محافظت از آجر و سنگ در برابر باران های آسیایی

محافظت از آجر و سنگ در برابر باران های آسیایی

تاریخ انتشار: 1398/10/21 08:59 | بازدید: 226

محافظت از آجر و سنگ در برابر باران های آسیایی

محافظت از آجر و سنگ در برابر باران های آسیایی

 

قاره آسیا یکی از بزرگ ترین و پر جمعیت ترین قاره در میان قاره های زمین می باشد. این قاره از قطب شمال مدار استوا تا قطب جنوب آن امتداد یافته است و قسمت بسیار اعظمی از نیمکره شمالی را در بر گرفته است. کشور های پر جمعیت بسیار زیادی همچون چین، هند، اندونزی، پاکستان و ایران در این قاره قرار دارند و می توان گفت این قاره با مساحت بسیار زیادی که دارا می باشد از لحاظ جمعیت در صدر جدول قرار دارد. قاره آسیا به دلیل وسعیت بسیار زیادی که دارد از اقلیم های گوناگونی بهره مند می باشد و دارای تنوع اقلیمی بالایی از سرمای سخت و خشن تا محیط بیابانی گرم و خشک می باشد.

همانطور که گفتیم قاره اسیا از نظر جمعیت با فاصله از دیگر قاره ها در صدر جدول قرار دارد و جمعیت آن همواره رو به پیشرفت می باشد. با افزایش جمعیت صمعت ساخت و ساز نیز در این قاره پیشرفت روز افزون دارد و همواره در نقاط مختلف از کشور های این قاره ساختمان سازی به وفور انجام می گیرد. استفاده از مصالح مناسب با اقلیم های آب و هوایی در این قاره یکی از نکات بسیار پر اهمیت در بحث ساخت و ساز می باشد. یکی از عوامل تخریب کننده در اقلیم آب و هوایی قاره آسیا، باران های آسیایی می باشد. این باران ها بیشتر در جنوب و شرق آسيا در کشورهای هند، جنوب نپال و بنگلادش  به وقوع می پیوندد و در صورت اجرای نا صحیح مصالح خسارت های بسیار زیادی بر جای می گذارد.

نمای خارجی و فضاسازی بیرونی از جمله  قسمت هایی از ساختمان هستند که بیش از سایر قسمت ها در معرض باران و رطوبت قرار می گیرند. سنگ و آجر هر دو از جمله متریال های بسیار پر مصرف در ساخت نما خارجی می باشند. این دو متریال از گذشته تا به امروز مورد استفاده دست اندر کاران ساخت و ساز قرار گرفته اند و همچنان طرفداران خود را حفظ نموده اند. از جمله سنگ های ساختمانی که از آن ها می توان در ساخت نمای خارجی ساختمان استفاده نمود سنگ های تراورتن، سنگ های گرانیت و سنگ های آنتیک می باشد. آجر های نسوز، آجر های شیل، آجر های لفتون و آجر های آنتیک نیز از جمله آجر هایی هستند که برای ساخت آجر نما بسیار مناسب می باشند. یکی از ویژگی های اصلی و بسیار مهمی که سنگ ها و آجر های مورد استفاده درنما باید  در برابر باران های آسیایی دارا باشند، جذب آب نزدیک به صفر می باشد. مسلما هر چه جذب آب سنگ و آجر بیشتر باشد، در مواجه با باران های اسیایی که در بسیار از روز های سال دائمی می باشد زودتر خرد شده و نابود می شوند. به منظور محافظت از سنگ و آجر در برابر باران های اسیدی کالاساخت به شما پیشنهاد استفاده از راهکار های زیر را می دهد:

  • استفاده از در پوش ها و سایبان های سنگی:

 

یکی از روش هایی که در گذشته و حتی امروزه نیز می توان از آن برای محافظت از سنگ و آجر استفاده نمود، بهره گیری از در پوش ها و سایبان های سنگی می باشد. سایبان های سنگی بیش تر از جنس سنگ های تراورتن می باشد که به صورت چرمی فراوری شده اند. با استفاده از این سایبان ها و در پوش ها می توان از برخورد باران با سنگ نما و آجر نما جلوگیری نمود. البته باید گفت که این روش با شرط عایق بندی سنگ ها و آجر های مرتیط با زمین عملی می باشد. چراکه باران های

آسیایی به گونه ای هستند که سبب آبگیر شدن سطح زمین می شوند و اگر قسمت پایینی آجرنما و سنگ نما در برابر جذب آب مقاوم نباشند این آب جمع شده به قسمت زیری نفوذ کرده و سبب خرد شدن آن می گردد.

 

  • استفاده از تکنولوژی نانو:

 

  • یکی دیگر از روش های محافظت آجر و سنگ از این باران ها استفاده از تکنولوژی نانو بر روی آن ها می باشد. در این روش نانو با ایجاد تغییرات خواص مواد و شکل دهی ماده جدید جذب آب را در سنگ ها و آجر ها به صفر می رساند . نانو ضد آب کننده در سنگ ها و آجر ها د واقع مایعی است که  کاملا بدون بو و بدون رنگ می باشد و به وسیله آن لایه ای ضد آب بر روی این مصالح کشیده می شود. این ماده جذب سنگ و آجر می شود و خلل و فرج و همچنین شکاف ها و درز های آن را می پوشاند و سبب می شود تا دیگر آب در آن ها نتواند نفوذ نماید.

 

  • استفاده از رزین:

 

یکی دیگر از محصولات پوششی که سبب افزایش مقاومت سنگ و آجر در برابر باران های اسیایی و جذب آب می شود، رزین می باشد. این محصول دارای چسبندگی بسیار بالایی می باشد و مانند نانو بدون رنگ است. رزین ها در مقابله با هوا خشک می شوند و بر خلاف نانو جذب نمی شوند بله در خلل و فرج و شکافه و درزهای سنگ و آجر نفوذ کرده و یک لایه ی محافظتی بر روی آن ها ایجاد می نمایند. این محصول علاوه بر کاهش جذب آب مصالح موجب صیقلی شدن و شفاف شدن سطح مصالح نیز می گردد و می توان آن را تا درجه درخشانی ساب و جلا داد. رزین ها را می توان علاوه بر آجر و سنگ در انواع مصالح مختلف به جز فلز و پلاستیک استفاده نمود و مقاومت آن ها را تا حد بسیار زیادی افزایش داد. از این محصول همانند نانو می توان هم در ارتفاعات کم و هم در ارتفاعات بالا استفاده نمود.

شما می توانید با مراجعه به سایت گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت انواع مختلف از رزین ها ی سنگ و آجر را مشاهده نموده و نسبت به خرید آن ها اقدام نمایید. رزین های کالاساخت در قوطی های فلزی نگهداری می شوند و شما می توانید آن ها را در حجم های یک لیتری، چهار لیتری، ده لیتری و بیست لیتری خریداری کنید، البته امکان سفارش در حجم های بیشتر نیز برای شما وجود دارد.

 

تهیه و تنظیم در واحد تحقیق و توسعه گروه تولیدی و فروشگاهی کالاساخت.

 

در تمامی مراحل ساخت و ساز کنارتان هستیم.

tel: 031-91004468

مشاوره تلگرام

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت