ارتباط با کالا ساخت از طریق واتس اپ
برای شروع مکالمه کلیک کنید
سلام مشاور رایگان خرید در واتس آپ
معمولا در کمتر از چند دقیقه پاسخ دریافت میکنید
واتس اپ کالا ساخت
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
مشاوره رایگان نیاز دارید ؟
Speaker Call A line styled icon from Orion Icon Library.
تماس با کالاساخت
روی شماره کلیک کنید
معمولا در کمتر از چند ثانیه پاسخ دریافت میکنید
محبوب ترین سنگ های ساختمانی و کاربرد آن ها

محبوب ترین سنگ های ساختمانی و کاربرد آن ها

تاریخ انتشار: 1402/12/19 08:40 | بازدید: 96

می دانیم که در دنیای سنگ های ساختمانی با معدن و جنس های مختلفی سروکار داریم. مهم ترین آن ها را می توانیم تراورتن، مرمریت، گرانیت، مرمر، چینی کریستال، ترامیت و بازالت در نظر بگیریم که هر یک مشخصات فیزیکی و ظاهری منحصر بفرد خود را دارا هستند. سنگ های ساختمانی بر اساس همین جنسی که دارند دسته بندی می شوند و در نهایت جنس و ویژگی های آن هاست که کاربری هر یک را مشخص می کند. یعنی بر اساس همین ویژگی های فیزیکی و ماهیتی که دارند می توان گفت تراورتن بهترین سنگ برای نما و گرانیت بهترین سنگ برای کف می باشد. در کالاساخت سعی داریم تا تمامی سنگ های نام برده را موجود داشته و معرفی کرده تا بتوانیم در انتخابی درست و اصولی در کنار شما باشیم. در ادامه این متن به بررسی جداگانه هر جنس سنگ می پردازیم و بهترین نوع کاربری آن ها را نیز معرفی می کنیم. محبوب ترین سنگ ها را نیز بر اساس سلیقه نویسنده این وبلاگ و تجربه ای که در زمینه خرید، فروش و اجرای سنگ ساختمانی دارد معرفی می کنیم.

 

 

سنگ مرمر


سنگ انیکس یا همان سنگ مرمر در حال حاضر محبوب ترین و جذاب ترین سنگ دنیا به شمار می آید. این سنگ با ظاهر فوق العاده زیبا و جذابی که دارد توانسته است در بازار بین الملل طرفداران بسیاری را سمت خود جذب کند. ویژگی های منحصر بفرد این سنگ نیز موجب آن شده است که بتوانیم در انواع فرآوری ها و کاربری ها آن را داشته باشیم. بهترین و جذاب ترین کاربری سنگ مرمر بدنه های داخلی و کف فرش ها و راه پله ها معرفی می شود. این سنگ به دلیل قابلیت عبور نور و زیبایی خیره کننده ای که دارد در بیشتر مواقع به صورت اسلب برش داده شده و در بدنه های داخلی خودنمایی می کند. برای بخش کف فرش نیز ابعاد متفاوت با ضخامت های گوناگون آن به چشم می خورد. پس ما بیشترین سنگ های مرمر را به صورت اسلب و سپس ابعاد کف فرش در بازار خواهیم داشت.
کاربری: سنگ بدنه، سنگ کف، سنگ پله – فرآوری در بیشتر موارد بصورت اسلب و کف فرش

 

محبوب ترین سگ های ساختمان و کاربرد آن

 

سنگ چینی


سنگ های چینی یا سنگ های کریستال در دنیای امروز طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده اند. سنگ چینی در بازار بین الملل به صورت سنگ اسلب و در بازار ایران به صورت پلاک و کف فرش دیده می شود. این سنگ با ظاهر جذاب، رنگ خاص و همیشه زنده ای که دارد می تواند به عنوان یکی از بهترین سنگ های ساختمانی با دوام و ماندگاری بالا معرفی شود. سنگ اسلب چینی سفید در انواع بدنه ها و کف ها مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین سنگ پلاک آن برای انواع بدنه و سنگ پله آن برای انواع راه پله های داخلی و بیرونی فوق العاده می باشد.
کاربری: سنگ نما، سنگ کف، سنگ پله – فرآوری به صورت اسلب، پلاک، سنگ کف و پله

 

سنگ تراورتن


بهترین سنگ برای نما تراورتن است. جنس تراورتن به دلیل ماهیتی که دارد می تواند برای انواع بدنه های بیرونی مناسب اجرا باشد. وجود خلل و فرج در سنگ و ویژگی های فیزیکی آن موجب شده است که بتوانیم با خیالی آسوره از آن ها در نمای ساختمان بهره مند شویم. امکان انبساط و انقباض سنگ، چسبندگی بالا به ملات سیمان، عایق حرارتی و صورتی و همچنین ماهیت سنگ موجب آن می شود که در نما ماندگاری را به دنبال داشته باشید. سنگ های تراورتن در کشور های مختلف از جمله ایران بسیار پرطرفدار هستند و به عنوان بیشترین سنگ تولید شده در بازار دیده می شوند. معادن مختلفی در کشور از سنگ تراورتن وجود دارد که هر یک دارای رنگ و ویژگی های مخصوص به خود هستند. در کالاساخت سعی بر آن است تا انواع متنوع آن ها معرفی شود.
کاربری: سنگ نما – فرآوری به صورت سنگ پلاک و گاها اسلب

 

محبوب ترین سنگ ساختمانی و کاربرد آن ها

 

سنگ مرمریت


سنگ مرمریت نیز به عنوان یکی از جذاب ترین و بهترین سنگ ها برای کاربری های داخلی معرفی می شود. سنگ مرمریت می تواند به صورت سنگ پله در راه پله های داخلی، سنگ اسلب در کف و بدنه های داخلی و همچنین سنگ های پلاک و کف فرش معمولی نیز دیده شود. یکی از ویژگی های خاص و منحصر بفرد سنگ های مرمریت تنوع بسیار بالای آن ها در رنگ و شکل ظاهری می باشد. به بیان دیگر مرمریت ها دارای سه رنگ اصلی مشکی، کرم و سفید هستند که در هر زمینه رنگی می توانیم ده ها معدن مختلف را با انواع گوناگون ظاهر داشته باشیم.
کاربری: سنگ بدنه، سنگ کف، سنگ پله – فرآوری به صورت اسلب، پلاک، کف فرش و پله

 

سنگ ترامیت


اگر به دنبال سنگ سفید ارزان قیمت هستید، انتخاب شما باید ترامیت باشد. سنگ ترامیت یا همان لایمستون به دلیل جنس و خاصیتی که دارد تنها برای دیوار های داخلی می تواند مورد استفاده و اجرا قرار گیرد. کاربری هایی همچون پله، سنگ نما و سنگ کف در ترامیت ها به چشم می خورد که ما در کالاساخت با آن موافق نیستیم. پس سنگ های ترامیت به سنگ هایی گفته می شوند که دارای رنگ سفید و قیمت مناسبی بوده و برای انواع کاربری های داخلی مناسب می باشند.
کاربری: سنگ بدنه – فرآوری به صورت سنگ پلاک و حکمی صادراتی

 

سنگ بازالت


اجرا، تولید، فرآوری، استخراج، بازار و کاربری سنگ بازالت نسبت به تمامی سنگ های دیگر محدود تر است. سنگ بازالت در واقع نوعی گرانیت محسوب می شود که دارای ظاهر متفاوت ویژگی های منحصر بفرد خود است. در واقع بازالت همان سنگ آذرین است که در سطح زمین یافت می شود. ما در کالاساخت اجرای آن را در دیوار های داخلی و دکوراسیون داخلی مناسب می دانیم. سنگ بازالت سنگ خوبی برای نما نیست اما می توانیم در کف فرش های پیاده رو و ماشین رو از آن استفاده کنیم.
کاربری: سنگ بدنه، سنگ کف – فرآوری به صورت پلاک و کف فرش

 

جمع بندی

 

در این وبلاگ سعی بر آن داشتیم که انواع سنگ های ساختمانی و محبوب ترین آن ها را معرفی کنیم. اگر با دقت به دنیای سنگ ها نگاه کنیم می بینیم که در هر جنس سنگ ده ها و شاید صد ها مدل و نمونه سنگ وجود دارد که هر یک برای کاربری خاصی مناسب هستند. سنگ های مرمر که از دیرباز به عنوان زیباترین و لاکچری ترین سنگ ها شناخته شده اند معمولا در خانه های لوکس و مراکز تجاری اجرا می شوند. گرانیت ها نیز به عنوان محکمترین سنگ ها شناخته می شوند. در واقع اگر سنگ همیشگی و ماندگاری می خواهیم باید از بین معادن گرانیت یکی را انتخاب کنیم. سنگ تراورتن نیز که به عنوان بهترین سنگ نما شناخته می شود. این سنگ به دلیل ماهیتی که دارد می تواند به ملات سیمان بچسبد و در برابر سرما و گرما نیز منعطف باشد. بنابراین بهترین سنگ برای نمای ساختمان از بین معادن تراورتن انتخاب می شود. برای جنس مرمریت، ترامیت و بازالت نیز کاربری های مخصوصی داریم که در دیگر وبلاگ های کالاساخت به صورت دقیق تر و جزئی تر به آن پرداخته ایم. در نهایت امر هم سنگ چینی را معرفی کرده ایم که از گذشته تا کنون در ساختمان سازی به چشم می خورند. سنگ های چینی با زمینه سفید و خطوط خاکستری که دارند به عنوان سنگ همیشه زنده شناخته می شوند و جنس فوق العاده محکمی نیز دارند. ما سنگ چینی یا سنگ کریستال را به عنوان محکم ترین سنگ بعد از گرانیت می دانیم و برای تمام کاربری ها آن را مناسب می دانیم. نکته اینجاست که هر سنگ معرفی شده در بالا می تواند در انواع معدن و انواع فرآوری به عنوان سنگ محبوب شمرده شود.

 

مشاوره تلگرام

{{ faqs.title }}

تماس با کالا ساخت از طریق واتس اپ گالری کالا ساخت همکاری در فروش کالاساخت