محاسبه ی متراژ برای خرید کاشی و سرامیکتاریخ انتشار: 1398/05/24 10:05 | بازدید: 9500

اشتراک مطلب با دوستان
تلگرام فیس بوک توئیتر لینکدین

محاسبه متراژ برای خرید کاشی و سرامیک


همانطور که میدانید، کاشی و سرامیک از جمله مصالح ساختمانی هستند که به وفور از آن ها در فضای داخلی و خارجی ساختمان بهره گیری میشود و در اکثر منازل رد پایی از این مصالح در کف یا بدنه میتوان یافت. امروزه رنگ ها و طرح های بسیار متنوعی از انواع کاشی و سرامیک در بازار صنعت ساخت و ساز موجود بوده که این امکان را برای افراد با سلایق مختلف فراهم میآورد تا طرح مور پسند خود را به راحتی یافته و از آن بهره گیری نمایند. همچنین وجود سرامیک های طرح سنگ، چوب، آجر و ... سبب شده تا بتوان در جایگزینی به جای هر یک از این مصالح از کاشی و سرامیک با قیمت و مزایای بهتر بهره گیری نمود.
کاربری کاشی و سرامیک
کاشی و سرامیک از جمله مصالحی هستند که بر حسب نوع خاک، لعاب و پخت، هم در بدنه و هم در کف مورد بهره گیری قرار میگیرند. به طور کلی به کاشی ها مصالح بدنه گفته میشود و بیشتر در بدنه سرویس های بهداشتی، حمام، آشپزخانه و ... استفاده میشوند. سرامیک ها اما به دلیل نوع پختی که دارند، هم قابل بهره گیری در بدنه و هم قابل استفاده در کف میباشند. برخی از انواع سرامیک ها با جنس پرسلان، از استحکام و دوام بالایی برخوردار بوده و میتوان از آن ها در نمای خارجی ساختمان و در کف فضای بیرونی نیز بهره گیری نمود.

 

متراژ مورد نیاز کاشی و سرامیک

به طور کلی ساختمانـــی که از پایه و بنیان ساخته میشود، باید پیش از خرید مصالح مورد استفاده برایش مثل سنگ، آجر، کاشی، سرامیک و ... ابتدا اندازه و متراژ هر یک از آن ها به نوعی محاسبه گردد. در این بین پس از انتخاب نوع و مدل کاشی یا سرامیک مورد نظر، متراژ فضایی که قرار است از این محصولات در آن بهره گیری نماییم، محاسبه میکنیم. به عنوان مثال انتخاب کاشی بدنه برای آشپزخانه باید به شکلی باشد که ما بدانیم چه مقدار از فضا قرار است کاشی شود و یا اینکه سالن پذیرایی و پارکینگ با چه مقدار کاشی و سرامیک و چه ابعادی باید، اجرا گردد.
با توجه به این موضوع گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت در مقاله این بخش از سایت خود، نحوه محاسبه متراژ کاشی و سرامیک در کف و بدنه را برای شما همراهان عزیز ارائه نموده است تا به راحتی و بدون نیاز به متخصص خود متراژ مورد نیازتان را محاسبه نمایید.

 

محاسبه متراژ کاشی و سرامیک برای بدنه :


برای محاسبه متراژ مورد نیاز از کاشی و سرامیک در بدنه کافیست مساحت دیوار هایی که قصد کار کردن این مصالح بر روی آن ها را دارید، اندازه گیری کرده و تمام مساحت های به دست آمده را با یکدیگر جمع کنید. همانطور که میدانیم مساحت مستطیل که همان دیوار در نظر گرفته میشود، طول *عرض بوده و طبق این فرمول ابتدا طول و سپس ارتفاع دیوار را اندازه گیری نموده و مساحت را به دست آورید. برای مثال یک اتاق را در نظر بگیرید که دیوار های چهارطرف آن را می خواهید کاشی کاری کنید. برای محاسبه متراژ کاشی مورد نیاز، مساحت هر چهار طرف را محاسبه نمود و سپس با یکدیگر جمع نمایید.
حال نکته مهمی که باید در نظر گرفت، این است که هر اتاق دارای یک در و حداقل یک پنجره یا فضایی است که قصد کار کردن کاشی بر روی آن را ندارید. با توجه به این موضوع دو راه حل برای محاسبه متراژ کاشی بدون در نظر گرفتن فضاهای خالی وجود دارد.
در روش اول میتوانید متراژ فضای کلی را به دست آورده و سپس مساحت درب یا هر تعداد پنجره که دارید را اندازه گیری نموده و آن را از متراژ کلی کم کنید.
در روش دوم نیز میتوانید دیواری که درب یا پنجره در آن قرار دارد را به چند قسمت تقسیم نموده و مساحت هر قسمت را محاسبه نموده و جمع بزنید.
در این بین اگر قصد دارید تنها یک ارتفاع محدود از دیوار را کاشی کنید، همان ارتفاع را در نظر گرفته و در طول دیوار ضرب نمایید. به طور کلی پس از بدست آمدن متراژ مورد نیاز بهتر است، یکی دو متر اضافه تر از محصول انتخابی خود خریداری کنید که این اضافه خرید بدلیل پرتی کار میباشد.

چگونگی محاسبه ی مساحت

25=18+3+4

 


محاسبه متراژ سرامیک برای کف :


محاسبه متراژ کف همانند بدنه میباشد. در محاسبه این مقدار نیز باید طول و عرض کف را اندازه گیری نموده و در هم ضرب نمایید، سپس مساحت فضاهایی که قصد کار کردن سرامیک بر روی آن ها را ندارید از مقدار بدست آمده کم کنید.
.   

 

محیط بدنه

29=1+2.5+2+1.5+6+3+6+2+1+4

محاسبه قیمت کلی نصب کاشی و سرامیک


برای نصب سرامیک و کاشی هزینه هایی مثل :

  • قیمت هر متر مربع کاشی و سرامیک
  • هزینه چسب یا ملات
  • کرایه حمل و نقل
  • هزینه نصب


را باید در نظر گرفت. برای محاسبه قیمت کلی نصب کاشی و سرامیک باید، متراژ اندازه گیری شده را در قیمت کاشی یا سرامیک مورد نظر به همراه هزینه های عنوان شده در بالا ضرب کنید. قیمت درج شده برای هر یک از انواع کاشی و سرامیک موجود در سایت کالاساخت، آپدیت بوده و مرجع و آنلاین بر اساس قیمت روز مصالح ساختمانی در ایران میباشد.
 

 

محاسبه کاشی بدنه

 

شما همراهان عزیز همچنین میتوانید به منظور دریافت اطلاعات بیشتر درباره نحوه محاسبه متراژ و خرید کاشی و سرامیک با مشاورین و کارشناسان فروش کالاساخت از طریق واتس اپ، تلگرام و تماس تلفنی ارتباط برقرار نمایید. کالاساخت افتخار این را دارد که از صفر تا صد ساخت و ساز در کنار شما باشد.  

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرامجستجو در مطالب وبلاگ
موضوعات