محاسبه قیمت سنگ نما ساختمان


محاسبه قیمت سنگ نما ساختمان

تاریخ انتشار: 1398/09/23 16:49 | بازدید: 2944

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

 

محاسبه قیمت سنگ نما ساختمان

 

یکی از مهم ترین شاخص ها در پروژه های ساخت و ساز، محاسبه قیمت تمام شده برای اجرا هر یک از قسمت های مختلف ساختمان می باشد. هر ساختمان از بخش های مختلفی همچون نما داخلی و خارجی، کف و پلکان، دیوار و شالوده و پوشش پشت بام تشکیل شده است که در ساخت هر یک از این قسمت ها مصالح بسیار زیادی همچون سنگ، آجر، کاشی، سرامیک، چوب،سیمان و ... وجود دارد. سنگ ساختمانی یکی از مصالح ساختمانی است که از گذشته تا به امروز همواره از طرفداران بسیار زیادی برخوردار می باشد. انواع بسیار مختلفی از این متریال در زمینه ساختمان سازی موجود می باشد که هر یک از آن ها برحسب ویژگی هایی که دارند مناسب برای قسمت های مختلف ساختمان می باشند. یکی از مباحث بسیار پر اهمیت در بحث ساخت و ساز نماسازی می باشد. این بخش از ساختمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد که در ساخت آن استفاده از سنگ نما بهترین گزینه می باشد. سنگ نما به دلیل مقاومت و استحکام بسیار زیادی که دارد بسیار مناسب برای نماسازی می باشد. حال آنکه هزینه استفاده از سنگ نما برای نما ساختمان چگونه در یک پروژه محاسبه می گردد یکی از سوالات متداول در زمینه ساخت و ساز می باشد. گروه کالاساخت در پاسخ به این سوال عوامل موثر بر قیمت سنگ نما را در زیر بیان نموده است تا شما بتوانید برحسب آن ها هزینه سنگ نما ساختمان را محاسبه نمایید.

سنگ کاری نمای ساختمان از بخش های مختلفی تشکیل شده است که هر یک از آن ها تاثیر به سزایی بر قیمت سنگ نما ساختمان دارند. عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما تمام شده شامل موارد زیر می باشد:

 1. هزینه زیر سازی و آماده سازی:

یکی از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما ساختمان می باشد. البته این مرحله در برخی موارد خاص مانند ساختمان های قدیمی و یا نما از قبل ساخته شده اجرا می شود. این مرحله تنها در مورد این موارد بر روی قیمت سنگ نما تاثیر گذار است چرا که خود نیازمند هزینه جداگانه می باشد.

 

مشاوره واتس اپ

 

 1. هزینه برش سنگ:

از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما برش سنگ می باشد. درباره برش سنگ باید این نکته را یاد آور شد که بهتر است قبل از خرید سنگ از یک استاد کار ماهر درخواست نمایید تا بر حسب طرح و مدلی که مد نظر شما می باشد اندازه دقیق هر متر از سنگ را برحسب فضا برای شما محاسبه نماید. استفاده از سنگ های کوچک تر زمان بیش تری را طلب می کند و همین امر سبب می شود تا هزینه نهایی بیشتر شود. برش سنگ ها خود هزینه جداگانه ای دارد که معمولا با اهداف اصلاحی در حین کار نصب انجام می گردد. سنگ های مقاوم و سخت مانند گرانیت نیازمند هزینه بالاتری می باشند چرا که برش آن ها به سختی انجام می پذیرد و نیازمند نیروی بیشتری می باشد.

 1. هزینه دوغاب ریزی و بند کشی:

این مرحله  با هدف یکسان سازی سطوح و زیباسازی ظاهری و از بین بردن فواصل بین سنگها انجام می پذیرد و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. این مرحله نیز دارای هزینه جداگانه ای می باشد اما باید در نظر گرفت که انجام این کار به شکل کامل و با کیفیت از ایجاد خسارت ها و هزینه های احتمالی آینده جلوگیری می نماید. در این مرحله استفاده از دقت و حوصله و مصالح بهتر بسیار اهمیت دارد.

 1. هزینه پیچ و رول:

یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما هزینه پیج و رول پلاک می باشد. این مرحله نیز برای بالابردن استحکام سنگ و اتصال مطمئن آن بر روی دیوار انجام می پذیرد. مواردی که بر روی قیمت پیچ و رول تاثیرگذار می باشد شامل گزینه های زیر است:

 • ابعاد سنگ
 • ضخامت سنگ
 • جنس سنگ
 • ملات پشت سنگ
 • مقاومت ملات
 • مساحت کار
 • نوع سیستم اتصال و جنس آن

 

 1. هزینه داربست:

هزینه داربست نیز یکی از موارد تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما می باشد. این قسمت به منظور  قابلیت کار در ارتفاع نصب می گردد و امنیت را برای افراد تامین می کند. هرچه ارتفاع بیش تر باشد داربست نیز بلند تر است و در نتیجه هزینه آن بیش تر است. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر قیمت داربست نوع ان می باشد. داربست ها انواع گوناگونی دارند که هر کدام از آن ها هزینه به خصوصی را دارا می باشد. داربست چوبی، داربست فلزی، داربست های معلق و  داربست پایه دار از انواع مختلف داربست می باشد.

 1. هزینه اسکوپ سنگ:

این مرحله با هدف محکم کردن گیرایی سنگ و سیمان انجام می پذیرد و در قیمت نهایی سنگ نما تاثیرگذار می باشد. لقمه گذاری، سیم مفتول، اسکوپ دو پایه، اسکوپ سه پایه، اسکوپ پروانه ای و اسکوپ Z از انواع روش های اسکوپ گذاری می باشد. اسکوپ سنگ در نماهای با ارتفاع کم تر از یک متر لازم نمی باشد.

 1. هزینه استاد کار:

هزینه استاد کار از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت سنگ نما می باشد. عوامل موثر بر اجرت استاد کار شامل موارد زیر می باشد:

 • موقعیت پروژه
 • میزان ساعت کار
 • نوع سنگ
 • ارتفاع نما
 • متراژ و حجم کار

نصب سنگ هایی مانند سنگ گرانیت به دلیل وزن سنگین و سختی که در نصب آن ها وجود دارد از هزینه بالاتری برخوردار می باشد. این نکته را در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب استاد کار حتما نمونه کارهای آن را ببینید.

 1. قیمت سنگ:

در نهایت یکی از اصلی ترین عواملی که بر قیمت نهایی یک نما سنگی تاثیرگذار می باشد قیمت سنگ به کار رفته می باشد. از جمله انواع سنگ های ساختمانی که می توان از آن ها در نما ساختمان استفاده نمود، سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ آنتیک و سنگ سند استون می باشد. از جمله عواملی که بر قیمت سنگ ها تاثیرگذار می باشد شامل موارد زیر است:

 • نوع سنگ
 • کیفیت سنگ
 • رنگ سنگ
 • میزان ضخامت و سایز سنگ
 • سورت بندی سنگ
 • استفاده از تکنولوژی uv و یا رزین و اپوکسی

بر حسب موارد ذکر شده در بالا و نوع نقشه نما قیمت سنگ نما در هر متر مربع  از 40 هزارتومان شروع شده و به 120 هزار تومان می رسد.

 

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام  



جستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات