بار در محل همراه شما هستند.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت